صفحه 8 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 85

موضوع: شرایط فرهنگی و مذهبی دانشجویان خانم مسلمان در دانشگاه های خارج

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : جسارتا یه توصیه واسه خانوما

نقل قول نوشته اصلی توسط lili94 نمایش پست ها
    دوستان جواب گرفتید به منم بگید.من واسه مهندسی کامپیوتر و کار میخوام اقدام کنم.
    لحظه هاتون عسل.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahboob21 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    شرایط من هم تقریبا همینطوره ( قصد تحصیل و کار )
    شنیدم در بعضی از شهرهای آلمان و البته دانشگاه هاشون برخورد بهتری نسبت به حجاب دارند. از دوستان اگر کسی اطلاعاتی در این زمینه دارند ممنون میشم در اختیارمون قرار بدن.
    با تشکر
    یه پست دیگه هم راجع به همین حجاب بود که من نمی دونم چرا تو نقل قولم نیومد!!
    به هر حال جواب همه تونو یه جا میدم
    ضمنا من دارم راجع به کار تو آلمان صحبت می کنم. از بقیه ی کشورا اطلاعی ندارم.
    این طوری که من از دوستامون که اینجان شنیدم (من خودم هنوز نرفتم دنبال کار که لمس کنم مشکلو، فقط شنیدم!) کار کردن تو دانشگاه، یعنی پیدا کردن پست داک تو دانشگاه برای باحجابا مشکل نیست. اما کار پیدا کردن تو شرکت ها یه مقدار مشکله. اگه رشته تون مدلش طوری باشه که با مردم سر و کار داشته باشین که مشکل باز بیشتره. البته اگه برای خودتون بخواین کار کنین، مثلا پزشک باشین و این چیزا مشکلی نیست. اما مثلا من هیچ وقت اینجا فروشنده ی باحجاب ندیدم. به هر حال ما با فروشگاهای مختلفی سرو کار داریم، ولی حتی یه بار هم نشده یه فروشنده ی باحجاب ببینیم.
    تو بیمارستان پرستار باحجاب دیدم، پزشک هم می دونم که ترک ها پزشکای باحجاب دارن. اما جاهای دیگه ای که تا حالا سر و کار داشتیم، مثل بانک، شهرداری، اداره اقامت، اداره کار یا خیلی جاهای دیگه هیچ وقت آدم با حجاب ندیدم.
    یه پسر ترک تبار متولد آلمان یه بار یه جا صحبت می کرد، حرفای جالبی می زد. می گفت اون زمانی که پدر و مادرای ما اومدن آلمان و مثل کارگر کار کردن براشون، ما رو می خواستن، خیلی هم دوست داشتن که براشون کار کنیم، چون ارزون کار می کردیم. اما حالا که ما چندین سال اینجا بودیم و پیشرفت کردیم، حالا دیگه ما رو نمی خوان. الان که زنای ما تحصیل کرده شدن و می خوان کار کنن، قانون وضع می کنن تا باحجابا رو استخدام نکنن. این حرفو در رابطه با قانونی می زد که مثل اینکه چند سالی هست وضع شده و معلما نمی تونن خانومای باحجاب باشن.
    حالا معلوم نیست فردا آیا باز قانون جدیدی برای باحجابا وضع بشه یا نه، اما در کل جامعه اونقدری پذیرای حجاب نیست، واسه همین شرکت ها و موسسات هم که دنبال دردسر نمی گردن، خیلی علاقه ای به جذب خانومای باحجاب ندارن.
    اما همون بالا هم گفتم دیگه کارهای دانشگاهی رو حساب بیشتری میشه روشون باز کرد.
    ان شاءالله که همتون کار پیدا کنین
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : جسارتا یه توصیه واسه خانوما

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    یه پست دیگه هم راجع به همین حجاب بود که من نمی دونم چرا تو نقل قولم نیومد!!
    به هر حال جواب همه تونو یه جا میدم
    ضمنا من دارم راجع به کار تو آلمان صحبت می کنم. از بقیه ی کشورا اطلاعی ندارم.
    این طوری که من از دوستامون که اینجان شنیدم (من خودم هنوز نرفتم دنبال کار که لمس کنم مشکلو، فقط شنیدم!) کار کردن تو دانشگاه، یعنی پیدا کردن پست داک تو دانشگاه برای باحجابا مشکل نیست. اما کار پیدا کردن تو شرکت ها یه مقدار مشکله. اگه رشته تون مدلش طوری باشه که با مردم سر و کار داشته باشین که مشکل باز بیشتره. البته اگه برای خودتون بخواین کار کنین، مثلا پزشک باشین و این چیزا مشکلی نیست. اما مثلا من هیچ وقت اینجا فروشنده ی باحجاب ندیدم. به هر حال ما با فروشگاهای مختلفی سرو کار داریم، ولی حتی یه بار هم نشده یه فروشنده ی باحجاب ببینیم.
    تو بیمارستان پرستار باحجاب دیدم، پزشک هم می دونم که ترک ها پزشکای باحجاب دارن. اما جاهای دیگه ای که تا حالا سر و کار داشتیم، مثل بانک، شهرداری، اداره اقامت، اداره کار یا خیلی جاهای دیگه هیچ وقت آدم با حجاب ندیدم.
    یه پسر ترک تبار متولد آلمان یه بار یه جا صحبت می کرد، حرفای جالبی می زد. می گفت اون زمانی که پدر و مادرای ما اومدن آلمان و مثل کارگر کار کردن براشون، ما رو می خواستن، خیلی هم دوست داشتن که براشون کار کنیم، چون ارزون کار می کردیم. اما حالا که ما چندین سال اینجا بودیم و پیشرفت کردیم، حالا دیگه ما رو نمی خوان. الان که زنای ما تحصیل کرده شدن و می خوان کار کنن، قانون وضع می کنن تا باحجابا رو استخدام نکنن. این حرفو در رابطه با قانونی می زد که مثل اینکه چند سالی هست وضع شده و معلما نمی تونن خانومای باحجاب باشن.
    حالا معلوم نیست فردا آیا باز قانون جدیدی برای باحجابا وضع بشه یا نه، اما در کل جامعه اونقدری پذیرای حجاب نیست، واسه همین شرکت ها و موسسات هم که دنبال دردسر نمی گردن، خیلی علاقه ای به جذب خانومای باحجاب ندارن.
    اما همون بالا هم گفتم دیگه کارهای دانشگاهی رو حساب بیشتری میشه روشون باز کرد.
    ان شاءالله که همتون کار پیدا کنین
    من فروشنده (تو سوپرمارکت) با حجاب دیدم در آلمان البته به ندرت. اما در بخش های دیگه نه. شاید (علاوه بر دلایل بالا) چون زن های مسلمان در بخش های دیگه (مثل ادارات دولتی و بانک و ...) هم کمتر هستند و حضور پر رنگی ندارند (حالا به هر دلیل).
    من فکر می کنم آدم نمی تونه بره یک کشور دیگه و بخواد مثل کشور خودش توش زندگی کنه. اینجوری میشه قوز بالای قوز. همین ترک ها اگر اون موقع فکر می کردند که ارزون دارند کار می کنند خب مجبور نبودند، می تونستند نرند آلمان و بمونند تو کشور خودشون یا برن عربستان (اگر حجاب براشون مهمه) یا ...
    اما مشکل ترک ها و کلا اکثریت مهاجران، فقط مسائل دینی و اموری مثل حجاب نیست؛ مساله رعایت نرم ها و هنجارهای اجتماعی و چیزهایی مثل نظم، قانون و فرهنگه. من خودم به عینه دیدم که خیلی از این ترک های مهاجر در آلمان قابل تحمل نیستند، حتی برای من که ایرانی هستم و از کشوری بغل گوش اونها اومدم. دیگه چه برسه به جامعه ای مثل آلمان. تازگی مقام یک حزبی در هلند آماری می داد که نشون می داد اکثریت قاطع خلافکاران هلند از فلان کشور آفریقای شمالی هستند. چیزی که در جامعه هم محسوسه. درسته که میشه هزار و یک دلیل برای این مساله (جدا از ملیت) پیدا کرد، اما این یک واقعیته که در زندگی حس میشه. خب حالا شما انتظار دارید به عرب ها یا مسلمان ها در هلند با دید مثبت نگاه بشه؟! خب نمیشه دیگه، آدم محصول عمل خودش را می چینه.
    ضمنا تو خود ترکیه هم تا همین اواخر حجاب در مدارس ممنوع بود.
    ضمن اینکه هر چیزی جایی و هر نکته مکانی داره؛ کسی که تو آلمان حجاب می پوشه، 100 برابر بیشتر از اون زن مسلمانی که حجاب نمی پوشه جلب توجه می کنه. اون وقت مثلا حجاب برای اینه که جلب توجه نشه! خب وقتی کسی از جامعه خودش میاد، ولی اصلا درک نیم کنه که اینجا مردمان دیگه ای هستند، رفتار و نگرش و بینش خودشون را دارند، می چسبه به حجابش که جلب توجه نکنه، اما بر عکس میشه.
    بالاخره آلمان فعلا متعلق به مردم آلمانه. کشور اونهاست، نمیشه که مهاجران تصمیم بگیرند قوانین اون کشور چی باشه. تا وقتی که حکومت و قدرت دست آلمانی هاست در آلمان، به خودشون مربوطه قوانین چی باشه. من طرفدار آلمانی ها نیستم ها. من خودم کلی بهشون انتقاد دارم و ممکنه ازشون خوشم نیاد. اما بالاخره منطق و عدالت یک چیزایی حکم می کنه.
    inactive account

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط فرهنگی و مذهبی دانشجویان خانم مسلمان در دانشگاه های خارج

این حجاب تو آلمان که روش بحثه چه جور حجابیه؟ خیلی سفت و سخت یا در واقع به قولی محجبه خودمون؟
    من دینم رو دوست دارم و همیشه گفتم اگه برم اون ور حجاب دارم اما نه دین سنتی یعنی مثلا زیاد تو بسته بودن حجاب اصرار ندارم و این جا هم یه آدم ساده هستم اما نه بدحجاب و آرایش آن چنانی ولی در عین حال خیلی شیک هستم و با حجاب اما نه این که دیگه اصلا مویی بیرن نباشه.
    تو المان با این نوع حجاب هم مشکل دارن؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط missMECH نمایش پست ها
    این حجاب تو آلمان که روش بحثه چه جور حجابیه؟ خیلی سفت و سخت یا در واقع به قولی محجبه خودمون؟من دینم رو دوست دارم و همیشه گفتم اگه برم اون ور حجاب دارم اما نه دین سنتی یعنی مثلا زیاد تو بسته بودن حجاب اصرار ندارم و این جا هم یه آدم ساده هستم اما نه بدحجاب و آرایش آن چنانی ولی در عین حال خیلی شیک هستم و با حجاب اما نه این که دیگه اصلا مویی بیرن نباشه.تو المان با این نوع حجاب هم مشکل دارن؟
    معمولا حجاب اسلامی در بین مسلمین دیگه یک جوره، پوشش کامل موها، فقط گردی صورت. یعنی یا کسی حجاب داره یا به کل نداره. ما در ایران یک مقداری متفاوت هستیم و نوع دومی از حجاب داریم که همونی هست که شما گفتید. به نظرم خیلی هم خوبه وجود افرادی مثل شما در آلمان، چون با نوع متفاوتی از حجاب و دین اسلام روبرو میشن. آرایش هم چندان رسم نیست و آنچنانی هم که اصولا اصلا و چندان دید خوبی ایجاد نمی کنه کسی خیلی غلیظ آرایش کنه در زندگی روزمرهکلا هم چندان با این چیزا فکر نکنید، مشکل خاصی نیست اینها. همین شکی بودن مهمه، که شما هم هستید!
    inactive account

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    معمولا حجاب اسلامی در بین مسلمین دیگه یک جوره، پوشش کامل موها، فقط گردی صورت. یعنی یا کسی حجاب داره یا به کل نداره. ما در ایران یک مقداری متفاوت هستیم و نوع دومی از حجاب داریم که همونی هست که شما گفتید. به نظرم خیلی هم خوبه وجود افرادی مثل شما در آلمان، چون با نوع متفاوتی از حجاب و دین اسلام روبرو میشن. آرایش هم چندان رسم نیست و آنچنانی هم که اصولا اصلا و چندان دید خوبی ایجاد نمی کنه کسی خیلی غلیظ آرایش کنه در زندگی روزمرهکلا هم چندان با این چیزا فکر نکنید، مشکل خاصی نیست اینها. همین شکی بودن مهمه، که شما هم هستید!
    ممنون از شما.
    اما حجاب خیلی سختگیرانه به نظرم بیشتر بین یک سری اقشار مسلمونا مثل بعضی ایرانیا و مثلا بحرینیاو...و برای مثال من خودم حجاب لبنانیا و یا اون مسلمونهایی که در اروپا و آمریکا و... هستند رو دوست دارم و برای من مشکل حجاب حتی تو کشور خودمون هم هست و فکر کنم اون ور مشکل کمتری داشت باشم یعنی امید وارم.

ApplyAbroad Hero

Post پاسخ : شرایط فرهنگی و مذهبی دانشجویان خانم مسلمان در دانشگاه های خارج

نقل قول نوشته اصلی توسط missMECH نمایش پست ها
    ممنون از شما.
    اما حجاب خیلی سختگیرانه به نظرم بیشتر بین یک سری اقشار مسلمونا مثل بعضی ایرانیا و مثلا بحرینیاو...و برای مثال من خودم حجاب لبنانیا و یا اون مسلمونهایی که در اروپا و آمریکا و... هستند رو دوست دارم و برای من مشکل حجاب حتی تو کشور خودمون هم هست و فکر کنم اون ور مشکل کمتری داشت باشم یعنی امید وارم.
    راستش من تا جایی که دیدم غالبا حجاب بقیه کشورهای مسلمان مثل اندونزی و مالزی و عرب ها و حتی ترکیه ... همون حجاب کامله، محجبه خودمون به قول شما. البته مثلا در ترکیه حجاب اجباری نیست، اما مسلمانش حجابش کامله. بعضا در بعضی کشورها که فرهنگ بازتری دارند مثل لبنان یا مصر یا بعضی پاکستانی ها از حجاب نوع دوم خودمون هم هست، مثلا بی نظیر بوتو هم حجاب داشت اما نه کامل یا همین ملاله یوسف زی این هم حجاب داره اما نه کامل. ترک ها یا مسلمان های اروپایی هم که دیدم معمولا یا حجاب ندارند یا حجاب کامل دارند.
    مشکلی ایجاد نمی کنه این مسائل در اغلب موارد، لازم نیست دغدغه ای برای شما باشه. شاید با رفتن به محیط جدید با عرف و قواعد اونجا هم آشنا بشید، مثلا ما فکر می کنیم حجاب باعث رفع توجه میشه. اما در جوامعی که فرهنگشون پوشش زیادی برای زنان قائل نیست و عادت نداره به این پوشش، دقیقا بر عکسه و کسانی که حجاب دارند خیلی تو چشم هستند تا بقیه افراد، چون با عرف و عادت اجتماعی اون جوامع هماهنگی ندارند.

ابن موضوع در مورد حجاب در آلمان هم می تونه براتون جالب باشه.

موفق باشید
    inactive account

Junior Member

ببخشید از دوستانی که تجربه ش رو دارن درخواست راهنمایی دارم.
    دختری بیست و هشت ساله و مجرد هستم. دکتری را در داخل کشور به پایان رسانده ام. برای یک پروژه تحقیقاتی مجبورم برای چند ماه به یکی از کشورهای اروپایی برم. مشکلی که ذهنم رو به شدت مشغول کرده داشتن ابروهای پیوسته و پیوندی هست که شنیدم تو خارج از کشور، اصلا متعارف نیست. اما من واقعا امکان تغییر قیافه برام مقدور نیست به لحاظ فرهنگ خانوادگی. خواهش می کنم از دوستانی که تجربه چنین مواردی رو دارند راهنمایی م کنند. آیا ممکنه با این قیافه م به مشکل برخورم؟
    سپاس

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط nedamehr نمایش پست ها
    دختری بیست و هشت ساله و مجرد هستم. دکتری را در داخل کشور به پایان رسانده ام. برای یک پروژه تحقیقاتی مجبورم برای چند ماه به یکی از کشورهای اروپایی برم. مشکلی که ذهنم رو به شدت مشغول کرده داشتن ابروهای پیوسته و پیوندی هست که شنیدم تو خارج از کشور، اصلا متعارف نیست. اما من واقعا امکان تغییر قیافه برام مقدور نیست به لحاظ فرهنگ خانوادگی. خواهش می کنم از دوستانی که تجربه چنین مواردی رو دارند راهنمایی م کنند. آیا ممکنه با این قیافه م به مشکل برخورم؟
    سپاس
    شنیدین؟ از کی شنیدین؟
    شما کار خودت رو بکن داخل خارج کشور نداره.
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط nedamehr نمایش پست ها
    سپاس
    واقعا شما برای این موضوع دغدغه دارین؟!
    اصلا جای نگرانی نیس...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط فرهنگی و مذهبی دانشجویان خانم مسلمان در دا

سلام، من میخواستم اینجا از تجربه ام بعد از یکسال زندگی در آمریکا بگم،
    به عنوان یه دختر محجبه مجرد قبل از اومدن خیلی نگران بودم ولی الان با گذشت یکسال خیلی خوشحالم که اینجا هستم،
    من فلوریدا هستم، هفت ماه خوابگاه زندگی کردم و هم اطاقی آمریکایی هندی و آفریقایی داشتم، دانشگاه ما یکی از ساختمون خوابگاهها دخترونه بود بقیه مختلط که من اونجا بودم،
    دانشگاه اینجا یه گروهی داره به اسم فرندز آو اینترنشنال، اینها مسیحی های مذهبی هستند که به بچه‌های اینترنشنال کمک میکنند و بسیار آدمهای نايس و محترمي هستند فرودگاه دنبالم اومدند خونشون دعوتم کردند برنامه های تفریحی میگذارند و حتی بحث های مذهبی میکنند، وقت گذرندون باهاشون خیلی لذت بخشه، من کلیساهای مختلف رفتم، فقط محبت و احترام دیدم، از مسیحی ها فقط یکی از دوستاي آفريقاييم هست که خیلی رک بهم گفت تو بهشت نمیری چون اعتقاد نداری مسیح پسر خداست :دی بقیه مسیحی ها خیلی خوش برخورد بودند،
    اما راجع به دوستان ایرانی، ما توی آزمایشگاه مون یه دختر خانم ایرانی دیگه هم بود همون روز اول که من رو دید رفتارم طرز صحبت کردنم و حجابم رو مسخره میکرد، باز هم پیش اومد از دیگران هم همچین رفتارهایی ببینم که کلا تصمیم گرفتم از کلونی ایرانی ها فاصله بگیرم ولی به مرور زمان ایرانیهای متشخصی رو شناختم آدم هایی که قلبی از طلا دارند...
    الان بعد از یکسال تو دانشکده من به عنوان یه دانشجو خوب که تو چند تا لب کار عملی میکنه با حجابم هیچ مشکلی ندارم دوستهای خیلی خوب آمریکایی، آفریقایی، آسیایی از کشورهای مختلف دختر و پسر دارم، زندگی خیلی راحتتر از ايرانه، هیچکس به طرز حجابم، دوچرخه سواريم، خنديدنم گیر نمیده، بدون اینکه قضاوت بشم مستقل ام و ريسرچم رو جلو میبرم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)