صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 85

موضوع: شرایط فرهنگی و مذهبی دانشجویان خانم مسلمان در دانشگاه های خارج

پیش فرض پاسخ : شرایط فرهنگی و مذهبی دانشجویان خانم مسلمان در دانشگاه های خارج

سختی و اسونی نکه داشتن حجاب تا حد زیادی بستگی به این داره که شهری که میرید چندتا محجبه دیگه هم داره. مثلا تو شهر ما (ادواردزویل ایلینویز) بنده تنها ایرانی محجبه هستم و تا حالا فقط دو تا محجب دیگه در سطح شهر دیدم که یکی فروشنده مالایایی (؟!) بود و یکی هم یه خانوم مسن ترک. برای همین نگاه ها تو دو سه ماه اولی که اینجا هستم سنگین و تعجب امیز بود و یکی دونفری هم (که مثل خودمون شرقی و فضول بودن) ازم درمورد اینکه چرا روسری میذارم و فلسفه اش چیه و مگه گرمم نمیشه پرسیدن! ولی برخورد خود امریکایی ها بسیار محترمانه هست. جالبیش هم اینه که تو رفتارشون با من محترمانه ترن یا با فاصله می ایتن و صحبت میکنن.
    البته مشکل دست دادن هم وجود داره که چون ندیدن، باید برای تک تکشون توضیح داد که حمل بر بی ادبی نشه.
    به نظرم نگاهی سنگین تر از نگاه های خود ما ایرانی ها نیست. وقتی فکر میکنیم اونی که تو خارج از ایران حجاب داره از کره ماه اومده یا با همه مشکل داره!
    بیشترین اذیت رو بنده از طرف خود ایرانی ها میشم

Junior Member

یه سر استارباکس برین، خانومای عرب محجبه رو میبینین اکثرا هم به نظرم عرب هستن. چند تا هم عراقی هستن. آهان یکی هم عربه که تو Shop'n Save کار میکنه. اگه اونو میگین من ازش پرسیدم گفت اهل جده است که شاید به من دروغ گفته. اما در مورد این شهر ادواردز اباد باید بگم که خودمون دوست داریم خودمون رو از بقیه جدا کنیم و بعد بگیم بقیه برخوردشون با ما یه جور دیگه است. جسارت نباشه ها.... منظورم شما نیستی. اما ما ایرانی ها از اینکه همیشه یه دست پشت پرده مخالف ما باشن خوشمون میاد. امیدوارم بهتون برنخوره. اما اگر همه این بچه های ادواردز از لاک خودشون بیرون بیان و پیش فرضی واسه ارتباط باهم نداشته باشن قطعا این دلخوری ها هم پیش نمیاد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط civilfbg نمایش پست ها
    سختی و اسونی نکه داشتن حجاب تا حد زیادی بستگی به این داره که شهری که میرید چندتا محجبه دیگه هم داره. مثلا تو شهر ما (ادواردزویل ایلینویز) بنده تنها ایرانی محجبه هستم و تا حالا فقط دو تا محجب دیگه در سطح شهر دیدم که یکی فروشنده مالایایی (؟!) بود و یکی هم یه خانوم مسن ترک. برای همین نگاه ها تو دو سه ماه اولی که اینجا هستم سنگین و تعجب امیز بود و یکی دونفری هم (که مثل خودمون شرقی و فضول بودن) ازم درمورد اینکه چرا روسری میذارم و فلسفه اش چیه و مگه گرمم نمیشه پرسیدن! ولی برخورد خود امریکایی ها بسیار محترمانه هست. جالبیش هم اینه که تو رفتارشون با من محترمانه ترن یا با فاصله می ایتن و صحبت میکنن.
    البته مشکل دست دادن هم وجود داره که چون ندیدن، باید برای تک تکشون توضیح داد که حمل بر بی ادبی نشه.
    به نظرم نگاهی سنگین تر از نگاه های خود ما ایرانی ها نیست. وقتی فکر میکنیم اونی که تو خارج از ایران حجاب داره از کره ماه اومده یا با همه مشکل داره!
    بیشترین اذیت رو بنده از طرف خود ایرانی ها میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط The_Secret نمایش پست ها
    یه سر استارباکس برین، خانومای عرب محجبه رو میبینین اکثرا هم به نظرم عرب هستن. چند تا هم عراقی هستن. آهان یکی هم عربه که تو Shop'n Save کار میکنه. اگه اونو میگین من ازش پرسیدم گفت اهل جده است که شاید به من دروغ گفته. اما در مورد این شهر ادواردز اباد باید بگم که خودمون دوست داریم خودمون رو از بقیه جدا کنیم و بعد بگیم بقیه برخوردشون با ما یه جور دیگه است. جسارت نباشه ها.... منظورم شما نیستی. اما ما ایرانی ها از اینکه همیشه یه دست پشت پرده مخالف ما باشن خوشمون میاد. امیدوارم بهتون برنخوره. اما اگر همه این بچه های ادواردز از لاک خودشون بیرون بیان و پیش فرضی واسه ارتباط باهم نداشته باشن قطعا این دلخوری ها هم پیش نمیاد.
    سلام خانوم یا اقای سکرت و احتمالا همشهری. ممنون بابت حرفهای خوبتون. میدونین که من زمان زیادی نیست که اینجام و فرصت نزدیک شدن یا دور شدن از عده ای رو نداشتم. تنها توی چندتا برخوردی که داشتم با توجه به نگاه و حرفهاشون این حس بهم منتقل شد. امیدوارم همینطور که میگین باشه و افراد اینجا بر اساس دین درمورد هم قضاوت نکنن.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : جسارتا یه توصیه واسه خانوما

با سلام
    میخواستم بدونم کسی از دوستان درباره حجاب برای خانم ها در دانشگاههای فرانسه اطلاعاتی داره یا خیر آیا ممنوعیت حجاب وجود داره؟

Junior Member

سلام . تا جایی که تو اخبار و رسانه ها هست تو اکثر کشورهای اروپایی هر رفتاری که نشانه مذهبی و تعلق به یک تفکر خاص باشه ممنوعه. از گردنبند صلیب تا روسری و حتی تتو به شکل اس اس یا هر چیز دیگه. اما اغلب خانوما با استفاده از کلاه این مشکل رو برا خودشون حل کردند. البته من نمیدونم این راه حل واسه همه قابل قبول هست یا نه... که بستگی به شخص داره.

Junior Member sarada آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط The_Secret نمایش پست ها
    سلام . تا جایی که تو اخبار و رسانه ها هست تو اکثر کشورهای اروپایی هر رفتاری که نشانه مذهبی و تعلق به یک تفکر خاص باشه ممنوعه. از گردنبند صلیب تا روسری و حتی تتو به شکل اس اس یا هر چیز دیگه. اما اغلب خانوما با استفاده از کلاه این مشکل رو برا خودشون حل کردند. البته من نمیدونم این راه حل واسه همه قابل قبول هست یا نه... که بستگی به شخص داره.
    اشتباه میکنید . تو اکثر کشور ها اینطور نیست. در حدی که من خبر دارم سوئیس و هلند و آلمان و ایتالیا رو مطمئنم که هیچ مشکلی ندارند. و بقیه کشور ها هم به احتمال خیلی زیاد اینطور نیستن و محجبه ها راحت به تحصیلشون ادامه میدن فقط فرانسه رو مطمئن نیستم و نمیدونم چطور هستش چون قانون ممنوعیت حجاب فقط واسه این کشور وجود داره.

Junior Member

Junior Member sarada آواتار ها

من جاهایی که اسم بردم و گفتم مطمئنم رو یا توش درس خوندم یا از نزدیک دیدم.
    به نظر من به اخبار و نوشته ها هم بسنده نکنید اگر کسی واقعا از نزدیک دیده از اون بپرسید .
    در ضمن اونقدر ها هم که میگن و تصور میشه با محجبه ها بد نیستن . هم احترام زیادی بهشون میذارن و اگر کسی خوشش نمیاد فوقش اینه که سمتتون نمیاد .
    Primavera ی عزیز به جایی که میخواین برین هم میتونین ایمیل بزنین بپرسین . هزینه ای نداره

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

خانم maryamf

پست اصلی شما را پیدا نکردم پاسخ با نقل قول بدم . هم شما همه بقیه دوستان و وقتی از نوع پوشش جایی خبر ندارید و در ضمن میخواهید حجاب را هم حفظ کنید بهترین روش اینه که لباسی رسمی بپوشید مثل کت شلوار که خانمها هم بسیار از اون استفاده میکنند یا بلوز شلوارهای رسمی . کلا منظورم اینکه دفالت شما اگر لباس رسمی باشه چیزی را از دست نمیدید . ولی اگر غیر از این عمل کنید و لباس غیر رسمی بپوشید و برید جایی و ببینید همه رسمی هستند خیلی بدتر میشه .

حتی اگر هم نخواهید حجاب را حفظ کنید باز هم با پوشیدن لباس رسمی ضرر نمیکنید .

شاد باشید.
    ارسال مدارك : 2 جولاي 2011 (11 تير 90) / دريافت مدارك : 8 جولاي 2011 (17 تير 90)
    دريافت ايمل ريفرنس: 1 سپتامبر 2011 (10 شهريور 90) / دريافت فايل نامبر: 25 اكتبر 2011 (سوم مهر 90) / رشته : 6 امتیازی

Member setare1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی کامپیوتر

بچه ها میشه اونور تو دانشگاه نماز خوند ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)