صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 85

موضوع: شرایط فرهنگی و مذهبی دانشجویان خانم مسلمان در دانشگاه های خارج

Senior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط فرهنگی و مذهبی دانشجویان خانم مسلمان در دانشگاه های خارج

نقل قول نوشته اصلی توسط setare1 نمایش پست ها
    بچه ها میشه اونور تو دانشگاه نماز خوند ؟
    بدون شک.این جا تو نیویورک وسط خیابون هم نماز میخونن کسی جرات نداره چپ نگاه کنه دانشگاه که جای خود داره.اصلا جای نگرانی نیست.

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

دوستان یه نکنته میخوام اینجا مطرح کنیم چون حداقل توی این جمع این دقدقه وجود داره و اسم تاپیک هم بسیار برازنده اون هست .
    مطرح کردن این موضوع به این دلیل هست که اگر از دوستان و اطرافیان در خارج از کشور کسی را میشناسید و یا اگر بعد تشریف بردید اونور به گوش آنها بروسونید .

متاسفانه نوع پوشش اکثر دختر خانمهای ایرانی چه با حجاب چه بی حجاب به گونه ای شده که انگشت نما و مزحکه دیگران شده .

تو رو خدا به کسانی که باهاشون برخورد خواهید داشت این مسائل را موشکافانه و مستدل مطرح کنید و براشون جا بندازید . شاید برای شمایی که این مسائل دقدقه شده راحتر باشه که آنها را برای دیگران نیز توضیح بدید و توجیه کنید.

اولا اینکه قرار نیست هر چی توی ایران مد بوده عینا در خارج از کشور هم همون مد را دنبال کنید. نمونه اش این گل سرهای مسخره ای هست که به اندازه یک هندوانه زیر روسری ها توی ایران میبنند و در خارج هم با همین گلها چه با حجاب چی بی حجاب راه میفتند میرند اینور اونور . نمیدونم چرا متوجه تمسخر دیگران نمیشوند. جالبش اینه که نگاه تمسخر آمیز و تعجب امیز دیگران را به پای این میذارند که خیلی زیبا شدند. این یک مثال بود اما واقعی. و از این دست مثالها زیاده.

نحوه آرایش.
    عزیزانی که به چنین دخترانی بر میخورید . اگر به هر دلیل توی ایران دوست داشتند یا مجبور بودند که از صورتشون برای جلب توجه استفاده کنند در خارج به خدا این کار لازم نیست و این کار جز معنی منفی و نگاهی تمسخر امیز نتیجه دیگه ای به دنبال نداره . نیمدونم چرا یه ایرانی نیمخواد بین محیط آکادمیک و . . .تفاوت قائل بشه . یعنی اینقدر درکش سخته واقعا ؟
    جالبیش اینه که همین افرادی که به دور از هنجار هستند بقیه دخترهای ایرانی را را روی نرم و هنجار حرکت میکنند را مسخره هم میکنند و امل و دهاتی از این تیپ چیزها بهشون میگنند . اگر از اون دخترهایی هستید که روی نرم هستید میدون را خالی نکنید و اجازه ندیدی یک فرد نا هنجار برای توجیه خودش شما را توهین یا مسخره کنه .

و بدتر از همه . خواهش میکنم پا نشید برید اونجا خورد خورد مثلا بخواهید حجاب را وردارید. یا با حجاب باشید یا بی حجاب. این حجاب میانه که بعضی ها در آوردند دیگه معنیش چیه ؟ نمیدونم این چه مدلیه که طرف آستین کتی پوشیده با شلوار برمودا یا دامن کوتاه بعد روسری گذاشته سرش ! ! ! نمیدونم میخواهند عذاب وجدان نگیرند؟ منظروشون چیه؟ این کار جز مسخره کردن خودشون و دینشون هیچ معنیه دیگه ای نمیده. یا پوشیده باش یا اگر میخواهید پوشیده نباشید٬ در حد متعادل بی حجاب باشید نه اینکه آنچنان از اون ور بوم می افتند که از صد فرسخی داد میزنند که یک دختر ایرانی هستند. که پشت سرشون بگند دخترهای ایراین عقده ای هستند و دانشگاه و خیابان و خونه و دیسکو و سوپر سر کوچه را یکی میدونند و یه جور لباس میپوشند. حد و مرز را رعایت کنید به خصوص توی محیط آکادمیک . سطح خودتون و دختر ایرونی را در حد یه وسیله پایین نکشید .

توی رفتارتون اینقدر نگید ما ۲۵۰۰ سال قدمت داریم ما فلان ما بیسار انقدر سرتون را نگیرید بالا راه برید. رفتار و فرهنگ باید نشون بده که شما با فرهنگ هستید. اینقدر توی برخورد با دیگران ایش و ویش نکنید به خوصوص اونهایی که کشورهای آسیایی میرند که دیگه بدتر واقعا فکر میکنند ایران کره مریخ اونها هم مریخی. اگر توهین کردند. بله با اطلاع باشید و منطقی و متین دفاع کنید. ولی با این حس که من سرم و بقیه هیچند جز این که هرس دیگران را در بیارید و باعث بشید که گره توی کارهاتون بیفته هیچ فایده ای دیگه ای نداره براتون .

این توصیفیه که از یک دختر ایرانی دارند : خوشگل ٬‌ بد لباس با زلم زیمبولهای عجیب غریب و نا متعارف٬‌ تشخیص شرایط را نده٬ سر خود معطل٬‌ پر آرایش و بد آرایش ٬ پر از فیس و افاده و غرور به گذشته ٬‌کسی را به خرج و ندار . . . و متاسفانه متاسفانه دوستی برای . . .
    گرچه اکثرا بعد از یه مدت که متوجه ضایع بودن خودشون میشند و کمی متعادل میشند اما تا بیاند این روال را طی کنند که یکسریشون هم نمیکنند دیگه آبرو به دختر ایرانی و ایران نمی مونه .

که یک سری از این خصلت ها بین دختر ها و پسرها مشترک هم هست .

جوری رفتار کنید اگر استاد شما ٬‌شما ار میبینه به عنوان یه نیروی کار روتون حساب باز کنه به عنوای یه دانشجوی فعال حساب باز کنه و حاضر بشه یه معرفی نامه ای چیزی بده دستتون و یا به شرکتی معرفیتون کنه و یا در پروژه ای ازتون استفاد کنه . فکر میکنید اساتید در مودر اون دخترها چی فکر میکنند . واقعا کاندید مناسبی برای کار یا ادامه تحصیل میدونند اونها را ؟ آدمی که توی چنین مسائل اجتماعی پیش پا افتاده ای نمیتونه تعادل و نرم و هنجار را تشخیص بده و رعایت کنه باالطبع توی محیط کاری و تحقیق هم نخواهد توانست . اینه تصویری که از خودشون به استاد ارائه میدهند .

اینها را گفتم چون همیشه دقدقه ذهنیم بوده و دوست دارم به عنوان یک دختر ایرانی همیشه بتونیم سرمون را بالا بگیریم . و زیر نگاه سنگین و توهین آمیز اینها خورد نشیم.
    خوشحالم که این جمع دقدقه اش رعایت نرم و چینین مسائلی هست . امیدوارم همیشه موفق باشید و بتونید روی دیگران هم تاثیر گذار باشید . و این صحبتها را به گوش دخترانی با این خصلتها که اونجا میبینید برسونید. و باز هم برای یاد آوری اگر خطاب من به دوم شخص بود منظورم دوستان این تاپیک نیستند منظورم توی نوعی بود.

شاد باشید و سلامت
    به امید ایرانی آباد و ایرانی ای سرفراز
    ارسال مدارك : 2 جولاي 2011 (11 تير 90) / دريافت مدارك : 8 جولاي 2011 (17 تير 90)
    دريافت ايمل ريفرنس: 1 سپتامبر 2011 (10 شهريور 90) / دريافت فايل نامبر: 25 اكتبر 2011 (سوم مهر 90) / رشته : 6 امتیازی

Member setare1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی کامپیوتر

به مطلب خوب و مفیدی اشاره کردید . ما ایرانیا سخته برامون تعادل رو در زندگی جاری کنیم . یه مقدار زمان میبره .
    من خودم تو ایران بیشتر سعی میکنم عرفی رفتار کنم تو حجاب و ارایش ولی بازم دچار دوگانگی شدیدی هستم دیگه چه برسه به اینکه پام برسه اونور .

Junior Member sarada آواتار ها

بچه ها میشه اونور تو دانشگاه نماز خوند ؟
    بله خانوم ... حتی بعضی از دانشگاه ها مثل EPFL در سوئیس نمازخونه هم دارن . همه هم احترام میذارن خیالتون راحت.

نقل قول نوشته اصلی توسط motahhar نمایش پست ها
    دوستان یه نکنته میخوام اینجا مطرح کنیم چون حداقل توی این جمع این دقدقه وجود داره و اسم تاپیک هم بسیار برازنده اون هست .
    مطرح کردن این موضوع به این دلیل هست که اگر از دوستان و اطرافیان در خارج از کشور کسی را میشناسید و یا اگر بعد تشریف بردید اونور به گوش آنها بروسونید .

متاسفانه نوع پوشش اکثر دختر خانمهای ایرانی چه با حجاب چه بی حجاب به گونه ای شده که انگشت نما و مزحکه دیگران شده .

تو رو خدا به کسانی که باهاشون برخورد خواهید داشت این مسائل را موشکافانه و مستدل مطرح کنید و براشون جا بندازید . شاید برای شمایی که این مسائل دقدقه شده راحتر باشه که آنها را برای دیگران نیز توضیح بدید و توجیه کنید.

اولا اینکه قرار نیست هر چی توی ایران مد بوده عینا در خارج از کشور هم همون مد را دنبال کنید. نمونه اش این گل سرهای مسخره ای هست که به اندازه یک هندوانه زیر روسری ها توی ایران میبنند و در خارج هم با همین گلها چه با حجاب چی بی حجاب راه میفتند میرند اینور اونور . نمیدونم چرا متوجه تمسخر دیگران نمیشوند. جالبش اینه که نگاه تمسخر آمیز و تعجب امیز دیگران را به پای این میذارند که خیلی زیبا شدند. این یک مثال بود اما واقعی. و از این دست مثالها زیاده.

نحوه آرایش.
    عزیزانی که به چنین دخترانی بر میخورید . اگر به هر دلیل توی ایران دوست داشتند یا مجبور بودند که از صورتشون برای جلب توجه استفاده کنند در خارج به خدا این کار لازم نیست و این کار جز معنی منفی و نگاهی تمسخر امیز نتیجه دیگه ای به دنبال نداره . نیمدونم چرا یه ایرانی نیمخواد بین محیط آکادمیک و . . .تفاوت قائل بشه . یعنی اینقدر درکش سخته واقعا ؟
    جالبیش اینه که همین افرادی که به دور از هنجار هستند بقیه دخترهای ایرانی را را روی نرم و هنجار حرکت میکنند را مسخره هم میکنند و امل و دهاتی از این تیپ چیزها بهشون میگنند . اگر از اون دخترهایی هستید که روی نرم هستید میدون را خالی نکنید و اجازه ندیدی یک فرد نا هنجار برای توجیه خودش شما را توهین یا مسخره کنه .

و بدتر از همه . خواهش میکنم پا نشید برید اونجا خورد خورد مثلا بخواهید حجاب را وردارید. یا با حجاب باشید یا بی حجاب. این حجاب میانه که بعضی ها در آوردند دیگه معنیش چیه ؟ نمیدونم این چه مدلیه که طرف آستین کتی پوشیده با شلوار برمودا یا دامن کوتاه بعد روسری گذاشته سرش ! ! ! نمیدونم میخواهند عذاب وجدان نگیرند؟ منظروشون چیه؟ این کار جز مسخره کردن خودشون و دینشون هیچ معنیه دیگه ای نمیده. یا پوشیده باش یا اگر میخواهید پوشیده نباشید٬ در حد متعادل بی حجاب باشید نه اینکه آنچنان از اون ور بوم می افتند که از صد فرسخی داد میزنند که یک دختر ایرانی هستند. که پشت سرشون بگند دخترهای ایراین عقده ای هستند و دانشگاه و خیابان و خونه و دیسکو و سوپر سر کوچه را یکی میدونند و یه جور لباس میپوشند. حد و مرز را رعایت کنید به خصوص توی محیط آکادمیک . سطح خودتون و دختر ایرونی را در حد یه وسیله پایین نکشید .

توی رفتارتون اینقدر نگید ما ۲۵۰۰ سال قدمت داریم ما فلان ما بیسار انقدر سرتون را نگیرید بالا راه برید. رفتار و فرهنگ باید نشون بده که شما با فرهنگ هستید. اینقدر توی برخورد با دیگران ایش و ویش نکنید به خوصوص اونهایی که کشورهای آسیایی میرند که دیگه بدتر واقعا فکر میکنند ایران کره مریخ اونها هم مریخی. اگر توهین کردند. بله با اطلاع باشید و منطقی و متین دفاع کنید. ولی با این حس که من سرم و بقیه هیچند جز این که هرس دیگران را در بیارید و باعث بشید که گره توی کارهاتون بیفته هیچ فایده ای دیگه ای نداره براتون .

این توصیفیه که از یک دختر ایرانی دارند : خوشگل ٬‌ بد لباس با زلم زیمبولهای عجیب غریب و نا متعارف٬‌ تشخیص شرایط را نده٬ سر خود معطل٬‌ پر آرایش و بد آرایش ٬ پر از فیس و افاده و غرور به گذشته ٬‌کسی را به خرج و ندار . . . و متاسفانه متاسفانه دوستی برای . . .
    گرچه اکثرا بعد از یه مدت که متوجه ضایع بودن خودشون میشند و کمی متعادل میشند اما تا بیاند این روال را طی کنند که یکسریشون هم نمیکنند دیگه آبرو به دختر ایرانی و ایران نمی مونه .

جوری رفتار کنید اگر استاد شما ٬‌شما ار میبینه به عنوان یه نیروی کار روتون حساب باز کنه به عنوای یه دانشجوی فعال حساب باز کنه و حاضر بشه یه معرفی نامه ای چیزی بده دستتون و یا به شرکتی معرفیتون کنه و یا در پروژه ای ازتون استفاد کنه . فکر میکنید اساتید در مودر اون دخترها چی فکر میکنند . واقعا کاندید مناسبی برای کار یا ادامه تحصیل میدونند اونها را ؟ آدمی که توی چنین مسائل اجتماعی پیش پا افتاده ای نمیتونه تعادل و نرم و هنجار را تشخیص بده و رعایت کنه باالطبع توی محیط کاری و تحقیق هم نخواهد توانست . اینه تصویری که از خودشون به استاد ارائه میدهند .

اینها را گفتم چون همیشه دقدقه ذهنیم بوده و دوست دارم به عنوان یک دختر ایرانی همیشه بتونیم سرمون را بالا بگیریم . و زیر نگاه سنگین و توهین آمیز اینها خورد نشیم.
    خوشحالم که این جمع دقدقه اش رعایت نرم و چینین مسائلی هست . امیدوارم همیشه موفق باشید و بتونید روی دیگران هم تاثیر گذار باشید . و این صحبتها را به گوش دخترانی با این خصلتها که اونجا میبینید برسونید. و باز هم برای یاد آوری اگر خطاب من به دوم شخص بود منظورم دوستان این تاپیک نیستند منظورم توی نوعی بود.

شاد باشید و سلامت
    واقعا همه نکته ها درست بودن ... افراط و تفریط واقعا اشتباه همه ی ما ایرانیاست . ممنون بابت همه توضیحات

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

به مطلب خوب و مفیدی اشاره کردید . ما ایرانیا سخته برامون تعادل رو در زندگی جاری کنیم . یه مقدار زمان میبره .
    من خودم تو ایران بیشتر سعی میکنم عرفی رفتار کنم تو حجاب و ارایش ولی بازم دچار دوگانگی شدیدی هستم دیگه چه برسه به اینکه پام برسه اونور .
    ببین شما اگر همیشه جانب احتیاط را نگه داری بعد پیشمون نمیشی. بالاخره خودت خواهی فهمید که نرم چیه و چه کار کنی . و از طرفی خودت هم که از معیار و هنجار تهی نیستی که . همیشه در هر حالتی فکر کن که اگر یه روزی شدی یه استاد دانشگاه معروف و یا یک کارمند سرشناس و یا یک مدیر خوب و اون روز بخواهند یه عکس از امروزت پخش کنند توی اینترنت خجالت زده خواهی شد؟ یا با غرور سرت را میگری بالا و به روال متعادلی که در کل زندگیت داشتی افتخار خواهی کرد .

شاد باشی و سلامت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط baheri نمایش پست ها
    بدون شک.این جا تو نیویورک وسط خیابون هم نماز میخونن کسی جرات نداره چپ نگاه کنه دانشگاه که جای خود داره.اصلا جای نگرانی نیست.
    بله دانشکاه ما،اتاوا، هم یک نمازخونه کوچیک داره، فقط تاکید شده تو اتاق خودتون یا جلو جمع نماز نخونید. کلاً هیچ کاری با مذهب ندارن و خانمهای با حجاب اینجا زیادن.

Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical eng

نقل قول نوشته اصلی توسط motahhar نمایش پست ها

نحوه آرایش.

شاد باشید و سلامت
    دوست عزیز اول اینکه...دغدغه! ( خیلی اصرار داشتید واسه استفاده ازین کلمه؛ و الا بقیه غلطهاتون دیگه گفتن نداره)

من نمیدونم شما چه اصراری دارید که همه دید مثبتی نسبت به "دختر ایرونی" داشته باشن و برداشت بقیه از شخصیت خودتون رو در گرو دید مثبت بقیه به این گروه میبینی؟ آدمهایی که دور و اطراف ما هستن کاراکترهای متفاوتی دارن؛ دید و تجربه های متفاوتی دارن ( درسته که همشون یه سری شرایط نسبتن مشابه رو توی ایران تحمل کردن؛ اما باز هم به نظر من تفاوتهای شخصیتی بر یه همچین فاکتوری غالبه ) و شما تنها پیوندت با این آدمها اینه که همه ایرانی هستین ( هیچکدوم از خارجی هایی که مشیناسین کار غیر عرف نمیکنه؟ حجاب یه دختر محجبه هم تو یه شهر کوچیک غیر عرف حساب میشه! نظرتون چیه؟)

واقعن نیازی نیس که شما بشینی دونه دونه اونا رو قضاوت کنی ( که چرا تو ایران آرایش میکردن و الان چرا کماکان آرایش میکنن و اینکه چرا نصفه نیمه حجاب دارن! اصلا اینجوری راحته؛ اینجوری به قول شما احساس عذاب وجدان نمیکنه؛ امنیت روانی موقتی اون آدم به احساس افتخار کاذب شما به کلونی "دختر ایرونی" ارجحیت داره ) خیلی ها رو میشناسم که ازین قضاوتها و دخالتهای خاله زنکی تو امور شخصی زندگیشون طاقتشون طاق شد و زندن به جاده.

درباره بحث نرم و هنجار هم؛ الزامن چیزی که نرم هست؛ صرفن پذیرفته شده است و ممکنه اصلا خوب و مثبتی نباشه. ( و افرادی هستن که ازون پیروی میکنن؛ صرفن به خاطر تنبیهی که ممکنه متوجهشون بشه؛ نه به خاطر اینکه قلبن اعتقاد دارن) همونجور که میبینید خیلی از نرم های جامعه کم کم عوض میشن و تغییر میکنن. و کی مشخص میکنه الان کاری که شما میکنی نرم هست و اونا رو نرم کار نمیکنن؟ ( مسخره کردن و توهین کردن از جانب هر دو گروه احمقانه است ) اصلا چرا باید کارتون به جایی کشیده شده باشه که واسه رفتارهای شخصیتون توجیه بیارید و دنبال این باشید که کی بهتره؟ بسه! بس نیست؟

توصیفی که فرمودید خارجی ها درباره دخترای ایرانی دارن هم..."مورچه رو آب برد؛ گفت دنیا رو داره آب میبره!" از جامعه آماریتون و پراکندگی داده ها میشه برام بگید؟

اساتید هم خودشون بهتر میتونن لیاقت و پشتکار یه آدمی که به دردشون میخوره رو تشخیص بدن و فک نمیکنم واسه همچین چیزی معیارهایی که شما میفرمایید رو مد نظر داشته باشن! حالا استاده میاد لیاقت و هوش یکی که آرایش میکنه رو ندید میگیره و به شما که طبق نرم حرکت میکنید کاپ افتخار میده؟ مگه قراره با طرف یه عمر زندگی کنه که همه ایده آلهاشو داشته باشه؟ یا نه! منظورتون اینه که اون دختر به خاطر این نوع خاص خودفروشی به جاهای بدی کشیده میشه و اینقد خودش درک و شعور نداره که موقعیتش کجاست؟ فی المثل من خیلی از آدمها رو میشناسم که نرم های اجتماعی رو رعایت نمیکنن ولی بیزینس من های قابلی هستن.

راستی؛ من درسته تجربه زندگی دائمی ندارم خارج؛ اما طی یک سفر چند هفته ای که به اروپا داشتم؛ هیچ نگاه تعجب آمیر و تمسخر آمیزی بابت کلیپسهای گنده همسفرانم از بقیه دریافت نکردم ( بنده هم ناظر خارجی بودم و احساس زیبایی قرار نبود بکنم ) و کسی که از کلاس گذاشتن مضحک یه سری در باب تاریخ 2500 ساله شاکیه؛ طبیعتن باید بفهمه که سایر کلاس گذاشتنها و تمایز قائل شدنا بر مبنای نژاد و ملیت چه قدر تهی و پوچند.

و نظر شخصی من اینه که شما معاشرینی داشته باشید که حتی الامکان شما رو قضاوت نکنن؛ و اگر هم میکنن؛ شما رو برمبنای رفتار خودتون و نه هم ولایتیهاتون که از قضا ظاهرشون هم شبیه شما نیست؛ قضاوت کنن و بدین وسیله نگرانیتون از ظاهر سایر دخترای ایرانی حل شه.

پی نوشت : اگر احساس میکنید من عصبانیم تا حدودی درست فک میکنید؛ و دلیلشم اون لحن " مصلحت طلبانه" شماست که واسه ماها که یه عمری جلو در دانشگاه با حراست مهربون و خیرخواه ( و نه خشن ) سر و کله میزدیم عجیب آشناست ( واضحه که شما جزء اون دسته نیستید و اهداف و اهرم های فشار اونها رو ندارید.صرفن جنس کلام و روش استدلالتون رو عرض کردم و نمونه های دیگر ازین جنس هم فراوان است )

من این پست آخری روکه داشتم میخوندم انگاریکی حرف دل منوزده بود و یه سوال به ذهنم رسید که خیلی دوس داشتم بپرسم واسه همین واردبحث شدم.آبروی این" دخترایرونی" که هی میگین, با کلیپس وآرایش ازبین رفت ولی با داشتن پوششی که برای 99درصدبقیه جامعه عجیب ومسخرست ازبین نرفت؟؟؟؟خیلی جالبه که همه ازدست این "امربه معروف و نهی از منکر"ها فرارمیکنن به اروپاوآمریکادریغا که همونجاهم همین خاله زنک بازیها و ازروی ظاهرقضاوت کردن ها و خودبالابینی هاروهموطنای خودشون لطف کردن و آوردن با خودشون.هرکسی مسئول پوشش ورفتارخودش هست وکسی که فکنه رفتاربقیه روشناخت مردم ازخودش تاثیرداره هنوزخود واقعیش رو خوب نشناخته و خیلی insecure هست که نگران خدشه دارشدن هویت خودش به وسیله پوشش بقیه و نظربقیه درمورداین پوشش هست.
    (اگه به نظرمدیر این پستا غیرمربوط به تاپیکه درسته نظرشون ودلیلش اون کسایی هستن که به جای اینکه بیان درموردشرایط خانومهای مسلمان حرف بزنن شرو به نقدوبررسی ونصیحت دخترهای ایرانی میکنن)

Member eajj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture

دوستان من کوچیک همه شما هستم ! اینم بگم بنده پسرم! اما خواهشا اینقدر کلی صحبت نکنیم ... اگر استادی بیاد و صرفا به این خاطر که یک دختر کلیپس و ... داره یا مثلا حجاب نصفه نیمه داره رو اون دانشجو به عنوان یک آدم اکتیو حساب نمی کنه مشکل قطعا از اون استاد هستش !
    این که این مساله دختر های ایرانی واسه ما خیلی توی چشم هستش خب به خاطر اینه که ما هموطنیم وگر نه از دید یه غیر ایرانی یه اتفاق و مساله عادی هستش ( نهایتا میتونه پیش خودش فکر کنه تیپ خوبی نیست اما این اصلا " مشکل " به شمار نمیره )
    شما یه نگاه به مدل موهای مهندس فردوسی که تو ناسا کار میکنن بندازید ! هیچ مشکلی هم بابت کارایی ندارند ایشون ... لا اقل از نظر ناسا !
    بازم اگر کسی رو رنجوندم یا نظرش مخالف من بود عذر میخوام صرفا نظرم رو بیان کردم
    that which doesn't kill me can only make me stronger

Junior Member

ممنون از راهنمایی دوستان. بله با کلی تحقیق متوجه شدم فرانسه کشوری است که با وجود بیشترین تعداد مسلمان اما قانون منع حجاب در مدارس دانشگاهها و در اماکن دولتی وجود داره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)