صفحه 7 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 85

موضوع: شرایط فرهنگی و مذهبی دانشجویان خانم مسلمان در دانشگاه های خارج

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

پیش فرض پاسخ : جسارتا یه توصیه واسه خانوما

نقل قول نوشته اصلی توسط shinemoon نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. بله دقیقا منم همین سوال و در مورد "" آلمان"" داشتم. هم رعایت حجاب (همون روسری معمولی) در دانشگاه و هم در محیط کار. منظورم اینه که بعد از تحصیل، دولت خانومای باحجاب رو استخدام میکنه یا نه ؟
    مثلا میتونیم توی شرکت و ... کار کنیم؟
    چون من قصد اقامت دائم دارم و میخوام بعد از تحصیلم در همون زمینه درسم یعنی مهندسی پزشکی کار کنم.
    ممنون میشم هرچه زودتر بهم جواب بدید .مرسی
    سلام دوست عزیز
    شرایط من هم تقریبا همینطوره ( قصد تحصیل و کار )
    شنیدم در بعضی از شهرهای آلمان و البته دانشگاه هاشون برخورد بهتری نسبت به حجاب دارند. از دوستان اگر کسی اطلاعاتی در این زمینه دارند ممنون میشم در اختیارمون قرار بدن.
    با تشکر

Junior Member lili94 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer engeenering Software QIAU

نقل قول نوشته اصلی توسط mahboob21 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    شرایط من هم تقریبا همینطوره ( قصد تحصیل و کار )
    شنیدم در بعضی از شهرهای آلمان و البته دانشگاه هاشون برخورد بهتری نسبت به حجاب دارند. از دوستان اگر کسی اطلاعاتی در این زمینه دارند ممنون میشم در اختیارمون قرار بدن.
    با تشکر
    دوستان جواب گرفتید به منم بگید.من واسه مهندسی کامپیوتر و کار میخوام اقدام کنم.
    لحظه هاتون عسل.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط lili94 نمایش پست ها
    دوستان جواب گرفتید به منم بگید.من واسه مهندسی کامپیوتر و کار میخوام اقدام کنم.
    لحظه هاتون عسل.
    سلام
    من نظر دوستان رو راجع به آلمان پرسیدم، می تونید سری به این لینک بزنید.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...ر-آلمان

و اگر قصد ادامه تحصیل در آمریکا رو دارید این لینک رو ببینید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...یکا/page12

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط shinemoon نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. بله دقیقا منم همین سوال و در مورد "" آلمان"" داشتم. هم رعایت حجاب (همون روسری معمولی) در دانشگاه و هم در محیط کار. منظورم اینه که بعد از تحصیل، دولت خانومای باحجاب رو استخدام میکنه یا نه ؟
    مثلا میتونیم توی شرکت و ... کار کنیم؟
    چون من قصد اقامت دائم دارم و میخوام بعد از تحصیلم در همون زمینه درسم یعنی مهندسی پزشکی کار کنم.
    ممنون میشم هرچه زودتر بهم جواب بدید .مرسی
    سلام
    این تاپیک رو ببینید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...لمان/page2

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط فرهنگی و مذهبی دانشجویان خانم مسلمان در دانشگاه های خارج

سلام دوستان میخواستم بدونم امنیت خوابگاه های دانشجویی در خارج از کشور (مخصوصا آلمان) چقدره؟ من شنیدم دانشجوها تو خوابگاه میتونند مشروب مصرف کنند.حتی چند روز پیش توی شبکه اون طرف دیدم به یه دختر تو خوابگاه دانشگاه کلمبیا (آمریکا)تجاوز کرده بودن. اگر واقعا همچین شرایطی وجود داشته باشه که اصلا آدم احساس امنیت نداره.این دو تا مسئله خیلی ذهنمو مشغول کرده.اگر شرایط واقعا تو خوابگاه ها به این شکل باشه باید قید رفتن رو بزنم.ممنون میشم اگر هر کدومتون اطلاعاتی در این زمینه داره به من بده.مرسی

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط faezeh73 نمایش پست ها
    سلام دوستان میخواستم بدونم امنیت خوابگاه های دانشجویی در خارج از کشور (مخصوصا آلمان) چقدره؟ من شنیدم دانشجوها تو خوابگاه میتونند مشروب مصرف کنند.حتی چند روز پیش توی شبکه اون طرف دیدم به یه دختر تو خوابگاه دانشگاه کلمبیا (آمریکا)تجاوز کرده بودن. اگر واقعا همچین شرایطی وجود داشته باشه که اصلا آدم احساس امنیت نداره.این دو تا مسئله خیلی ذهنمو مشغول کرده.اگر شرایط واقعا تو خوابگاه ها به این شکل باشه باید قید رفتن رو بزنم.ممنون میشم اگر هر کدومتون اطلاعاتی در این زمینه داره به من بده.مرسی
    آلمان، به خصوص قسمت غربی، از این خبرا نیست، یا لااقل ما نشنیدیم خبری باشه . نگران نباشید. اگه مصرف شراب قرار بود، اونها را حالی به حالی کنه، که الان باید کل غرب (از جمله اروپا و هلند و آلمان) می ریخت به هم!
    البته اتفاق همه جه ممکنه بیفته، در ایران حتی. اما روال نیست.
    inactive account

Banned

البته این مساله رو من اضافه کنم مشروب خوردن ربطی به تجاوز نداره. خارج از کشور چیزی که نمود داره به خصوص شبهای جمعه و روزهای شنبه و حتی یکشنبه مشروب هست.
    دقت کنید در خود ایران چقدر از این اتفاقات میفته ربطی هم به مذهب نداره. اتفاقا شاید آمار درست درمون بدن بیرون مقدار تجاوز در کشورهای پیشرفته خیلی کمتره چون هر چیز محل خودش رو داره.
    شما هم نگران نباش اما این رو در نظر بگیرین که سرتون در کار خودتون باشه. اکثر اونایی که بلاهای اینطوری سرشون اومده مطمین باشید سرشون تو کار خودشون نبوده یا در انتخاب دوست و دشمن! دچار اشتباه شده اند!

موفق باشی

نگران نباشید کسی کاری به کارتون نداره! تازه مست که میشن مهربونیشون گل میکنه!

Junior Member saidm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    علوم

سلام دوستان کسی نمیدونه تو کشورهای روس زبان مثل بلاروس وضعیت حجاب چطوره؟؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

سلام دوست عزیز،
    به نظر من ترس شما از اینجا ناشی میشه که تصورتون از خوابگاه، خوابگاه های ایرانه. اینجا خوابگاه یک مجتمع آپارتمانیه که هر واحد آپارتمانی از 1 تا 4 اتاق داره و هر اتاق دست یک دانشجوئه. درنتیجه شما همیشه در اتاق خودتون هستید و کسی کاری به کار شما نداره.
    نکته بعدی اینکه تا جایی که من دیدم هیچوقت به دانشجوهای مسلمان همخونه ای پسر نمیدن (چه رسد که حجاب هم داشته باشید) و حتی برای اینکه خیالتون راحت باشه میتونید همون اولش بخواید که همخونه ایتون فقط دختر باشه (برعکس چیزی که فکر میکنیم این موارد رو در مورد بچه های مسلمون خیلی خوب درک میکنند).
    مورد بعدی اینکه اگه از نظر مالی مشکلی نداشته باشید میتونید یه Single apartment درخواست کنید از مسئول خوابگاه، البته معمولا باید تو نوبت بمونید یه ترم ولی اگه داشته باشن میدن حتما.
    و مهم تر از همه اینکه این ذهنیتی که ما ایرانی ها از مصرف مشروب و حوادث محتمل بعدش داریم، تماما برگرفته از چیزهاییه که از بچگی بهمون گفتن. نمیگم نیست، هست ولی شاید 1 یا 2 درصد باشه! و اینکه این اتفاق هرجای دنیا ممکنه بیوفته، حتی همون ایران.
    سعی نکنید واسه خودتون این چیزا رو بزرگ کنید چون واقعیت چیز دیگه ایه. خودتون رو واسه یه فرهنگ متفاوت آماده کنید و خیلی strict و restrict با مسائل برخورد نکنید چون این وسط تنها کسی که آسیب میبینه (منظورم از نظر روحیه) خودتونید.
    براتون آرزوی موفقیت و یه زندگی شاد در آلمان رو دارم
    ویرایش توسط le-ciel : February 18th, 2015 در ساعت 12:36 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)