صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 58

موضوع: اقتصادی های امسال که دنبال پذیرش با بورس هستند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقتصادی های امسال که دنبال پذیرش با بورس هستند

دوستانی که سال های قبل تونستن پذیرش بگیرن قاعدتا با توجه به مشاهدات فعلیشون از فضای اقتصاد در خارج از کشور می تونن راهنمایی های ارزشمندی در مورد راهکارهای پذیرش به بچه های داخل ایران ارائه بدن، از همه دوستانی که موفق به ورود به دوره های تحصیلات تکمیلی اقتصاد در خارج شدن تقاضا می کنم که یه خلاصه ای از پروفایلشون رو بزارن و بگن که اگر چه کارهایی رو می کردن بهتر بود، مثلا با یه فرمتی شبیه این:
    رشته، دانشگاه و معدل لیسانس:
    رشته، دانشگاه و معدل ارشد:
    نمره تافل:
    نمره gre:
    درس های ریاضی گذرانده شده:
    رشته، مقطع و دانشگاه هایی که پذیرفته شدم:
    رشته، مقطع ودانشگاه هایی که ریجکت شدم:
    اگر به زمان قبل از اپلای برمی گشتم چه کارهایی رو انجام می دادم و چه کارهایی رو انجام نمی دادم:
    توصیه:

Junior Member

با سلام
    من میخوام بورس دکترای اقتصاد محیط طیست(در نهایت مستر) دانشگاه های کانادا و یا آمریکا رو بگیرم آیا واسم مقدور هست؟؟ با توجه شرایط زیر:
    1-کارشناسی اقتصاد دانشگاه آزاد یزد با معدل 64/13 با 2بار مشروطی و نمرات پایین آمار و ریاضی(حتی ریاضیاتمو واسه بار دوم پاس کردم)
    2-کارشناسی ارشد آزاد اصفهان با معدل 97/16 و ریاضی پیش رو افتادم
    4تا مقاله در کنفرانس داخلی و 1مقاله در مجله علمی پژوهشی داخلی
    در حال خوندن GRE و IBT هستم
    پیشاپیش ممنون از توجه و راهنماییتون.

Junior Member

با سلام
    من میخوام بورس دکترای اقتصاد محیط طیست(در نهایت مستر) دانشگاه های کانادا و یا آمریکا رو بگیرم آیا واسم مقدور هست؟؟ با توجه شرایط زیر:
    1-کارشناسی اقتصاد دانشگاه آزاد یزد با معدل 64/13 با 2بار مشروطی و نمرات پایین آمار و ریاضی(حتی ریاضیاتمو واسه بار دوم پاس کردم)
    2-کارشناسی ارشد آزاد اصفهان با معدل 97/16 و ریاضی پیش رو افتادم
    4تا مقاله در کنفرانس داخلی و 1مقاله در مجله علمی پژوهشی داخلی
    در حال خوندن GRE و IBT هستم
    پیشاپیش ممنون از توجه و راهنماییتون.
    پذیرش شما به عوامل زیادی بستگی داره، مثل نمره تافل و جی آر ای، کیفیت مقالات شما، ارتباط شما با اساتید و غیره، اما بطور کلی متاسفانه باید بگم شما شانس قابل توجهی برای اخذ پذیرش با فاند ندارید، برای پذیرش دکتری از این دو کشور شما باید معدل بالا و نمرات آزمون بالا داشته باشید، به علاوه، لازم است که دروس ریاضی را بانمرات خوبی پاس کرده باشین، وجود درسی مثل جبر خطی و آنالیز حقیقی هم بطور موثری رزومه شما را قوی خواهد کرد، نظر شخصی من اینه که شما با توجه به معدل پایین و ضعف ریاضی تنها می توانید از دانشگاه های درجه دوم این کشور ها بدون فاند پذیرش بگیرید، البته اگر خوش شانس باشید، این نظر شخصی من هست حتما با دوستان دیگر هم مشورت کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fransoa نمایش پست ها
    پذیرش شما به عوامل زیادی بستگی داره، مثل نمره تافل و جی آر ای، کیفیت مقالات شما، ارتباط شما با اساتید و غیره، اما بطور کلی متاسفانه باید بگم شما شانس قابل توجهی برای اخذ پذیرش با فاند ندارید، برای پذیرش دکتری از این دو کشور شما باید معدل بالا و نمرات آزمون بالا داشته باشید، به علاوه، لازم است که دروس ریاضی را بانمرات خوبی پاس کرده باشین، وجود درسی مثل جبر خطی و آنالیز حقیقی هم بطور موثری رزومه شما را قوی خواهد کرد، نظر شخصی من اینه که شما با توجه به معدل پایین و ضعف ریاضی تنها می توانید از دانشگاه های درجه دوم این کشور ها بدون فاند پذیرش بگیرید، البته اگر خوش شانس باشید، این نظر شخصی من هست حتما با دوستان دیگر هم مشورت کنید
    ممنون از جوابتون آیا با نمره بالای ریاضی gre و یه مقاله خارجی و sop قوی و ریکام قوی از 4 استاد میشه جبران کنم و فاند بگیرم ؟ من اگه فول فاند نگیرم نمیتونم واقعا از پس مخارج بربیام ! بنظرتون چیکار کنم؟ حتی واسه مستر با فاند نمیشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dawwod نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون آیا با نمره بالای ریاضی gre و یه مقاله خارجی و sop قوی و ریکام قوی از 4 استاد میشه جبران کنم و فاند بگیرم ؟ من اگه فول فاند نگیرم نمیتونم واقعا از پس مخارج بربیام ! بنظرتون چیکار کنم؟ حتی واسه مستر با فاند نمیشه؟
    اصولا اگر قراره فاندی داده بشه به متقاضیان دوره دکتری داده میشه نه مستر، بنابر این مستر با فاند را فراموش کنید. تو کامنت قبلی هم گفتم، پذیرش شما به خیلی از عوامل بستگی داره، اگر در جایی ضعف دارید باید در جای دیگر آنقدر قوی باشید که نقاط ضعف شما پوشش داده شود. اما معدل بسیار پایین شما و نمرات پایین ریاضی خیلی وضعیت شما را دشوار می کنه!!!

Junior Member

[QUOTE=fransoa;1093948]اصولا اگر قراره فاندی داده بشه به متقاضیان دوره دکتری داده میشه نه مستر، بنابر این مستر با فاند را فراموش کنید. تو کامنت قبلی هم گفتم، پذیرش شما به خیلی از عوامل بستگی داره، اگر در جایی ضعف دارید باید در جای دیگر آنقدر قوی باشید که نقاط ضعف شما پوشش داده شود. اما معدل بسیار پایین شما و نمرات پایین ریاضی خیلی وضعیت شما را دشوار می کن
    چطور بفهمم که میشه یا نه؟؟!!!!!!!!!!! اگه نمیشه بیخود وقت و عمر و پولمو نذارم ؟؟؟؟؟؟!!!!!! (ناگفته نمونه که کارمو ول کردم نشستم خونه جی آر ای میخونم!!!!! اگه انیجوریه ........ به نظرتون آخه چجور متوجه شم؟؟؟؟؟؟
    در ضمن اگه امکان داره لطف میکنین بگید شما در چه مقطعی و کجا میخونید؟
    توروخدا ببخشید از سوالای متوالیم

Junior Member

اینجا می تونید رزومه منو ببینید
    با چند نفر دیگه مشورت کنید، تو همین سایت تاپیک های مربوط را مطالعه کنید، در بخش نتایج جستجو کنید، یک ایده اولیه پیدا خواهید کرد، من هم نظر خودمو گفتم

Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری-شهید چمران(فوق لیسانس)

با سلام و خسته نباشید. من فوق حسابداری هستم از دانشگاه شهید چمران هستم. معدلم 16.24 بوده و درسهای اصلی هم ماکس شدم. حدود 12 مقاله و 4 طرح پزوهشی دارم سه ترم دانشگاه تدریس کردم و بین15000نفر رتبه 124 شدم. خواستم بدونم شانسم تو پذیرش برا دکترا اقتصاد با وربال640 و ریاضی800چقده؟ من پایه ریاضیاتم قویه. ایا بهتره همون حسابدرای ادامه بدم یا اقتصاد هم شانس دارم.ممنون

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط janjani نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید. من فوق حسابداری هستم از دانشگاه شهید چمران هستم. معدلم 16.24 بوده و درسهای اصلی هم ماکس شدم. حدود 12 مقاله و 4 طرح پزوهشی دارم سه ترم دانشگاه تدریس کردم و بین15000نفر رتبه 124 شدم. خواستم بدونم شانسم تو پذیرش برا دکترا اقتصاد با وربال640 و ریاضی800چقده؟ من پایه ریاضیاتم قویه. ایا بهتره همون حسابدرای ادامه بدم یا اقتصاد هم شانس دارم.ممنون
    چند تا پرسش اساسی وجود داره یکی در مورد درس های اقتصادی که پاس کردید(غیر از اقتصاد خرد و کلان و توسعه لیسانس) به خصوص باید درس های ارشد رو گذرونده باشید، دوم در مورد درس های ریاضی و آمار هست تا جایی که من میدونم(بر اساس سرفصل وزارت علوم) درس های ریاضی حسابداری فقط در حد تحقیق در عملیات اونهم در سطح پیشرفته(فوق لیسانس) قابل توجه هست که البته درس با اهمیت بسیار پایینی در فرآیند پذیرش رشته اقتصاد هست ولی اگه با نمرات خوبی هر سه رو گذرونده باشید شاید توان شما رو در ریاضیات برسونه. این در مورد آمار هم صادق هست که فکر میکنم تقاوت قابل توجه باشه چون تحلیل آماری فوق لیسانس در حد اقتصادسنجی لیسانس اقتصاد هست.شما خیلی خیلی بهتر هست که حسابداری رو ادامه بدید چون شانس بسیار کمی در اقتصاد دارید و در صورت پذیرش هم شاید مجبور بشید درس های زیادی رو به عنوان پیش نیاز بگذرونید که ممکنه خیلی وقت گیر باشه.در آخر تصمیم با خود شماست.

Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری-شهید چمران(فوق لیسانس)

با سلام و خسته نباشید.
    ممنون از پاسخ شما. واقعا خوب بود. بله من چون ریاضیات امیرکبیر و علم وصنعت قبول شده بودم پایه ریاضیاتم خیلی قوی هست و من تمام نمران ریاضی را در دانشگاه 19 شدم که ماکس بود. من تو لیسانس بدلیل علاقه بسیار زیاد بریاضی و فیزیک خودم کتابهای سطح پیشرفته ریاضی از جمله کتاب مارون در بحث انتگرالگیری رو کامل خوندم بطوریکه که بچه های فنی ایراداشون رو از من میپرسیدن. بهر حال بازم ممنون. دلیل اصلی اینکه گفتم اقتصاد چون به ریاضی علاقمند و پایه خیلی قوی دارم و دیگه اینکه در اقتصاد با توجه به گرایش های زیادش تعداد بیشتری میخوان و دیگه همه جی ار ای قبول دارن و تا جایی که دیدم مثل حسابداری نیاز نیستخیلی جی ار ای بالای داشته باشی و بیشتر روی کوانت تاکید داره. ولی تو حسابداری هم کوانت باید نزدیک به کامل باشه و هم وربال حداقل550 . بهر حال ممنون اگه باز جوابی ببینم. با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)