صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: فرق ترم زمستان که ژانویه شروع میشه با ترم پاییز که سپتامبر شروع میشه

ApplyAbroad Champion

پیش فرض فرق ترم زمستان که ژانویه شروع میشه با ترم پاییز که سپتامبر شروع میشه

سلام
    فرق ترم زمستان که ژانویه شروع میشه با ترم پاییز که سپتامبر شروع میشه
    تو دانشگاهی که قصد دارم اپلای کنم نوشته که "شدیدا توصیه میشه ترم رو تو پاییز شروع کنید" البته درباره یه دانشگاه کانادایی هست و رشته فنی و مهندسی و M.Sc
    سوال من اینه که چه تفاوتی میان این دو از لحاظ مختلف مثل دادن فاند یا اینکه بعضی از درس های اولیه در ترم زمستان ارائه نشه یا ... وجود داره.
    لطفا مقایسه کنید

پیش فرض پاسخ : فرق ترم زمستان که ژانویه شروع میشه با ترم پاییز که سپتامبر شروع میشه

تا جایی که من اطلاع دارم بسیاری از دانشگاهها برای ترم بهار فاند ندارند.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

پیش فرض پاسخ : فرق ترم زمستان که ژانویه شروع میشه با ترم پاییز که سپتامبر شروع میشه

من هم دقیقا یک مشکل مثل شما دارم، من مدارکم تا February حاضر نمی شه و این طوری یک سال دیگر عقب می افتم، برای رشته مورد نظر من (Msc و کامپیوتر) متاسفانه تقریبا در همه سایت ها نوشته شده مدارک می تواند تا زمان deadline ارسال بشه، اما فقط افرادی که تا Jun یا Feb ارسال کنند (بستگی به دانشگاه دارد) در لیست دریافت انواع scholarship قرار می گیرند. هر سال در همین موقع...

بنابراین این که در این فروم گفته می شود برای ترم بهار فاند نداریم اشتباه هست، بلکه اگر از تاریخ گفته شده دیرتر ارسال کنیم نداریم. که معمولا هم تاریخ از آن گذشته که می خواهیم برای بهار اقدام کنیم...

به همین خاطر خودم هم هنوز نمی دانم چه کار کنم ، چون اگر برای September بعدی اقدام کنم یعنی 2 سال دیگر! گرفتن چندین توصیه نامه هم این طوری سخت هست.

در مورد درس ها، هر دانشگاه در سایت در بخش مربوط به همان رشته یک جدول زمانی دروس (course) دارد که در آن معین شده است چه درس هایی در ترم اول و یا در ترم دوم سال X ارائه می شود. می توانید از آن استفاده کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط codec
    بنابراین این که در این فروم گفته می شود برای ترم بهار فاند نداریم اشتباه هست، بلکه اگر از تاریخ گفته شده دیرتر ارسال کنیم نداریم. که معمولا هم تاریخ از آن گذشته که می خواهیم برای بهار اقدام کنیم...
    نه لزوما" این طور نیست. من دانشگاههای زیادی رو دیدم که برای ترم بهار فاند نمیدن

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara.Sh
    نه لزوما" این طور نیست. من دانشگاههای زیادی رو دیدم که برای ترم بهار فاند نمیدن
    سلام سارا خانوم
    این که می فرماین برای ترم بهار دانشگاه های زیادی رو می شناسین که فاند نمی دن منظورتون بیشتر آمریکاس یا اینکه کانادا رو هم مدنظر قرار دادید؟
    من چند نمونه دیدم بچه هایی که ژانویه 2009 فاند از کانادا داشتن.

نقل قول نوشته اصلی توسط BLUE SKY
    سلام سارا خانوم
    این که می فرماین برای ترم بهار دانشگاه های زیادی رو می شناسین که فاند نمی دن منظورتون بیشتر آمریکاس یا اینکه کانادا رو هم مدنظر قرار دادید؟
    من چند نمونه دیدم بچه هایی که ژانویه 2009 فاند از کانادا داشتن.
    سلام
    من آمریکا منظورم بود

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara.Sh
    سلام
    من آمریکا منظورم بود
    خیلی ممنونم
    ولی سوال من کاناداس

نقل قول نوشته اصلی توسط BLUE SKY
    خیلی ممنونم
    ولی سوال من کاناداس
    من در مورد کانادا برای رشته کامپیوتر (graduate) اکثر مطالب سایت ها را مشاهده کردم و آن هایی که برای بهار هم پذیرش می گرفتند همیشه تاریخ مشخص را برای fund همان ماه اول یا دوم هر سال ذکر کرده اند که بعد از آن ممکن نیست. ضمنا برای master by course هم تقریبا fund نمی دهند، فقط Msc که by research هست. (در دانشگاه های کانادا برای این رشته تاحالا جایی ندیدم که بگویند بهار ندارید، بلکه فقط همان تاریخ را ذکر کردند)

مثلا در یکی از دانشگاه ها به این شکل نوشته شده است:

Please check departmental websites for application deadlines. Also, most University scholarships and awards are adjudicated in late March or early April, so students applying later than March cannot be considered for these awards

Junior Member

تا جايي که من مي دونم سال مالي دانشگاه ها تو ترم full بسته مي شه براي همين شانس گرفتن fund زياده!
    به هر حال تو آمرکا براي ترم spring هم شانس هست براي بچه هاي PHD اما براي MS کار خيلي سختيه!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط codec
    من هم دقیقا یک مشکل مثل شما دارم، من مدارکم تا February حاضر نمی شه و این طوری یک سال دیگر عقب می افتم، برای رشته مورد نظر من (Msc و کامپیوتر) متاسفانه تقریبا در همه سایت ها نوشته شده مدارک می تواند تا زمان deadline ارسال بشه، اما فقط افرادی که تا Jun یا Feb ارسال کنند (بستگی به دانشگاه دارد) در لیست دریافت انواع scholarship قرار می گیرند. هر سال در همین موقع...

به همین خاطر خودم هم هنوز نمی دانم چه کار کنم ، چون اگر برای September بعدی اقدام کنم یعنی 2 سال دیگر! گرفتن چندین توصیه نامه هم این طوری سخت هست.

در مورد درس ها، هر دانشگاه در سایت در بخش مربوط به همان رشته یک جدول زمانی دروس (course) دارد که در آن معین شده است چه درس هایی در ترم اول و یا در ترم دوم سال X ارائه می شود. می توانید از آن استفاده کنید
    دانشگاههاي زيادي تو كانادا هست كه بعد از فوريه است، پذيرش پاييزشون، ضمناً بعضي از دانشگاههاي آمريكام هستن،‌اگه مشكلت فقط زمان اقدامه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)