صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17

موضوع: فرق ترم زمستان که ژانویه شروع میشه با ترم پاییز که سپتامبر شروع میشه

Banned
    رشته و دانشگاه
    Electrical engineering-AUT

پیش فرض پاسخ : فرق ترم زمستان که ژانویه شروع میشه با ترم پاییز که سپتامبر شروع میشه

بچه ها،من مجبور شدم پذیرشم و از NCST یه ترم دیفر کنم...می خواستم ببینم کسی هست که از ترم Spring رفته باشه و درسشو از Spring شروع کرده باشه؟دقیقا چه فرقی بین ترم Spring و Fall هست؟ممنون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc. IE, sharif

پیش فرض پاسخ : فرق ترم زمستان که ژانویه شروع میشه با ترم پاییز که سپتامبر شروع میشه

تا جایی که من بررسی کردم برخی دانشگاه ها که اصلا پذیرش برای ترم ژانویه یا spring ندارن یا برای بچه های اینترنشنال ندارن که خوب تو سایتشون اینو می گن. اونهایی که پذیرش دارن دو دسته می شن یا فاند دارن یا ندارن که اگر فاند داشته باشن معمولا یک ددلاین برای درخواست کنندگان فاند جدا از ددلان اپلای کردن وجود داره که این موضوع هم به طور شفاف در سایت هاشون گفته می شه.

اما چند تا نقطه ضغف برای اپلای کردن در این ترم وجود داره:
    1) چون وسط سال تحصیلی هستش شاید به دست آوردن بورس به خصوص از نوع TA کمی سخت باشه. چون بچه هایی که از ترم fall قبل پذیرش شدن جایابی شدن و بیشتر پوزیشن ها رو گرفتن.
    2) قطعا فاند باقی مونده برای دانشگاه کمتره و به همون نسبت شانس گرفتن فاند کم می شه.
    3) در مورد آمریکا و کانادا توجه به این نکته ضروریه که معمولا زمان کمتری برای انجام کارهای مربوط به ویزا وجود دارد (نسبت به ترم fall) و احتمال زیادی وجود داره مجبور بشیم دیفر کنیم که اون هم مسائل خاص خودش رو داره و اگر فاند خوبی هم گرفته باشین شاید برای ترم بعد از دستش بدین
    4) به نظرم شرایط آب و هوایی هم بی تاثیر نیست. تصور کنید شما در بدو ورود به آمریکا یا کانادا و در اون چند ماه اول که قراره جا بیفتین و به محیط آشنا بشین با ماه های سردی مثال ژانویه و فوریه روبرو باشین! یا بهتره با آب و هوای ماه سپتامبر و اکتبر؟ البته این مساله کاملا به طبع افراد مختلف بستگی داره.

اما به نظر من نکته مثبت اپلای برای spring این هست که تعداد خیلی زیادی از بچه ها مدارکشون حاضر نیست و اگر هم حاضر باشه ترجیح می دن از ترم سپتامبر که قطعا بورس ها بیشتره شروع کنن، این موضوع سبب می شه که در کل تعداد متقاضی برای این ترم کمتر باشه و این به نوبه خود باعث می شه کمی رقابت آسون تر باشه. البته این مساله بیشتر در مورد بچه هایی که نمرات یا رزومه هاشون خیلی عالی نیست صادقه که ترجیح می دن با گروه کمتری برای دریافت فاند رقابت کنن. اونهایی که نمرات خیلی خوب و رزومه قوی دارن معمولا در هر نوع شرایط رقابتی ای مشکلی نخواهند داشت.

سلام . میخوام برای ترم بهار اپلای کنم.
    میخواستم خواهش کنم که یه برنامه زمانی به من بدید، معمولا deadline ها تا کی؟ کی باید تافل و GRE بدم. و ....
    جوابتون واقعا تو تصمیم گیری بهم کمک میکنه.

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، زیرگرایش بایو

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar123 نمایش پست ها
    سلام . میخوام برای ترم بهار اپلای کنم.
    میخواستم خواهش کنم که یه برنامه زمانی به من بدید، معمولا deadline ها تا کی؟ کی باید تافل و GRE بدم. و ....
    جوابتون واقعا تو تصمیم گیری بهم کمک میکنه.
    سوال من هم همینه. تمام مطالب تالار مربوط به ترم پاییزه.

سلام
    کسی در مورد محدوده زمانی ددلاینها برای ترم بهار وز مستان اطلاعاتی داره؟

سلام. این قسمت چرا کسی جواب نمیده ؟! deadline برای ترم بهار چه موقعه؟ و نتایج آن کی اعلام میشه؟ من که مشکل سربازی دارم به چه مشکلی بر میخورم اگه برای ترم بهار اقدام کنم؟! ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    BSc, MSc: Amirkabir university

سلام

دانشگاهها و حتی رشته های مختلف یک دانشگاه ددلاینهای متفاوتی دارند
    در نتیجه نمیشه یه جواب کلی به سوالتون داد...بهتره سایت دانشگاه مورد نظرتون رو چک کنید...احتمالا باید حدودای ماه جون باشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar123 نمایش پست ها
    سلام. این قسمت چرا کسی جواب نمیده ؟! deadline برای ترم بهار چه موقعه؟ و نتایج آن کی اعلام میشه؟ من که مشکل سربازی دارم به چه مشکلی بر میخورم اگه برای ترم بهار اقدام کنم؟! ممنون
    هر وقت به چیزی که آرزوت بوده می رسی، تازه می فهمی آرزوش از داشتنش بهتر بوده!!

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)