نقل قول نوشته اصلی توسط bluebit نمایش پست ها
سلام دوستان

من از سوئد برای ویزای‌ دانشجویی اسپانیا اقدام کرده بودم. در تاریخ ۲۱ مارچ مدارک خودمو به عنوان دانشجو به همراه مدارک خانمم به عنوان همراه به سفارت اسپانیا در استکهلم دادم.
دیروز ۴ آپریل (بعد از ۲ هفته) زنگ زدم سفارت اسپانیا تو استکهلم و گفتن که جوابتون اومده. در حال حاضر من اسپانیا هستم بخاطر ویزای‌ شینگن که دارم.

اینجا من حدود ۳برابر اون پولی‌ که میخواستن نامه مالی نشون دادم و هیچ مشکلی‌ هم برام پیش نیومد
شاید سفارت تو تهران با پول زیاد اذیت می‌کنه. که این خیلی‌ عجیبه !!

البته تجربه من شاید خیلی کمک نکنه به کسانی‌ که از ایران میخان واسه ویزا اقدام کنن اما شاید به دارد اونایی بخور که بیرون از ایران میخوان اقدام کنن
در ضمن، ویزایی که صادر شده برامون 1ساله هستش. این شماره NIE رو تو اداره پلیس باید بگیرم یا می تونم از سفارت بگیرم؟ فقط باید دوباره دوتایی پاشیم بریم سوئد که ویزامونو بگیریم. هر چقد هم چک و چونه زدم که برام سخته بیام دوباره اونجا و اگه میشه یک جا تو اسپانیا بفرست، گفت نه که نه! باید بیایید اینجا. البته این قانون شینگن را همه جه رعایت می کنند. چون سفارت سوئد و دانمارک هم که من سال قبل ویزا داشتم گفتند هردومون باید بریم و دیگه به قیم ویزارو نمیدن.

خیلی خیلی خیلی خونگرم و دوستانه برخورد می کنند. حدود 10 تا سوال ازش پرسیدم و همرو با خونسردی کامل جواب داد و منتظر میشد ببینه من متوجه شدم یا نه اگه نه بازم توضیح بده!! حالا ما مسلمونیم یا اونا؟ بگذریم ...

منم با نظر بعضی‌ از دوستان موافقم که کسانی‌ که به مشکل بر میخورن اینجا پیغام میذارن و کسانی‌ که کارشون اوکی شده میرن و هیچ فیدبک نمیدن. اگه همه فیدبک بدن بهتره. شاید اینجوری که واقعا همه فکر می‌کنین نیست.
اعتقاد اولو آخر من اینکه: تکمیل مدارک بدون سر سوزن اشتباه بطور حتم ویزا دریافت می‌شه. حالا اینکه شما میگین سلیقه ای برخورد میشه تو سفارت تو تهران نمیتونم راجع به این قضیه نظر بیشتری بدم. اما چیزی که هست ویزا در اروپا سلیقه ای نیست و بر اساس معیارهای قانون شنگن به درخواست کنند اعطا می‌شه و کسی‌ حق دخالت فکر شخصی خارج از این قوانین رو نداره

موفق باشین
سلام
میشه لطف کنید بگید چه مدارکی برای همسرتون به سفارت ارائه دادید؟