صفحه 25 از 27 نخستنخست ... 15161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 261

موضوع: كساني كه نمره verbal بالاي 150 گرفته اند، لطفا پاسخ دهند!!

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

پیش فرض پاسخ : كساني كه نمره verbal بالاي 150 گرفته اند، لطفا پاسخ دهند!!

من هم با توجه به اینکه بارونز رو یه زمانی خونده بودم و به نظرم زیاد مفید نیومد، با شما موافقم.
    از این تاپیک استفاده کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid39 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    برا بقیه قسمت های وربال نمونه آزمون مناسب با فرمت فعلی چیو بزنم به نظر شما
    باررونز به نظرم قسمت وربالش جالب نیست فقط کوانتشو میزنم

Junior Member

دوستان میتونید درباره تکنیکی که برای حل RC استفاده میکردید توضیح بدید؟ یعنی مثلا اول متن رو میخوندید یا اول سوالا رو میخوندید بعد متن رو شروع میکردید؟ یا....

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام،

من به شخصه اول متن رو می خوندم ولی تقریبا با سرعت بالا ولی کامل درک می کردم. اولهای متن خیلی آسونه. تقریبا نیمه متن به بعد جزیی تر میشه که بیشتر سوالات هم از همون قسمت ها می آد. نمی تونی با یه بار خوندن متن همه رو دقیق متوجه شی (نیازی هم به اینکار نیست، چون می تونی سوالات رو حواب بدی) برای پاسخ دادن سوالات، بعدن می رفتم سراغ سوالات و چون می دونستم متن چی هست سریع متوحه میشدم سوال مربوط به کدوم قسمته. بعضی وقتها برا سوالات آسون بدون خوندن مجدد اون قسمت میشه جواب داد، بیشتر سوالات باید بر میگشتی به همون قسمت خاص و دقیق تر می خوندی که بتونی سوال رو جواب بدی.
    در RC دو اصل مهمه: سرعت عمل در کنار درک بالا و کامل از متن.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط jjavadiy نمایش پست ها
    دوستان میتونید درباره تکنیکی که برای حل RC استفاده میکردید توضیح بدید؟ یعنی مثلا اول متن رو میخوندید یا اول سوالا رو میخوندید بعد متن رو شروع میکردید؟ یا....

Senior Member soniasa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software engineering - Iran University of Science and Technology

دوستانی که کتاب Verbal advantage رو خوندن, برای هر لغت تمامی هم معنی ها و متضادهاش رو هم حفظ می کردن یا اینکه یادگیری خود کلمه به تنهایی کافیه؟ کلا میشه بگید چطوری این کتاب رو مطالعه می کردید؟
    سپاس
    ....I have a DREAM
    Prove them WRONG
    I am going to make all my dreams come TRUE

Junior Member

من الان تعداد جوابای درستی که میدم کافیه ولی وقت خیلی کم میارم. تو ریدینگ باید چکار کرد که سرعت پاسخدهی بالا بره؟

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

بیشترین جیزی که کمک می کنه تمرین و ممارست فراوان هست. سرعتتون کم هست چون هنوز تسلط کافی ندارید رو متن ها، رو تجزیه متن و سوالات و پاسخ دهی به سوالات. هر چی بیشتر تمرین کنید تسلط بیشتر می شه، فوت و فن کار دستت میاد و سریع تر می خونی، سریع تر درک می کنی و سریعتر و صحیح تر پاسخ میدی. برا همینه که می گن بخش وربال زمان بر هست چون تسلطش زمان بر هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط jjavadiy نمایش پست ها
    من الان تعداد جوابای درستی که میدم کافیه ولی وقت خیلی کم میارم. تو ریدینگ باید چکار کرد که سرعت پاسخدهی بالا بره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

سلام خدمت همه ی دوستان
    خیلی از دوستانی که نمره ی بالایی تو بخش وربال گرفتن به این نکته اشاره کردن که قبل از مطالعه ی منابع آزمون کتاب,رمان یا مجلات مختلف می خوندن اما چیزی که بیشتر یا تقریبا همه ی این عزیزان تقریبا بهش اشاره ای نکردن نحوه ی یادگیری لغات بود.یعنی شما فرض کنید کسی داره یک رمان میخونه و تو یک صفحه سه تا لغت نا آشنا دیده, آیا باید یه نگاهی به معنی این لغات بندازه و ازشون رد بشه؟
    آیا باید این لغات رو به همراه معنی و کاربردشون توی جمله جایی یادداشت و بعدا مرور کنه؟ ایا روش دیگه ای غیر از این دو روش وجود داره؟ لطفا دوستانی که نمرات بالایی گرفتن این بخش رو واضح توضیح بدن.
    با تشکر
    The art of knowing is knowing what to ignore
    "Rumi"

Junior Member

سلام دوستان

من ریدینگ تافل 25 گرفتم و بعد از اون هم برای بالا بردن سطح ردینگ و وکب مقالات روزنامه ها و مجلاتی مثل نیویورک تایمز، واشینگتن پست و وال استریت جورنال می خونم. توی درک مطلب وجمله ها و معانی آنها هیچ مشکلی ندارم ولی خب ممکنه تو هر صفحه به 3 تا 4 لغتی که معنیشو نمیدونم برخورد کنم. حالا با توجه به تجربه شما من چه مدت برای گرفتن نمره ۱۵۰ تا ۱۵۲ باید تلاش کنم. (با فرض اینکه تقربا فول تایم کار کنم). منابع پیشنهادی خودتون هم برای سریعتر نتیجه گرفتن لطفا ذکر کنید.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

این رو به شدت تاکید می کنم که یادگیری لغت تنها و بدون متن، هیچ کمکی بهتون نمی کنه. شاید یادگیری لغاتی مثل اسم میوه ها، حیوانات و غیره به تنهایی کافی باشه و بتونی به راحتی ازشون استفاده کنی، ولی این تکنیک برای بخش اعظمی از اسامی، صفات و افعال هیچ کاربردی نداره. پس وقتی متنی رو می خونید باید به کاربرد لغات در اون متن هم توجه کنید. وقتی کاربرد لغات در متن رو به مرور زمان مسلط شدین، به راحتی و با سرعت عمل بالا می تونید یک متن رو بخونید. پس اگه می بینید که سرعت درک مطلب در یه متنی پایین هست یکی از دلایلش همینه.
    اینکه آیا باید تمامی اون لغات رو در دیکشنری چک کنه یا نه، من معتقدم نیازی نیست. سعی کنید اون لغات کلیدی رو که در درک متن بهتون کمک می کنه رو چک کنید. معنای نسبی بعضی لغات رو می تونید از خود متن حدس بزنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomanjfr نمایش پست ها
    سلام خدمت همه ی دوستان
    خیلی از دوستانی که نمره ی بالایی تو بخش وربال گرفتن به این نکته اشاره کردن که قبل از مطالعه ی منابع آزمون کتاب,رمان یا مجلات مختلف می خوندن اما چیزی که بیشتر یا تقریبا همه ی این عزیزان تقریبا بهش اشاره ای نکردن نحوه ی یادگیری لغات بود.یعنی شما فرض کنید کسی داره یک رمان میخونه و تو یک صفحه سه تا لغت نا آشنا دیده, آیا باید یه نگاهی به معنی این لغات بندازه و ازشون رد بشه؟
    آیا باید این لغات رو به همراه معنی و کاربردشون توی جمله جایی یادداشت و بعدا مرور کنه؟ ایا روش دیگه ای غیر از این دو روش وجود داره؟ لطفا دوستانی که نمرات بالایی گرفتن این بخش رو واضح توضیح بدن.
    با تشکر

Junior Member

سلام به همه دوستان
    من حدود 3ماه میتوانم برای خوندن GRE وقت بزارم ( تمام وقت). ولی هنوز ابهاماتی برای شروع کارم به خصوص در بخش و بال دارم. دوستانی که تجربه دارند لطفا منو راهنمایی کنید.

1- به نظر شما برای گرفتن نمره وربال 150-152 خوندن کتابهای words you need to know1100 و word smart و لغات مگوش کفایت میکنه؟
    برای ریدینگ هم بیگ بوک را میخوام بخونم.

2- یک سوال کلی هم دارم در مورد خواندن لغات. به نظر شما مطالعه اونها از طریق نرم افزار و اپلیکیشن بهتره یا کتاب؟

3- خیلی از دوستان برای خوندن 1100 و word smart نرم افزار یا و وبسایتی به نام انکی صحبت کردند که من متوجه نشدم منظورشان چیه. لطفا یه راهنمایی کنید.

4- من یک اپلیکیشن آندروید از مگوش در پلی استور پیدا کردم که لغات تو سه سطح Common words, Basic words و Advanced words طبقه بندی کرده و جمعا 1000 لغت داره. منظور از لغات مگوش که در این تاپیک صحبت شد همینه؟

5- من 10 درس اول 1100 رو خوندم (از روی کتاب). آیا باید کلمات سختی که به عنوان مترادف در آخر هر درس نوشته یا تو تمرین ها و متون هر درس هست هم یاد بگیرم یا فقط روی لغات اصلی تمرکز کنم.

سطح زبان من هم تافل 93 و ریدینگ 25 هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)