صفحه 13 از 27 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 261

موضوع: كساني كه نمره verbal بالاي 150 گرفته اند، لطفا پاسخ دهند!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : كساني كه نمره verbal بالاي 150 گرفته اند، لطفا پاسخ دهند!!

نقل قول نوشته اصلی توسط brilliance نمایش پست ها
    با سلام

برای تافل من اول سوالا رو میخوندم و بعد میرفتم سراغ ریدینگ چون به نسبت ساده هست ریدینگاش. اما به نظرم واسه جی آر ای اینکارو نمیشه انجام داد چون ریدینگاش پیچیده و نکته دار هستن. من اول متن های ریدینگ جی آر ای رو skim و بعد scan میکردم اونوقت میرفتم سراغ سوالاش. البته باید خیلی سریع انجام بشه skim & scan. در صورت عدم آشنایی با این دو تکنیک، از این سایت کمک بگیرید:

http://www.howtolearn.com/2013/02/sk...-your-reading/
    میشه بیشتر توضیح بدین. من لینک بالا را خوندم. با توجه به توضیحاتتون، یعنی اول خط اول هر پاراگراف را میخونین (skim) و بعد میرین سراغ سوالها و نهایتا دنبال کلمه کلیدی سوال scan میکنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط GodFather1 نمایش پست ها
    میشه بیشتر توضیح بدین. من لینک بالا را خوندم. با توجه به توضیحاتتون، یعنی اول خط اول هر پاراگراف را میخونین (skim) و بعد میرین سراغ سوالها و نهایتا دنبال کلمه کلیدی سوال scan میکنید؟
    بله من خودم از این راه استفاده کردم.روش پاسخدهی به سوالای ریدینگ امتحانای مختلف یعنی تافل، آیلتس و جی آر ای با هم فرق داره. واسه ریدینگ جی آر ای من خیلی سریع جمله اول و آخر هر پاراگراف رو میخوندم. بعد سوالا رو در چند ثانیه نگاه میکردم که بفهمم نکات مورد پرسش چی هستن. اینکار باعث warm up مغز میشه. مثل ورزشهای سنگین که باید اول به بدن نرمش بدید تا آماده بشه، مغز هم برای متن های سنگین و سوالای پیچیده به نرمش احتیاج داره که با skim انجام میشه. وقتی سوالا رو توی چند ثانیه نگاه کلی میکردم بعدش میرفتم و تمام متن ریدینگ رو میخوندم. اینجا scan میکردم. یعنی سعی میکردم به قسمتهایی از متن که نکات کلیدی رو داشتن بیشتر دقت کنم اما تمام متن رو میخوندم. در این صورت میتونستم به سوالای تحلیلی بهتر جواب بدم. سوالایی که معمولا توی ریدینگ تافل یا دیده نمیشن یا خیلی جوابشون تابلو هست و به تحلیل خیلی ریز نیاز ندارن. توی جی آر ای بدون خوندن کل متن نمیتونید از پس سوالای تحلیلی بربیایید. من ریدینگ تافل رو 29 شدم از 30 چون میشد متن رو سطحی یا حتی ناقص خوند. اما جی آر ای معمولا نمیشه متنشو نصفه خوند من 162 از 170 شدم. صد در صد آدمای مختلف با هم فرق دارن اما من تجربه شخصیمو میگم و بر اساس اینکه دوران لیسانس هم واحدهای تخصصی ریدینگ رو داشتم این نظر رو دارم. این روشی بود که مرتب توی کتابهای درسی ما توصیه میشد که اساس روانشناختی هم داره. امیدوارم برای شما هم مثمرثمر باشه.

Junior Member

سلام دوستان وقت همگی بخیر

من دانشجوی مستر هستم و آیلتس یک سال پیش گرفتم البته نمرم زیر 7 بود، برای مقطع دکتری می خواهم برای آمریکا اقدام کنم و خوب 100 درصد GRE لازم دارم با توجه به اینکه حداقل یک سال تا یک سال و نیم وقت دارم به نظرتون چه منابعی رو باید شروع کنم تا نمره بالا بگیرم ؟ من ریاضیم خیلی خوبه خوشبختانه و چند دوره هم خان آکادمی رو دوره کردم البته اگر منابع ریاضی GRE رو هم مطالعه کنم بدم نمیاد چون ریاضی رو دوست دارم. لطفا در صورت امکان راهنماییم کنید چون بورس فول فاند برام در مقطع دکتری خیلی مهمه می خواستم حتما GRE رو خیلی بالا در حد توانم بگیرم. امیدوارم دوستانی که نمرات خیلی بالا گرفتن کمک کنن تا من هم بتونم نمره خیلی خوب بگیرم.

1- لطفا منابعی که باید مطالعه کنم رابه ترتیب بگین (verbal) البته اگر منابع قسمت های دیگه را هم بگین ممنون میشم ولی خوب فکر کنم مهمترین فعلا verbal هست

2- همزمان این درس خوندن (لغات) برای GRE می تونه به امتحانات دیگه هم کمک کنه ؟ مثل IELTS یا TOEFL ؟ یعنی کافی هست یا برای اونها باید منابع جدایی مطالعه کنم؟

خیلی ممنون ارزوی موفقیت برای همتون

نقل قول نوشته اصلی توسط mjavidan18 نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت همگی بخیر

من دانشجوی مستر هستم و آیلتس یک سال پیش گرفتم البته نمرم زیر 7 بود، برای مقطع دکتری می خواهم برای آمریکا اقدام کنم و خوب 100 درصد GRE لازم دارم با توجه به اینکه حداقل یک سال تا یک سال و نیم وقت دارم به نظرتون چه منابعی رو باید شروع کنم تا نمره بالا بگیرم ؟ من ریاضیم خیلی خوبه خوشبختانه و چند دوره هم خان آکادمی رو دوره کردم البته اگر منابع ریاضی GRE رو هم مطالعه کنم بدم نمیاد چون ریاضی رو دوست دارم. لطفا در صورت امکان راهنماییم کنید چون بورس فول فاند برام در مقطع دکتری خیلی مهمه می خواستم حتما GRE رو خیلی بالا در حد توانم بگیرم. امیدوارم دوستانی که نمرات خیلی بالا گرفتن کمک کنن تا من هم بتونم نمره خیلی خوب بگیرم.

1- لطفا منابعی که باید مطالعه کنم رابه ترتیب بگین (verbal) البته اگر منابع قسمت های دیگه را هم بگین ممنون میشم ولی خوب فکر کنم مهمترین فعلا verbal هست

2- همزمان این درس خوندن (لغات) برای GRE می تونه به امتحانات دیگه هم کمک کنه ؟ مثل IELTS یا TOEFL ؟ یعنی کافی هست یا برای اونها باید منابع جدایی مطالعه کنم؟

خیلی ممنون ارزوی موفقیت برای همتون

سلام.
    ببینید منم مثل شما با وقت باز برای جی ار ایی شروع به خوندن کردم. پایه ی زبانم خیلی خوب بود ولی چون 6،7 سالی بود دور بودم از زبان مجبور شدم از صفر شروع کنم. برنامه خودمو میگم اگر بدردتون خورد استفاده کنید:
    1.یک ماه 504 و اسنشال وردز فور تافل
    2.حدود دو و نیم ماه 1100
    3.وقتی 70 درصد 1100 رو خوندین شروع کنین به زدن ریدینگای بیگ بوک
    4.بعد از 1100 حدود یک ماه کتاب وربال ادونتیج و همزمان ادامه ی بیگ بوک
    5. کتاب 800 و ورد اسمارت ، همزمان 19 سری اکچوال حدود 1 ماه
    6. کتاب افیشال گاید، ای تی اس reasoning ماه اخر
    7.کوانت فقط افیشال و reasoning
    امیدوارم کمکتون کنه. نمرمم وربال 152 و کوانت 164 شد.
    البته اینم بگم اینهمه وربال خوندن مثلا شاید نمره ی وربالی ک میخواید 145 بشید رو بکنه 152. وربال خیلی کند رشد میکنه نمرش.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط elnaz_s_sh نمایش پست ها
    سلام
    من تازه شروع کردم لغت خوندن. از 3500 بارونز که در اختیار داشتم شروع کردم . برای دسامبر 2015 هم می خوام امتحان بدم. حدودا 2 ساعت روزی می تونم وقت بذارم: سوالاتم اینه
    1. بنظرتون انتخاب درستی داشتم که از بارونز شروع کردم؟
    2. خیلی کند پیش میرم کلمات مشابه و در هر صفحه بغیر از خود کلمات مثال ها را هم بدقت می خونم. شما چه راهکاری دارید که لغات در ذهن طولانی مدت ثبت بشه
    3. پیشنهادی برای من دارید؟ خوشحال میشم
    سپاس

به نظر بنده خوندن 3500 لغت بارونز خیلی مفید نیست یکی اینکه خیلی معانی لغات کتاب 3500 بارونز دقیق نیست دوم اینکه سعی کنید سوال بیشتری حل کنید تا به استراکچرهای مختلف مسلط بشید و ترجیحا انتخاب منابعتون از منابع خود ETS باشه.

موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان
    من میخوام واسه اکتبر یا نوامبر امتحان بدم. 504 و 1100 رو خوندم. دیگه چی مفیده که واسه لغت بخونم؟؟؟ ضمنا من مشکل اساسی تو ریدینگای gre دارم یعنی نمیدونم با چه استراتژی کار کنم. ممنون میشم راهنماییم کنین. وربال بالای 155 میخوام

سلام به همه دوستان. من در یکی از پست هام اشاره کردم که وربالم شد 165. امروز یکی از دوستان عزیز پیام خصوصی دادن و خواستن منابعی که کار کردم رو معرفی کنم و برنامه خودشون رو هم فرستادن که من در موردش نظر بدم. قبلا هم زیر همون پست مورد اشاره یکی دیگه از دوستان خواسته بودن منابعمو معرفی کنم که فکر می کنم به دلیل مرتبط نبودن با تاپیک پستشون پاک شد. بنابراین فکر کردم بد نیست تجربمو به شکل یک پست عمومی برای همه بنویسم. علت این که تا الان هم ننوشتم این بود که شرایط من شرایط خاصیه و همونطور که خودتون در ادامه متوجه می شید دونستنش هیچ کمکی به کسی نخواهد کرد.
    من واسه وربال منبع خیلی مشخصی نداشتم. تمرکزم در وربال فقط روی یاد گرفتن لغت بود و فقط سه چهار روز آخر یه نگاهی هم به کتاب ریدینگ و اسی منهتن انداختم. لیست لغاتی که در کتاب گروبر هست رو پرینت گرفتم اونم به نظر خیلی هاش بیخوده. از اون مفیدتر اپ فلش کارت مگوش بود اما یکم دیر سراغ اون رفتم. بیگ بوک و 1100 و وربال ادونتیج به خدا نمی دونم چه کتابایی هستن. حتی 504 رو هم فقط دست دوستام دیدم. حالا با این اوصاف، چه طور نمره ام شد 165؟
    ببینید دوستان من دوازده سیزده ترم کلاس زبان رفتم، اما این مربوط به سال های خیلی دوره. ولی بعد از اون هم هیچ وقت زبان رو کنار نذاشتم. اولا وقتی رفتم دانشگاه، در طول دوران تحصیلم سعی کردم حتی الامکان منابع اصلی رو بخونم (دوره ارشد که دیگه چاره ای هم نداشتیم). بعد هم به تدریج شروع کردم به فیلم و سریال دیدن، که این سال های اخیر میزانش بسیار زیاد شده (خداوند مخترعین تورنت و گردانندگان سایت های تورنت و آپلود کنندگان تورنت و ... رو حفظ کنه و قلب صاحبان کپی رایت رو از ما راضی و خشنود بگردونه ). در این سال های اخیر کتاب های الکترونیکی انگلیسی از انواع مختلف هم زیاد خودندم. بعد به تدریج کتاب های صوتی هم اضافه شد. مثلا هفت تا کتاب هری پاتر و سه تا کتاب اربا حلقه ها به علاوه هابیت رو هم خوندم هم شنیدم، اون هم چند بار (خداوند ... تورنت ...). به علاوه چند سالیه واسه اخبار روزانه هم مراجعه می کنم به سایت های انگلیسی زبان مثل رویترز و سی ان ان و گاردین و شبکه های خبری انگلیسی زبان رو هم نگاه می کنم. یکی دو سال اخیر هم اپ همین سایت های خبری رو رو تبلتم نصب کردم روزی دوبار اینا رو چک می کنم. یک کار نسبتا جدیدتر هم گوش کردن به رادیوهای اینترنتیه. (اگه خواستین امتحان کنین اپ TuneIn Radio رو پیشنهاد میدم). همه اینایی هم که گفتم به دلیل رایگان بودن اینترنت شبانه اکثر آی اس پی ها هزینه چندانی نداره. جواب هم میده: علاوه بر وربال، من ریدینگ آیلتس رو شدم 9 و لیسنینگش رو 8.5 و ریدینگ تافل رو شدم 30 و لیسنینگش 29 و واسه هیچ کدوم وقت مشخصی صرف نکردم (وقتی اولین متن ریدینگ تافل بدون سؤالاش رو صفحه ظاهر شد نمی دونستم الان دکمه نکست رو بزنم متن رو صفحه می مونه یا باید اول نت برداری کنم بعد نکست رو بزنم ). اما معلومه که این سیستم زمان بره و به درد زمان آمادگی دو سه ماهه اغلب دوستان نمی خوره.
    ببخشید که با این داستان بی حاصل وقتتونو تلف کردم، در اصل جواب پرسش دوست عزیزی بود که پیام خصوصی فرستادن و گفتم شاید افراد دیگه هم باشن که واسشون سؤال پیش اومد باشه یا در آینده پیش بیاد.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان
    من کتاب 1100و وربال ادونتج رو مطالعه کردم.پیشنهادتون واسطه مطالعه چه کتابی هست؟کتاب 500ورد منتهن کسی داره share کنه؟ممنون میشم!

Junior Member

Question پاسخ : كساني كه نمره verbal بالاي 150 گرفته اند، لطفا پاسخ دهند!!

با سلام

من تقریبا وقت خیلی خوبی(نزدیک به 2 سال) برای امتحان GRE دارم اما یک سوال از دوستانی که این آزمون را دادند و یا با آن آشنایی دارند، داشتم و اون اینکه آیا امکان داره که در بخش verbal این آزمون سوال تکراری طی این چند سال دیده بشه؟! یعنی تعدادی لغت که فرضا در یک آزمون GRE بوده، در آزمون یا آزمون های بعدی تکرار بشه؟! و اصلا در کل به نظر شما دامنه ی لغات بخش verbal این آزمون محدوده و بالاخره میشه گفت که تمام لغاتی که لازم بوده را یاد گرفتیم یا نه حتی اگر تمام کتاب های موجود در این زمینه را بخوانیم باز هم نمیشه با قطعیت حرف زد؟!

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed1375 نمایش پست ها
    با سلام

من تقریبا وقت خیلی خوبی(نزدیک به 2 سال) برای امتحان GRE دارم اما یک سوال از دوستانی که این آزمون را دادند و یا با آن آشنایی دارند، داشتم و اون اینکه آیا امکان داره که در بخش verbal این آزمون سوال تکراری طی این چند سال دیده بشه؟! یعنی تعدادی لغت که فرضا در یک آزمون GRE بوده، در آزمون یا آزمون های بعدی تکرار بشه؟! و اصلا در کل به نظر شما دامنه ی لغات بخش verbal این آزمون محدوده و بالاخره میشه گفت که تمام لغاتی که لازم بوده را یاد گرفتیم یا نه حتی اگر تمام کتاب های موجود در این زمینه را بخوانیم باز هم نمیشه با قطعیت حرف زد؟!

با تشکر
    سلام.
    ببین دامنه لغاتش نامحدود نیست! ولی خب هرچقدم لغت خونده باشی شاید یکی دو تا لغت پیش بیاد ک ندونی. ولی یکی دوتا لغت مشکلی ایجاد نمی کنه . جی ار ایی قدیما خیلی لغت محور بود. الان درک مطلب مهمه. امکان داره یه ریدینگو همه کلماتشو بدونی ولی نتونی جواب بدی. بعد از خوندن یه مقدار حداقل از لغت حتما رو درک مطلبت کار کن که موفق تر باشی تو قسمت وربال.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)