صفحه 17 از 27 نخستنخست ... 7891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 261

موضوع: كساني كه نمره verbal بالاي 150 گرفته اند، لطفا پاسخ دهند!!

پیش فرض پاسخ : كساني كه نمره verbal بالاي 150 گرفته اند، لطفا پاسخ دهند!!

سلام دوستان.
    من بعد بیگ بوک (24 تاشو کار کردم) رفتم سراغ ای تی اس، ریزنینگ، ولی سوالاشو از بیگ بوک هم کم تر درست میزنم
    بیگ بوک رو وقتی میزدم (با زمان سعی می کردم)، و بر میگشتم و جواب ها رو تصحیح می کردم، بار دوم بیش ترش رو درست میزدم؛ ولی ای تی اس رو بار دوم هم نمیتونم درست بزنم. متنش برام زیاد سخت نیست؛ سوالها مجهول و خیلی کلی هست و جواب و استدلال هم عجیب ...
    الان برم سراغ منبع دیگه ای (مثل منهتن 5 پندی) یا همین ای تی اس رو ادامه بدم؟
    کم تر از 4 هفته دیگه امتحان دارم و انشا هم هیچ کاری نکرده ام.
    ممنون میشم اگه پیشنهادی بفرمایید...

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من بعد بیگ بوک (24 تاشو کار کردم) رفتم سراغ ای تی اس، ریزنینگ، ولی سوالاشو از بیگ بوک هم کم تر درست میزنم
    بیگ بوک رو وقتی میزدم (با زمان سعی می کردم)، و بر میگشتم و جواب ها رو تصحیح می کردم، بار دوم بیش ترش رو درست میزدم؛ ولی ای تی اس رو بار دوم هم نمیتونم درست بزنم. متنش برام زیاد سخت نیست؛ سوالها مجهول و خیلی کلی هست و جواب و استدلال هم عجیب ...
    الان برم سراغ منبع دیگه ای (مثل منهتن 5 پندی) یا همین ای تی اس رو ادامه بدم؟
    کم تر از 4 هفته دیگه امتحان دارم و انشا هم هیچ کاری نکرده ام.
    ممنون میشم اگه پیشنهادی بفرمایید...
    سلام.
    این که در مواجهه با سؤالات ریزونینگ با مشکل بیش تری (نسبت به بیگ بوک) رو به رو شوید به طور کلی می تواند طبیعی باشد. سؤالات ریزونینگ با ظرافت بیش تری طراحی شده اند و موانعی که بر سر یافتن پاسخ درست آن هاست بیش تر است (در سؤالاتی که از شما خواسته می شود از بین سه گزینه یک یا چند گزینه را انتخاب کنید، احتمال یافتن پاسخ صحیح سؤال یک هفتم است!). اما عملکرد نامطلوب تر شما ممکن است به دلیلی جز این دلایل طبیعی باشد. ممکن است شما در پاسخ دادن به سؤالات Argument Structure Passage ها (که در امتحان قدیمی وجود نداشتند) با مشکل جدی مواجه باشید که در این صورت من مطالعه ی بخش Argument Structure Passage کتاب هفتم منهتن (Reading Comprehension & Essay) و پس از آن در صورتی که تمایل به کسب تبحر باز هم بیش تری داشته باشید تمرین بخش های Logical Reasoning در Actual LSATها را پیشنهاد می کنم (سطح سؤالات Logical Reasoning این منبع اخیر از سؤالات مشابه GRE بالاتر است). اما عملکرد نامطلوب تر شما می تواند متأثر از ضعف در مهارت دیگری هم باشد. مثلن امکان دارد در پاسخ گویی به سؤالات inference based با مشکل جدی رو به رو باشید. متأسفانه تا زمانی که ندانم ضعف تان دقیقن در پاسخ گویی به کدام نوع از سؤالات است و آیا اصولن متأثر از نوع سؤال است یا نوع و موضوع متون هم بر آن اثر می گذارند، نمی توانم راهنمایی دقیق تری بکنم.
    مطالعه ی قسمت وربال کتاب پنج پوندی منهتن را من شخصن توصیه نمی کنم. منابع ETS به مراتب از این کتاب برترند. اما راهنمایی دقیق تر در این زمینه هم باز بستگی به موضوع ضعف های کنونی شما دارد.
    در مورد رایتینگ هم در تاپیک های مرتبط نکات گفتنی را گفته ام.
    موفق باشید.
    دوستان عزیز، اگر سؤالی در مورد GRE دارید که مایل هستید من به آن پاسخ دهم، لطفن سؤال را در مرتبط ترین تاپیک مطرح نمایید و "تنها" لینک آن را برای من به صورت پیام خصوصی بفرستید. از مطرح کردن سؤال به شکل خصوصی خودداری کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط maryfarahani نمایش پست ها
    سلام.
    این که در مواجهه با سؤالات ریزونینگ با مشکل بیش تری (نسبت به بیگ بوک) رو به رو شوید به طور کلی می تواند طبیعی باشد. سؤالات ریزونینگ با ظرافت بیش تری طراحی شده اند و موانعی که بر سر یافتن پاسخ درست آن هاست بیش تر است (در سؤالاتی که از شما خواسته می شود از بین سه گزینه یک یا چند گزینه را انتخاب کنید، احتمال یافتن پاسخ صحیح سؤال یک هفتم است!). اما عملکرد نامطلوب تر شما ممکن است به دلیلی جز این دلایل طبیعی باشد. ممکن است شما در پاسخ دادن به سؤالات Argument Structure Passage ها (که در امتحان قدیمی وجود نداشتند) با مشکل جدی مواجه باشید که در این صورت من مطالعه ی بخش Argument Structure Passage کتاب هفتم منهتن (Reading Comprehension & Essay) و پس از آن در صورتی که تمایل به کسب تبحر باز هم بیش تری داشته باشید تمرین بخش های Logical Reasoning در Actual LSATها را پیشنهاد می کنم (سطح سؤالات Logical Reasoning این منبع اخیر از سؤالات مشابه GRE بالاتر است). اما عملکرد نامطلوب تر شما می تواند متأثر از ضعف در مهارت دیگری هم باشد. مثلن امکان دارد در پاسخ گویی به سؤالات inference based با مشکل جدی رو به رو باشید. متأسفانه تا زمانی که ندانم ضعف تان دقیقن در پاسخ گویی به کدام نوع از سؤالات است و آیا اصولن متأثر از نوع سؤال است یا نوع و موضوع متون هم بر آن اثر می گذارند، نمی توانم راهنمایی دقیق تری بکنم.
    مطالعه ی قسمت وربال کتاب پنج پوندی منهتن را من شخصن توصیه نمی کنم. منابع ETS به مراتب از این کتاب برترند. اما راهنمایی دقیق تر در این زمینه هم باز بستگی به موضوع ضعف های کنونی شما دارد.
    موفق باشید.
    اینکه بفهمیم روی سوالات inference مشکل داریم چگونه میشه این مشکل رو حل کرد؟ چون من به احتمال خیلی بالایی سوالات زیر ۳۵ درصد رو غلط میزنم که این می تونه از هر نوع سوالی باشه (البته معمولا همون inference هستّ).

شما فرمودید ۳ تا ۴ دقیقه متن رو می خوندید اما بیگ بوک دو نوع متن داره.
    برای خوندن (فقط خوندن نه پاسخ دادن) متن های کوتاه چند دقیقه وقت می ذاشتید برای متن های بلندتر چقدر؟

و اینکه موقع تمرین چند درصد از سوالات بیگ بوک رو درست می زدید؟ (با توجه به زمان دو دقیقه برای هر سوال)
    مباد ان که گدا معتبر شود. که شد!

نقل قول نوشته اصلی توسط maryfarahani نمایش پست ها
    سلام.
    موفق باشید.
    ممنون از پاسخ تان
    من هر سه سطح سوالات ریدینگ ریزنینگ رو جواب دادم و توی سطح adv. واقعا حس درموندگی کردم. (یکی درست از 10 تا!!!، سطح intermediate هم 5 تا درست از 11).
    اشکالم هم مربوط به نوع خاصی از سوال نیست.
    الان نمیخوام برم سراغ complete testها چون بی خودی میسوزه؛ به خصوص اینکه تعدادشون هم زیاد نیست.
    توی بیگ بوک موضوعات آشنا (مثل بیولوژی) رو خیلی خوب جواب میدادم ولی موضوعات ادبی و کلا نا آشنا رو خیلی مشکل داشتم و حدود 50% درست میزدم. این اواخر بهتر میدم.
    الان بهتره برم سراغ اکچوال تست ها، یا دوباره بیگ بوک رو یه بار دیگه کار کنم (غلط هام رو مشخص کرده ام) یا منبع دیگه ای؟
    در ضمن، قسمت هایی از منهتن 7 رو هم قبلا و همزمان با بیگ بوک خوندم و زیاد جالب نیومد. آخه نت برداری با این زمان کم!!؟؟(حالا هر چند کم).
    ممنون

سلام.
    روش منم برای ریدینگ، متن رو تا میتونم با دقت میخونم و بعد میرم سراغ سوال ها. اگه سوالی رو نتونستم جواب بدم، توی متن یه نگاه می کنم ولی کم تر پیش میاد جوابش رو پیدا کنم و البته وقت هم کم هست و نمیشه برگشت و دوباره خوند. (برای تافل اول سوال رو میخوندم و بعد توی متن جوابش رو میگشتم و میرفتم سراغ سوال بعد؛ پاراگراف به پاراگراف).
    استراتژی بهتری دوستان سراغ ندارند؟
    چون سوالات به ترتیب متن نیست نمیتونم مثل تافل عمل کنم و همشون رو هم نمیتونم بخونم و بعد برم سراغ متن. وقتی متن رو نخونده ام، اصلا نمیفهمم سوال ها چی میخواند...
    برای ریدینگ های فرمت short هم فقط جواب بده قبوله...
    ممنون

سلام دوستان
    ممنوم میشم راهنمایی کنید

من افیشال رو غیر از تمرینات اخرش خوندم. الان ریزنینگ رودارم میخونم. mix practice set ها اولی رو فقط 9 تا و دومی رو فقط 12 تادرست زدم.اولی به 15 تا سوال و دومی به 19 تا رسیدم که بخونم. مشکلات هم کلی هستن.گاهی ندونستن لغت برای جا خالیا مخصوصا تو سه تا جاخالی. برای ریدینگ هم بعضی وقتا قاطی میکنم!البته بلنده رو که نمیخونم وقت نمیشه.(برای لغت هم نصف 1100 + Manhattan Es & Adv + Word Smart + Verbal Advantage که دوستان تو سایت گذاشتن تا حالا خوندم با کمتر از نصف 1500 لغات بیسیک بارونز که همپوشانی هم داره با فبلیه.). با این اوصاف هیچ گونه امیدی هست اگر الان امتحان بدم 150 بشم؟(بدون در نظر گرفتن عنصر شانس چون سوالای شانسیم تقریبا کلا اشتباهن!) ماه بعد اوایل دسامبر مثلا چقدر بنظرتون میشم و اینکه پیشنهادتون خوندن چیاست. بیگ بوک تو برنامه م هست.
    مرسی

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

سلام به دوستانی که وربال بالای 150 گرفتن.
    یه سوال ازتون دارم.
    شما در امتحان غالبا روی چه بخش هایی سرمایه گذاری کردید؟ میدونم فردیه. اما میخوام برنامه ریزی شما رو بدونم.
    من الان که بیگ بوک ریدینگ میزنم برای ریدینگ لانگ 12 دقیقه و برای شورت 7 دقیقه به خودم وقت میدم.

و یه حدود به من میدید چقدر نیاز دارم بخونم برای نمره بالای 150؟ من 1100 رو خوندم. حدودا 350 لغت از 800 تای بارونز مونده. دارم ریدینگای بیگ بوک رو میخونم و کلمات بیگ بوک رو هم به لغاتم اضافه میکنم.

و سوال اخر. شما موقعی که ریدینگای بیگ بوک میزدید غالبا از هر سکشن چند سوال صحیح میزدید؟ آیا بیشترین کسر نمره از این بخشه یا نه باید تقریبا ریدینگا رو کامل زد و جای خالی ها سخت ترن؟

سپاس فراوان

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sana02 نمایش پست ها
    سلام به دوستانی که وربال بالای 150 گرفتن.
    یه سوال ازتون دارم.
    شما در امتحان غالبا روی چه بخش هایی سرمایه گذاری کردید؟ میدونم فردیه. اما میخوام برنامه ریزی شما رو بدونم.
    من الان که بیگ بوک ریدینگ میزنم برای ریدینگ لانگ 12 دقیقه و برای شورت 7 دقیقه به خودم وقت میدم.

و یه حدود به من میدید چقدر نیاز دارم بخونم برای نمره بالای 150؟ من 1100 رو خوندم. حدودا 350 لغت از 800 تای بارونز مونده. دارم ریدینگای بیگ بوک رو میخونم و کلمات بیگ بوک رو هم به لغاتم اضافه میکنم.

و سوال اخر. شما موقعی که ریدینگای بیگ بوک میزدید غالبا از هر سکشن چند سوال صحیح میزدید؟ آیا بیشترین کسر نمره از این بخشه یا نه باید تقریبا ریدینگا رو کامل زد و جای خالی ها سخت ترن؟

سپاس فراوان
    سلام. من خیلی بالای 150 نبودم. 152 بودم. ولی ریدینگ های بیگ بوک رو میانگین 7 تا 8 تا از 11 تا میزدم. چنتاشو کامل هم زدم ولی کمتر از 7 هم داشتم. خیلی به تمرکز ادم بستگی داره. البته این که وقت می گیرید خوبه. من دلیل بالاتر نیومدن نمرم همین تایم بود فقط. من بدون تایم می زدم ریدینگارو.
    برای نمره ی 150 ، وربال ادونتیج و ورد اسمارت رو هم تو لیست لغاتتون بیارید. کتاب ریزنینگ و افیشال گاید هم که هست.
    نمی شه گفت ریدینگ اسونتر از جاخالی هاست. نمی شه هم گفت سخت تره. ولی اکثرا با بابا رفتن سطح درک مطلبتون تو جاخالی ها هم موفق تر هستید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ تان
    من هر سه سطح سوالات ریدینگ ریزنینگ رو جواب دادم و توی سطح adv. واقعا حس درموندگی کردم. (یکی درست از 10 تا!!!، سطح intermediate هم 5 تا درست از 11).
    اشکالم هم مربوط به نوع خاصی از سوال نیست.
    الان نمیخوام برم سراغ complete testها چون بی خودی میسوزه؛ به خصوص اینکه تعدادشون هم زیاد نیست.
    توی بیگ بوک موضوعات آشنا (مثل بیولوژی) رو خیلی خوب جواب میدادم ولی موضوعات ادبی و کلا نا آشنا رو خیلی مشکل داشتم و حدود 50% درست میزدم. این اواخر بهتر میدم.
    الان بهتره برم سراغ اکچوال تست ها، یا دوباره بیگ بوک رو یه بار دیگه کار کنم (غلط هام رو مشخص کرده ام) یا منبع دیگه ای؟
    در ضمن، قسمت هایی از منهتن 7 رو هم قبلا و همزمان با بیگ بوک خوندم و زیاد جالب نیومد. آخه نت برداری با این زمان کم!!؟؟(حالا هر چند کم).
    ممنون
    خواهش می کنم.
    به نظرم اشکال تان در سطح مهارت درک مطلب تان است. متن های متوسط و پیش رفته در GRE عمومن متن های سرراستی نیستند. اغلب شان متن های Real Worldی هستند که توسط طراحان دست کاری شده اند. به عقیده ی من، این دست کاری شامل مواردی نظیر حذف برخی از جملاتِ Explanatory اضافه در توضیح یک ایده یا مفهوم، حذف برخی از فرض ها وشرایط آورده شده در متن اصلی و طرح پرسش از آن در قسمت سؤالات و... است. در اغلب متون متوسط و پیش رفته Twist ها و Transition های ظریفی وجود دارد. متن دارد در مورد نظر نویسنده حرف می زد و ناگهان در قالب چند کلمه ی ظریف بحث را به نظر گروهی از پژوهشگران می کشاند. در در مورد مراحل یک فرآیند منطقی صحبت می کند و از ذکر برخی موارد میانی خودداری می کند و از شما می خواهد که با تحلیل دریابید ذکر چه نکاتی جا افتاده است یا از شما می پرسد در صورت صحیح بودن چه نکته ای ارتباط منطقی مورد نظر بین عوامل مطرح در سؤال برقرار خواهد شد. مهارت های لازم برای دریافت این نکات با "تمرین و ممارست در خواندن" تقویت می شود. متن های آفیشال گاید و ریزونینگ برای کسب این مهارت بی قیمت اند. پیشنهاد می کنم که چند باره مرورشان کنید و تلاش کنید ذهن طراحان را بخوانید. پیشنهاد دیگرم این است که ذهن تان را با اضطراب و اندیشیدن مدام به تعداد پاسخ های درست در عملکردهای تمرینی آشفته نکنید. تعداد سؤالات دشوار درک مطلب در امتحان اصلی زیاد نیست و ضعف در پاسخ گویی به آن ها را می توان با عملکرد قوی تر در کار با سؤالات TC / SE جبران کرد. پیشنهاد بعدی ام این است که مدت زمانی از روز را به مطالعه ی متن هایی از موضوعات سخت و ناآشنا اختصاص دهید تا به تدریج از تنبلی ذهن تان به هنگام خوانش این دست متون بکاهید.
    شباهت Actual Tests به امتحان اصلی از شباهت بیگ بوک هم کمتر است اما متن های بدی ندارد. به نظرم نیازی نیست خودتان را مجاب کنید که تک تک شان را جواب دهید. موازی با کار کردن با متن های بیگ بوک و اشکال های قبلی و خواندن ذهن طراحان سؤال هایش می توانید تعدادی از Actual Tests را بزنید. دو سه سری اول Actual Test هم جالب نیستند. آن ها را از مطالعه تان حذف کنید. منهتن را جز در مورد سؤالات Logical Reasoning پیشنهاد نمی کنم. استفاده از استراتژی نوت برداری اش را هم پیشنهاد نمی کنم. مگوش هم دقیقن به خاطر موضوع زمان بر بودن ِاین استراتژی با آن موافق نیست.
    توصیه ی دیگرم این است که از مجموعه های پایانی کتاب ریزونینگ به صورت Complete Test استفاده کنید. اکیدن توصیه می کنم که تمام Complete Test ها را برای روزهای آخر نگه ندارید. با پاسخ دادن به آن ها متوجه نکات و ضعف هایی ویژه خواهید شد. دریافتن این نکات در روزهای پایانی فرصت تقویت مهارت لازم برای برطرف نمودن آن ضعف ها را از شما خواهد گرفت.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط maryfarahani : October 24th, 2015 در ساعت 08:30 AM
    دوستان عزیز، اگر سؤالی در مورد GRE دارید که مایل هستید من به آن پاسخ دهم، لطفن سؤال را در مرتبط ترین تاپیک مطرح نمایید و "تنها" لینک آن را برای من به صورت پیام خصوصی بفرستید. از مطرح کردن سؤال به شکل خصوصی خودداری کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط beginner1010 نمایش پست ها
    اینکه بفهمیم روی سوالات inference مشکل داریم چگونه میشه این مشکل رو حل کرد؟ چون من به احتمال خیلی بالایی سوالات زیر ۳۵ درصد رو غلط میزنم که این می تونه از هر نوع سوالی باشه (البته معمولا همون inference هستّ).

شما فرمودید ۳ تا ۴ دقیقه متن رو می خوندید اما بیگ بوک دو نوع متن داره.
    برای خوندن (فقط خوندن نه پاسخ دادن) متن های کوتاه چند دقیقه وقت می ذاشتید برای متن های بلندتر چقدر؟

و اینکه موقع تمرین چند درصد از سوالات بیگ بوک رو درست می زدید؟ (با توجه به زمان دو دقیقه برای هر سوال)
    اگر ضعف تان در پاسخ گویی به سؤالات با percentile زیر 35 است جای نگرانی نیست. پاسخ گویی به این سؤالات نیازمند مهارت بالایی است که کسب آن بعید است جز برای افرادی که به دنبال نمره ی بالای 160 هستند بصرفد. البته این مهارت هم چیز خارق العاده ای نیست. inferenceی که از شما انتظار می رود بدان دست یابید نیازمند یک reasoning پیچیده نیست. نتیجه ای که شما باید به آن برسید نباید نتیجه ای باشد که برای صدق کردنش نیاز به برقرار بودن فرض هایی بیرون از متن نداشته باشد. inference صحیح نتیجه ای است که صرفن بر اساس فرض ها و شرایط آورده شده در متن بتواند برقرار باشد. حتا در اغلب موارد این نتیجه در قالب واژگان و عبارات متفاوتی با واژگان به کار برده شده در سؤال وجود دارد و آن چه شما نیاز دارید تنها rephrase کردن نکته ی آورده شده در متن است! گمان می کنم در منهتن 7 ذیل توضیح در مورد کار با سؤالات inference based این نکته با تفصیل بیش تری آورده شده باشد.

در مورد زمان پاسخ گویی به سؤالات بیگ بوک در اینجا توضیحات لازم را داده ام:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...t=#post2084839
    ویرایش توسط maryfarahani : October 24th, 2015 در ساعت 08:24 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)