صفحه 23 از 27 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 261

موضوع: كساني كه نمره verbal بالاي 150 گرفته اند، لطفا پاسخ دهند!!

پیش فرض پاسخ : كساني كه نمره verbal بالاي 150 گرفته اند، لطفا پاسخ دهند!!

سلام دوستان من میخوام نمره وربال رو 155 بدست بیارم و دو ماه هم تا امتحان وقت دارم، سطح الان وربال من طوری هست که لغاتی که نمیدونم بیشتر از اون چیزی که فکر می کنید، روزی دوازده ساعت هم میشه وقت بزارم، می خواستم از دوستانی که تجربه نمره خوب رو دارند چند تا سوال بپرسم:
    من اگر 1000 تا لغت مگوش و 1100 و 504 و 300 لغت پرتکرار رو بخونم کفایت میکنه یا دوستان منابع دیگه ای را هم پیشنهاد میکنند؟
    برای ریدینگ چی بخونم؟
    برنامه درسی چی باشه خوبه که هم به وربال برسم هم به کوانت؟
    با تشکر

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط SkyTree نمایش پست ها
    سلام دوستان من میخوام نمره وربال رو 155 بدست بیارم و دو ماه هم تا امتحان وقت دارم، سطح الان وربال من طوری هست که لغاتی که نمیدونم بیشتر از اون چیزی که فکر می کنید، روزی دوازده ساعت هم میشه وقت بزارم، می خواستم از دوستانی که تجربه نمره خوب رو دارند چند تا سوال بپرسم:
    من اگر 1000 تا لغت مگوش و 1100 و 504 و 300 لغت پرتکرار رو بخونم کفایت میکنه یا دوستان منابع دیگه ای را هم پیشنهاد میکنند؟
    برای ریدینگ چی بخونم؟
    برنامه درسی چی باشه خوبه که هم به وربال برسم هم به کوانت؟
    با تشکر
    سلام،

من برای لغت 1100، 800 بارونز و ورد اسمارت (به همین ترتیبی که نوشتم) را پیشنهاد میدم. برای ریدینگ هم که نیازی نیست بگم که بیگ بوک واقعا سطح فهم شما از ریدینگ را بالا میبره (به شدت مفید است).

موفق باشید
    Where there is a WILL, there is a WAY

لطفا قوانین فروم را مطالعه فرمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ienjf2 نمایش پست ها
    سلام،

من برای لغت 1100، 800 بارونز و ورد اسمارت (به همین ترتیبی که نوشتم) را پیشنهاد میدم. برای ریدینگ هم که نیازی نیست بگم که بیگ بوک واقعا سطح فهم شما از ریدینگ را بالا میبره (به شدت مفید است).

موفق باشید
    مرسی دوست عزیز، حالا اگه من نخوام magoosh رو بخونم 1100 و 800 و 300 لغت پرتکرار کفایت میکنه؟
    با تشکر

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط SkyTree نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز، حالا اگه من نخوام magoosh رو بخونم 1100 و 800 و 300 لغت پرتکرار کفایت میکنه؟
    با تشکر
    ببینید برای وربال هیچی کفایت نمی کنه! هرکدوم از بچه ها هم که این جا میان نظر می دن ، اکثرا می گن من اینا رو خوندم، نمی گن که اینا کافیه! هرچی می تونید تا روز امتحان لغت بخونید.
    راستی کتاب صوتی وربال ادونتیج واقعا شیرینه. از دست ندیدش. تو برنامتون باشه.

منم برای امتحان 1100، وربال ادونتیج رو خوندم. دیگه بعد از اینا ورد اسمارت و 800 خیلی سریع تموم شد. جفتش یه ماه.

سلام
    کتاب بیگ بوک با 19 سری سوال ازمون مفید هستن هنوز؟
    خوندن بخش کلمات 19 سری اکچوال تست مفید هست یا فقط بخش ریدینگ هر دو منبع رو بخونم ؟
    ممنون

Junior Member

با سلام،

من 26 جون در شیراز امتحان دادم و تو بخش وربال 158 گرفتم. دو نمونه تستی که نرم افزارش تو سایت ای اس تی هست رو دو روز قبل امتحان جواب داده بود و نمراتم تو بخش وربال این دو تست 166 و 168 بود. علت آنکه تو امتحان اصلی نمره ام خیلی کمتر شد این بود که امتحان به دلیل قطعی اینترنت با تاخیر بسیار (بیشتر از 4 ساعت) شروع شد و چون نمیدونستیم کی اینترنت وصل میشه تو اون مدت نتونستیم محل امتحان را ترک کنیم و منتظر بودیم. علاوه بر این خوراکی همراهم نبود و اون حوالی هم بوفه ای چیزی نبود، ماه رمضان هم بود و حدود 9-10 ساعت تو اون اتاق نشستن خیلی سخت بود به خصوص برای من که سنم بالاست و کلا جدای از موضوع سن، ساعات خواب و استراحتم همیشه زیاد بوده و هست و کاریش هم نمیتونم بکنم. متاسفانه نمره های همه بخشها خیلی کمتر از نمره مورد انتظارم بود، به خصوص رایتینگ که براش انرژی بیشتری لازمه. مجبورم دوباره امتحان بدم چون به وربال حداقل 162 و رایتینگ حداقل 4.5 نیاز دارم. کوانت که تو هر دو آزمون سایت ای تی اس نمره کامل گرفتم هم اینجا 164 گرفتم. اصلا سر جلسه امتحان از شدت خستگی چشمانم رو به سختی باز نگه داشته بودم.
    در مورد آمادگی برای امتحان باید بگم من به طور خاص برای جی آر ای مطالعه یا کار نکرده بودم به جز فصل مربوط به رایتینگ از کتاب ای تی اس و همون دو نمونه تست مذکور که بخشهای وربال و کوانتش رو جواب دادم. من چند ساله که متون آکادمیک سطح بالا در زمینه های مورد علاقه ام (تاریخ، نقد ادبی، فلسفه، مطالعات جنسیت) میخوانم و درک مطلب و دایره لغاتم به همین دلیل نسبتا خوبه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ATU,insurance management

دوستان میشه راهنماییم کنید لطفا.من تو آذر امتحان مجدد میدم نمره قبلیم تو وربال شد 138 ینی افتضاااااح با اینکه 1100 واژه رو خونده بودم و ورد اسمارت و تست های مگوش رو زدم تمام لغات ناآشنا رو دراوردم و خوندم و فلش کارت کردم و یاد گرفتم یه سری جزوه برزآبادی رو هم کار کردم اما نه همش رو کمکم کنید چیکار کنم حداقل تا 150 برسونم نمرم رو....الانم دارم وربال ادونتیج رو میخونم و میخوام اسنشیال وردز بارنز برای جی ار ای رو هم بخونم تعداد لغتی که در روز یاد میگیرم 100 تا 150 تا در روز میتونم با فلش کارتام یاد بگیرم و دوره میکنم همشون رو در روز مشکلی ندارم....راهنمااااایییی....

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط tadaei نمایش پست ها
    دوستان میشه راهنماییم کنید لطفا.من تو آذر امتحان مجدد میدم نمره قبلیم تو وربال شد 138 ینی افتضاااااح با اینکه 1100 واژه رو خونده بودم و ورد اسمارت و تست های مگوش رو زدم تمام لغات ناآشنا رو دراوردم و خوندم و فلش کارت کردم و یاد گرفتم یه سری جزوه برزآبادی رو هم کار کردم اما نه همش رو کمکم کنید چیکار کنم حداقل تا 150 برسونم نمرم رو....الانم دارم وربال ادونتیج رو میخونم و میخوام اسنشیال وردز بارنز برای جی ار ای رو هم بخونم تعداد لغتی که در روز یاد میگیرم 100 تا 150 تا در روز میتونم با فلش کارتام یاد بگیرم و دوره میکنم همشون رو در روز مشکلی ندارم....راهنمااااایییی....
    دوست عزیز، اگرچه خود ETS گفته که توی نسخه جدید قسمت وربال کمتر وابسته به حفظ لغات زیادی هست، اما دروغه!! برای کسی که بخواد نمره کامل از قسمت لغت (نه وربال، نصفش هم ریدینگه دیگه) بنظر من آدم باید کل اون 4500 لغت بارونز خوب خوب بلد باشه! اگر هم وقت نمیشه، من 1100 + 800 + وربال ادونتیج + پرینستون + مگوش + منهتن رو پیشنهاد می کنم که میشه حدود 2600 لغت. این هایی که میگم یکی از دوستان زحمت کشیده و بصورت فایل انکی درآورده. توی فروم هست بگردید. از اون طرف هم قسمت ریدینگ هست (RC). برای این قسمت باید تکنیک ها رو خوب یاد بگیرید و تست زیاد بزنید. کتاب های RC و پنج پوندی منهتن خوبند. ضمنا کتاب خود ETS رو هم باید کار کنید. فکر کنم بشه با پنج ماه مطالعه مداوم و برنامه ریزی شده بالای 155 آورد. موفق باشید
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر - صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط tadaei نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    دوست عزیز، اگرچه خود ETS گفته که توی نسخه جدید قسمت وربال کمتر وابسته به حفظ لغات زیادی هست، اما دروغه!! برای کسی که بخواد نمره کامل از قسمت لغت (نه وربال، نصفش هم ریدینگه دیگه) بنظر من آدم باید کل اون 4500 لغت بارونز خوب خوب بلد باشه! اگر هم وقت نمیشه، من 1100 + 800 + وربال ادونتیج + پرینستون + مگوش + منهتن رو پیشنهاد می کنم که میشه حدود 2600 لغت. این هایی که میگم یکی از دوستان زحمت کشیده و بصورت فایل انکی درآورده. توی فروم هست بگردید. از اون طرف هم قسمت ریدینگ هست (RC). برای این قسمت باید تکنیک ها رو خوب یاد بگیرید و تست زیاد بزنید. کتاب های RC و پنج پوندی منهتن خوبند. ضمنا کتاب خود ETS رو هم باید کار کنید. فکر کنم بشه با پنج ماه مطالعه مداوم و برنامه ریزی شده بالای 155 آورد. موفق باشید
    نظر من متفاوته. البته من فقط تجربه شخصیم رو میتونم بگم. من از حفظ کردن متنفرم و به همین خاطر فقط تونستم ۵۰ کلمه از ۱۱۰۰ کلمه رو حفظ کنم. از ۵۴۰ کلمه هم تقریبا ۱۰٪ رو حفظ نبودم (پرینستون و مگوش و ... هم که دیگه هیچی). با این وضعیت رفتم و ۱۵۴ گرفتم.
    من زیاد مطالعه می کنم و فکر می کنم مهمترین چیز توانایی بالا در درک مطلب هست که با تمرین به دست میاد.
    اگه کسی از حفظ کردن خوشش میاد که خب حفظ کنه و راحت قسمت های vocab رو بزنه ولی اگه مثل من از حفظ کردن بدش میاد بدونه که صرفا برای نمره بالای ۱۵۰ واقعا نیازی به حفظ کردن لغت نیست.

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

من تجربه کاملا متفاوتی داشتم. حرف های من با حرف های همه دوستان سایت متفاوته. البته اینو بگم که من نمره اما اصلا خوب نشد یعنی توی خونه 147 میزدم اما آزمون را 143 گرفتم (آزمونم سخت تر بود از امتحانات نمونه ETS). اما این حرفم ربطی به نمره نداره و بر اساس تحلیلی متفاوته که با حرف دوستان دیگه متفاوته.

راستش را بخواهید من این حرف دوستان را که میگن مثلا من فقط 1100 و اسمارت را خوندم و توی امتحان فقط 10 تا لغت نابلد دیدیدم را روش بحث دارم. دو حالت داره:

1) شما خدای کلمه اید که این مسئله برای شما رخ میده. یعنی این که میگید کلمات 1100 و یکی دو تا منبع دیگه را فقط بلدید، احتمالا از قبل هم سطح زبان شما عالیه و خیلی خیلی کلمه بلد بودید و اگه 3500 را نگاه کنید مثلا 2500 تاش را بلدید. شما احتمالا چیزی بالای 10 هزار تا بلدید. کاملا هم مشخصه، چون طرف که با صرف 4-5 ماه (هم تافل و هم GRE) تونسته توی وربال 159 بگیرین، به نظرم حرفم درسته.

2) طرف توی امتحان اصلا حواستون نیست. خیلی می بینم که دوستانی که فقط مثلا 1100 و وربال و اسمارت را بلدن میگن که توی امتحان فقط چند تا کلمه را بلد نبودیم. حتی Michaeal گفته بود که فقط 2 کلمه دیده!! اما به نظر من توی امتحان این قدر درگیر امتحان و فشارش می شیم که یادمون میره کدوم کلمه را بلد نیستیم. من خودم تست هایی که صبح زدم یادم نیست چند کلمه جدید دیدم.

من برای این که به خودم ثابت بشه که واقعا چقدر کلمه بلد نیستم، آزمون آخر کتاب Practice Book for the paper-based GRE revised General Test و سه تا Practice توی کتاب GRE_Verbal_Reasoning_Practice_Questions_Vol_One1 را بررسی کردم. 3 روز وقت گذاشتم و تمام کلماتشون را درآوردم و به نتایج جالبی رسیدم:

1) من 1500 کلمه از روی فیلم های سریال و سینمایی بلدم و برخی دوستان گفته بودند این کلمات به درد نمی خوره اما دیدم که این کلمات به وفور در این 4 تا آزمون اومده. در آزمون اول کتاب Practice Book for the paper-based GRE revised General Test تعداد 50 کلمه اومده بود که 7 تاش مستقیم در گزینه های سوالات جاخالی بود.

2) این که گفته میشه 1100 و اسمارت و وربال خیلی مهمن، درسته. توی گزینه های سوالات جاخالی، بیشترین کلمات از این بانک ها هستن. توی همون آزمون اول کتاب Practice Book for the paper-based GRE revised General Test تعداد 57 کلمه از 1100 اومده بود که تعداد 34 تا مستقیم در گزینه های سوالات جاخالی بودن! یعنی کلمات 1100 اگه بیان با احتمال 50 درصد توی گزینه ها میان که بیشترین تاثیر را دارن و نه مثلا حالا توی ردینگ که اگه ندونیش هم خیلی آسیب نرسونه. یعنی به من ثابت شد که 1100 مهم ترین کلمات را داره.

3) من با دایره لغت 9 هزار تایی، دیدم که در آزمون اول کتاب Practice Book for the paper-based GRE revised General Test تعداد 30 کلمه و در 3 تا Practice کتاب GRE_Verbal_Reasoning_Practice_Questions_Vol_One1 به ترتیب، 19، 13، 6 کلمه بلد نیستم. (البته این practiceها نصفه آزمون به حساب میان) حالا بگیم خب کلمات جدید توی ردینگ خیلی مشکل درست نمی کنن و مهم کلمات جدیدی هستن که توی گزینه های سوالات جاخالی هستن که خب باز هم در آزمون اولی 12، در parcticeها هم 5، 3، 2 کلمه جدید دیدم. بعد جور درنمیاد که کسی که 3 هزار کلمه بلد باشه از من کمتر کلمه جدید دیده باشه!!

4) خب چطوری کسی که 3500 را بلد نیست، میگه من کلمه جدید زیادی ندیدم؟ من در همون آزمون اول Practice Book for the paper-based GRE revised General Test از کتاب 3500 تعداد 40 کلمه دیدم که 15 تاش مستقیما در گزینه های سوالات جاخالی بودن. حتی مگوش هم میگه که 3500 لازم نیست اما نتایج شمارش من میگه لازمه.

5) از 2000 لغتی که توی اکونومیست و ... یاد گرفتم هم در همین آزمون 50 کلمه دیدم که 11 تاش مستقیم در گزینه ها بودن.

خب اگه کسی کلمات 3500 و اکونومیست که من بلدم را بلد نباشه، در آزمون حدود 100 کلمه جدید می بینه بعد دوستان میگن فقط 2 کلمه جدید دیدن!! حالا کلمات فیلم و منهتن و بقیه بانک هایی که بلدم به کنار. به نظرم این دوستان خود به خود دایره لغت خیلی بالایی دارن که همچین نتیجه ای گرفتین یا هم توی امتحان این قدر حواسمون پرت میشه که یادمون میره چند کلمه جدید دیدیم. البته من این بحث را می خواستم یه بار توی فروم باز کنم اما خب چون هنوز امتحان ندادم گفتم نمیشه. امتحان دادم و حالا این حرفای جدید را اینجا میزنم.

یه چیز دیگه هم هست. شاید بگیم که نمیشه همون 3 تا آزمون کتاب ETS را ملاک قرار بدیم. خب اولا این ها نمونه شبیه امتحان اصلی اند و چطوری این آزمون ها از 3500 و اکونومیست 100 کلمه میاد اما در امتحان اصلی 5 تا؟! نمیشه که. تازه تست های مگوش که توی یه سایت چینی هست (که بچه ها میگن همون تست های مگوشه و من نمی دونم هست یا نه) را هم بررسی کردم. 60 تای easy و medium را همین طور که حل می کردم، کلماتش را هم می نوشتم. توی اون ها هم تقریبا همین روند بود!! یعنی توی 60 سوال، از کلمات اکونومیست و مقالات 24 کلمه در صورت سوالات جاخالی بود و در گزینه ها هم 19 تا. از 3500 هم 13 تا در متن سوالات و 20 تا در گزینه ها اومده بود.

در هر حال من با این که گفته میشه صرفا نباید کلمه خوند بحثی ندارم چون تجربه آزمون را دارم و حرف درستیه. خودم خیلی زحمت کشیدم اما نتونستم نتیجه خوب بگیرم. چرا؟ چون کلمه زیاد بلد بودم اما متن سوالات جاخالی خیلی واسم توی امتحان سخت اومد. یعنی باید متن های سخت بیشتری می خوندم. اما با این که گفته میشه همین 2-3 کتاب را هر کی بخونه کلمه جدید زیادی نمی بینه کاملا مخالفم. البته نظر شما هم کاملا درسته که میگید تا ردینگ بلد نباشی کلمه به درد نمی خوره. چون تا جمله اصلی جاخالی ها را بلد نباشی، معنی همه گزینه ها را هم بلد باشی فایده نداره. اما برعکسش هم درسته یعنی تا گزینه ها را کامل بلد نباشی نمی تونی تست را درست جواب بدی. یعنی من توی هر سوالی که در 5 گزینه یک کلمه را بلد نبودم، با احتمال 50 درصد غلط میزدم!! آخه جی آر ای لعنتی کلماتش شبیه تافل نیست که گزینه ها الکی رد بشن. پس اون دوستی که کلمات 3500 را بلد نیست، اگه 15 تا در گزینه ها بیاد، 7 تا تست را به خاطر یاد نداشتن کلمات 3500 از دست میده حالا هی بگین 3500 الکیه.

بنابراین کسانی که دایره لغت پایینی دارن اما بازم نمره خوب میگیرن قطعا روی ردینگ ها بهتر کار می کنن. اما این نتیجه که کلمه زیاد لازم نیست و بی فایده است کاملا غلطه. من بر اساس نتایج شمارشم اینو میگم و نتایج تجربه دیگران و خاطرات امتحان از نظر من قابل استناد نیست. حتی اگه مگوش بگه

نکته: حرف های من کاملا جدیده. بر اساس تجربه شخصیه. اگه خواستید روش حساب کنید اگه هم نخواستید نکنید. اما اگه مسئولیتش پای خودتونه. بعدا نگین گمراه شدیم با حرفات من فقط حرف خودمو زدم اینجا.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)