صفحه 9 از 27 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 261

موضوع: كساني كه نمره verbal بالاي 150 گرفته اند، لطفا پاسخ دهند!!

پیش فرض پاسخ : كساني كه نمره verbal بالاي 150 گرفته اند، لطفا پاسخ دهند!!

حالا میرسیم سر سوال دوممون یعنی چطور اینها رو بخونم؟؟؟؟ والا توی این مدت همه جور افرادی دیدم، یکی با انکی راحته یکی با جی ممرایز و یکی با یه نرم افزار دیگه. یکی اصلا با نرم افزار لغات حال نمیکنه و فقط از روی کتاب میخونه. یکی هم میگه من فقط باید از روی مجلات و توی جمله یه کلمه رو ببینم که بتونم بهتر درکش کنم و زودتر یادبگیرم. جواب اینه که آقا با هر چی راحتی بخون!!!!! این لغاتی که در این ورد لیستها اومده برای قسمت SE و TC بخش وربال امتحان GRE حکم آش خاله رو داره. بخوری نخوری پاته و با هر چی راحتی فقط باید یاد بگیریش. برای یه دوستی انکی یکی از منابع رو ایمیل کردم بعدش گفت با جی ممرایز بهتر میشه خوند. گفتم شما با جی ممرایز بخون. بعدش یه پیام دیگه داد که من الان 2 ساله که لغاتو با نرم افزار پایش میخونم، این نرم افزار خدای نرم افزار هاست، انکی رو میخوره !!!!!! ..... عجب داستانی داریم خدا وکیلی !!!
    گفتم داداش، من مگه انکی و جی ممرایز مال بابامه!!!!! با پایش بخون با کتاب قصه بخون با رمان بخون با مجله بخون با هر چی میخونی بخون، فقط باید یادشون بگیری. تنها زمانی که این ورد لیستها رو بلدی یعنی آمادگی اولیه برای سوال SE و TC که ساخت دایره لغت مناسب و مربوط به این سوالاته رو کسب کردی، حالا میتونی وارد مرحله دوم یعنی پرورش قدرت ریزنینگ مخصوص به این سوالات با کار کردن روی سوالات SE و TC منابع مختلفه بشید.

دوست عزیز، با توجه به مطالبی که بالا عرض کردم الان تا حد زیادی جواب سوالتون رو گرفتید، اما به طور واضح جواب سوالتون:

من آخر ماه می امتحان دارم. لغات مگوش و 1100 رو شروع کردم به خوندن،

با توجه به اینکه آخر می امتحانتونه به نظرم خوندن همزمان دو ورد لیست 1100 و مگوش با همدیگه درست نیست و بهتره که هر دو رو زخمی نکنید. ابتدا با تمام قدرتتون 1100 رو تموم کنید و سپس اگه مایلید حتما مگوش رو بخونید بعد از 1100 اونو شروع کنید، حتما ملاحظه خواهید فرمود که بسیاری از لغاتی که در 1100 یاد گرفتید در مگوش داره تکرار میشه. اما نظر شخصی خودم اینه که بعد 1100 بیایین اسمارت یا 800 رو بخونین.

این قسمت سوالتون : اگه همزمان از روی کتاب برونز و کپلان شروع کنم تست های وربالش رو بزنم خوبه یا اول این لغات رو تموم کنم.

به نطرم اول تمام قدرتتونو بزارین که سریع 1100 رو تموم کنید و بعد تست های SE و TC منابع مختلف رو کار کنید چون اگه لغت ندونید کار کردن این سوالات کمک زیادی نمیکنه. اما به جاش بیایین همزمان با خوندن 1100 روی ریدینگهای بیگ بوک کار کنید و سوالاتشو جواب بدین، کار کردن روی ریدینگها برای کسی که تافل رو گذرونده قابل تحما تره تا کار کردن روی سوالات جاخالی، و توصیه میشه کار کردن روی ریدینگها با یادگیری لغات همزمان بشه نه کار کردن روی تستهای SE و TC و همزمان از سطح پایین لغت خوندن.
    اینطوری برای هر دو نصفه سوال یعنی ریدینگ و جاخالی دارین آمادگی کسب میکنید. 2-3 هفته قبل امتحانتون میتونین تست زدن در بخش SE و TC رو شروع کنید. حتی دو هفته تست زدن در بخش SE و TC با دایره لغت خوب بهتر از 2 ماه تست زدن در این بخشها با نداشتن دایره لغت جواب میده.

موفق باشید
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

Junior Member

مرسی michael82، واقعا راهنمایی خیلی خوبی بود و خیلی کمک کرد . نمره مجموع کوانتیتیو و وربال بالای 305 باید بگیرم. با قسمت ریدینگ آشناتر هستم ولی چون در کل پایه ی لغاتم خیلی خوب نیست باید توی برای این قسمت خیلی تلاش کنم. با توجه به اینکه برای قسمت کوانتیتیو نسبتا زیاد تست زدم و دارم می زنم به نظرتون گرفتن این مجموع توی این زمان (حدود 2 ماه) تا چه جد ممکنه.
    بازم مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط toefl91 نمایش پست ها
    مرسی michael82، واقعا راهنمایی خیلی خوبی بود و خیلی کمک کرد . نمره مجموع کوانتیتیو و وربال بالای 305 باید بگیرم. با قسمت ریدینگ آشناتر هستم ولی چون در کل پایه ی لغاتم خیلی خوب نیست باید توی برای این قسمت خیلی تلاش کنم. با توجه به اینکه برای قسمت کوانتیتیو نسبتا زیاد تست زدم و دارم می زنم به نظرتون گرفتن این مجموع توی این زمان (حدود 2 ماه) تا چه جد ممکنه.
    بازم مرسی
    خواهش میکنم دوست من،

ممکنه برادر من، اتفاقا بسیار هم ممکنه.
    ببینین اگه منظورتون نمره مجموع هست که زیاد مشکلی نیست، من فکر کردم که چون توی این تاپیک سوالتونو مطرح کردین واسه وربال مجبورین یه باند خاصی رو بیارین.
    در کل اگه وربال 150 بیارین یعنی به 155 کوانت نیاز دارین. منه پیر مرد بعد دوازده سیزده سال دوری از ریاضی تونستم 160 بیارم، لذا شما مطمئن باشین اگه درست و حسابی واسه این بخش تلاش کنید، با توجه به اینکه در کوانت تا حالا زیاد تست زدین و در ادامه نیز زیاد تر هم باید تست بزنین به راحتی ایشالا بالای 160 میارین. وقتی 5 نمره این ور بیشتر بیارین یعنی اگه احیانا در وربال دقیقا 150 خدای نکرده نشدین جبران شده. در کل در کوانت بهتر میشه نمرتون رو بالا بکشین.
    ولی به نظرم شما به این نیت برین سر جلسه که کوانت رو بالای 165 و وربال رو بالای 150 بیارین، یعنی واسه 315 خودتونو آماده کنید.
    در مورد کوانت احتمالا شما رشتتون ریاضیه و بنده اصلا در جایگاهی نیستم بخوام راهنمایی بکنم ولی تنها چیزی که میتونم بگم اینه که روزی دو ساعت حداقل روی کوانت کار کنید حتی اگه رشتتون ریاضی بوده. چون کوانت رو با روزی دو ساعت تست زدن شما میتونین به نیت گرفتن نمره کاملش برین سر جلسه که بسیار بهتون کمک میکنه. اگه هم رشتتون ریاضی نیست به جای دو ساعت، از همین الان روزی سه ساعت کوانت کار کنید، اونوقت برا بالای 160 میتونین برین سر جلسه.

در مورد وربال که بحث اصلی این تاپیکم هست خدمتتون عرض کنم که بهتره روزی 2 ساعت فقط لغت یاد بگیرید. و روزی 2 ساعت ریدینگ بیگ بوک.
    این چهار ساعت رو به هشت قسمت نیم ساعته تقسیم کنید و با قسمت کوانت هر نیم ساعت به نیم ساعت به یکی دیگه شیفت بدین و بین هر نیم ساعت 10 دقیقه حداقل استراحت کنید که ایجاد خستگی یا زدگی به علت یکنواخت خوندن نشه. مثلا دو ساعت پشت سر هم ریدینگ خوندن یا دو ساعت پشت سر هم ریاضی کار کردن خشک و خسته کننده میتونه باشه و با کاری که عرض کردم یه تنوعی به نحوه خوندن روزانتون میدین، ضمن اینکه بازدتون هم با این روش پایین نمیاد.

ابتدا با تمام قدرت و تمرکزتون 1100 رو تموم کنید. مرور لغات بسیار مهمتر از خوندن لغات جدید هست، بنابراین با مرور نکردن زحمت روزهای پیشتونو هدر ندین.
    1100 رو که تموم کردین میتونین تست زدن واسه SE و TC رو کم کم شروع کنید و در کنارش منبع دیگه ای که برای لغت کار میکنید به نظرم 800 برونز باشه خوبه. 620 لغت در برونز وجود دارند که در 1100 نیومدند و جدید هستند. این 620 تا به همراه 920 لغت موجود در 1100 پوشش خوبی روی لغات ایجاد میکنند.

در کل به نظرم اگه فقط رسیدین که 1100 رو تموم کنید احتمال اینکه نمره 150 وربالو بگیرین بسیار زیاده. افرادی بودند که با خوندن 1100 و اسمارت هم نتونستند دقیقا 150 بشند و کمتر شدند، و افرادی بودند که با خوندن فقط 1100 تونستند 150 بشند، مقدار زیادی از این موضوع به قدرت ریزنینگتون برمیگرده که از داشته هاتون چطور سر جلسه (در هر دو بخش ریدینگ و جاخالی) بهره ببرید.

بنابراین کارتون اینه که به کوانت به عنوان یه بخش بسیار نمره ساز توجه ویژه تر از ویژه داشته باشید + برای وربال روزی (حداقل) دو ساعت لغات 1100 و (حداقل) دو ساعت ریدینگ بیگ بوک.

با آرزوی موفقیت
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

Junior Member

سلام خدمت همه دوستان.
    من واقعا درمودر منابع GRE وربال گیج شدم.
    تا حالا 504 رو خوندم.
    از همه دوستان و مخصوصا micheal82 تقاضا دارم توی یک پست به صورت جامع و مرحله بندی شده تمام منابع لازم برای گرفتن نمران بالا ( دور و ور 160 ) رو بفرمایند.
    ممنون از لطف همگی

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    NC State University

نقل قول نوشته اصلی توسط TZMR نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان.
    تا حالا 504 رو خوندم.
    از همه دوستان و مخصوصا micheal82 تقاضا دارم توی یک پست به صورت جامع و مرحله بندی شده تمام منابع لازم برای گرفتن نمران بالا ( دور و ور 160 ) رو بفرمایند.
    ممنون از لطف همگی
    هیچ وقت خودتونو با منابع زیاد گیج نکنید. یک منبع رو به طور کامل بخونید بعد سراغ منابع دیگه برید. از منابع جامع کامل و مفیدی که میتونم بهتون پیشنهاد کنم کتابها و ویدئوهای مگوش هست که خیلی عالیه.
    در ضمن تست زنی رو هم قبل از اینکه سطح لغاتتون به یه حدی مشخصی نرسیده ترجیحا شروع نکنید. یه پیشنهاد خوب اول جزوات دکتر برزآبادی و بعد از اون هم مگوش هست.
    موفق باشید
    اول کنم اندیشه تا برگزینم پیشه ای
    آنگه به یک پیمانه می، اندیشه را باطل کنم
    در روزگار تفاوت ها، همه شبیه هم اند!

Junior Member

سلام خدمت همه دوستان.
    تا حالا 504 رو خوندم.
    ممنون از لطف همگی
    من وربال 151 گرفتم. واسه لغت نصف 1100 و همه لغات 800 essential words بارونز رو خوندم. به نظرم تموم كردن اين دو كتاب واسه نمره بالاي 155 كافي باشه. البته اين دو كتاب همپوشاني هم دارن.

سلام خدمت همه دوستان.
    تا حالا 504 رو خوندم.
    ممنون از لطف همگی
    سلام دوست عزیز،

با توجه به اینکه نمرم 154 بوده بنابراین در جایگاهی نیستم که برا دوستایی که قصد 160 به بالا دارند توصیه خاصی بکنم. ولی با توجه به تجربه شخصیم و اینکه 5 ماه و خردی برای این امتحان خوندم، میتونم بگم که با یه برنامه ریزی یه ساله میشه به راحتی به این نمره دست یافت. که اگه قصد داشتم همچین کاری کنم میومدم شش ماه اول دو تا کار میکردم:1- دایره لغتمو به حد اعلی گسترش میدادم و میومدم چهار کتاب اصلی لغات یعنی 1100, 800 , اسمارت و وربال ادونتج رو روش شش ماه سرمایه گذاری میکردم و 2- همراه با یادگیری این منابع میومدم با انواع متون سنگین مثله مجلات و ..... ریدینگمم تقویت میکردم.
    سپس برا 6 ماه دوم از تمامی منابع SE و TC شونو کار میکردم، ولی برا RC میومدم روی بیگ بوک و 19 سری اکچوال تست و کتاب افیشال و پرکتس بک ها و نرم افزار پاور پرپ سرمایه گذاری میکردم.

موفق باشید
    Charles Dickens

Junior Member

سلام خدمت همه دوستان.
    تا حالا 504 رو خوندم.
    ممنون از لطف همگی
    سلام من نمره ام 161 شد
    من 2 کتاب رو خوندم و توصیه میکنم
    1- 1100 . 2 - لغات انتهایی منهتن + تمریناتش کامل

همزمان لغان رو در دیکشنری لانگمن سرچ میکردم و جملات رو میخوندم
    6 ماه تقریبا روزی 3-4 ساعت کار کردم
    خوندن مطالب سایت بی بی سی هم کمی کمک کننده است

موفق باشید

سلام. کمک. آقایون خانمها کمک.
    من شروع کردم به کلمه خوندن. ۲ تا سوال دارم.
    ۱. کتاب "essential words for the GRE" آیا همون ۸۰۰ کلمه معروف بارونز هست که ۶۲۰ کلمه غیر تکراری با کتاب معروف بارونز "1100 words you need to know" داره؟ (اولین کلمه کتاب essential words for the GRE: abate، abdicate، aberrant)
    ۲. کتاب essential words for the GRE با کتاب word smart خیلی‌ همپوشانی داره؟ آخه دارم برای word smart رو نگاه می‌کنم اونم اولین کلماتش: abash، abate، abdicate هست!!! درسته?
    دوستان توی این بمباران کتاب این خیلی‌ مهم که منابع اشتباه نخونیم.

Junior Member

دوستان عزیز ذهن های مشتاق فردا سلام
    من یه 8 ماهیه تمام وقتو زندگیمو گذاشتم برا gre تا الان 800تا 1100 تا وربال و ورد اسمارتو قورت دادم بارونز و پرینستونو خوندم ویدیوهای مگوش رو هم کار کردم ریاضیاتم اکیه
    قسمت جای خالیا رو هم الان 70 80 درصد میزنم اما ریدینگو هرچی زور میزنم از 50 بالا نمیاد بیشتر از 500 تا تست زدم نمیدونم چکار کنم میشه لطفا راهنمایی کنید؟پوستم کنده شده یه ساله روزی متوسط 6 ساعت میخونم که بالای 320 بگیرم دوس ندارم این قسمت به نمرم آسیب بزنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)