صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 55

موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد مسائل مرتبط با پذیرش رشته مطالعات ترجمه (Translation Studies)

پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر در مورد مسائل مرتبط با پذیرش رشته مطالعات ترجمه (Translation S

نقل قول نوشته اصلی توسط holika نمایش پست ها
    سلام من ارشد زبان و ادبیات اردو از دانشگاه تهران دارم با معدل کارشناسی 19.47 و ارشد 18.16 ایا شانسی برای گرفتن فاند و پذیرش از دانشگاه های امریکا برای رشته مرتبط با رشته خودم دارم؟
    با سلام
    شرایط بسیار خوبی داری اگر که رشته مرتبط پیدا کنی می تونی رو پذیرش و فاند حساب کنی.

پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر در مورد مسائل مرتبط با پذیرش رشته مطالعات ترجمه (Translation S

: آيا با ليسانس زبان انگليسي هم ميشه فاند گرفت ؟؟

Shibak عزیز واقعا ممنون از وقتی که میذارید و انقدر کامل جواب میدید.
    من لیسانس مترجمی دارم. آیلتس ۸.۵ . میخواستم برای فوق زبانشناسی امریکا یا کانادا اقدام کنک اما فاند برام خیلی مهمه. با خوندن پست های شما به این نتیجه رسیدم که اگه ارشد زبانشناسی همین ایران بخونم و یه کم رزومه ام رو پر و پیمون کنم احتمال فاند گرفتنم برای دکتری خیلی بهتره. نظرتون رو در این مورد بهم میگید لطفا؟

Junior Member

سلام من کارشناسیمو مترجمی انگلیسی خوندم.ایلتسمم ۶/۵ هست به نظرتون چه رشته ای می تونم برای مستر بخونم؟ هدفم بیشتر المانه.
    ویرایش توسط nimaK : January 3rd, 2015 در ساعت 12:23 AM

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط vika نمایش پست ها
    سلام من کارشناسیمو مترجمی انگلیسی خوندم.ایلتسمم ۶/۵ هست به نظرتون چه رشته ای می تونم برای مستر بخونم؟ هدفم بیشتر المانه.
    همه چي...زبانشناسي...مطالعات زنان...همون مطالعات ترجمه...تطبيقي هركدوم از اينها...ژورناليسم...براي آلمان هم بايد آلماني ب.2 داشته باشين تا توي اين رشته ها جواب سلامتون رو بدن :-)
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Translation

سلام دوستان، یه سوال داشتم با ارشد مترجمی میشه برا ارشد applied linguistics پذیرش گرفت؟
    ا

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

نقل قول نوشته اصلی توسط Sahelekhaterat نمایش پست ها
    سلام دوستان، یه سوال داشتم با ارشد مترجمی میشه برا ارشد applied linguistics پذیرش گرفت؟
    ا
    برای زبانشناسی معمولاً لیسانس ترجمه رو مرتبط حساب نمیکنن. برای من که لیسانس مترجمی دانشگاه علامه داشتم اینجوری بود. برای خانمم هم که فوق لیسانس مترجمی علامه رو داشت هم برای رشته های linguistics گفتن رشتتون مرتبط نیست و رد کردن.
    کمی مهربان باشیم و با دادن امتیاز از دوستانی که وقت می‌گذارند و به پرسش‌هایمان پاسخ می‌دهند، تشکر کنیم.
    ** به دلیل مشغله زیاد، از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی که به صورت عمومی قابل مطرح شدن در فرومها هستند، معذورم **

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید و دوستان محترم.
    در ابتدا از صمیم قلب تشکر میکنم از دوستان و اساتیدی که تو این وبسایت صمیمانه و دلسوزانه دانشجوهایی مثل من رو راهنمایی میکنن. من امروز صبح اتفاقی با این وبسایت آشنا شدم و خیلی خوشحالم که این اتفاق افتاد. مطالب خیلی زیادی برام روشن شد.
    چند تا سوال داشتم که میخام بپرسم.
    من کارشناسیم رشته مترجمی زبان بود با معدل 17. الان هم ترم اول کارشناسی ارشد مترجمی میخونم. خیلی مصمم هستم که برای دکترا تو خارج از کشور ادامه تحصیل بدم. از الان میخام همه جوانب رو در نظر داشته باشم.
    اونجور که من نظرات و پست های گذشته رو خوندم اینجوری فهمیدم که مطالعات ترجمه ظاهرا رشته خوبی نیست و سخته ادامه دادن در خارج از کشور. اما میشه. الان برای من کار از کار گذشته و امکان تغییر رشته و یا شرکت مجدد در آزمون ارشد رو ندارم. میخام فقط رو همین مطالعات ترجمه تمرکز کنم.

اولا میخام اگه دوستان و اساتید توصیه و نظری دارن درباره شرایط من لطف کنن راهنماییم کنن و اینکه تا اونجا که من فهمیدم زبان دوم غیر از انگلیسی هم نیازه. بهترین گزینه چه زبانی میتونه باشه ؟ فرانسوی یا آلمانی یا اسپانیولی ؟میخام از الان یاد بگیرم. و اینکه با ارشد ترجمه در مقطع دکترا چهرشته هایی رو میشه انتخاب کرد؟ منظورم فقط میتونم همون ترجمه رو ادامه بدم یا رشته های دیگرو هم میشه خوند؟
    کلا من الان سه سال دارم تا ارشد رو تموم کنم ینی تا شهریور 97. میخام تو این سه سال اون شرایطی که نیازه برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های خارج رو به دست بیارم.

دوستان من واقعا مصمم هستم که تو دانشگاه های معتبر خارج از کشور دکترام رو بخونم. هر سختی داشته باشه قبول میکنم چون واقعا میخام خارج بخونم. واسه همین خواهش میکنم هر توصیه و نصیحتی دارید در اختیارم بذارید.
    رو مقاله هم کار میکنم که برای پذیرش نیاز هست.

تشکر از دوستان و اساتید محترم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ادبیات انگلیسی

با سلام راجب پذیرش دکتری مطالعات ترجمه در سال 2016 کسی اطلاع دارد .کدوم دانشاهها در خارج کشور این رشته را دارند وچه مدارکی برای پذیرش لازم است ممنون اگه سریع جواب دهید

سلام. من از دانشگاه دالاس تگزاس پذیرش دکتری مطالعات ترجمه دارم. اما فاند ندارم. به من گفتن می تونم از ترم دوم برای فاند اقدام کنم و به شرطی که دانشجوی فعالی باشم و نظر استاد را جلب کنم می تونم فاند بگیرم یا حداقل از تخفیف شهریه استفاده کنم.
    به این دلیل که پذیرش در این خیلی محدود تر از سایر رشته هاست آیا شما فکر می کنید ارزش ریسک کردن از نظر هزینه داره؟ و اینکه آیا چقدر شانس دارم بتونم برای ترم های بعدی فاند بگیرم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Translation Studies

با عرض سلام و خسته نباشید
    از بچه‌های مترجمی چندین نفر رو دیدم که مستقیم رفتند به سمت لوون بلژیک، قلب تپنده‌ی رشته‌ی ما، خواستم از دوستان عزیز 2 تا سوال رو بپرسم:

1 اینکه آیا گزینه‌ی دیگری به جز لوون بلژیک که هزینه‌ی تحصیل رو هم بده برای مترجمی شراغ دارند دوستان یا خیر.

2 اینکه برای رفتن به لوون بهتره از طریق دانشگاه اقدام کرد یا از طریق ارتباط با اساتید خیلی متشکر.