صفحه 11 از 199 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1990

موضوع: اعتراض به مراکز برگزاری IELTS و نتایج

Senior Member s30min آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اعتراض از مراکز برگزاری IELTS و نتایج

نقل قول نوشته اصلی توسط m.sadafi نمایش پست ها
    سلام!
    بنده از مراکز آزمون اعتراضی ندارم بلکه اعتراض اصلی بنده متوجه خود بریتیش کانسل است. امروز 19 می امتحان دادم. در قسمت لسینینگ بجای اینکه سی دی ضبط شده بگه به سوال 21-25 توجه کنید گفت به سوال 21- 23 و دوباره هم در ادامه باز بجای 25-30 گفت 23-30 و این باعث شد اونهایی که زرنگ بودن دو سوال و بقیه حداقل سه سوالو از دست بدن. (البته اونا که حرفه ای بودن که هیچ!) و بعد امتحان اعتراض کردیم گفتن پیگیری میشه. ولی باید ایران آیلتس هم پیگیری کنه. حق ایرانیا ضایع نشه!
    دقیقا همسر منم همون مرکز امتحان داشتند و بعد از جلسه هم گفته بودند رسیدگی می کنند اما امروز که نتایج اومد لسینینگ 6.5 شدند در حالیکه خودش حدس میزد 7 بشه (در ضمن دفعه قبل هم 7 شده بودند) ظاهرا اصلا اهمیتی به این موضوع ندادند ...به نظر من که مخصوصا یک کارایی می کنند که بچه ها مجبور شن دوباره امتحان بدند...لابد باید واسه این موضوع هم 140 تومان بدیم که بگیم سی دی اشتباه بوده!!! بعد کلی هم منتظر بمونیم بعد هم خدا میدونه نمره اضافه بکنند یا نه...
    لندینگ در تورنتو July 2012
    Thank God

Junior Member

با سلام..
    من هم 19 می امتحان دادم. 27 ژانویه و 19 فوریه هم امتحان دادم.
    من 19 فوریه ایران آیلتس امتحان دادم speaking 6 شدم، 19 می دانشگاه آزاد امتحان دادم، با اینکه خیلی بهتر از قبل بودم بازم 6 شدم.تقریبا مطمئنم اینا دنبال اینن که بچه ها چند بار امتحان بدن، نمیدونید چه پولی دارن به جیب میزنن!!! واقعا شورش( همون گندش) رو درآوردن، مخصوصا دانشگاه آزاد.یه زمانی همه examiner ها native بودن اونقدر آروم شمرده صحبت میکردن. امتحان 19 می دانشگاه آزاد، سر جلسه speaking من، examiner اصلا حوصله نداشت سوال رو بخونه. وقتی سوال رو میخوند حرکات اضافی سر و گردن (به حالت مسخره بازی) انجام میداد که رو صداش تاثیر منفی میذاشت. با این حال من مطمئنم حداقل 6.5 میتونستم بگیرم. ولی اگه 6.5 بهم میدادن overal 6 میشدم و به نظرم برا همین بهم ندادن.
    جالب اینجاست که examiner ازم پرسید: در حال حاضر چه چیزی میتونه باعث خوشبختی تو بشه؟ من گفتم اگه آیلتس رو 6 بشم میتونم برم خارج از کشور درس بخونم.!!!!!!!!!
    من که دیگه آیلتس امتحان نمیدم ولی اگه تا خود استرالیا برم این قضیه رو پیگیری میکنم، اصلا درک نمیکنن پای سرنوشت ما درمیونه!!!
    به همه توصیه میکنم دانشگاه آزاد امتحان ندن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineer Azad uni of tehran

سلام دوستان
    من آگوست 2010 در استکهلم امتحان آکادمیک دادم کاملا غیر مترقبه و بدون هیچ نوع آمادگی قبلی (فقط با دانش زبان انگلیسی خودم)
    S: 6.5 , W:6 , R:5.5 ,L:5
    8 ژانویه تهران آیلتس دوباره آکادمیک دادم : S:6 , W:6 , R:6 , L:5 نتیجه امتحان بقدری منو ناراحت کرد که فکر کردم دیگه هرگز آیلتس نخواهم داد ! من با اگزمینر نی تیو بدون آمادگی اسپیکیگ 6.5 شده بودم و حالا توی تهران آیلتس 6 !!! از اون بدتر لیسنینگ من تستهای کمبریج رو در حد 7 یا 6.5 میزدم اما نمره ام همون نمره قبلی که بدون آمادگی داده بودم شده بود!!!!! به این نتیجه رسیدم که امتجان آیلتس یک امتحان کاملا غیر استاندارد بین المللی هست که بهیچ وجه قابل پیش بینی و حساب شده نیست و مطلقا معیار سنجش قابل قبولی برای سنجش میزان تسلط فرد در چهار مهارت مورد نظر نیست !!!!... موارد مشابه دوستانی که امتحان داده بودند رو بررسی کردم کسی که یکبار رایتینگ 7 می گیره و دفعه بعد 6 یا ....
    بهرحال به ناچار برای مهاجرت امتحان جنرال ایران آیلتس رو در تاریخ 7 می 2011 دادم :
    S:5.5 , W:6 , R:6 ,L:7 و این بار در نهایت عصبانیت بلافاصله رفتم و 145000 تومان به حساب دی اچ ال ریختم چون اصلا نمی تونستم درک کنم که چطور ممکنه اسپیکینگ 5.5 شده باشم!!!! و بعد این همه رایتیگ نوشتن باز هم 6 شده باشم!! در حالی که نمره نمونه رایتینگ منو سایت آفرینش 6.5 یا 7 اعلام کرده بود.
    هنوز منتظر دریافت جواب اعتراضم هستم و هنوز امیدوار که ترتیب اثر داده باشند ...
    احتمالا تا دو هفته دیگه نتیجه معلوم میشه اگه جواب مثبت بود همین جا اعلام می کنم تا دوستان دیگه ای که فکر می کنند در حقشون اجحاف شده مصمم بشوند که راهی برای تغییر نتیجه هست

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط safa33 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من آگوست 2010 در استکهلم امتحان آکادمیک دادم کاملا غیر مترقبه و بدون هیچ نوع آمادگی قبلی (فقط با دانش زبان انگلیسی خودم)
    S: 6.5 , W:6 , R:5.5 ,L:5
    8 ژانویه تهران آیلتس دوباره آکادمیک دادم : S:6 , W:6 , R:6 , L:5 نتیجه امتحان بقدری منو ناراحت کرد که فکر کردم دیگه هرگز آیلتس نخواهم داد ! من با اگزمینر نی تیو بدون آمادگی اسپیکیگ 6.5 شده بودم و حالا توی تهران آیلتس 6 !!! از اون بدتر لیسنینگ من تستهای کمبریج رو در حد 7 یا 6.5 میزدم اما نمره ام همون نمره قبلی که بدون آمادگی داده بودم شده بود!!!!! به این نتیجه رسیدم که امتجان آیلتس یک امتحان کاملا غیر استاندارد بین المللی هست که بهیچ وجه قابل پیش بینی و حساب شده نیست و مطلقا معیار سنجش قابل قبولی برای سنجش میزان تسلط فرد در چهار مهارت مورد نظر نیست !!!!... موارد مشابه دوستانی که امتحان داده بودند رو بررسی کردم کسی که یکبار رایتینگ 7 می گیره و دفعه بعد 6 یا ....
    بهرحال به ناچار برای مهاجرت امتحان جنرال ایران آیلتس رو در تاریخ 7 می 2011 دادم :
    S:5.5 , W:6 , R:6 ,L:7 و این بار در نهایت عصبانیت بلافاصله رفتم و 145000 تومان به حساب دی اچ ال ریختم چون اصلا نمی تونستم درک کنم که چطور ممکنه اسپیکینگ 5.5 شده باشم!!!! و بعد این همه رایتیگ نوشتن باز هم 6 شده باشم!! در حالی که نمره نمونه رایتینگ منو سایت آفرینش 6.5 یا 7 اعلام کرده بود.
    هنوز منتظر دریافت جواب اعتراضم هستم و هنوز امیدوار که ترتیب اثر داده باشند ...
    احتمالا تا دو هفته دیگه نتیجه معلوم میشه اگه جواب مثبت بود همین جا اعلام می کنم تا دوستان دیگه ای که فکر می کنند در حقشون اجحاف شده مصمم بشوند که راهی برای تغییر نتیجه هست
    البته همونطور که مطلع هستید معمولاً نتایج آیلتس بعد از اعتراض هیچ تغییری نمیکنه... من فقط از این تعجب میکنم که شما بر مبنای نتایج خودتون یکی از دو آزمون معتبر بین المللی (دقت بفرمایید، بین المللی) زبان انگلیسی رو غیراستاندارد میخونید... اگر به نتایج خودتون در هر سه امتحان نگاه کنید متوجه میشید که overall هر سه امتحان شما 6 شده و این یعنی اینکه آیلتس اتفاقاً امتحان استانداردیه!
    Winners are simply willing to do what losers won't

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

آقا سلام
    چرا هزینه ارسال ایران آیلتس اینقدر زیاده؟ 50 هزار تومان!
    تهران آیلتس 12 هزار تومانه!
    چرا؟
    مگه سودی داره؟
    ممنون
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

Member ice آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein.gh نمایش پست ها
    آقا سلام
    چرا هزینه ارسال ایران آیلتس اینقدر زیاده؟ 50 هزار تومان!
    تهران آیلتس 12 هزار تومانه!
    چرا؟
    مگه سودی داره؟
    ممنون
    50 هزار تومان شامل چی هست؟ 12 هزار تومان فقط برای یک نسخه کارنامه بوده که پول پست را جداگانه می دهید (TNT/DHL...). امکان گذاشتن مدارک دیگر هم داخل پاکت وجود ندارد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت محیط زیست

salam
    دوستان کسی می تونه منو راهنمایی کنه که برای امتحان آیلتس کدومشون بهتره که ثبت نام کنم . ایران آیلتس یا تهران آیلتس؟‌
    این طور شنیدم که ایران آیلتس examiner ها ایرانی نیستند و خیلی راحت تر می گیرند. تا چه حد صحت داره ؟ ممنون از جوابتون

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pegita نمایش پست ها
    salam
    دوستان کسی می تونه منو راهنمایی کنه که برای امتحان آیلتس کدومشون بهتره که ثبت نام کنم . ایران آیلتس یا تهران آیلتس؟‌
    این طور شنیدم که ایران آیلتس examiner ها ایرانی نیستند و خیلی راحت تر می گیرند. تا چه حد صحت داره ؟ ممنون از جوابتون
    همین الان از سرجلسه میام،بله ایران ایلتس بهتره،ممتحن منم خارجکی بود.

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط ice نمایش پست ها
    50 هزار تومان شامل چی هست؟ 12 هزار تومان فقط برای یک نسخه کارنامه بوده که پول پست را جداگانه می دهید (TNT/DHL...). امکان گذاشتن مدارک دیگر هم داخل پاکت وجود ندارد.
    سلام
    این که تو سایت ایران آیلتس اومده که هزینه هر ریپورت اضافه 50 تومانه، نمی دونم پول پست هم هست یا نه ، ولی حدس می زنم با پست اینقدر بشه//راستی ice جان هزینه ارسال به آمریکا و کاندا حدودا چقدر است؟
    راستی شما که میگی هیچ مدرکی نمی شه گذاشت تو پاکت ، یکی از بچه ها تو یه تایپک دیگه گفته بود من با سازمان ایران آیلتس هماهنگ کردم و مدارک دیگمو گذاشتم تو همون پاکت نمره زبان؟ یعنی چی ؟ مگه میشه؟
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineer Azad uni of tehran

دوست عزیز
    خواهشا عنایت بفرمایید که دلیل اینکه من آزمون بین المللی آیلتس را غیر استاندارد اطلاق کردم این نبوده است که شخص بنده موفق به کسب نمره دلخواه نشده ام !!! که در این صورت چنین نتیجه گیری ای کاملا شخصی و غیر قابل قبول است . در واقع استناد بنده که در پست قبلی هم ذکر شده است بر این مطلب بوده است که:
    1) من در سه مقطع زمانی مختلف و در سه سطح توانایی مختلف امتحان داده ام و نتیجه تفاوت نامحسوسی داشته است!! اینکه نتیجه اورآل در حالتی که بدون هیچ نوع آمادگی قبلی و مطالعه منابع آزمون بوده است تفاوت چندانی با مواردی که با آمادگی قابل قبول بوده و با صرف وقت و انرزی بیشتر به مطالعه منابع و تمرین دوره های مختلف آزمون پرداخته شده باشد .
    2) مواردی از دوستان مشاهده شده که چندین بار امتحان داده اند و در یک مهارت خاص نمره ایشان نوسانی در حد 1 یا 2 نمره داشته است. اپر شخصی بار اول نمره 5 بگیرد و با مطالعه بیشتر در امتحان بعدی سطح خود را به 7 برساند منطقی است اما وقتی بعکس باشد یعنی بعد از مطالعه نمره فرد افت کرده باشد واقعا چه توجیهی وجود دارد؟ جز اینکه یا بد شانسی در کسب نمره اخیر موثر بوده یا اینکه سیستم نمره دهی روال قابل قبولی ندارد و سلیقه ای عمل می شود!
    بهرحال این یک برداشت ، اظهار نظر و تجربه شخصی است که مستندات مذکور دال بر غیر استاندارد بودن سیستم برگزاری آزمون آیلتس بوده است. البته صرفا به این معنا که نتیجه آن روتین و قابل پیش بینی نیست ! اینکه آگر شما نمره 6 در یک مهارت می گیرید لزوما به معنای این نیست که توانایی شما در آن مهارت در سطح 6 است و چه بسا در امتحان بعدی 5 یا 7 بشوید که این در وهله اول به میزان تلاش شما و در وهله بعدی به سختی و آسانی سوالات، سلیقه ممتحن شما (البته فقط در اسپیکینگ و رایتینگ ) و البته شانس شما بستگی خواهد داشت !!!

نقل قول نوشته اصلی توسط biscuitpolo نمایش پست ها
    البته همونطور که مطلع هستید معمولاً نتایج آیلتس بعد از اعتراض هیچ تغییری نمیکنه... من فقط از این تعجب میکنم که شما بر مبنای نتایج خودتون یکی از دو آزمون معتبر بین المللی (دقت بفرمایید، بین المللی) زبان انگلیسی رو غیراستاندارد میخونید... اگر به نتایج خودتون در هر سه امتحان نگاه کنید متوجه میشید که overall هر سه امتحان شما 6 شده و این یعنی اینکه آیلتس اتفاقاً امتحان استانداردیه!