صفحه 160 از 199 نخستنخست ... 60110150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,591 تا 1,600 , از مجموع 1990

موضوع: اعتراض به مراکز برگزاری IELTS و نتایج

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در خصوص تجربيات آزمون آيلتس در مركز " ایرسافام"

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdibazyar نمایش پست ها
    سلام
    من چهارماه پیش ایرسافام امتحان اکادمیک دادم رایتینگم 6 شد.
    دو هفته پیش هم دوباره امتحان دادم امروز جواب اومد متاسفانه 6 شدم در صورتی که قبل امتحان استادام به من 7.5 به بالا میدادن. تاپیک 10 دسامبر اصلا برام سخت نبود و بالای 300 کلمه با محتوای بسیار خوبی نوشتم اما تعجبم که چرا باز 6 شدم.
    همین وضعیت دقیقا در مورد اسپیکینگ هم برام رخ داد. چهار ماه پیش ایرسافام 6 گرفتم الان دوباره 6. با وجود اینکه انتظار 7 به بالا داشتم.
    من کلی پیگیر شدم میگن هیچ کدوم از سنترها پاسخگوی اعتراض نیستن یعنی بررسی نمیکنن چون تعداد اعتراض ها زیاد شده و امتیاز منفی برای مراکز به همراه داره.
    اگه راه حلی مناسب و عملی پیدا شد دوستان به اشتراک بگذارید تا استفاده بشه.
    سلام
    میشه در مورد اینکه بررسی نمیشه توضیح بدین گون همه اعتراض ها باید برهIDPاسترالیا و جواب هم به صورت سرتیفیکیت از اونجا میاد پس موسسات داخلی اسلام دخل و تصرف ندارن!!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedv90 نمایش پست ها
    S 7
    L 6
    R 5.5
    W 5.5

O 6
    من فکر می کردم دست کم writing نمره ۶.۵ یا ۷ بشم. نمیشه یه کار دست جمعی به عنوان اعتراض کرد؟ یه petition درست کرد؟ مثلا در این سایت ها http://www.ipetitions.com
    اگه هر راه جمعی پیدا کردین من مشتاقانه همراهی میکنم فعلا میخوام فردا اعتراض رسمی بدم

Junior Member

سلام من برای بار سوم ۱۰ دسامبر امتحان دادم دفعات قبل رایتینگ رو ۶ و ۶.۵ شده بودم اما اینبار در کمال تعجب ۵.۵ فردا اعتراض میدم اگه کسی تجربه ای داره در مورد اعتراض رایتینگ لطفا بگه

Junior Member

اونجا اعتراض پر کردم حالا نمی دونم چه کا کنم

پیش فرض پاسخ : اعتراض به مراکز برگزاری IELTS و نتایج

دوست عزیز ما اینجا واسه لجبازی کرن نیومدیم و نمیخوایم خودمون رو گول بزنیم.
    هدفمون اینه که به یک نتیجه درست و منطقی برسیم و به هدفون برسیم ( وگرنه بیکار نیستیم که الکی جو درست کنیم)
    بنده چندین ماهه که رایتینگ مینویسم و اساتید مختلف نمره بین 6.5 تا 7 بهش میدادن و توی آزمون اصلی 5.5 گرفتم.
    خب اینجا 2 تا فرضیه مطرح میشه که یکیش اینه که ساختاری که اساتید من بهم آموزش دادن اشتباه بوده و الکی به من 6.5 میدادن و باعث شد نمره من اینقدر پایین تر از سطح انتظار بشه.
    بنده به این فروم اومدم که اطلاعات دقیق تری از اعتراض بگیرم که متوجه شدم یک مشکل عمومی است.
    فرضیه دوم اینه که اساتید قبلی من همه چی رو درست گفتن و تغییری در نحوه آزمون و امتیاز دهی حاصل شده که نمره بنده و دیگر دوستان کم شده.
    بنده و دیگر دوستان قصد لجبازی کردن و گول زدن خودمون رو نداریم و به دنبال پیدا کردن علت کم شدن نمره و جبرانش در آزمون بعدی هستم.
    حالا بنده چند تا سوال دارم.
    آیا قبول دارید در آزمونها اخیر نمرات رایتینگ به شدت افت کرده یا خیر؟
    اگر بله فکر میکنید دلیل چیه؟
    و اگر خیر، به عنوان یک راهنمایی فکر میکنید چرا نمره من و دیگر دوستانی که من از نزدیک میشناسم و سطح رایتینگ هاشون خوب بوده اینقدر پایین تر از انتظار خودمون و اساتیدمون شده و راهکار رفع مشکل چیه؟

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط kahroba2000 نمایش پست ها
    دوست عزیز ما اینجا واسه لجبازی کرن نیومدیم و نمیخوایم خودمون رو گول بزنیم.
    هدفمون اینه که به یک نتیجه درست و منطقی برسیم و به هدفون برسیم ( وگرنه بیکار نیستیم که الکی جو درست کنیم)
    بنده چندین ماهه که رایتینگ مینویسم و اساتید مختلف نمره بین 6.5 تا 7 بهش میدادن و توی آزمون اصلی 5.5 گرفتم.
    خب اینجا 2 تا فرضیه مطرح میشه که یکیش اینه که ساختاری که اساتید من بهم آموزش دادن اشتباه بوده و الکی به من 6.5 میدادن و باعث شد نمره من اینقدر پایین تر از سطح انتظار بشه.
    بنده به این فروم اومدم که اطلاعات دقیق تری از اعتراض بگیرم که متوجه شدم یک مشکل عمومی است.
    فرضیه دوم اینه که اساتید قبلی من همه چی رو درست گفتن و تغییری در نحوه آزمون و امتیاز دهی حاصل شده که نمره بنده و دیگر دوستان کم شده.
    بنده و دیگر دوستان قصد لجبازی کردن و گول زدن خودمون رو نداریم و به دنبال پیدا کردن علت کم شدن نمره و جبرانش در آزمون بعدی هستم.
    حالا بنده چند تا سوال دارم.
    آیا قبول دارید در آزمونها اخیر نمرات رایتینگ به شدت افت کرده یا خیر؟
    اگر بله فکر میکنید دلیل چیه؟
    و اگر خیر، به عنوان یک راهنمایی فکر میکنید چرا نمره من و دیگر دوستانی که من از نزدیک میشناسم و سطح رایتینگ هاشون خوب بوده اینقدر پایین تر از انتظار خودمون و اساتیدمون شده و راهکار رفع مشکل چیه؟
    واقعیت اینه که (اینجا رو اصلاح میکنم منظورم از نظرات بچه هایی که جدیدا ازمون دادن و اینجا نظر میدن اینجوری برداشت میشه) از وقتی که بقول موسسات برگزار کننده آیلتس برگه های رایتینگ در کشورهای دیگه تصحیح میشه نمرات رایتینگ افت کرده. یادمه 2 سال پیش که من اولین ازمون آیلتس رو دادم رایت رو 6.5 شدم و روش اعتراض زدم و تغییری نکرد. خوب منم مثله حال الان شما میگفتم چون نمره های دیگم 8 و 9 شده اینا نمره ندادن چون فهمیدن من بهش نیاز دارم و از کجا معلوم فرستادن به IDP و ... .
    یکی از همین دوستان شما که نمره رایتش 5.5 شد و اعتراض زد و فرقی نکرد ادعا میکرد که من رایت روز امتحانم رو بعد از امتحان دوباره نوشتم و به چند تا استاد خوب دادم و همشون بهم 7 دادن، خوب رایتشو برای من فرستاد و اگر من قرار بود بهش نمره بدم در بهترین حالت بهش 6 بیشتر نمیدادم ( پست های ایشون رو میتونید تو صفحات قبل چک کنید) . الان همه میخوان بدونن چی شده، ولی چرا از این دوستانی که اعتراض دارن و دنبال واقعیت هستن یدونه فقط یدونه از رایتینگ های تمرینیشونو نمیزارن ببینیم چی نوشتن و چجوری مینویسن که شده 5.5 ؟ و اگر واقعا غرضی هست مشخص بشه. باز هم تاکید میکنم وقتی یکی از دوستانه من که رایت 6 ماه پیشش 6 بوده با چند تا نکته ای که بهش گفتم و رفته و تو ازمون هایی که شما 5.5 گرفتید 7تونسته بگیره؟ پس اجازه بدید اول از خودمون مطمئن بشیم بعد بریم سراغ اینکه بازار گیر آوردنو و ... .
    یادمه یه زمانی هنگام آزمون ریدینگ و رایت زمان رو اعلام میکردن، بعد یه عده ای اعتراض میکردن که چرا زمان رو اعلام میکنید ما استرس میگیریم. بعد دیگه اعلام نمیکردن دقیقا همین موقع بود که یه عده دیگه اعتراض میکردن که چرا اعلام نمیکیند ما که نمیتونیم هی به ساعت رو دیوار نگاه کنیم !!!
    ویرایش توسط mash2m : December 23rd, 2016 در ساعت 10:58 PM

Junior Member

در مورد فرمایشات شما چند نکته رو باید بگم
    ۱. من مرجع خودم امتحانات ماه های قبله که شرکت کردم نه نظرات اساتید و ... در دو امتحان ۶ و ۶.۵ شدم و با مراجعه به آنها و سطحی که نوشتم میگم حداقل ۶ هستم
    ۲. شما که می فرماید رایتینگ رو نظر بدید یا نمونه براتون بگذاریم آیا اگزمینر هستین یا در این زمینه صلاحیت دارید یا خودتون رو بهتر از مصحح های امتحانات قبل برای قضاوت می دونی، به نظر بنده هیچ مرجعی معتبر تر از نتایج قبلی آیلتس نیست . تازه نظر حضرتعالی در تایید یا رد رایتینگ دوستانی که اساتیدشون نظر دادن چه اعتباری داره
    ۳. اینکه من یه نمونه رایتینگ بگذارم که یه سری ارزیابی کنن هیچ معیاری برای امتحان نیست چون ممکنه این نمونه بهتر یا بد تر باشه و اصولا این معیار خوبی نیست، در مورد خودم باید بگم اگه بخوام اون متن امتحان رو حتی روز بعدش بنویسم همش یادم نمیاد چه برسه به الان که بعد از ۲ هفته است
    اما در مجموع من میتونم سطح رایتینگ خودم رو با ۲ امتحان قبلی که دادم مقایسه کنم و بگم از اولی که ۶ شدم بهتر و از دومی که ۶.۵ شدم ضعیف تر بودم پس حقم ۵.۵ نیست و قطعا اعتراض خواهم داد.
    ۴. شما با توجه به جمله آخرتون ظاهرا بقیه رو ایراد گیر می بینید اما در مورد ساعت و یا هر چیز دیگه همیشه نظرات مختلفی وجود داره چون انسانها متفاوتن که در این مورد یا باید از نظر جمع و یا از استاندارد بین المللی در امتحانات طبعیت کرد که قطعا اینگونه استاندارها مورد قبول همه هست و کسی در اینجا قصد نق زدن نداره بلکه همه دارن عقایدشون رو بیان میکنن که هدف فروم هم همینه

خب قبول . از وقتی میره اونور نمره ها افت کرده.
    سوال اینه که چرا؟
    آیا معیار نمره دهی اگزمینر خارجی با ایرانی متفاوته؟؟؟؟!!!
    آیا ما ایرانی ها با یه ساختار اشتباه انشا مینویسیم و به همون ساختار اشتباه نمره میدیم و خارجی ها میفهمن اشتباه و نمره نمیدن بهش؟؟؟!!
    فکر میکنم نه من و نه شما در تخریب یا هواداری از این آزمون ذینفع باشیم .
    اتفاقا بنده هم دقیقا دنبال همینم که که ببینم این اختلاف نمره شدید از کجا میاد و حتما امشب یک تاپیک انتخاب میکنم و یه رایتینگ مینویسم تا برای چند نفر دیگه از صاحب نظران بفرستم و نظرشون رو بپرسم تاحداقل برای خودم به یک نتیجه برسم.
    ولی بعید میدونم نظرات اساتید قبلیم و تجربه قبلی دیگر دوستان که اگزمینر ایرانی تصحیح کرده ، اینهمه اشتباه بوده باشه.
    اگه شما هم کسی رو میشناسید که بتونه عادلانه و منطقی درباره رایتینگ نظر بده خوشحال میشم معرفی کنید.

Junior Member

با عرض سلام، بنده در امتحان آکادمیک 10 دسامبر شرکت کرده بودم، رایتینگ 5.5 شدم، اوورال هم 7. از دو دوست دیگر که با من سر جلسه بودیم هم وقتی جویا شدم یکی رایتینگ 5 و دیگری 6 شده اگرچه اوورال هر دو 7 هست. حالا با دیدن نظرات دوستان و اظهار نظر اینکه افت نمره در رایتینگ وجود داره و حتی اظهارات برخی دوستان دال بر تغییر نمره پس از اعتراض، من هم قصد اعتراض دارم.
    اما سوال های بنده: 1. با توجه به اینکه من درخواست ارسال TRF به منزل داده بودم، چه زمانی مدرک به دستمون میرسه؟
    2.آیا باید اصل مدرک رو بعلاوه فرم و فیش به موسسه ارسال کنم یا کپی رو هم قبول میکنند.
    3. من مشهد امتحان دادم آیا باید به مشهد ارسال بشه یا به تهران؟
    4. چه روشی برای مونیتورینگ پروسه اعتراض وجود داره؟

با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MA in TEFL

نقل قول نوشته اصلی توسط tata14 نمایش پست ها
    با عرض سلام، بنده در امتحان آکادمیک 10 دسامبر شرکت کرده بودم، رایتینگ 5.5 شدم، اوورال هم 7. از دو دوست دیگر که با من سر جلسه بودیم هم وقتی جویا شدم یکی رایتینگ 5 و دیگری 6 شده اگرچه اوورال هر دو 7 هست. حالا با دیدن نظرات دوستان و اظهار نظر اینکه افت نمره در رایتینگ وجود داره و حتی اظهارات برخی دوستان دال بر تغییر نمره پس از اعتراض، من هم قصد اعتراض دارم.
    اما سوال های بنده: 1. با توجه به اینکه من درخواست ارسال TRF به منزل داده بودم، چه زمانی مدرک به دستمون میرسه؟
    2.آیا باید اصل مدرک رو بعلاوه فرم و فیش به موسسه ارسال کنم یا کپی رو هم قبول میکنند.
    3. من مشهد امتحان دادم آیا باید به مشهد ارسال بشه یا به تهران؟
    4. چه روشی برای مونیتورینگ پروسه اعتراض وجود داره؟

با تشکر
    1. کارنامه من روز بعدش رسید دستم.
    2. اصل باید باشه
    3. با مرکز آیلتس دانشگاه آزاد تماس گرفتم، گفتن خود تهران ارسال کنین.
    4. هیچی! واسه دل خودت یه ایمیل به idpieltsaustralia@idp.com می تونی بزنی( 10 روز بعد از ثبت اعتراض مثلا) مطمئن شی که فرستادن اونجا.