صفحه 183 از 199 نخستنخست ... 83133173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,821 تا 1,830 , از مجموع 1990

موضوع: اعتراض به مراکز برگزاری IELTS و نتایج

Member
    رشته و دانشگاه
    Rice University - Business Administration

پیش فرض پاسخ : اعتراض به مراکز برگزاری IELTS و نتایج

نقل قول نوشته اصلی توسط navidomran نمایش پست ها
    برادر ارجمند!

من نمی گم ای دی پی خداست و ما داریم همش اشتباه می کنیم! می گم اونم منفعت طلبه قطعا!!! اما ما هم باید بپذیرم اشتباه داریم. خدا نیستیم ماهم! منم نمرم کم شد دفعه دووم! اما می گم حتما خودم نتوستم معیار ها رو برآورده کنم. باور کنید با این حس توطئه خیلی بیشتر ذهنتون درگیر میشه و از هدفتون دور میشید. هدف پیام من ادعا و سرکوفت به کسی نبود! صرفا تجربم رو گفتم دوست عزیز. امیدوارم ناراحت و ناامیدتون نکرده باشم. هدفم کمک بود واقعا
    دوست من

اگر شما اینجا برای من فحش هم می نوشتید ناراحت و نا امید نمی شدم. البته شما درست و محترمانه بحث کردید و از شما تشکر می کنم. اما تئوری توطئه و چشم بندی نیست . آیلتس داره به همه ما و همه متقاضیان مهاجرت بد میکنه. حالا اگر شما بر خلاف شواهد انبوه نخواهی بپذیری ، از اینجا به بعد اختیار با خود شماست . . .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10 نمایش پست ها
    ضمن احترام به سال ها کار و سابقه ی شما ، به نظر شما چرا معتبر ترین موسسه ی زبان دنیا ETS این مقایسه ی به قول شما اشتباه رو انجام داده؟؟ لطفا نتایج رسمی رو ملاحظه بفرمایید:

https://www.ets.org/toefl/institutions/scores/compare/

دوست عزیز ، اگر مقایسه ی دو آزمون زبان به اصطلاح استاندارد ، غلط هست و هیچ ربطی به هم ندارن ، خوب دیگه نگن استاندارد بجاش بگن آزمون های سلیقه ای و میلی . . .

دیدگاه هاتون رو عوض کنید ، ظاهرا باید مجدد تعریف آزمون استاندارد زبان رو مرور بفرمایید
    جوری این لینک ها رو میزارید انگار بنده تا الان خظ کش ای تی اس رو ندیدم تو عمرم و این مقایسه ها رو انجام ندادم!! شما منظور بنده رو بد برداشت کردید و اینجا هم من هرچی توضیح بدم فرقی ایجاد نمی کنه فقط وقت بقیه دوستان گرفته میشه. من ناراحتی شمارو در مورد نمرتون درک می کنم. توانایی شمارو خدایی نکرده زیر سوال نمی برم به هیچ عنوان! من برای شما ارزوی موفقیت دارم و امیدوارم ناراحتتون نکرده باشم. موفق باشید و سربلند

Member
    رشته و دانشگاه

جوری این لینک ها رو میزارید انگار بنده تا الان خظ کش ای تی اس رو ندیدم تو عمرم و این مقایسه ها رو انجام ندادم!! شما منظور بنده رو بد برداشت کردید و اینجا هم من هرچی توضیح بدم فرقی ایجاد نمی کنه فقط وقت بقیه دوستان گرفته میشه. من ناراحتی شمارو در مورد نمرتون درک می کنم. توانایی شمارو خدایی نکرده زیر سوال نمی برم به هیچ عنوان! من برای شما ارزوی موفقیت دارم و امیدوارم ناراحتتون نکرده باشم. موفق باشید و سربلند
    دوست عزیز پس منظور شما اینه که مقایسه ی انجام شده توسط ETS رو دیدید ولی گفتید مقایسه ی این دو آزمون غلط هست و هیچ ربطی به هم ندارن؟؟

انسان رو شگفت زده می کنید! نگران تلف شدن وقت دوستان یا ناراحت شدن بنده نباشید. مهم ترین مساله نتیجه گیری صحیح از یک بحث هست. به نظر شما ETS که قوی ترین موسسه جهان هست کار اشتباه میکنه و بنده هم اگر لینکش رو بزارم به شما جسارتی کردم ولی نظرات شما دقیق و درسته؟؟

سالها تجربه در زبان شما رو به مرجعیت خاصی رسونده که فتوای موسسه ETS رو هم رد کردید و خاطر مبارک تون ناراحت میشه اگر بنده لینک این موسسه رو بزارم تا مبتنی بر پژوهش اون ، بحث رو جلو ببرم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

با توجه به سابقه6-7 ساله ای که در آزمون ایلتس (چه در زمینه تدریس چه زمانی که خودم می خوندم) باید عرض کنم که دلیل نمره های پایین رایتینگ این موارد هست:
    1. تا حدودی منفعت طلبی ETS برای آزمون مجدد به دلیل تقاضای زیاد مهاجرت ( اینم یک جور بیزینس هست دیگه)
    2. عدم آشنایی داوطلبین با بند دیسکریپتر رایتینگ! متاسفانه عمده نمره تو تسک ریسپانس از دست میره به علت عدم آشنایی با معیارها به طور دقیق (کلیات رو همه میدونن)! کسی که رایتینگ 5 میشه قطعا اشتباه فاحشی داشته! نگید نداشتم که باورم نمیشه! از این برگه ها زیر دستم برای تصحیح زیاد اومده و می بینم ساده ترین اصول رو رعایت نکردن و ادعاشون گوش فلک رو کر کرده!
    3. عدم استفاده از کلمات و ساختار های گرامری به صورت نچرال! همههههه گرامرای پیچیده رو بلدن اما فقط تعداد اندکی در جای درست بلدن استفاده کنن! یا لزوما هرر کلمه قلبمبه سلمبه ای نمره شمارو بالا نمیبره! خیلی باید به بند دیسکریپتر بخش لکسیکال ریسورس دقت کنید
    4. مکانیزنم نمره دهی! همونجوری که میدونید در 4 حوزه رایتینگ به شما نمره میدن و بعدش میانگین می گیرن که عموما به سمت پایین قطع میشه (برخلاف نمره اوورال!) و این باعث میشه نیم نمره به ضرر شما شه.
    در پایان به دوستان توصیه می کنم به اگزمینرهای رسمی رجوع کنن و ازونا بخوان رایتینگشون تصحیح بشه و نمره واقعی بهش داده بشه! بنده شخصااا اختلاف 2 نمره ای رو ( انتظار فرد و واقعیت) رو صحیح نمی دونم و ایراد رو متوجه فرد میدونم تا ETS ( تا نیم نمره باز میشه سلیقه رو دخیل دونست) . خصوصا تو نمره ی زیر 7 این مساله به ندرت پیش میاد. حالا در مورد نمره 8 به بالا قصه خیلیییییییی فرق می کنه اما مطمئن باشید تا نمره 7 این ماجرا خیلی واضح و روشن هست و میشه تشخیص داد کی 7 هست کی نیست! توصیه دیگری که دارم به دوستان این هست که تافل رو امتحان کنید! تافل امتحانی هست که معیارهایی داره که راحتر میشه میت کرد (لزوما به معنی سادگی ماجرا نیست!! ). تافل امتحانی هست که نوع سنجشش فرق می کنه و ما ایرانیا به نظر میاد باهاش سازگاری بیشتری دارم.

نظرات بنده قطعی و صدرصد درست نیستن! اینها برآمده از سال ها کار و مطالعه در این حوزه و تجربه کار با اگزمینرهای به نام در تهران است. با آرزوی موفقیت برای همه عزیزان در این عرصه
    با درود خدمت شما دوست عزیزی که چندین سال تجربه دارین.ببین دوست گلم میگی هر کسی که ۵ شده قطعا اشتباه فاحش داشته .ببین این زبان رو اینقدر مهم اش نکنین لطفا چون به اندازه فیزیک و علوم مهندسی پیچیده که نیست .یعنی یکی با داشتن پایه متوسط و بهره هوشی بالای ۱۰۰ قطعا میتونه ۱ ساله نمره دلخواهش رو بگیره این بعنوان فرض ک قیاس با توانایی های ذهنی فردی.دوم اینکه بعنوان مثال من دفعه اولی که ایلتس دادم از بس اظطراب داشتم و دستم می لرزید که اصلا متوجه نشدم چی نوشتم و اون موقع هم نه ساختار بندی بلد بودم نه گرامر من خوب بود همین جوری نوشتم رایتینگ اولین تجربه ام رو ولی دومین تجربه ام ۴ ماه واقعا گذاشتم و نزدیک ۱۰۰۰ نمونه دیدم .کلاس رفتم گرامرام بهتر شد .۱۰۰ الی ۱۵۰ نمونه نوشتم و همه چی دست ام اومد .و با امادگی خیلی بالاتر رفتم و از شانس خوب من تاپیک هم در تخصص ام بود و خیلی خوب هم نوشتم حتی برای مثال اخرین پیشرفت علمی و برترین کشور در زمینه بازیافت پلاستیک و متریال های تقریبا غیر قابل بازیافت رو زدم که مطمئن هستم خیلی ها نتونستن بزنن و از اون لغات تخصصی من استفاده بکنن و این عملکرد من از ساختار هم دور نبود .نه مثال رو جا انداختن و نه سایر چیز ها و نه ایده رو ولی وقتی نمره اومد دیدم با تجربه اول ام فرقی نداشت .پس ایمان اوردم به اینکه در حق من و خیلی ها نا حقی شده قطعا .پس می بینین که اشتباهات و سایر چیزا که می فرماین اصل قضیه نیست .

Member
    رشته و دانشگاه

با سلام

یک نکته ی جالب رو بگم در خصوص عدم اعتراض به نتایج و فعال بودن در آزمون دادن چند باره

برای آزمون 18 فروردین ثبت نام کرده بودم و منتظر بودم که سایت اجازه بده زمان آزمون اسپیکینگ رو تعیین بکنم. خوب من تجربه داشتم و می دونستم چه زمانی سایت اجازه ی این کار رو میده و میخاستم روز جمعه رو انتخاب کنم که تداخل با کارم نداشته باشه.

همین امروز طرف های ظهر چک کردم هنوز سایت اجازه نمی داد. امشب که چک کردم دیدم باز شده ولی با کمال شگفتی تمام ساعت های روز جمعه از قبل رزرو شده بود و فقط چند تا زمان توی پنج شنبه خالی بود (چهارشنبه هم که مناسب نیست). یعنی نسبت به من که 21 بهمن آزمون دادم در همین موسسه و کاملا آشنا بودم ، دوستان بسیار حرفه ای تر بودن. توجه کنید با وجودی که تعطیلات نوروز هست ، ظرف چند ساعت دقیقاً 30 زمان برای اسپیکینگ رزرو شده بود ، از مجموع 51 آزمون دهنده!!!

یعنی بیش از نیمی از بچه ها فوق حرفه ای هستن در آزمون دادن و اصلا نمیشه روز جمعه یا زمان های مناسب پنج شنبه رو رزرو کرد! دفعه قبل من بار اول بود آیلتس میدادم ولی با هر کی صحبت کردم می گفت دفعه سوم یا چهارم هستم (شاید هم بیشتر بودن ولی روشون نمیشد بگن)!

این همه دوستان در آزمون دادن فعال هستن و حساب لحظه ها رو هم دارن ولی فعالیت اکثرشون در به اشتراک گذاشتن تجارب (و خدای نکرده اعتراض) در حد صفر هست.

دفعه ی قبل توی یک جمع 5 نفره داشتیم صحبت می کردیم. در واکنش به حرف بنده که گفتم مشکل اصلی رایتینگ خواهد بود یکی از بچه ها مخالفت کرد و گفت خیلیا هم 8 میگیرن!! یعنی انقدر اطلاعات دوستان کم هست که نمیدونن هیچیک از ما 51 نفر 8 نمی گیره. مثلا توی اون 832 نفر که آمار تست سنتر رو گذاشتم براتون در لینک زیر ، فقط 3 نفر 7.5 گرفته بودن پس احتمالا در 51 نفر هیچکس 7.5 هم نمیگره و مثلا 3 نفر کلا 7 خواهیم داشت:

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2521294

احتمالا از اون 3 نفری هم که رایتینگ 7 میشن طبق تجارت بقیه ی بچه ها در فوروم های خارجی (لینک زیر) احتمالا به افرادی رایتینگ 7 میدن که اسپیکینگ رو مثلا 6.5 شدن ، تا کلا توی 51 نفر مثلا یکنفر همه اسکیل ها رو بتونه 7 بیاره:

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2520030

یعنی دوستان صرفاً آزمون میدن و اصلا متوجه نیستن که وضعیت چی هست. اون نفری که گفت خیلیا 8 میگیرن به کنار ، الباقی علما هم که در جمع حاضر بودن گفتن میشه 8 گرفت فقط تمرین زیادی میخاد!! یعنی دوستان نه میدونن که وضع چیه و نه دنبال دونستن هستن فقط آزمون میدن و با سرعت صوت وقت اسپيکينگ رزرو میکنن. خوش بحال برگزار کننده ، شگرد ایشون بد جوری گرفته . . .
    ویرایش توسط behnam10 : March 26th, 2018 در ساعت 02:39 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10 نمایش پست ها
    با سلام

یک نکته ی جالب رو بگم در خصوص عدم اعتراض به نتایج و فعال بودن در آزمون دادن چند باره

برای آزمون 18 فروردین ثبت نام کرده بودم و منتظر بودم که سایت اجازه بده زمان آزمون اسپیکینگ رو تعیین بکنم. خوب من تجربه داشتم و می دونستم چه زمانی سایت اجازه ی این کار رو میده و میخاستم روز جمعه رو انتخاب کنم که تداخل با کارم نداشته باشه.

همین امروز طرف های ظهر چک کردم هنوز سایت اجازه نمی داد. امشب که چک کردم دیدم باز شده ولی با کمال شگفتی تمام ساعت های روز جمعه از قبل رزرو شده بود و فقط چند تا زمان توی پنج شنبه خالی بود (چهارشنبه هم که مناسب نیست). یعنی نسبت به من که 21 بهمن آزمون دادم در همین موسسه و کاملا آشنا بودم ، دوستان بسیار حرفه ای تر بودن. توجه کنید با وجودی که تعطیلات نوروز هست ، ظرف چند ساعت دقیقاً 30 زمان برای اسپیکینگ رزرو شده بود ، از مجموع 51 آزمون دهنده!!!

یعنی بیش از نیمی از بچه ها فوق حرفه ای هستن در آزمون دادن و اصلا نمیشه روز جمعه یا زمان های مناسب پنج شنبه رو رزرو کرد! دفعه قبل من بار اول بود آیلتس میدادم ولی با هر کی صحبت کردم می گفت دفعه سوم یا چهارم هستم (شاید هم بیشتر بودن ولی روشون نمیشد بگن)!

این همه دوستان در آزمون دادن فعال هستن و حساب لحظه ها رو هم دارن ولی فعالیت اکثرشون در به اشتراک گذاشتن تجارب (و خدای نکرده اعتراض) در حد صفر هست.

دفعه ی قبل توی یک جمع 5 نفره داشتیم صحبت می کردیم. در واکنش به حرف بنده که گفتم مشکل اصلی رایتینگ خواهد بود یکی از بچه ها مخالفت کرد و گفت خیلیا هم 8 میگیرن!! یعنی انقدر اطلاعات دوستان کم هست که نمیدونن هیچیک از ما 51 نفر 8 نمی گیره. مثلا توی اون 832 نفر که آمار تست سنتر رو گذاشتم براتون در لینک زیر ، فقط 3 نفر 7.5 گرفته بودن پس احتمالا در 51 نفر هیچکس 7.5 هم نمیگره و مثلا 3 نفر کلا 7 خواهیم داشت:

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2521294

احتمالا از اون 3 نفری هم که رایتینگ 7 میشن طبق تجارت بقیه ی بچه ها در فوروم های خارجی (لینک زیر) احتمالا به افرادی رایتینگ 7 میدن که اسپیکینگ رو مثلا 6.5 شدن ، تا کلا توی 51 نفر مثلا یکنفر همه اسکیل ها رو بتونه 7 بیاره:

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2520030

یعنی دوستان صرفاً آزمون میدن و اصلا متوجه نیستن که وضعیت چی هست. اون نفری که گفت خیلیا 8 میگیرن به کنار ، الباقی علما هم که در جمع حاضر بودن گفتن میشه 8 گرفت فقط تمرین زیادی میخاد!! یعنی دوستان نه میدونن که وضع چیه و نه دنبال دونستن هستن فقط آزمون میدن و با سرعت صوت وقت اسپيکينگ رزرو میکنن. خوش بحال برگزار کننده ، شگرد ایشون بد جوری گرفته . . .
    عزیز من برای شاگردهای خود موسسات برگزار کننده رزرو میکنن .نمره هم رایتینگ و اسپیکینگ رو هم بالا میبرن جورب که حتی اگر Idp هم کم بکنه طرف ۷ یا ۶.۵ رو میاره .مگر قبول این موضوع چقدر سخته با توجه به حجم تخلفات ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

من دو بار امتحان دادم دیگه نمیدم .برن به جهنم idp و یا هر موسسه دیگه .مگه وقت چقدر دارم .از اول یادمه همیشه یه بدبختی جلو روی ما ها بوده مخصوصا دهه ۶۰ ای ها .تغییر سیستم اموزشی.کنکور .ازمون استخدامی و......... الان هم بزار اینجوری بکنن .من که پول اضافه ندارم جیبشون رو پر بکنم .

Junior Member

سلام

این پست رو که دیدم یاد مطلبی که چند وقت پیش دیدم افتادم. یه خانم هندی که تو استرالیا کار میکنه و اونجا هم مستر گرفته برای درست شدن کار اقامت نیاز به 4 تا 7 داشته. اما تا الان 21 بار (توجه کنید. بیست و یک بار) امتحان داده هنوز 7 ندادن بهش در حالی که اسکیل های دیگه رو تقریبا کامل نمره اورده. حالا دوستان خودشون قضاوت کنن. اینم لینک خبر. دو تا لینک میدم. دومین لینک نیاز به ف-ی-ل-تر شکن داره اما اولی اکی هست.

https://www.madeinindia.net.au/woman...feels-harassed

https://www.sbs.com.au/yourlanguage/...ielts-21-times

Junior Member

سلام عذر مي خوام اينجا سوالم رو مطرح مي كنم ، ايا از الان ميشه براي ده روز بعد ازمون رو رزرو كنم؟ وقت براي speaking داده ميشه از الان؟

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

نقل قول نوشته اصلی توسط Star2020 نمایش پست ها
    سلام عذر مي خوام اينجا سوالم رو مطرح مي كنم ، ايا از الان ميشه براي ده روز بعد ازمون رو رزرو كنم؟ وقت براي speaking داده ميشه از الان؟
    سلام.تو پروفایلی که ساختین یه بخشی هست باید فعال بشه تا بتونب انتخاب بکنی که البته پیوفتی روز سوم و چهارم همیشه .بعضی سنترها هم خودشون قبل امتحان اصلی بهت ایمیل میزنن و خودشون برات وقت تعیین کردن که اونم اکثرا یا همون روز امتحان اصلی و یا فردا اون روز هستش .