صفحه 186 از 199 نخستنخست ... 86136176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195196 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,851 تا 1,860 , از مجموع 1990

موضوع: اعتراض به مراکز برگزاری IELTS و نتایج

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

پیش فرض پاسخ : اعتراض به مراکز برگزاری IELTS و نتایج

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan999999 نمایش پست ها
    من حداقل چهارتا از دوستام سلپیپ دادن و هیچ کدوم راضی نبودن. همه میگفتن موقعی که از سر جلسه بلند شدن فکر می کردن که حداقل ده رو میارن ولی وقتی نمره هاشون رو دیدن شوکه شدن
    دوست من ایلتس کلاهبرداری میکنه چرا اینا نکن ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Rice University - Business Administration

من حداقل چهارتا از دوستام سلپیپ دادن و هیچ کدوم راضی نبودن. همه میگفتن موقعی که از سر جلسه بلند شدن فکر می کردن که حداقل ده رو میارن ولی وقتی نمره هاشون رو دیدن شوکه شدن
    به نظر میرسه برای آزمون CELPIP و نمره دهی در اين آزمون نیاز به شواهد بیشتر و قوی تری داریم. ولی شما مبهم صحبت کردید: باشه 10 نگرفتن ولی آیا حداقل لازم رو آوردن؟؟ مثلا بنده اگر رایتینگ آیلتس 8 هم بگیرم باز راضی نیستم چون رایتینگ تافل 29 از 30 هستم ولی یک نمره 7 هم مشکلم رو در رایتینگ آیلتس حل میکرد و کار مهاجرت درست میشد . . .

ولی همونطور که گفتم فوروم های خارجی مثل نمونه ی زیر قابل توجه هستن:

https://www.canadavisa.com/canada-im...3#post-6715823

یعنی متقاضیان مهاجرت تونستن که نمره ی لازم رو از CELPIP بگیرن و این برخلاف لینک زیر هست که نشون میده متقاضیان مهاجرت نمیتونن نمره ی لازم رو از آیلتس بگیرن:

https://www.canadavisa.com/canada-im...7#post-6447011

به شخصه همین اطلاعات برای من کافیه که اگر قصد مهاجرت داشتم بجای آیلتس ، CELPIP بدم. خوب شما میفرمایی که در نمره دهی CELPIP هم مشکلاتی بوده. بله بنده هم گفتم که نوعی انتخاب بین بد و بدتر هست. ولی سوالی که از شما دارم اینه: شما چه راه حلی پیشنهاد میدید؟؟ آیا وقتی فوروم های خارجی نشون میدن که آیلتس یک کابوس بوده ولی از CELPIP نتیجه گرفتن ، این کافی نیست؟ دقت کنید اینکه بنده یا شما خیلی کوتاه بنویسیم که مشکلاتی هست ، این روش مشکلی رو دوا نمیکنه و باید روی راه حل متمرکز بشیم . . .

دقت کنید اگر ما راه حل ارائه ندیم ، هیچ مشکلی رو حل نکردیم!! بالاخره باید یک آزمون زبانی بدیم دیگه! بر اساس اطلاعات موجود ، من خودم 2 بار آیلتس دادم و در حالی که نمره ی تافل بنده در رایتینگ 29 از 30 بود ، حتی برای رایتینگ آیلتس 7 هم نگرفتم. اون همه شواهد متقن در خصوص افتضاح بودن نمره دهی آیلتس به کنار؛ بنده به شخصه هرگز آیلتس نخواهم داد چون ضربه خوردم و از یک سوراخ نمیتونم بارها گزیده بشم. حالا اگر نسبت به CELPIP پیشنهاد بهتری دارید بفرمایید . . .
    ویرایش توسط behnam10 : April 14th, 2018 در ساعت 06:23 AM

من در جایگاهی نیستم که بخوام به کسی غیر از خودم راه حل بدم. هیچکدوممون نیستیم. ما حقایق رو ( از دید خودمون بیان می کنیم ) و این وظیفه هر کسی هستش که خودش تصمیم بگیره که کی داره درست میگه و کی داره غلط میگه و خودش راه حل رو پیدا کنه.

من از آیلتس منتفرم ولی دلیل اینکه من میام تجربه دوستام در مورد سلپیپ رو به اشتراک می گذارم اینه که کسی به این امید که این امتحان خیلی اسون تر هستش کلی هزینه نکنه بره دبی امتحاپ بده و بعد در اخر هم نتیجه نگیره. فقط می خوام هر دو طرف قضیه دیده بشه. اینکه یه دیتابیس ازمون سلپیپ ایجاد بشه قطعا کمک خواهد کرد که مقایسه بهتری داشته باشیم. (شنیده های من میگه اسپیکینگ رو خیلی بد نمره میدن)

این صرفا دیدگاه من هستش و ممکن هم هست که غلط باشه ولی: یکبار ازمون ایلتس دادم و‌نمره راتینگم ۶ شد. نمره ام که اعلام شد با یکی از دوستام که هر دو رو امتحان داده بود صحبت کردم و گفتم بنظرت من باید چیکار کنم٫ که ایشون بهم پیشنهاد داد همون ایلتس رو دوباره امتحان بدم.اگه اینبار ایلتس نمره نیارم میرم سلپیپ انتحان میدم و میام نتیجه رو همینجا اعلام می کنم.

لینک اولی که گذاشته بودید بیشتر داشت ازسلپیپ بد میگفت تا آیلتس.

به نظر من همه این موسسات برای پول ما کیسه دوختن ولی چه میشه کرد؟ من دو روز پیش یکی از دوستام در حالی نمره راتینگ ایلتس رو هفت گرفت که پنج ساله کاناداست و چهار پنج تا مقاله و یک تز دکترا نوشته.

کلام اخر اینکه: ممنون از شما که نظرتون رو میگید و تجربه تون رو به اشتراک میگذارید، امیدوارم که نمره ای که میخواید بگیرید رو از آزمون سلپیپ بگیرید و بعد نتیجه رو اینجا اعلام کنید تا چراغ راه بقیه بشه.

Member
    رشته و دانشگاه

من در جایگاهی نیستم که بخوام به کسی غیر از خودم راه حل بدم. هیچکدوممون نیستیم. ما حقایق رو ( از دید خودمون بیان می کنیم ) و این وظیفه هر کسی هستش که خودش تصمیم بگیره که کی داره درست میگه و کی داره غلط میگه و خودش راه حل رو پیدا کنه.

من از آیلتس منتفرم ولی دلیل اینکه من میام تجربه دوستام در مورد سلپیپ رو به اشتراک می گذارم اینه که کسی به این امید که این امتحان خیلی اسون تر هستش کلی هزینه نکنه بره دبی امتحاپ بده و بعد در اخر هم نتیجه نگیره. فقط می خوام هر دو طرف قضیه دیده بشه. اینکه یه دیتابیس ازمون سلپیپ ایجاد بشه قطعا کمک خواهد کرد که مقایسه بهتری داشته باشیم. (شنیده های من میگه اسپیکینگ رو خیلی بد نمره میدن)

این صرفا دیدگاه من هستش و ممکن هم هست که غلط باشه ولی: یکبار ازمون ایلتس دادم و‌نمره راتینگم ۶ شد. نمره ام که اعلام شد با یکی از دوستام که هر دو رو امتحان داده بود صحبت کردم و گفتم بنظرت من باید چیکار کنم٫ که ایشون بهم پیشنهاد داد همون ایلتس رو دوباره امتحان بدم.اگه اینبار ایلتس نمره نیارم میرم سلپیپ انتحان میدم و میام نتیجه رو همینجا اعلام می کنم.

به نظر من همه این موسسات برای پول ما کیسه دوختن ولی چه میشه کرد؟ من دو روز پیش یکی از دوستام در حالی نمره راتینگ ایلتس رو هفت گرفت که پنج ساله کاناداست و چهار پنج تا مقاله و یک تز دکترا نوشته.

کلام اخر اینکه: ممنون از شما که نظرتون رو میگید و تجربه تون رو به اشتراک میگذارید، امیدوارم که نمره ای که میخواید بگیرید رو از آزمون سلپیپ بگیرید و بعد نتیجه رو اینجا اعلام کنید تا چراغ راه بقیه بشه.
    ایجاد تاپیک برای CELPIP به نظرم مفیده ولی هر کسی میتونه نظرش رو خیلی راحت بده و راه حل پیشنهاد کردن ، نیازی به جایگاه نداره!!

اما اینکه درست و غلط چی هست بوسیله ارائه شواهد و استدلال به تدریج روشن و روشن تر میشه. یعنی ممکنه فردی نظری بده ولی بنده یا شما با شواهد و دلایل نشون بدیم که ایشون در اشتباه بوده. در مرحله ی بعد اگر فرد مورد نظر تمایل داشت همچنان میتونه بحث رو با دلایل بیشتری ادامه بده و یا حتی اگر دلش خواست میتونه بدون دلیل به موضع گیری خودش اصرار بکنه (البته توصیه ی من اینه که جبهه گیری بی منطق نباشه بهتره). دقت کنید که تالار گفتگو اساسا همینه و ما دنبال پیدا کردن درست ترین حرف ها از طریق گفتگو هستیم . . .

نهایتاً پیروی از نظرات مختلف ، اختیاری هست و این مقوله به نظرم بدیهی بوده و هست . . .

اون قسمتی از لینک اول رو که از CELPIP بد میگه رو لطفاً بفرمایید کجاش بود (اگر دقیق آدرس بدید خوبه). اما نکته ی اساسی در لینک اول این بود که متقاضیان به رغم برخی انتقادات به CELPIP ، دست آخر نمرات مناسب رو برای مهاجرت گرفته بودن (بر خلاف آیلتس)
    ویرایش توسط behnam10 : April 14th, 2018 در ساعت 12:03 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

شما PTE رو امتحان کردی دوست من؟

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

دوستان طبق تحقیقاتی که من کردم متوجه شدم ازمون PTE به نسبت منصفانه تره .الان هم کتاب هاش رو دارم می بینم .بیس امتحانش تمام کامپیوتری هستش که عمدتا نحوه پاسخگویی قسمتی 4 گزینه ای و قسمتی درک مطلب و پر کردن جا خالی ها و شنیداری هم به همین ترتیب و برای رایتینگ هم یه موضوع عین ایلتس میده که باید تایپ بکنی کامپیوتری.خود کتابهاش رو هم از بازار بگیری ازمون انلاین داره توش

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ramehdi نمایش پست ها
    دوستان طبق تحقیقاتی که من کردم متوجه شدم ازمون PTE به نسبت منصفانه تره .الان هم کتاب هاش رو دارم می بینم .بیس امتحانش تمام کامپیوتری هستش که عمدتا نحوه پاسخگویی قسمتی 4 گزینه ای و قسمتی درک مطلب و پر کردن جا خالی ها و شنیداری هم به همین ترتیب و برای رایتینگ هم یه موضوع عین ایلتس میده که باید تایپ بکنی کامپیوتری.خود کتابهاش رو هم از بازار بگیری ازمون انلاین داره توش
    شنیده بودم که آزمون بدی نیست ولی بیشتر بررسی نکردم چون برای مهاجرت به کانادا کاربردی نداره. اگر شما بررسی کردید ، کاربرد این آزمون برای کجاست؟ آیا افراد بصورت منصفانه نمرات مناسب رو میگیرن یا مثل آیلتس کلاهبرداری شده؟

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10 نمایش پست ها
    شنیده بودم که آزمون بدی نیست ولی بیشتر بررسی نکردم چون برای مهاجرت به کانادا کاربردی نداره. اگر شما بررسی کردید ، کاربرد این آزمون برای کجاست؟ آیا افراد بصورت منصفانه نمرات مناسب رو میگیرن یا مثل آیلتس کلاهبرداری شده؟
    ثل اینکه هم بدرد اکادمیک میخوره و هم مهاجرت البته برای استرالیا.5 ساله است اعتبارش .امتحان 4 ساعت هستش طبق نظرات کلا وقتی مقایسه عددی میکنی بین 1 تا 1.5 نمره از ایلتس بالاتر کسب میکنی این هم لینکهای بدرد بخور
    https://home.pearsonvue.com/pte
    https://pearsonpte.com/the-test/about-our-scores/
    https://medium.com/@gregortega/my-ie...e-8032615d52e3

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

PTE is really very advantageous exam and other thing which I would like to assert is it's results, the results which comes in your mail id even before you wake up nicely the next day and would think about your previous day exam .
    1. I will like to talk about myself -my name is ALOK and I got my result today and frankly speaking it made my day .

2. Some good tips ,firstly for speaking
    In this I would like to utter that please keep on speaking for describing image or graph I repeat do speak . Whether you are understanding the graph or not ,the only prime thing to keep in mind is that it is a speaking task so you have to speak and show that you can speak .
    One good point for my side is when you describe the graph and if you are not getting what to say ,you can firstly describe what the image is depicting with words like The graph is showing,illustrating or depicting whatever you see as the starting words, secondly you can say about the numbers which are on the vertical axis and the years which are on the horizontal axis , following this you can add the units like the graph has degree celcius as unit or the million dollars or percentage . Please say these things if you feel weak as a speaker , your main focus should be to say at least 3 sentences .
    1. you can say about the topic .
    2.you can say the unit
    3.you can say the horizontal and vertical axis points like years or percentage .

For Retell lecture understand the theme and note some points from the lecture and when starting please say IN the following lecture the speaker has talked about name the topic and then add some points which you have heard and I would say please speak as it is the speaking module .
    Now about listening -
    please write on the notepad what you hear ,if not all but at least the starting topic and the main theme of the topic and write them in your own words for summarize spoken test and almost all the listening part . I repeat practice listening and writing at home as it will increase your speed .

Reading -In this you have to manage time and try to spend only 1 to 2 min for choosing single and multiple type only because if you spend more time on this you may miss the last questions which carry heavy marks ,Secondly in multiple type it select only what you feel is right don't select those options in which you have dilemma or you are confused as it has negative marking .
    Focus on fill in the blanks and selecting from blocks as these have good marks content .

Writing -
    Practice summary writing and write below 75 words with only 1 full stop means only one full stop . For this you can search for the main word of the topic in the first line only and and after reading the lower paras you will be able to make a good summary ,try to write in your own words by paraphrasing the words and sentences .
    For essays 200-300 words please be to the point and write what is being asked and use Firstly,secondly in conclusion to end your paragraphs and please add some examples in essay as they briefs your idea

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

به طور کلی این عبارت رو بزنید تو گوگل سرچ te vs ielts
    ویرایش توسط ramehdi : April 14th, 2018 در ساعت 05:40 PM دلیل: غلط بودن