صفحه 189 از 199 نخستنخست ... 89139179180181182183184185186187188189190191192193194195196197198 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,881 تا 1,890 , از مجموع 1990

موضوع: اعتراض به مراکز برگزاری IELTS و نتایج

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

پیش فرض پاسخ : اعتراض به مراکز برگزاری IELTS و نتایج

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10 نمایش پست ها
    مجبور شدم شرایط استرالیا رو هم در وبسایت رسمی دولت استرالیا چک کنم. بله خوشبختانه آزمون تافل برای این موضوع کاربرد داره و این مساله به اهمیت این آزمون اضافه میکنه:

https://www.homeaffairs.gov.au/lega/...petent-english

تمرکز من روی استرالیا نبوده ولی قبلا از دوستانی شنیده بودم که تافل برای مهاجرت به استرالیا کاربرد نداره و مشخص شد که اطلاعات دوستان صحیح نبوده و مساله در وبسایت مهاجرت دولت استرالیا روشن هستش. تعجب من اینه: حالا که تافل برای استرالیا کاربرد داره (هم تحصیل و هم مهاجرت) چرا برخی دوستان بارها و بارها آیلتس میدن و زجر میکشن؟؟

در صفحات قبل دیدیم که یک فردی که 2 فوق لیسانس از خود استرالیا داشت بالای 15 بار آیلتس داده بود ولی 7 در رایتینگ نگرفته بود! خوب اگر روی تافل سرمایه گذاری میکرد بدون مساله خاصی نمرات لازم رو کسب کرده بود.

برای همین مسائل بود که من بدون چک کردن سایت دولت استرالیا ، پذیرفته بودم که تافل رو برای مهاجرت قبول ندارن. حالا همچنان معمای اصلی برای من اینه که چرا دوستانی که قصد استرالیا دارن ، سراغ آیلتس میرن!! به نظر این یک خود آزاری آشکار هست و یا نتیجه ی عدم آگاهی دوستان . . .
    دوست عزیز من یه سوالی ازتون داشتم.شما امتیازتون برای ویزای کاری کانادا چند میشه؟ که نمره زبان براتون خیلی اهمیت داره؟اونجور که من دیدم زبانتون عالیه.یه پذیرش مجدد و نهایت 2 سال درس خوندن کارتون رو از لحاظ امتیازی را می اندازه.در ضمن بعضی از ایالتهای کانادا هستن که سن بالای 40 سال امتیاز سن رو ازشون کم نمیکنه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Rice University - Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط ramehdi نمایش پست ها
    دوست عزیز من یه سوالی ازتون داشتم.شما امتیازتون برای ویزای کاری کانادا چند میشه؟ که نمره زبان براتون خیلی اهمیت داره؟اونجور که من دیدم زبانتون عالیه.یه پذیرش مجدد و نهایت 2 سال درس خوندن کارتون رو از لحاظ امتیازی را می اندازه.در ضمن بعضی از ایالتهای کانادا هستن که سن بالای 40 سال امتیاز سن رو ازشون کم نمیکنه.
    امتیاز با این آیلتس که الان دارم میشه کمتر از 430 ولی اگر همه رو 7 میشدم نزدیک 450 میشد. حدودی گفتم و برای دقیقش باید مجدد حساب کنم ولی با همین حدودی هم مساله روشن هستش

Member
    رشته و دانشگاه

نتیجه ی اعتراض رو ایمیل کردن و متاسفانه نمره ی بنده بدون تغییر باقی مونده و بعد از 2 بار آزمون ، نتونستم که هر دوی رایتینگ و اسپیکینگ رو 7 بگیرم. این در حالی بود که چون تافل رو 119 از 120 شده بودم ، فکر می کردم که آزمون آیلتس رو در تمام بخش ها 9 و یا در بدبینانه ترین حالت مثلا در یکی از بخش ها 8.5 خواهم شد . . .

فکر اولیه ی بنده درست نبود!

سلام به همگی. من امروز این نمرات رو دریافت کردم. L:8.5 , R:7.5 , S:8 , W:5.5 و OVERALL: 7.5 . یعنی جای شاخ داره درخت نخل رو کلم سبز میشه! الان هم از شدت عصبانیت نمیدونم باید چیکار کنم؟ این نمره رایتینگ منو به حدی ناراحت کرده که خدا میدونه! امیدوارم این بلا سر دشمنم هم نیاد! قبل از هر چیز بگذارید کمی از خودم بگم. من مدرک CAE دارم و به تازگی دوره CEP رو هم تموم کردم (البته به مدت زیادی به صورت گروهی با چند نفر این دوره رو میگذروندیم و هدف یادگیری فراتر بوده). در حال حاضر در چند آموزشگاه و برخی اوقات خصوصی هم آیلتس تدریس میکنم. میخوام اینو بگم که من، ببخشید (چرت و پرت یا خارج از تاپیک) نمینویسم که بخوان بهم این نمره افتضاح (البته برای شرایط من افتضاحه، بی احترامی به دوستان نشه!) رو بدن. منظورم اینه که من تمام اسکیل ها رو در طی سالیان مختلف با هم develop کردم. و برای همین هم هست که الان میتونم تدریس کنم. شما به سادگی اگر هیچی ننویسی و فقط conclusion بنویسی 5 میشی! در ضمن این رو بگم که رایتینگم در امتحان GRE هم 5 شده بود که تقریبا نزدیک به نمره 8 آیلتس هست. به نظرم استرالیایی ها به صورت کاملا سازمان یافته دارن این بلا رو سر تمام شرکت کننده ها میارن. به شخصه دیگه هرگز در این امتحان شرکت نخواهم کرد. حتی بعید میدونم که به گفته برخی دوستان رایتینگ منو مجددا چک کرده باشن. در هر حال در طی دو روز آینده حتما اعتراض خواهم کرد و امیدوارم اقلا انصاف داشته باشن و ترتیب اثر بدن.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan_eh25318 نمایش پست ها
    سلام به همگی. من امروز این نمرات رو دریافت کردم. L:8.5 , R:7.5 , S:8 , W:5.5 و OVERALL: 7.5 . یعنی جای شاخ داره درخت نخل رو کلم سبز میشه! الان هم از شدت عصبانیت نمیدونم باید چیکار کنم؟ این نمره رایتینگ منو به حدی ناراحت کرده که خدا میدونه! امیدوارم این بلا سر دشمنم هم نیاد! قبل از هر چیز بگذارید کمی از خودم بگم. من مدرک CAE دارم و به تازگی دوره CEP رو هم تموم کردم (البته به مدت زیادی به صورت گروهی با چند نفر این دوره رو میگذروندیم و هدف یادگیری فراتر بوده). در حال حاضر در چند آموزشگاه و برخی اوقات خصوصی هم آیلتس تدریس میکنم. میخوام اینو بگم که من، ببخشید (چرت و پرت یا خارج از تاپیک) نمینویسم که بخوان بهم این نمره افتضاح (البته برای شرایط من افتضاحه، بی احترامی به دوستان نشه!) رو بدن. منظورم اینه که من تمام اسکیل ها رو در طی سالیان مختلف با هم develop کردم. و برای همین هم هست که الان میتونم تدریس کنم. شما به سادگی اگر هیچی ننویسی و فقط conclusion بنویسی 5 میشی! در ضمن این رو بگم که رایتینگم در امتحان GRE هم 5 شده بود که تقریبا نزدیک به نمره 8 آیلتس هست. به نظرم استرالیایی ها به صورت کاملا سازمان یافته دارن این بلا رو سر تمام شرکت کننده ها میارن. به شخصه دیگه هرگز در این امتحان شرکت نخواهم کرد. حتی بعید میدونم که به گفته برخی دوستان رایتینگ منو مجددا چک کرده باشن. در هر حال در طی دو روز آینده حتما اعتراض خواهم کرد و امیدوارم اقلا انصاف داشته باشن و ترتیب اثر بدن.
    اگر صفحات قبل رو بخونید وضعیت بنده هم در آزمون اولی که دادم شبیه شما شد و رایتینگ 6 دادن. با این حال عده ی زیادی از دوستان اعتقاد دارن که امثال من و شما اصول اولیه ی رایتینگ رو نمیدونیم و این نمرات درست و بجا هست. بگذریم که در آزمون دوم رایتینگ رو 7.5 شدم ولی اینبار اسپیکینگ رو 6.5 دادن. دو بخش خواندن و شنیداری رو 9 می گیریم ولی در بخش هایی که پاسخنامه نداره و به سلیقه ی اگزاماینر ربط داره ، بطور عجیبی حداقل نمره ی لازم که 7 باشه رو نمیتونم بگیرم!!

شما فرمودی که رایتینگ GRE رو 5 شدی. باید بگم این یعنی توانایی رایتینگ شما حداقل 8.5 آیلتس میشه. شاید عده ای ندونن که آزمون GRE چی هست. این آزمون در واقع به نوعی کنکور دانشگاه های امریکا برای ورود به دوره های ارشد و دکترا هست که خود امریکایی ها هم این آزمون رو باید بدن. یعنی آزمون زبان نیست و رقبای شما اکثرا Native هستن. وقتی شما رایتینگ این آزمون رو 5 از 6 شدی یعنی برای آیلتس باید به شما 8.5 یا 9 بدن.

با اینحال دوستان زیادی داریم که اعتقاد دارن موسسه ی ETS که برگزار کننده ی تافل و GRE هست نفهمیده که جنابعالی اصول مقدماتی رایتینگ رو نمیدونی! بنده اخیراً تافل رو 118 از 120 شدم و رایتینگ GRE رو هم یکماه قبل 5 گرفتم. ولی با این سطح زبان نمیتونم حداقل های لازم رو از آیلتس بگیرم.

تشکر از پاسخ شما، بنده هم دقیقا همین موضوع رو عرض کردم که در اصلا مشخص نیست معیار IDP چی هست و چرا اینجوری داره با ما تا میکنه! آزمون GRE حداقل 50 برابر سخت تر از آیلتس هست و توانایی انگلسیس شما رو در سطح Analythical میسنجه. بنابر این اصلا آیلتس حرفی در مقابل GRE برای گفتن نداره! البته دوستان لطف دارن ولی این رو از بنده بپذیرید که یک جای این قضیه بو داره و اینکه IDP وابسته به استرالیا یا انگلستان هست و اینکه زبان مادریشون هست اصلا معیار خوبی برای صدق گفته هاشون نیست. کما اینکه اخیرا میبینیم سفارتخانه های اونها هم دارن به طور غیر قانونی وقت میفروشن به ملت. من از 7 سالگی در حال تمرین زبان انگلیسی هستم و الان که 31 سالمه و گاهی اوقات با آمریکایی ها یا کانادایی ها صحبت میکنم, واژه هایی رو استفاده میکنم که بعضا خود اونها هم نشنیدن! این حداقل های لازم مورد قبول آیلتس اصلا مشخص نیست. همین بس که شما ببینید، بنده از 2 تا Task توی آیلتس بهم 5.5 دادن! یعنی من در حد I am a blackboard بلد نبودم براشون بنویسم. از بابت خارج از موضوع بودن هم 100 درصد مطمئن هستم که چنین چیزی نبوده! چون این اولین رایتینگ من نبوده و به موضوع اشراف کامل داشتم. من حتما به این موضوع اعتراض خواهم کرد و امیدوارم ذره ای انصاف داشته باشن تا دوباره تصحیح کنن.

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

به شکل واضحی سطح آزمون آیلتس افزایش پیدا کرده. یعنی شما با سطح زبان ثابت نسبت به 2 سال پیش، اگر 2 سال پیش 6 می گرفتین شک نکنید الان 5.5 می گیرید. اگر 7 می گرفتید قطعا کمتر میگیرید. دقیقا نمی دونم چرا این کار را کردن. شاید سیل مهاجران یا ...
    در هر صورت به نظر می رسه که سوئیچ کردن روی یک آزمون دیگه منطقی تر باشه. من تا حالا تافل یا PTE ندادم. برخی جاها هم CAE را قبول دارن. چون پولتون هدر میره. آزمون ماک میدین یا قبلا آزمون دادین و به خیال 7 و 6.5 میرین سر جلسه و بعد نمراتتون فرق داره یا آزمون به شدت سخت تر از کیمبریج ها میشه.
    ولی به دوستان توصیه می کنم اگر هنوز تصمیم نگرفتن چه آزمونی بدن یا فرصت دارن، حتما از آیلتس منصرف بشن و یک آزمون جایگزین بدن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض - دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan_eh25318 نمایش پست ها
    تشکر از پاسخ شما، بنده هم دقیقا همین موضوع رو عرض کردم که در اصلا مشخص نیست معیار IDP چی هست و چرا اینجوری داره با ما تا میکنه! آزمون GRE حداقل 50 برابر سخت تر از آیلتس هست و توانایی انگلسیس شما رو در سطح Analythical میسنجه. بنابر این اصلا آیلتس حرفی در مقابل GRE برای گفتن نداره! البته دوستان لطف دارن ولی این رو از بنده بپذیرید که یک جای این قضیه بو داره و اینکه IDP وابسته به استرالیا یا انگلستان هست و اینکه زبان مادریشون هست اصلا معیار خوبی برای صدق گفته هاشون نیست. کما اینکه اخیرا میبینیم سفارتخانه های اونها هم دارن به طور غیر قانونی وقت میفروشن به ملت. من از 7 سالگی در حال تمرین زبان انگلیسی هستم و الان که 31 سالمه و گاهی اوقات با آمریکایی ها یا کانادایی ها صحبت میکنم, واژه هایی رو استفاده میکنم که بعضا خود اونها هم نشنیدن! این حداقل های لازم مورد قبول آیلتس اصلا مشخص نیست. همین بس که شما ببینید، بنده از 2 تا Task توی آیلتس بهم 5.5 دادن! یعنی من در حد I am a blackboard بلد نبودم براشون بنویسم. از بابت خارج از موضوع بودن هم 100 درصد مطمئن هستم که چنین چیزی نبوده! چون این اولین رایتینگ من نبوده و به موضوع اشراف کامل داشتم. من حتما به این موضوع اعتراض خواهم کرد و امیدوارم ذره ای انصاف داشته باشن تا دوباره تصحیح کنن.
    دوست عزیز شاید شما از برخی نقاط در زبان انگلیسی بسیار قوی باشید اما شاید به یک سری مسائل ساده و پیش پا افتاده دقت نکرده باشید و باعث شده باشه نمره شما کمتر از اون چیزی که حقتون بوده بشه. مثلاً Analythical که شما نوشتید اشتباه هست و h نداره و باید می نوشتید Analytical. کلاً رایتینگ بسیار موشکافانه و با وسواس تصحیح می شه و از کوچکترین ایراداتی که ممکن هست به چشم نیاد هم نمره کم می کنند. وقتی در اینترنت معیارهای تصحیح رایتینگ رو بنابر IDP می دیدم متوجه شدم که مصحح برگه شما حتی می تونه از خوانایی دست خط شما هم نمره کم کنه. البته شما قطعاً اعتراض بدید اما اگر اعتراض جواب نداد به نظر من سری بعد به موارد پیش پا افتاده بیشتر اهمیت بدید.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Peyman7293 نمایش پست ها
    دوست عزیز شاید شما از برخی نقاط در زبان انگلیسی بسیار قوی باشید اما شاید به یک سری مسائل ساده و پیش پا افتاده دقت نکرده باشید و باعث شده باشه نمره شما کمتر از اون چیزی که حقتون بوده بشه. مثلاً Analythical که شما نوشتید اشتباه هست و h نداره و باید می نوشتید Analytical. کلاً رایتینگ بسیار موشکافانه و با وسواس تصحیح می شه و از کوچکترین ایراداتی که ممکن هست به چشم نیاد هم نمره کم می کنند. وقتی در اینترنت معیارهای تصحیح رایتینگ رو بنابر IDP می دیدم متوجه شدم که مصحح برگه شما حتی می تونه از خوانایی دست خط شما هم نمره کم کنه. البته شما قطعاً اعتراض بدید اما اگر اعتراض جواب نداد به نظر من سری بعد به موارد پیش پا افتاده بیشتر اهمیت بدید.
    به عنوان نمونه ، ایشون یکی از بزرگوارانی هستن که به معنای آزمون GRE دقت ندارن یا کلاً بی اطلاع هستن. بنده خدا داره میگه رایتینگ GRE رو 5 گرفته و این یعنی سطح زبان ایشون فوق حرفه ای هست. موسسه ETS به عنوان قوی ترین موسسه زبان دنیا در یک آزمون استاندارد سطح زبان ایشون رو گواهی کرده بعد حضرتعالی قصد دارید با استناد به یک تایپ سرسری در فضای مجازی به ایشون یادآوری کنید که Analythical رو غلط نوشته؟

انسان از برخی بزرگواران و طرز فکرشون دچار شگفتی میشه. شما در خصوص بنده چه چیزی رو میخواهید یادآوری کنید؟ بنده هم رایتینگ GRE رو 5 گرفتم ولی دفعه اول که آیلتس دادم رایتینگ رو 6 دادن و دفعه ی دوم 7.5 شد. آیا 1.5 نمره تفاوت نشون نمیده که این آزمون میلی هست و استاندارد نیست؟؟

این نمره ی 7.5 هم که دادن باز غیر معقول هست و من هر نمره ای کمتر از 8.5 بدن برام ارزشی نداره. چرا بنده رایتینگ تافل رو 29 از 30 میگیرم ولی رایتینگ آیلتس رو یکبار 7.5 و یکبار 6؟؟ آیا نمرات 8 به بالا برای خدا هستن و قرار نیست به نوع بشر داده بشه؟؟

اگر انسان یک مقدار فکر بکنه با این همه شواهد میتونه به قضاوت های بهتری برسه. البته من نمیدونم شما رایتینگ آیلتس چند گرفتید و نمیدونم که اساساً چقدر با آزمون GRE آشنا هستید. به نظرم بهتره با دقت بیشتری صحبت کنیم و استنادمون به چت کردن های غیر رسمی در یک تالار مجازی نباشه که به یک بنده خدایی یاد بدیم Analytical چطوری نوشته میشه. اگر فرض کنیم ایشون در آزمون رسمی هم چند اشتباه لپی مثل این کرده باشه ، باز هم حق ایشون مثلا میشه 7 نه اینکه 5.5 ، البته به نظر من ایشون انقدر از نمره ی 5.5 خشمگین شده که میخاد دیوار رو گاز بگیره و همین که تونسته فقط با یک غلط Analythical رو بنویسه برای من جالبه!!

این رو موسسه ی ETS رسماً در معیار نمره دهی تافل و GRE نوشته که نمره ی شما با یکی دو اشتباه لپی در Spelling و گرامر کاهش پیدا نخواهد کرد. حالا چطور ما بیاییم و به یک فردی بگیم که نمره ی فاجعه بار 5.5 رو دادن به ایشون به خاطر اشتباهات لپی . . .

داستان چیز دیگری است و شواهد بسیار ارائه شده ولی دوستان زیادی هستن که علاقه ای ندارن به شواهد متقن توجه بکنن. توصیه می کنم یکبار آزمون GRE یا تافل رو بدید و بعد مسائل مقدماتی رو به فردی که مثلا رایتینگ GRE رو 5 گرفته یادآوری کنید. واقعیت اینه که اگر آزمون GRE رو بدید شاید بعدش فقط از ایشون مشاوره و راهنمایی بخواهید تا شما هم روزی بتونید در GRE چنین نمره ای رو تکرار کنید.
    ویرایش توسط behnam10 : June 8th, 2018 در ساعت 07:55 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض - دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10 نمایش پست ها
    به عنوان نمونه ، ایشون یکی از بزرگوارانی هستن که به معنای آزمون GRE دقت ندارن یا کلاً بی اطلاع هستن. بنده خدا داره میگه رایتینگ GRE رو 5 گرفته و این یعنی سطح زبان ایشون فوق حرفه ای هست. موسسه ETS به عنوان قوی ترین موسسه زبان دنیا در یک آزمون استاندارد سطح زبان ایشون رو گواهی کرده بعد حضرتعالی قصد دارید با استناد به یک تایپ سرسری در فضای مجازی به ایشون یادآوری کنید که Analythical رو غلط نوشته؟

انسان از برخی بزرگواران و طرز فکرشون دچار شگفتی میشه. شما در خصوص بنده چه چیزی رو میخواهید یادآوری کنید؟ بنده هم رایتینگ GRE رو 5 گرفتم ولی دفعه اول که آیلتس دادم رایتینگ رو 6 دادن و دفعه ی دوم 7.5 شد. آیا 1.5 نمره تفاوت نشون نمیده که این آزمون میلی هست و استاندارد نیست؟؟

این نمره ی 7.5 هم که دادن باز غیر معقول هست و من هر نمره ای کمتر از 8.5 بدن برام ارزشی نداره. چرا بنده رایتینگ تافل رو 29 از 30 میگیرم ولی رایتینگ آیلتس رو یکبار 7.5 و یکبار 6؟؟ آیا نمرات 8 به بالا برای خدا هستن و قرار نیست به نوع بشر داده بشه؟؟

اگر انسان یک مقدار فکر بکنه با این همه شواهد میتونه به قضاوت های بهتری برسه. البته من نمیدونم شما رایتینگ آیلتس چند گرفتید و نمیدونم که اساساً چقدر با آزمون GRE آشنا هستید. به نظرم بهتره با دقت بیشتری صحبت کنیم و استنادمون به چت کردن های غیر رسمی در یک تالار مجازی نباشه که به یک بنده خدایی یاد بدیم Analytical چطوری نوشته میشه. اگر فرض کنیم ایشون در آزمون رسمی هم چند اشتباه لپی مثل این کرده باشه ، باز هم حق ایشون مثلا میشه 7 نه اینکه 5.5 ، البته به نظر من ایشون انقدر از نمره ی 5.5 خشمگین شده که میخاد دیوار رو گاز بگیره و همین که تونسته فقط با یک غلط Analythical رو بنویسه برای من جالبه!!

این رو موسسه ی ETS رسماً در معیار نمره دهی تافل و GRE نوشته که نمره ی شما با یکی دو اشتباه لپی در Spelling و گرامر کاهش پیدا نخواهد کرد. حالا چطور ما بیاییم و به یک فردی بگیم که نمره ی فاجعه بار 5.5 رو دادن به ایشون به خاطر اشتباهات لپی . . .

داستان چیز دیگری است و شواهد بسیار ارائه شده ولی دوستان زیادی هستن که علاقه ای ندارن به شواهد متقن توجه بکنن. توصیه می کنم یکبار آزمون GRE یا تافل رو بدید و بعد مسائل مقدماتی رو به فردی که مثلا رایتینگ GRE رو 5 گرفته یادآوری کنید. واقعیت اینه که اگر آزمون GRE رو بدید شاید بعدش فقط از ایشون مشاوره و راهنمایی بخواهید تا شما هم روزی بتونید در GRE چنین نمره ای رو تکرار کنید.
    نوشته شما بسیار با نگاه از بالا به پایین بود متاسفانه. البته بالاخره خوندمش. اما در مجموع در نظر بگیرید که نمره 7.5 آیلتس بنابر چارت خود ETS معادل 29 تافل هست پس یعنی اون دفعه ای که شما 7.5 گرفتید دقیقاً مطابق تافل نتیجه گرفتید. اون دفعه ای هم که 6 گرفتید رو من نمی دونم چرا، بهرحال شرایط هر آزمون با آزمون دیگه فرق می کنه، اما می تونستند اعتراض بزنید. تو همین انجمن افرادی هستند که پس از زدن اعتراض به نمرشون 1 نمره اضافه شده! بله در آیلتس آکادمیک نمره 8 به بالا حتی به خدای رایتینگ هم داده نمی شه به دلیل اینکه به شدت وسواسی تصحیح می شه. شما اگر در آیلتس آکادمیک 8 بگیرید یعنی در تافل قطعاً 30 از 30 هستید. شما 8 رایتینگ آکادمیک رو همون نمره کامل فرض کنید چون چارت تبدیل ETS هم عملاً همین رو می گه.

سیستمشون به این صورت هست. حالا شما خوشتون نمیاد؟ برید تافل بدید.

ویرایش: ضمناً من این رو هم اضافه کنم که قصد من توهین یا کوچک شمردن کار کسی نبود. من خودم هم زمانی که نمره آیلتسم اومد بهش بسیار اعتراض داشتم. ولی بعداً که در اینترنت جستجو کردم فهمیدم در آیلتس حتی از اینکه شما جای ویرگول نقطه ویرگول بذارید هم می تونند نمره کم کنند. خیلی چیزهای ابتدایی که شاید آدم سر جلسه بهش توجه نکنه (حالا شما اصلاً خدای زبان باش، اصلاً زبان مادریت باشه) می تونه خورد خورد نمره رایتینگ شما رو کم کنه.

این هم لینک تبدیل نمرات آیلتس آکادمیک به تافل در سایت ETS که مورد تائید حضرتعالی هست:
    https://www.ets.org/toefl/institutions/scores/compare
    ویرایش توسط Peyman7293 : June 8th, 2018 در ساعت 09:01 PM