صفحه 190 از 199 نخستنخست ... 90140180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,891 تا 1,900 , از مجموع 1990

موضوع: اعتراض به مراکز برگزاری IELTS و نتایج

Member
    رشته و دانشگاه
    Rice University - Business Administration

پیش فرض پاسخ : اعتراض به مراکز برگزاری IELTS و نتایج

نقل قول نوشته اصلی توسط Peyman7293 نمایش پست ها
    نوشته حوصله سربر، طولانی و سراسر پر از "من آنم که رستم بود پهلوان" و با نگاه از بالای شما رو نخوندم. اما در مجموع اگر شما ذره ای در مورد امتحان IELTS می دونستند متوجه می شدید که نمره 7.5 آیلتس بنابر چارت خود ETS معادل 29 تافل هست پس یعنی اون دفعه ای که شما 7.5 گرفتید دقیقاً درست گرفتید. اون دفعه ای هم که 6 گرفتید رو من نمی دونم چرا، بهرحال شرایط هر آزمون با آزمون دیگه فرق می کنه، اما می تونستند اعتراض بزنید. بله در آیلتس آکادمیک نمره 8 به بالا حتی به خدای رایتینگ هم داده نمی شه به دلیل اینکه به شدت وسواسی تصحیح می شه. شما اگر در آیلتس آکادمیک 8 بگیرید یعنی در تافل قطعاً 30 از 30 هستید. شما 8 رایتینگ آکادمیک رو همون نمره کامل فرض کن چون چارت تبدیل ETS هم عملاً همین رو می گه.

سیستمشون به این صورت هست. حالا شما خوشت نمیاد؟ برو تافل بده. خودت انتخاب کردی آیلتس بدی. زورت نکردند که.

ویرایش: ضمناً من این رو هم اضافه کنم که قصد من توهین یا کوچک شمردن کار کسی نبود. من خودم هم زمانی که نمره آیلتسم اومد بهش بسیار اعتراض داشتم. ولی بعداً که در اینترنت جستجو کردم فهمیدم در آیلتس حتی از اینکه شما جای ویرگول نقطه ویرگول بذارید هم می تونند نمره کم کنند. خیلی چیزهای ابتدایی که شاید آدم سر جلسه بهش توجه نکنه (حالا شما اصلاً خدای زبان باش، اصلاً زبان مادریت باشه) می تونه خورد خورد نمره رایتینگ شما رو کم کنه.

این هم لینک تبدیل نمرات آیلتس آکادمیک به تافل در سایت ETS که مورد تائید حضرتعالی هست:
    https://www.ets.org/toefl/institutions/scores/compare
    ** نقل قولی که در بالا از شما بصورت ایتالیک هست با نسخه اصلاح شده ی پست تون در صفحه قبل تفاوت داره. البته خوشحالم که بعد از پاسخ بنده برگشتید و پست اولیه رو اصلاح کردید. فقط این رو اینجا اضافه کردم تا خوانندگان بعدی فکر نکنن که بنده بدون دلیل به شما گفته بودم که واکنش هیجانی داشتید:

خوب شما فرد فرزانه ای هستید و مثل بنده ی حقیر پهلوان پنبه نیستید. این لینک رو در صفحات قبل بارها خود من گزاشته بودم ولی شما که به خودت زحمت نمیدی نوشته های دیگران رو بخونی، طبیعتاً اطلاع ندارید از محتوای حرف دیگران. من مطالب شما رو کامل خوندم ولی بجز یک واکنش هیجانی ، عقلانیت در اون نمی بینم. البته شما اینجا نیازی نیست عقلانی حرف بزنید و اگر فحش هم بنویسید بنده ناراحت نمیشم. شما فقط دارید میزان تحمل خودتون رو نشون میدید که تمایل دارید یک بحث منطقی رو به یک کل کل تبدیل کنید.

من علاقه ای به این نوع صحبت ندارم ولی اگر استدلالی داشتید ، خوشحال میشم بشنوم. از مدیر تالار هم میخام که این پست ها رو حذف نکنن چون خوانندگان این تالار اصولا افراد تحصیل کرده هستن و خودشون می تونن از پست های کاربران مختلف ، قضاوت های مناسبی داشته باشن.

شما ظاهراً از روی خشم صحت کردید. اگر فکر می کنید من جایی به شما توهین کردم ، لطفاً دقیق بزارید ببینم کجا بوده!

البته به نظر میرسه که توهینی هم به شما نشده فقط تحمل نظر مخالف رو ندارید و هیجان زده میشید . . .
    ویرایش توسط behnam10 : June 8th, 2018 در ساعت 09:27 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض - دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10 نمایش پست ها
    خوب شما فرد فرزانه ای هستید و مثل بنده ی حقیر پهلوان پنبه نیستید. این لینک رو در صفحات قبل بارها خود من گزاشته بودم ولی شما که به خودت زحمت نمیدی نوشته های دیگران رو بخونی، طبیعتاً اطلاع ندارید از محتوای حرف دیگران. من مطالب شما رو کامل خوندم ولی بجز یک واکنش هیحانی ، عقلانیت در اون نمی بینم. البته شما اینجا نیازی نیست عقلانی حرف بزنید و اگر فحش هم بنویسید بنده ناراحت نمیشم. شما فقط دارید میزان تحمل خودتون رو نشون میدید که تمایل دارید یک بحث منطقی رو به یک کل کل تبدیل کنید.

من علاقه ای به این نوع صحبت ندارم ولی اگر استدلالی داشتید ، خوشحال میشم بشنوم. از مدیر تالار هم میخام که این پست ها رو حذف نکنن چون خوانندگان این تالار اصولا افراد تحصیل کرده هستن و خودشون می تونن از پست های کاربران مختلف ، قضاوت های مناسبی داشته باشن.
    متاسفانه پست شما هم بسیار هیجانی و با نگاه از بالا به پایین بود و من بار اول که خوندم فکر کردم الان می خواید کلی بد و بیراه بار بنده کنید (چون در این انجمن سابقه داشته) و برای همین از خوندن ادامه پست منصرف شدم. اما بار دوم پست شما رو خوندم.

شما می گید نمره زیر 8.5 رایتینگ برای شما ارزشی نداره. آیا منطقی در این وجود داره؟ وقتی از دید ETS نمره 8 آیلتس آکادمیک معادل نمره کامل 30 از 30 در تافل هست، چه اصراری بر نمره 8.5 گرفتن دارید؟

این رو هم در نظر بگیرید که در اکثر موارد نمره 7 آیلتس آکادمیک که هیچ اسکیلی زیر 6.5 نباشه برای دانشگاه ها کافی هست. غیر از اینه؟

آیلتس آزمون معتبری هست و برای مثال برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا رو دارند آزمون آیلتس تنها گزینه در ایران هست. گزینه دیگه CELPIP هست که تا جایی که اطلاع دارم در ایران برگزار نمی شه. حالا ممکن هست سیستم آزمون آیلتس از دید شما خوب نباشه. شما سیستم آزمون رو که نمی تونید تغییر بدید. نهایت اگر نیاز به این آزمون دارید باید خودتون رو باهاش مطابق کنید. حرف من هم این بود که شما خودتون رو با سیستم آیلتس تطبیق بدید اگر واقعاً به این آزمون نیاز دارید. اگرنه، می تونید تافل بدید که بیشتر مورد پسند شما هست.

Member
    رشته و دانشگاه

متاسفانه پست شما هم بسیار هیجانی و با نگاه از بالا به پایین بود و من بار اول که خوندم فکر کردم الان می خواید کلی بد و بیراه بار بنده کنید (چون در این انجمن سابقه داشته) و برای همین از خوندن ادامه پست منصرف شدم. اما بار دوم پست شما رو خوندم.

شما می گید نمره زیر 8.5 رایتینگ برای شما ارزشی نداره. آیا منطقی در این وجود داره؟ وقتی از دید ETS نمره 8 معادل نمره کامل آیلتس هست، چه اصراری بر نمره 8.5 گرفتن دارید؟

این رو هم در نظر بگیرید که در اکثر موارد نمره 7 آیلتس آکادمیک که هیچ اسکیلی زیر 6.5 نباشه برای دانشگاه ها کافی هست. غیر از اینه؟

آیلتس آزمون معتبری هست و برای مثال برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا رو دارند آزمون آیلتس تنها گزینه در ایران هست. گزینه دیگه CELIP هست که تا جایی که اطلاع دارم در ایران برگزار نمی شه. حالا ممکن هست سیستم آزمون آیلتس از دید شما خوب نباشه. شما سیستم آزمون رو که نمی تونید تغییر بدید. نهایت اگر نیاز به این آزمون دارید باید خودتون رو باهاش مطابق کنید. حرف من هم این بود که شما خودتون رو با سیستم آیلتس تطبیق بدید اگر واقعاً به این آزمون نیاز دارید. اگرنه، می تونید تافل بدید که بیشتر مورد پسند شما هست.
    دوست بزرگوار من. بنده با تافل 118 نیازی به آیلتس ندارم برای دانشگاه ها ، بلکه برای فرایند مهاجرت هست که آیلتس دادم و برای این فرایند حداقل نمره ی 7 در تمام بخش ها رو لازم داریم و بالاتر از اون هم مجددا امتیاز مثبت داره.

دوست فرزانه، اگر قراره آزمون آیلتس به اقرار خود شما ، به کسی 8 نده ، آیا این آزمون استاندارد هست؟ پس نمرات بالای 8 رو برای چی اختراع کردن!!

خوب خوبه که به خودتون زحمت دادید و پست من رو خوندید، ولی لطفاً دقیقاً بفرمایید که کدام جمله ی بنده نشون میده که من هم هیجان زده شده بودم؟ آیا همچنان تمایل دارید کل کل بفرمایید؟

گذشته از این ، بنده دلایل بسیار آوردم ولی شما فقط به بخشی از صحبت های بنده پرداختید که توضیح تکمیلی رو هم در بالا دادم.

بهتره آرام تر باشیم و فقط به تبادل دلایل و استدلال بپردازیم دوست بزرگوار

Junior Member
    رشته و دانشگاه

دوست بزرگوار من. بنده با تافل 118 نیازی به آیلتس ندارم برای دانشگاه ها ، بلکه برای فرایند مهاجرت هست که آیلتس دادم و برای این فرایند حداقل نمره ی 7 در تمام بخش ها رو لازم داریم و بالاتر از اون هم مجددا امتیاز مثبت داره.

دوست فرزانه، اگر قراره آزمون آیلتس به اقرار خود شما ، به کسی 8 نده ، آیا این آزمون استاندارد هست؟ پس نمرات بالای 8 رو برای چی اختراع کردن!!

خوب خوبه که به خودتون زحمت دادید و پست من رو خوندید، ولی لطفاً دقیقاً بفرمایید که کدام جمله ی بنده نشون میده که من هم هیجان زده شده بودم؟ آیا همچنان تمایل دارید کل کل بفرمایید؟

گذشته از این ، بنده دلایل بسیار آوردم ولی شما فقط به بخشی از صحبت های بنده پرداختید که توضیح تکمیلی رو هم در بالا دادم.

بهتره آرام تر باشیم و فقط به تبادل دلایل و استدلال بپردازیم دوست بزرگوار
    دوست گرامی، کل کلی در کار نیست. شما پست من رو از ابتدا اشتباه برداشت فرمودید و یک نامه طولانی نوشتید در جوابش که آی و بهمان. در تجربه شخصی من حتی افرادی که انگلیسی زبان مادری اونها هم هست خیلی اوقات اشتباه های نوشتاری مثل spelling و punctuation دارند که اینا در آیلتس می تونه نمره کم کنه. خود من که فارسی زبان مادریم هست وقتی می خوام نامه اداری بنویسم اول فکر می کنم و مطمئن می شم واژه ای رو درست در یادم هست و بعد می نویسم. بگذریم از اینکه من در دانشگاه شریف افراد بسیاری رو می شناسم که ادبیات رو در کنکور 80 به بالا زدند و درک بسیار بالایی از زبان فارسی (هم ادبیات فارسی و هم دستور زبان فارسی) دارند اما اگر روزی بخوان کتابی رو چاپ کنند باید حتماً قبلش بدن یک ویراستار براشون ویراستاری کنه. اینکه من اون ایراد خاص تایپی رو اشاره کردم منظورم کوچک شمردن توانایی های زبان انگلیسی دوست دیگرمون نبود، منظورم این بود که بی دقتی می تونه به راحتی پیش بیاد و باعث کم شدن نمره بشه.

من این حرف شما رو که در آیلتس نمره 8 به بالا نمی شه آورد و این رو یک ایراد می دونید کاملاً قبول دارم. اما آیا به نظر شما می شه آیلتس رو تغییر بدیم؟ الان شما فرض کن اصلاً آیلتس رو تحریم کردیم. اصلاً رفتیم دوبی برای CELPIP (خودم رو می گم چون به فکر مهاجرت به کانادا هستم.) آیا با این کار در آینده آیلتس سرش به سنگ می خوره و می گه نمره دهی رایتینگ آزمون رو تغییر بدم؟

راستی این رو هم بگم که با خوندن پست های شما در انجمن به این نتیجه رسیدم که شما 3 بار GRE دادید و هر 3 بار نمرات متفاوتی رو در رایتینگ گرفتید. 3، 5 و 4. بین 3 و 5 فرق مشهودی هست. چطور به این اعتراض ندارید و این نتیجه رو به دلیل غیر استاندارد بودن GRE نمی دونید؟
    ویرایش توسط Peyman7293 : June 8th, 2018 در ساعت 09:39 PM

Member
    رشته و دانشگاه

دوست گرامی، کل کلی در کار نیست. شما پست من رو از ابتدا اشتباه برداشت فرمودید و یک نامه طولانی نوشتید در جوابش که آی و بهمان. در تجربه شخصی من حتی افرادی که انگلیسی زبان مادری اونها هم هست خیلی اوقات اشتباه های نوشتاری مثل spelling و punctuation دارند که اینا در آیلتس می تونه نمره کم کنه. خود من که فارسی زبان مادریم هست وقتی می خوام نامه اداری بنویسم اول فکر می کنم و مطمئن می شم واژه ای رو درست در یادم هست و بعد می نویسم. بگذریم از اینکه من در دانشگاه شریف افراد بسیاری رو می شناسم که ادبیات رو در کنکور 80 به بالا زدند و درک بسیار بالایی از زبان فارسی (هم ادبیات فارسی و هم دستور زبان فارسی) دارند اما اگر روزی بخوان کتابی رو چاپ کنند باید حتماً قبلش بدن یک ویراستار براشون ویراستاری کنه. اینکه من اون ایراد خاص تایپی رو اشاره کردم منظورم کوچک شمردن توانایی های زبان انگلیسی دوست دیگرمون نبود، منظورم این بود که بی دقتی می تونه به راحتی پیش بیاد و باعث کم شدن نمره بشه.

من این حرف شما رو که در آیلتس نمره 8 به بالا نمی شه آورد و این رو یک ایراد می دونید کاملاً قبول دارم. اما آیا به نظر شما می شه آیلتس رو تغییر بدیم؟ الان شما فرض کن اصلاً آیلتس رو تحریم کردیم. اصلاً رفتیم دوبی برای CELPIP (خودم رو می گم چون به فکر مهاجرت به کانادا هستم.) آیا با این کار در آینده آیلتس سرش به سنگ می خوره و می گه نمره دهی رایتینگ آزمون رو تغییر بدم؟

راستی این رو هم بگم که با خوندن پست های شما در انجمن به این نتیجه رسیدم که شما 3 بار GRE دادید و هر 3 بار نمرات متفاوتی رو در رایتینگ گرفتید. 3، 5 و 4. بین 3 و 5 فرق مشهودی هست. چطور به این اعتراض ندارید و این نتیجه رو به دلیل غیر استاندارد بودن GRE نمی دونید؟
    اگر در ابعاد گسترده آیلتس تحریم بشه و اون کمپین اعتراض به سازمان ملل بیشتر حمایت بشه ، بله روی برگزار کننده ی آیلتس اثری خواهد داشت (کمپین در پایین هر پست بنده با فونت قرمز معلوم هست). اما نکته ی اساسی اینه که ما کلاه خودمون رو بچسبیم و درگیر آزمون غیر استاندارد آیلتس نشیم . . .

نکته ی بسیار خوبی رو اشاره کردید که نشان از استاندارد بودن آزمون GRE داره:

تفاوت 1.5 نمره ای بنده در رایتینگ آزمون آیلتس به فاصله ی یکماه بوده و بدون تغییر کردن سطح زبان بنده. ولی برای GRE دفعه اول رایتینگ 3 گرفتم و بعد یکسالی رو روی اون کار کردم تا بعدش به 4 رسیدم و حالا بعد از حدود 5 سال به دلیل کار کردن بسیار بیشتر با زبان انگلیسی تونستم نمره ی 5 از 6 در بخش بسیار دشوار یعنی رایتینگ GRE بگیرم. در تمام مدت برام مشهود بود که نمره دهی عادلانه و دقیق هست و این من هستم که دارم قوی تر میشم. ولی عکس این مطلب رو در آزمون بی در و پیکر آیلتس دیدم. خلاصه ی نمرات بنده در آرمون GRE در لینک زیر :

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2540194

راستی دفعه اول که 3 گرفتم تنها دفعه ای بود که فرمت آزمون کاغذی بود و می دونیم که در فرمت کامپیوتری به دلیل عواملی چون امکان کپی پیست و نبود مشکل دست خط های ناخوانا ، کلا نمره ها یک مقدار بالاتر میره ، مثلا نیم نمره. بعلاوه چشم ما با حالت تایپی لغات آشناتره و امکان خطای Spelling در فرمت تایپی نسبت به دست خطی ، کمتر میشه . . .
    ویرایش توسط behnam10 : June 8th, 2018 در ساعت 11:57 PM

ApplyAbroad Superstar

چون شما برخورد نکردید دلیل بر عدم وجود نیست. من خودم سال 2005 که برای مهاجرت کانادا اقدام کردم، آیلتس 8.5 گرفتم.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

اگر در ابعاد گسترده آیلتس تحریم بشه و اون کمپین اعتراض به سازمان ملل بیشتر حمایت بشه ، بله روی برگزار کننده ی آیلتس اثری خواهد داشت (کمپین در پایین هر پست بنده با فونت قرمز معلوم هست). اما نکته ی اساسی اینه که ما کلاه خودمون رو بچسبیم و درگیر آزمون غیر استاندارد آیلتس نشیم . . .

نکته ی بسیار خوبی رو اشاره کردید که نشان از استاندارد بودن آزمون GRE داره:

تفاوت 1.5 نمره ای بنده در رایتینگ آزمون آیلتس به فاصله ی یکماه بوده و بدون تغییر کردن سطح زبان بنده. ولی برای GRE دفعه اول رایتینگ 3 گرفتم و بعد یکسالی رو روی اون کار کردم تا بعدش به 4 رسیدم و حالا بعد از حدود 5 سال به دلیل کار کردن بسیار بیشتر با زبان انگلیسی تونستم نمره ی 5 از 6 در بخش بسیار دشوار یعنی رایتینگ GRE بگیرم. در تمام مدت برام مشهود بود که نمره دهی عادلانه و دقیق هست و این من هستم که دارم قوی تر میشم. ولی عکس این مطلب رو در آزمون بی در و پیکر آیلتس دیدم. خلاصه ی نمرات بنده در آرمون GRE در لینک زیر :

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2540194

راستی دفعه اول که 3 گرفتم تنها دفعه ای بود که فرمت آزمون کاغذی بود و می دونیم که در فرمت کامپیوتری به دلیل عواملی چون امکان کپی پیست و نبود مشکل دست خط های ناخوانا ، کلا نمره ها یک مقدار بالاتر میره ، مثلا نیم نمره. بعلاوه چشم ما با حالت تایپی لغات آشناتره و امکان خطای Spelling در فرمت تایپی نسبت به دست خطی ، کمتر میشه . . .
    واقعیت اینه که من لینکی که شما دادین رو چک کردم و خیلی در مورد اعتبارش قانع نشدم. شما از کجا به اعتبار چنین لینکی اطمینان دارید؟ می شه توضیح بدید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    چون شما برخورد نکردید دلیل بر عدم وجود نیست. من خودم سال 2005 که برای مهاجرت کانادا اقدام کردم، آیلتس 8.5 گرفتم.
    نمی دونم شما چطور برداشت کردید که من گفتم وجود نداره؟ من گفتم طبق چارت تبدیل ETS، آیلتس 8 در قسمت رایتینگ آکادمیک معادل تافل 30 از 30 در قسمت رایتینگ هست که نشون دهنده سختی آوردن امتیاز 8 به بالا در قسمت رایتینگ آیلتس آکادمیک در سال های اخیر هست.

Member
    رشته و دانشگاه

واقعیت اینه که من لینکی که شما دادین رو چک کردم و خیلی در مورد اعتبارش قانع نشدم. شما از کجا به اعتبار چنین لینکی اطمینان دارید؟ می شه توضیح بدید؟
    در خصوص سوال تون من وقت کافی برای اطمینان 100% از اون کمپین ندارم ولی چیزی که برای من اهمیت داره ، استدلال های صحیح اون دوستان و بلند کردن صدایی بر علیه یک بیزینس سخیف هست.

بنده این کمپین رو پیدا کردم ، خوب شما اگر فرصت کافی دارید ، اون رو اعتبارسنجی کنید! ولی به نظر من مهم اصل حرف هست که درسته: برگزار کننده ی آیلتس داره ظلم میکنه و باید بر علیه ظالم کاری کرد!

به فرض اگر رفتید و بعد از موشکافی متوجه شدید که اون کمپین اعتبارش کمه ، لطفاً شما یک کمپین معتبر درست کنید تا ما هم به اون بپیوندیم!!
    ویرایش توسط behnam10 : June 9th, 2018 در ساعت 12:53 AM

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    بله قبلا وضع به این بی معنایی نبود و در صفحات قبل مثلا گفتم که یکی از دوستان خودم نمره 8 در رایتینگ آیلتس داشت و نمره ی کلی هم 8.5 شده بود. مساله سر دو سال اخیر هست . . .

ایشون اخیرا که آزمون داد نمره ی رایتینگ آیلتس رو 6.5 گرفت با وجودی که رشته تحصیلی ایشون زبان انگلیسی هست. اعتراض هم زد ولی نمره رایتینگش همون 6.5 باقی موند!

حالا فرض می کنیم یک بنده خدایی پیدا بشه و بگه من امروز رایتینگ آیلتس رو 8.5 گرفتم ، خوب آیا این چیزی رو عوض میکنه؟ آیا با یک مثال میشه بحث کرد که اون همه نمره دهی بی معنا دیگه درست بوده؟ روند کلی اینه که آزمون آیلتس بصورت کلی به یک بیزینس سخیف تبدیل شده و قرار نیست با یک گل بهار بشه (یکی دو مورد نمره ی 8.5 رایتینگ ، نمیتونه یک روند کلی رو اثبات یا رد بکنه). البته من تا امروز برای سال های اخیر حتی توی فضای مجازی نشنیدم که کسی رایتینگ آیلتس رو 8 هم گرفته باشه، البته بجز اون معلم آیلتس استرالیایی الاصل که در صفحات قبل لینک صحبتهاش رو گذاشتن دوستان!!

لینک زیر تجربه ی اون معلم استرالیایی آیلتس هست:

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2522622
    ویرایش توسط behnam10 : June 9th, 2018 در ساعت 01:03 AM

دوست عزیز شاید شما از برخی نقاط در زبان انگلیسی بسیار قوی باشید اما شاید به یک سری مسائل ساده و پیش پا افتاده دقت نکرده باشید و باعث شده باشه نمره شما کمتر از اون چیزی که حقتون بوده بشه. مثلاً Analythical که شما نوشتید اشتباه هست و h نداره و باید می نوشتید Analytical. کلاً رایتینگ بسیار موشکافانه و با وسواس تصحیح می شه و از کوچکترین ایراداتی که ممکن هست به چشم نیاد هم نمره کم می کنند. وقتی در اینترنت معیارهای تصحیح رایتینگ رو بنابر IDP می دیدم متوجه شدم که مصحح برگه شما حتی می تونه از خوانایی دست خط شما هم نمره کم کنه. البته شما قطعاً اعتراض بدید اما اگر اعتراض جواب نداد به نظر من سری بعد به موارد پیش پا افتاده بیشتر اهمیت بدید.
    دوست عزیز شاید شما از برخی نقاط در زبان انگلیسی بسیار قوی باشید اما شاید به یک سری مسائل ساده و پیش پا افتاده دقت نکرده باشید و باعث شده باشه نمره شما کمتر از اون چیزی که حقتون بوده بشه. مثلاً Analythical که شما نوشتید اشتباه هست و h نداره و باید می نوشتید Analytical. کلاً رایتینگ بسیار موشکافانه و با وسواس تصحیح می شه و از کوچکترین ایراداتی که ممکن هست به چشم نیاد هم نمره کم می کنند. وقتی در اینترنت معیارهای تصحیح رایتینگ رو بنابر IDP می دیدم متوجه شدم که مصحح برگه شما حتی می تونه از خوانایی دست خط شما هم نمره کم کنه. البته شما قطعاً اعتراض بدید اما اگر اعتراض جواب نداد به نظر من سری بعد به موارد پیش پا افتاده بیشتر اهمیت بدید.
    درود بر شما دوست عزیز. متاسفانه اون کلمه به اشتباه تایپی هست و بنده بعد از ارسال پست خودم متوجه اش شدم. البته این اصلا معیار خوبی برای سنجش توانایی من در این زمینه نیست. شاید من در روز با چیزی جدود 25 تا 30 رایتینگ آیلتس سر و کار دارم و میتونم به جرات بهتون بگم که امکان اشتباه در چنین مواردی کاملا صفر هست (از جمله خطای تایپی!). ببینید من قصدم به هیچ وجه خود نمایی نیست، همینجا هم اعلام میکنم که دیکشنری هم نیستم و احتمالا اشتباه هم دارم اما اشتباه من امکانش 5 تا 10 درصد هست و نه 50 درصد. و اینکه بنده زبان انگلیسی رو به معلم های زبان تدریس میکنم و نه دانش آموزان و همونطور که دوستمون ذکر کردن در این سطح ما در خیلی از موارد، سطح زبانمون از خود کسانی که زبان مادریشون انگلیسی هست، قویتر هست. کما اینکه دوستان هم به طور کامل تشریح کردند.
    ببینید اصولا این مسئله از بنیان مشکل پیدا کرده. خیلی ها بر این باور هستند که در حال حاضر آیلتس یک امتحان استاندارد هست. اما این امتحان ایرادات اساسی بهش وارد هست! از جمله نوشتن دستی!
    ببینید، خود مرحوم ویلیام شکسپیر هم نمیتونه با یک دستخط خیلی خیلی تمیز اون حجم از کلمات (که البته حجم زیادی اصلا نیست) رو روی کاغذ بیاره. این رو با در نظر گرفتن زمان تفکر، برنامه ریزی و فاکتور مهم استرس! پس بنابراین بخش Writing به مقدار بسیار گسترده ای شامل تفاوت های چشم گیر خواهد بود و بنابراین تصحیح اون توسط یک مصحح کاملا اشتباه خواهد بود. این که چیزی با وسواس بخواد تصحیح بشه اون هم در این حد و با معیار های عجیب و غریب که هیچ شخصی نتونه نمره بالای 8 بگیره (صرفا به خاطر فاکتور های مانند اینکه شکسپیر نیست یا زبان مادریش انگلیسی نیست و یا خیلی از فاکتور های از این دست) کار اشتباهی هست. بزارید واضح تر براتون بگم. هدف از شرکت در آیلتس نشان دادن میزان معلومات شما بر حسب متوسط شرکت کنندگان و یا متوسط یک جامعه هست و نه صرفا مقایسه شما با کسی که Linguist هست. برای سنجش چنین چیزی باید در امتحان هایی همچون CAE یا CPE شرکت کرد که معیاری کاملا مناسب موضوعیت خودشون دارند.
    من چیزی در مورد خودم میدونم این هست که کاملا از رایتینگم در این امتحان مطمئن هستم، چرا که 2 دفعه اون رو مرور کردم. حتی اینطور بگم که من 6 پاراگراف نوشتم و نه 5 تا که اکثرا مرسوم هست و از کلمات لاتین و فرانسوی مرسوم در زبان انگلیسی هم (که بعضا بقیه افراد شاید اطلاعی ازشون ندارن) هم بهره بردم. اصولا در نگارش آکادمیک به هیچ وجه مشکلی ندارم چرا که دائما در حال مقاله نویسی هستم. پس این رو از من بپذیرید که با توجه به تجربه ام در تدریس آیلتس، اطلاعم از شرایط تصحیح و روند موجود، میدونم که نمره ام چی میشه. شما فقط کافیه یه نگاه به نمره های بنده کنید. فقط در مورد speaking من 2.5 نمره اختلاف وجود داره! در مورد Listening این اختلاف بیشتر هم میشه. اما سوالی که بوجود میاد اینه که چطور امکان داره که من تمام اسکیل هارو با نمره بالاتر از 7.5 پاس کرده باشم و یهو رایتینگم بشه 5.5؟؟؟؟ مگر غیر از اینه که بنده تمام اسکیل های یادگیری زبان انگیسی رو با هم پیش بردم یا به اصطلاح develop کردم؟؟؟؟ یا اینکه قضیه اینه که این دوستان ترجیح میدن بنده یک دفعه دیگه هم در آزمون مربوطه شرکت کنم؟
    بزارید مسئله رو کمی بازترش کنم براتون. هر دو بخش رایتینگ آیلتس 4 سری معیار های کلی (و به طبع درون این 4 سری یک سری جزئیات) برای تصحیح دارن. معیار های کلی اینها هستند: Task Response ، Coherence and Cohesion ، Lexical Resource ، Grammar . با این حساب و اگر شخصی با وجود انجام تسک 1 وقت کم بیاره در تسک 2 و فقط و فقط بتونه conclusion رو در چند کلمه (یک پاراگراف) درست بنویسه (که اصلا کار سختی نیست)، میتونه حداکثر نمره 5 رو برابر معیار های خود آیلتس اخذ کنه. چرا که هر چهار بخش بالا رو در یک پاراگراف نشون داده. این مطلب رو برای این خدمتتون میگم که بدترین حالت ممکنه براتون مشخص باشه). اما سوال اینجاست که بنده با نوشتن 2 تا رایتینگ کامل ( و اشراف به این موضوع که خارج از موضوع ننوشتم) چطور نتونستم از حداقل نمره بالاتر بگیرم؟؟؟؟
    اما چیزی که به نظر میاد این هست که در طی 4 سال اخیر، بسیاری از دولت ها از جمله آلمان، فرانسه، هلند و همچنین استرالیا دست به اقدامات عجیبی در سیستم مهاجرتی خودشون زدن. به عنوان مثال شارژ کردن بیش از حد ملت برای امور دفتری یا وقت سفارت که اخیرا گندش در اومد و پیگیری های وزارت امور خارجه این کشور ها (خصوصا آلمان) شروع شده. در همین راستا از 2 سال گذشته، دولت استرالیا برای وضع قوانین سخت مهاجرتی شروع کرده و در تمام دنیا و نه فقط ایران به دستکاری های عجیب و غریب در بخش هایی از امتحان آیلتس که کسی نمیتونه مورد سوال قرارشون بده زده. مثلا برای اقامت در استرالیا (طبق شنیده های بنده از یکی از دوستانم که ساکن استرالیا هستن و خواستن بعد از دوره فوق لیسانس اقامت بگیرن) نمره 8 آیلتس نیاز هست. آین یعنی اینکه ایشون باید از خود استرالیایی هایی که اونجا زندگی میکنن زبانش بهتر باشه و باید در حد یک Linguist بتونه با زیان انگلیسی کار کنه. اما واقعا یک چنین چیزی برای یک فرد که میخواد در جامعه استرالیا کار کنه نیاز مبرم هست؟؟؟ شاید دانش زبان انگلیسی در این حد خوب باشه، اما الزاما نیاز ضروری نیست! پس نتیجه اینکه اهرم فشار دولت ها شساید داره باعث ایجاد نا حقی هایی میشه.
    این که گفته بشه "دوست نداری، شرکت نکن!" معیار مناسبی برای یک آزمون بین المللی محسوب نمیشه و همیشه استاندارد های مناسب موضوع هستن که آزمونهای بین المللی رو اداره میکنن ونه سلایق شخصی.
    در نهایت از حسن توجه عزیزان تشکر میکنم و عذر بنده رو بابت هرگونه غلط املایی بپذیرید و اینکه قصد بنده توهین به هیچ فردی نیست و همه افراد با هر عقیده ای برای من محترم هستن.