صفحه 191 از 199 نخستنخست ... 91141181182183184185186187188189190191192193194195196197198199 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,901 تا 1,910 , از مجموع 1990

موضوع: اعتراض به مراکز برگزاری IELTS و نتایج

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

پیش فرض پاسخ : اعتراض به مراکز برگزاری IELTS و نتایج

من طی 2 سال اخیر حداقل 7 بار آزمون آیلتس دادم.جنرال و آکادمیک. اگر این وقت و هزینه را سر تافل یا PTE صرف می کردم قطعا نمره مورد نظرم و می گرفتم. به شکل واضحی آیلتس به صورت بیزنس در اومده. اصلا روی نتایج آزمون ماک زا نتایج کیمبریج ها حساب نکنید. هر چی گرفتید 1 نمره پایین تر حساب کنید.
    واقعیت این که با توجه به اینکه هدف اکثر ایرانیها کشورهایی است که آیلتس گزینه اولشون همه فوکوس کردن رو آیلتس. بنابراین این موسسه هم سعی داره از این راه بیشترین درآمد را کسب کنه. دوستی داشتم که برای استرالیا نیاز به 4 اسکیل 7 داشت. 11 بار آزمون آیلتس داد ولی نمره مورد نظر و نگرفت. همیشه 1 اسکیل کم می آورد.رفت ترکیه PTE داد و در اولین ازمون نمره مورد نظر و آورد!
    با توجه به اینکه برای استرالیا و کانادا به جای آیلتس میشه از تافل و PTE هم استفاده کرد، اکیدا توصیه میشه ریسک نکنید و روی آیاتس متمرکز نشید. بهتره روی اون 2 تا کار کنید. چون تافل همچنان استاندارده و سطحش تغییری نکرده.همچنین میزان تاثیر سلیقه در اون هم کمتره. PTE هم که عالیه. چون شما کلا با انسان کاری ندارید و مخاطب شما فقط کامپیوتر

Member
    رشته و دانشگاه
    Rice University - Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    من طی 2 سال اخیر حداقل 7 بار آزمون آیلتس دادم.جنرال و آکادمیک. اگر این وقت و هزینه را سر تافل یا PTE صرف می کردم قطعا نمره مورد نظرم و می گرفتم. به شکل واضحی آیلتس به صورت بیزنس در اومده. اصلا روی نتایج آزمون ماک زا نتایج کیمبریج ها حساب نکنید. هر چی گرفتید 1 نمره پایین تر حساب کنید.
    واقعیت این که با توجه به اینکه هدف اکثر ایرانیها کشورهایی است که آیلتس گزینه اولشون همه فوکوس کردن رو آیلتس. بنابراین این موسسه هم سعی داره از این راه بیشترین درآمد را کسب کنه. دوستی داشتم که برای استرالیا نیاز به 4 اسکیل 7 داشت. 11 بار آزمون آیلتس داد ولی نمره مورد نظر و نگرفت. همیشه 1 اسکیل کم می آورد.رفت ترکیه PTE داد و در اولین ازمون نمره مورد نظر و آورد!
    با توجه به اینکه برای استرالیا و کانادا به جای آیلتس میشه از تافل و PTE هم استفاده کرد، اکیدا توصیه میشه ریسک نکنید و روی آیاتس متمرکز نشید. بهتره روی اون 2 تا کار کنید. چون تافل همچنان استاندارده و سطحش تغییری نکرده.همچنین میزان تاثیر سلیقه در اون هم کمتره. PTE هم که عالیه. چون شما کلا با انسان کاری ندارید و مخاطب شما فقط کامپیوتر
    افراد زیادی هستن که دفعات بالا مثلا 10 بار آیلتس دادن. فرق اونا با شما اینه که نمیان اینجا تجربه شون رو به اشتراک بزارن چون خجالت میکشن بگن انقدر زمان و پول رو صرف اینکار کردن و دست آخر هم نمرات لازم رو نگرفتن.

من 2 با آیلتس دادم و هر 2 بار با کمی صحبت با سایر شرکت کنندگان متوجه شدم که حرف زدن عادی خودشون رو هم فراموش کردن چون استرس دفعه ی n-ام رو دارن که باز هم قراره خراب کنن!

متاسفانه انقدر این قبیل دوستان تجارب شون رو نمیگن که یک عده ای فکر می کنن آیلتس یک آزمون استاندارد هست فقط بعضیا (مثل بنده) به خاطر سلیقه ی شخصی از این آزمون خوشمون نمیاد!!

این ایراد اساسی فرهنگی ایرانی ها هستش که نسبت به شرایط ظالمانه معمولا سکوت یا حتی کرنش می کنن و شرایط بی معنا برای مدت بسیار طولانی بر اونها حاکم میشه.

ویژگی دیگر ما ایرانی ها اینه که به خودمون زحمت نمیدیم یک کم مطالعه و تحقیق بکنیم. مثل مورچه ی کارگر فقط پشت سر هم آزمون میدیم و جیب یک آدم پست رو اون سر دنیا پر از پول می کنیم تا بیاد و روز به روز با وسواس بیشتر نمره بده!! چرا؟ چون اینکارش باعث میشه شما بجای 5 بار 10 بار بری و پول آزمون رو بپردازی.

اینهمه ما در تاپیک های مختلف برای خود این دوستان گفتیم که زمان و هزینه ی با ارزش رو پای این آزمون غیر استاندارد نزارین. اصلا دوستان به خودشون زحمت نمیدن صفحات قبلی تاپیک ها رو بخونن. مدام سوالات تکراری و مدام نمایش بی اطلاعی محض هست. این فرهنگ من ایرانی و شمای ایرانی شده. در اون 2 باری که آزمون دادم بعد از صحبت با بغل دستی ها و افراد در صف ، متوجه شدم که فقر آگاهی بیداد میکنه. جالبه که با همین فقر اطلاعاتی ، اکثر دوستان سخنرانی هم می کنن و مثلا یکی از بچه ها در اونجا می کفت که «خيليا در رایتینگ آیلتس 8 و بالاتر میگیرن»!!!

بنده خدا نمیدونه که در کل ایران تقریباً یکساله که هیچکس 8 نگرفته ، حتی مدرسین آیلتس. امان از ناآگاهی و این فرهنگی که من و شما پیدا کردیم!!
    ویرایش توسط behnam10 : June 9th, 2018 در ساعت 07:13 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض - دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan_eh25318 نمایش پست ها
    درود بر شما دوست عزیز. متاسفانه اون کلمه به اشتباه تایپی هست و بنده بعد از ارسال پست خودم متوجه اش شدم. البته این اصلا معیار خوبی برای سنجش توانایی من در این زمینه نیست. شاید من در روز با چیزی جدود 25 تا 30 رایتینگ آیلتس سر و کار دارم و میتونم به جرات بهتون بگم که امکان اشتباه در چنین مواردی کاملا صفر هست (از جمله خطای تایپی!). ببینید من قصدم به هیچ وجه خود نمایی نیست، همینجا هم اعلام میکنم که دیکشنری هم نیستم و احتمالا اشتباه هم دارم اما اشتباه من امکانش 5 تا 10 درصد هست و نه 50 درصد. و اینکه بنده زبان انگلیسی رو به معلم های زبان تدریس میکنم و نه دانش آموزان و همونطور که دوستمون ذکر کردن در این سطح ما در خیلی از موارد، سطح زبانمون از خود کسانی که زبان مادریشون انگلیسی هست، قویتر هست. کما اینکه دوستان هم به طور کامل تشریح کردند.
    ببینید اصولا این مسئله از بنیان مشکل پیدا کرده. خیلی ها بر این باور هستند که در حال حاضر آیلتس یک امتحان استاندارد هست. اما این امتحان ایرادات اساسی بهش وارد هست! از جمله نوشتن دستی!
    ببینید، خود مرحوم ویلیام شکسپیر هم نمیتونه با یک دستخط خیلی خیلی تمیز اون حجم از کلمات (که البته حجم زیادی اصلا نیست) رو روی کاغذ بیاره. این رو با در نظر گرفتن زمان تفکر، برنامه ریزی و فاکتور مهم استرس! پس بنابراین بخش Writing به مقدار بسیار گسترده ای شامل تفاوت های چشم گیر خواهد بود و بنابراین تصحیح اون توسط یک مصحح کاملا اشتباه خواهد بود. این که چیزی با وسواس بخواد تصحیح بشه اون هم در این حد و با معیار های عجیب و غریب که هیچ شخصی نتونه نمره بالای 8 بگیره (صرفا به خاطر فاکتور های مانند اینکه شکسپیر نیست یا زبان مادریش انگلیسی نیست و یا خیلی از فاکتور های از این دست) کار اشتباهی هست. بزارید واضح تر براتون بگم. هدف از شرکت در آیلتس نشان دادن میزان معلومات شما بر حسب متوسط شرکت کنندگان و یا متوسط یک جامعه هست و نه صرفا مقایسه شما با کسی که Linguist هست. برای سنجش چنین چیزی باید در امتحان هایی همچون CAE یا CPE شرکت کرد که معیاری کاملا مناسب موضوعیت خودشون دارند.
    من چیزی در مورد خودم میدونم این هست که کاملا از رایتینگم در این امتحان مطمئن هستم، چرا که 2 دفعه اون رو مرور کردم. حتی اینطور بگم که من 6 پاراگراف نوشتم و نه 5 تا که اکثرا مرسوم هست و از کلمات لاتین و فرانسوی مرسوم در زبان انگلیسی هم (که بعضا بقیه افراد شاید اطلاعی ازشون ندارن) هم بهره بردم. اصولا در نگارش آکادمیک به هیچ وجه مشکلی ندارم چرا که دائما در حال مقاله نویسی هستم. پس این رو از من بپذیرید که با توجه به تجربه ام در تدریس آیلتس، اطلاعم از شرایط تصحیح و روند موجود، میدونم که نمره ام چی میشه. شما فقط کافیه یه نگاه به نمره های بنده کنید. فقط در مورد speaking من 2.5 نمره اختلاف وجود داره! در مورد Listening این اختلاف بیشتر هم میشه. اما سوالی که بوجود میاد اینه که چطور امکان داره که من تمام اسکیل هارو با نمره بالاتر از 7.5 پاس کرده باشم و یهو رایتینگم بشه 5.5؟؟؟؟ مگر غیر از اینه که بنده تمام اسکیل های یادگیری زبان انگیسی رو با هم پیش بردم یا به اصطلاح develop کردم؟؟؟؟ یا اینکه قضیه اینه که این دوستان ترجیح میدن بنده یک دفعه دیگه هم در آزمون مربوطه شرکت کنم؟
    بزارید مسئله رو کمی بازترش کنم براتون. هر دو بخش رایتینگ آیلتس 4 سری معیار های کلی (و به طبع درون این 4 سری یک سری جزئیات) برای تصحیح دارن. معیار های کلی اینها هستند: Task Response ، Coherence and Cohesion ، Lexical Resource ، Grammar . با این حساب و اگر شخصی با وجود انجام تسک 1 وقت کم بیاره در تسک 2 و فقط و فقط بتونه conclusion رو در چند کلمه (یک پاراگراف) درست بنویسه (که اصلا کار سختی نیست)، میتونه حداکثر نمره 5 رو برابر معیار های خود آیلتس اخذ کنه. چرا که هر چهار بخش بالا رو در یک پاراگراف نشون داده. این مطلب رو برای این خدمتتون میگم که بدترین حالت ممکنه براتون مشخص باشه). اما سوال اینجاست که بنده با نوشتن 2 تا رایتینگ کامل ( و اشراف به این موضوع که خارج از موضوع ننوشتم) چطور نتونستم از حداقل نمره بالاتر بگیرم؟؟؟؟
    اما چیزی که به نظر میاد این هست که در طی 4 سال اخیر، بسیاری از دولت ها از جمله آلمان، فرانسه، هلند و همچنین استرالیا دست به اقدامات عجیبی در سیستم مهاجرتی خودشون زدن. به عنوان مثال شارژ کردن بیش از حد ملت برای امور دفتری یا وقت سفارت که اخیرا گندش در اومد و پیگیری های وزارت امور خارجه این کشور ها (خصوصا آلمان) شروع شده. در همین راستا از 2 سال گذشته، دولت استرالیا برای وضع قوانین سخت مهاجرتی شروع کرده و در تمام دنیا و نه فقط ایران به دستکاری های عجیب و غریب در بخش هایی از امتحان آیلتس که کسی نمیتونه مورد سوال قرارشون بده زده. مثلا برای اقامت در استرالیا (طبق شنیده های بنده از یکی از دوستانم که ساکن استرالیا هستن و خواستن بعد از دوره فوق لیسانس اقامت بگیرن) نمره 8 آیلتس نیاز هست. آین یعنی اینکه ایشون باید از خود استرالیایی هایی که اونجا زندگی میکنن زبانش بهتر باشه و باید در حد یک Linguist بتونه با زیان انگلیسی کار کنه. اما واقعا یک چنین چیزی برای یک فرد که میخواد در جامعه استرالیا کار کنه نیاز مبرم هست؟؟؟ شاید دانش زبان انگلیسی در این حد خوب باشه، اما الزاما نیاز ضروری نیست! پس نتیجه اینکه اهرم فشار دولت ها شساید داره باعث ایجاد نا حقی هایی میشه.
    این که گفته بشه "دوست نداری، شرکت نکن!" معیار مناسبی برای یک آزمون بین المللی محسوب نمیشه و همیشه استاندارد های مناسب موضوع هستن که آزمونهای بین المللی رو اداره میکنن ونه سلایق شخصی.
    در نهایت از حسن توجه عزیزان تشکر میکنم و عذر بنده رو بابت هرگونه غلط املایی بپذیرید و اینکه قصد بنده توهین به هیچ فردی نیست و همه افراد با هر عقیده ای برای من محترم هستن.
    من کاملاً با تمامی فرمایش های شما در مورد ضعف نمره دهی و غیر منطقی بودن آیلتس موافق هستم. در مورد سخت گیری های بی جا در مورد مهاجرت هم باز با شما موافق هستم. البته طبق چارچوب جامع ارجاع اتحادیه اروپا برای زبان ها (Common European Framework of Reference for Languages) همونطور که می دونید آیلتس 8 ژنرال معادل سطح C2 ارزیابی میشه. بنابراین درخواست مدرک C2 برای مهاجرت دائم خیلی فاجعه و غیر معقول نیست، ولی بهرحال C1 هم واقعاً برای زندگی در یک جامعه تا حد خیلی خیلی زیادی کفایت می کنه مگر در موارد خیلی استثنائی مثل زمانی که طرف بخواد وکالت کنه. عموماً مدرسین زبان انگلیسی نیتیو وقتی آزمون Oxford Online Placement رو شرکت می کنند معادل C2+ ارزیابی می شن.

من فقط یک توضیحی در مورد حرفی که زدم بدم که خدایی نکرده اشتباه برداشت نشه. من این حرف رو بر اساس شخص خودم زدم که گاهی بسیار حواس پرت هستم و سوتی های بسیار ساده ای رو به وفور می دم. من وقتی ترم اول دانشگاه بودم، دو تا درس رو خیلی بد نمره گرفتم. ریاضی عمومی و فیزیک عمومی. نکته جالب اینجاست که هر دوی این دروس رو در کنکور سراسری بسیار خوب زده بودم و از قبل کنکور حتی کتاب های دانشگاهی مثل سیلورمن و لیتهلد و آپوستل رو برای ریاضی و هالیدی رو برای فیزیک خونده بودم. کلاً تجربه به من نشون داده که آدم همیشه از اون قسمت هایی که بیشتر بهشون مطمئن هست ممکن هست ضربه بخوره. مثلاً اکثر تصادف ها زمانی هستند که راننده اصلاً احتمال تصادف رو نمی ده. یا حتی در فرهنگ ورزشی ما هست که جلوی رقبای ساده بد بازی می کنیم و می بازیم و جلوی رقبای قوی بهتر! این نشون دهنده این هست که وقتی در زمینه ای قوی هستیم به نکات خیلی ساده توجه نمی کنیم. من خودم این مورد برام تا حالا پیش اومده. نمونش درس فیزیک که وقتی امتحان دادم فکر می کردم 18 به بالا می شم اما وقتی نمرم اومد 14 شدم. کلی شاکی شدم ایمیل زدم به استاد که برگم رو ببینم. رفتم برگم رو دیدم، جدا از اشتباهات بسیار پیش پا افتاده محاسباتی که اصلاً 100% از من بعید بود، یکجایی مثلاً استاد یه شکل کشیده بود 1، 2، 3، 4 کنار گلوله ها گذاشته بود، من فکر کرده بودم این عددها شماره گلوله ها هست در حالیکه وزن اونها به کیلوگرم بوده! بعد لازم بوده مرکز ثقل حساب کنم تا بقیه سئوال رو حل کنم ولی من اوزان رو یکسان در نظر گرفته بودم (!) و به همین دلیل بقیه راه حلم غلط شده بوده و به همین راحتی یک سئوال پیش پا افتاده که عملاً برای کمک به دانشجوها برای نمره گرفتن بود رو از دست داده بودم! به همین راحتی! قطعاً من میانگین وزنی رو بلد بودم، اما به دلیل ریلکس بودن بیش از حد(!) سر آزمون چنین اشتباهی کردم.

من با توجه به حرف هایی که اینجا زده شد، قطعاً اگر در آینده برای تحصیل بخوام دوباره آزمون بدم تافل رو انتخاب می کنم چون به نظر خیلی منقطی تر هست. اما متاسفانه همونطوری که گفتید برای ما ایرانی ها آیلتس گزینه اصلی آزمون زبان برای مهاجرت هست.

اصولاً من از معلمین زبان نیتیو در اینترنت خیلی شنیدم که می گن رسیدن به آیلتس آکادمیک 7 از رسیدن به تافل 100 راحت تر هست، اما از این نقطه به بعد آیلتس به طرز آشکاری نیم نمره، نیم نمره که بریم جلو سخت تر از تافل می شه. به همین دلیل معمولاً آیلتس برای تحصیل گزینه اول کسانی هست که می خوان در فرصت کم یا بدون مطالعه زبان آزمون بدن و برای تحصیل اقدام کنند و براشون نمره خیلی بالا (7.5 به بالا) مهم نیست. به نظر من اگر کسی نمره بالا می خواد (110 به بالا یا آیلتس 8 به بالا) بهتر هست تافل شرکت کنه تا اعصاب خودش هم خورد نشه. برای مهاجرت هم اگر بشه در کشور دیگه ای آزمون معتبر دیگه ای غیر از آیلتس رو داد می تونه گزینه مناسبی باشه.

Junior Member TriBeCa آواتار ها

میگین ایلتس کلک بده قبول. هدقل ادم میدونه کجاها ایلتس خوب درس میدن. کجاها ولی آخه کلاس خوب واسه pte و تافل هستش الان تهران؟ خواهشا به منم بگین. اگه سایت نمیزاره پیامی خصوسی بگین که کلاس خوب تو تهران کجاهستش. تلفون یا سایتشون چی هس. مرسی پیغاممو میخونین.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض - دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10 نمایش پست ها
    در خصوص سوال تون من وقت کافی برای اطمینان 100% از اون کمپین ندارم ولی چیزی که برای من اهمیت داره ، استدلال های صحیح اون دوستان و بلند کردن صدایی بر علیه یک بیزینس سخیف هست.

بنده این کمپین رو پیدا کردم ، خوب شما اگر فرصت کافی دارید ، اون رو اعتبارسنجی کنید! ولی به نظر من مهم اصل حرف هست که درسته: برگزار کننده ی آیلتس داره ظلم میکنه و باید بر علیه ظالم کاری کرد!

به فرض اگر رفتید و بعد از موشکافی متوجه شدید که اون کمپین اعتبارش کمه ، لطفاً شما یک کمپین معتبر درست کنید تا ما هم به اون بپیوندیم!!
    دوست گرامی، من متاسفانه کمپین بین المللی ای رو درباره شکایت از IDP نمی شناسم که معرفی کنم، اما چند نکته در مورد اون لینکی که شما در تاپیکی که در امضاء شما هست گذاشتید یه مقدار برای من غیر واقعی هستند:
    1- لینک پس از رفتن به www.ielts.agency به www.thefreeschool.education منتقل می شه که خود اسم دامین به نظر شبیه scam میاد
    2- تو لینک حرف از جنایت علیه بشریت و قاچاق انسان توسط کانادا و استرالیا زده شده!!! یکم اگزاجره نشده به نظرتون؟ شما یه نگاه به اتهام ها بندازید لطفاً! تازه به جای IDP یا British Council یا Cambridge English Language Assessment که برگزار کنندگان آیلتس هستند خواهان پرونده IELTS هست که اصلاً شخصیت حقوقی نیست! عجیب نیست؟
    3- کدوم بخش از سازمان ملل از نظر حقوقی وظیفه بررسی به شکایات علیه یک سازمان یا شرکت خصوصی در یک کشور رو داره؟ آیا دادگاه لاهه واقعاً مرتبط به این پرونده هست؟

به نظر من اون سایت به دلایلی که عرض کردم غیر معتبر هست.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Peyman7293 نمایش پست ها
    دوست گرامی، من متاسفانه کمپین بین المللی ای رو درباره شکایت از IDP نمی شناسم که معرفی کنم، اما چند نکته در مورد اون لینکی که شما در تاپیکی که در امضاء شما هست گذاشتید یه مقدار برای من غیر واقعی هستند:
    1- لینک پس از رفتن به www.ielts.agency به www.thefreeschool.education منتقل می شه که خود اسم دامین به نظر شبیه scam میاد
    2- تو لینک حرف از جنایت علیه بشریت و قاچاق انسان توسط کانادا و استرالیا زده شده!!! یکم اگزاجره نشده به نظرتون؟ شما یه نگاه به اتهام ها بندازید لطفاً! تازه به جای IDP یا British Council یا Cambridge English Language Assessment که برگزار کنندگان آیلتس هستند خواهان پرونده IELTS هست که اصلاً شخصیت حقوقی نیست! عجیب نیست؟
    3- کدوم بخش از سازمان ملل از نظر حقوقی وظیفه بررسی به شکایات علیه یک سازمان یا شرکت خصوصی در یک کشور رو داره؟ آیا دادگاه لاهه واقعاً مرتبط به این پرونده هست؟

به نظر من اون سایت به دلایلی که عرض کردم غیر معتبر هست.
    باور کنید که من فرصت نداشتم که دقیق بررسی کنم ، ممکنه اعتبارش کم باشه ولی با چه هدفی یک اعتراض ممکنه کلاهبرداری باشه؟ مگر از ما پولی خواسته؟؟

اگر کلاهبرداری باشه مطمئن باشید برگزار کننده ی آیلتس انقدر قدرت داره که اونها رو مورد تعقیب قضایی قرار بده.

به هر حال اگر بعدها فرصت کافی برای بررسی داشتم ، نظرم رو با اطمینان بیشتری خواهم گفت.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط TriBeCa نمایش پست ها
    میگین ایلتس کلک بده قبول. هدقل ادم میدونه کجاها ایلتس خوب درس میدن. کجاها ولی آخه کلاس خوب واسه pte و تافل هستش الان تهران؟ خواهشا به منم بگین. اگه سایت نمیزاره پیامی خصوسی بگین که کلاس خوب تو تهران کجاهستش. تلفون یا سایتشون چی هس. مرسی پیغاممو میخونین.
    بهترین کلاس برای تافل گوشه ی اتاق و دود چراغ خوردن هست!! شما چه نمره ای میخای؟؟ 119 از 120 کافیه؟؟ با گوشه ی اتاق نشستن و پیروی از روش صحیح زبان خوندن بدست میاد. اگر هم بیشتر از 119 میخاین دیگه من پیشنهادی برای شما ندارم!!

پیشنهاد من اینه که برای تافل به مراحلی که در پست های متعدد گفته بودم عمل بکنید:

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2523829

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2523996

اگر اصرار دارید که به یک معلم پول بدید ، من خودم حاضرم این حس شما رو ارضاء کنم و پولاتون رو بگیرم!! ولی نیاز به کلاس و معلم نیست و به لطف تکنولوژی ، با یک لپ تاپ و دسترسی به اینترنت همه چیز بدست میاد.
    ویرایش توسط mash2m : July 2nd, 2018 در ساعت 03:05 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

مدتی بود که تو این بحث نبودم.ولی باید تجربه اخیر خودم رو اینجا بهتون بگم تا شاید دوستانی که هنوز دنبال ایلتس دادن هستن یه مقدار کنجکاوانه تر به ابعاد قضیه نگاه بکنن.من 3 مارچ امتحان دادم برا بار دوم که درکل 5.5 شدم.بحث من امروز راجب اسپیکینگ ایلتس هستش .در مرکز پروشات با بی رحمی تمام ممتحن بهم داد 5 و این در حالی بود که من هیچ اشتباهی که نداشتم که هیچ حتی قادر به بسط موضوع بودم جوری که خودش قطع می کرد.موضوع هم برای من خیلی ساده بود و هم خیلی عمومی.حالا 2 روز پیش من مصاحبه دکترا داشتم که در هر دو تا مصاحبه که به زبان انگلیسی بود و خیلی تخصصی تر و اکادمیک تر تز یک امتحان اسپیکینگ ایلتس موفق بودم .جوری که در هر دو مصاحبه کمیته پذیرش بهم در توانایی انگلیسی اوکی دادن در صحبتاشون.وقتی یادم می افته چه حقی ازم خوردن عصبی می شم و لعنت می فرستم به کسانی که 1 سال من و امثال من رو بی رحمانه گرفتن .منظورم ایلتس چی و ای دی پی چی ها هستن .البته من در بحث رایتینگ هم حق ام خورده شد .گواه ام هم این هست که موضوع رایتینگ در حوزه تخصصی ام بود و مقاله ای اس ای ازش در اورده بودم.خوشحال ام بخاطر قبولی ام در مصاحبه و تاسف بخاطر از دست رفتن 1 سال نازنین

همنطور که behnam10 عزیز بار ها اعلام کردن این آزمون تبدیل شده به یک کلاه برداری !

نیتجیه آیلتس بنده W 5.5 , R 8.5 , L 7, S 6

من به انلگیسی مسلما مسلط نیستم ولی انتظار حداقل 6 و یا 6.5 رو در بخش رایتینگ داشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ARASH6 نمایش پست ها
    همنطور که behnam10 عزیز بار ها اعلام کردن این آزمون تبدیل شده به یک کلاه برداری !

نیتجیه آیلتس بنده W 5.5 , R 8.5 , L 7, S 6

من به انلگیسی مسلما مسلط نیستم ولی انتظار حداقل 6 و یا 6.5 رو در بخش رایتینگ داشتم.
    من یک مدت نمرات افرادی رو که سطح قابل قبولی داشتن نگاه میکردم ،یه جورایی به نظر میرسه سالهاست که به صورت رندوم یا حساب شده یکی از نمره ها رو پایین میارن که شخص ناراضی باشه یا مجبور شه دوباره امتحان بده،من کسایی رو دیدم که مثلا سه بخش رو 8 یا 8.5 گرفتن و آخری رو در حد 5 یا 5.5

به ایران و غیر از ایران هم خیلی ربطی نداره ، ظاهراً یک روند کلی هست.