صفحه 192 از 199 نخستنخست ... 92142182183184185186187188189190191192193194195196197198199 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,911 تا 1,920 , از مجموع 1990

موضوع: اعتراض به مراکز برگزاری IELTS و نتایج

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعتراض به مراکز برگزاری IELTS و نتایج

نقل قول نوشته اصلی توسط Peyman7293 نمایش پست ها
    دوست عزیز شاید شما از برخی نقاط در زبان انگلیسی بسیار قوی باشید اما شاید به یک سری مسائل ساده و پیش پا افتاده دقت نکرده باشید و باعث شده باشه نمره شما کمتر از اون چیزی که حقتون بوده بشه. مثلاً Analythical که شما نوشتید اشتباه هست و h نداره و باید می نوشتید Analytical. کلاً رایتینگ بسیار موشکافانه و با وسواس تصحیح می شه و از کوچکترین ایراداتی که ممکن هست به چشم نیاد هم نمره کم می کنند. وقتی در اینترنت معیارهای تصحیح رایتینگ رو بنابر IDP می دیدم متوجه شدم که مصحح برگه شما حتی می تونه از خوانایی دست خط شما هم نمره کم کنه. البته شما قطعاً اعتراض بدید اما اگر اعتراض جواب نداد به نظر من سری بعد به موارد پیش پا افتاده بیشتر اهمیت بدید.
    با سلام.
    این قسمت که بولد کردم را می شود منبع بدهید. شاید واقعا ما باید رایتنگمان را تغییر بدهیم. من همیشه فکر می کردم معیار ها چیز دیگری است.

نقل قول نوشته اصلی توسط tahsil2 نمایش پست ها
    با سلام.
    این قسمت که بولد کردم را می شود منبع بدهید. شاید واقعا ما باید رایتنگمان را تغییر بدهیم. من همیشه فکر می کردم معیار ها چیز دیگری است.
    As long as it doesn't affect the examiner's ability to read your essay, then it should not affect your writing score. If, however, it is difficult for the examiner to read the essay, then your score may be negatively affected.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10 نمایش پست ها
    افراد زیادی هستن که دفعات بالا مثلا 10 بار آیلتس دادن. فرق اونا با شما اینه که نمیان اینجا تجربه شون رو به اشتراک بزارن چون خجالت میکشن بگن انقدر زمان و پول رو صرف اینکار کردن و دست آخر هم نمرات لازم رو نگرفتن.

من 2 با آیلتس دادم و هر 2 بار با کمی صحبت با سایر شرکت کنندگان متوجه شدم که حرف زدن عادی خودشون رو هم فراموش کردن چون استرس دفعه ی n-ام رو دارن که باز هم قراره خراب کنن!

متاسفانه انقدر این قبیل دوستان تجارب شون رو نمیگن که یک عده ای فکر می کنن آیلتس یک آزمون استاندارد هست فقط بعضیا (مثل بنده) به خاطر سلیقه ی شخصی از این آزمون خوشمون نمیاد!!

این ایراد اساسی فرهنگی ایرانی ها هستش که نسبت به شرایط ظالمانه معمولا سکوت یا حتی کرنش می کنن و شرایط بی معنا برای مدت بسیار طولانی بر اونها حاکم میشه.

ویژگی دیگر ما ایرانی ها اینه که به خودمون زحمت نمیدیم یک کم مطالعه و تحقیق بکنیم. مثل مورچه ی کارگر فقط پشت سر هم آزمون میدیم و جیب یک آدم پست رو اون سر دنیا پر از پول می کنیم تا بیاد و روز به روز با وسواس بیشتر نمره بده!! چرا؟ چون اینکارش باعث میشه شما بجای 5 بار 10 بار بری و پول آزمون رو بپردازی.

اینهمه ما در تاپیک های مختلف برای خود این دوستان گفتیم که زمان و هزینه ی با ارزش رو پای این آزمون غیر استاندارد نزارین. اصلا دوستان به خودشون زحمت نمیدن صفحات قبلی تاپیک ها رو بخونن. مدام سوالات تکراری و مدام نمایش بی اطلاعی محض هست. این فرهنگ من ایرانی و شمای ایرانی شده. در اون 2 باری که آزمون دادم بعد از صحبت با بغل دستی ها و افراد در صف ، متوجه شدم که فقر آگاهی بیداد میکنه. جالبه که با همین فقر اطلاعاتی ، اکثر دوستان سخنرانی هم می کنن و مثلا یکی از بچه ها در اونجا می کفت که «خيليا در رایتینگ آیلتس 8 و بالاتر میگیرن»!!!

بنده خدا نمیدونه که در کل ایران تقریباً یکساله که هیچکس 8 نگرفته ، حتی مدرسین آیلتس. امان از ناآگاهی و این فرهنگی که من و شما پیدا کردیم!!
    سلام.
    من یک دوست هندی دارم که میانگینش 8.5 هست. البته ایشون چون به 4 تا CLB10 نیاز داشت مجبور شد 2 بار آیلتس بدهد. با فاصله یک ماه. رایتینگ اولی 7.5 و دومی 8.5 شد. وقتی ازش پرسیدم چه تفاوتی در سبک نوشتارت انجام دادی خندید و گفت دقیقا هیچی!
    با توجه به اینکه فاصله یک نمره ای رایتنگ 7.5 تا 8.5 خیلی بیشتر از یک نمره 6.5 تا 7.5 هست (چون اصولا هرچه بالاتر بروند بایستی خطاها شدیدا کمتر بشود) جای تعجب دارد که اینقدر به ایشون تفاوت نمره دادند. منظورم این است که شدیدا به اگزمینر برمیگردد که به شما چند بدهد و واقعا جای تاسف دارد که رایتنگ را اینقدر Subjective طراحی کرده اند. نمونه 6 و 7.5 شما بزرگنر مثال این نمونه است. جالب تر اینکه من رایتنگهایم را می دهم به ایشون صحیح کند و همیشه به جز 2-3 مورد جزئی ایرادی نمی گیرد ولی رایتنگ من روی 6.5 مانده است.

Member
    رشته و دانشگاه
    Rice University - Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط tahsil2 نمایش پست ها
    سلام.
    من یک دوست هندی دارم که میانگینش 8.5 هست. البته ایشون چون به 4 تا CLB10 نیاز داشت مجبور شد 2 بار آیلتس بدهد. با فاصله یک ماه. رایتینگ اولی 7.5 و دومی 8.5 شد. وقتی ازش پرسیدم چه تفاوتی در سبک نوشتارت انجام دادی خندید و گفت دقیقا هیچی!
    با توجه به اینکه فاصله یک نمره ای رایتنگ 7.5 تا 8.5 خیلی بیشتر از یک نمره 6.5 تا 7.5 هست (چون اصولا هرچه بالاتر بروند بایستی خطاها شدیدا کمتر بشود) جای تعجب دارد که اینقدر به ایشون تفاوت نمره دادند. منظورم این است که شدیدا به اگزمینر برمیگردد که به شما چند بدهد و واقعا جای تاسف دارد که رایتنگ را اینقدر Subjective طراحی کرده اند. نمونه 6 و 7.5 شما بزرگنر مثال این نمونه است. جالب تر اینکه من رایتنگهایم را می دهم به ایشون صحیح کند و همیشه به جز 2-3 مورد جزئی ایرادی نمی گیرد ولی رایتنگ من روی 6.5 مانده است.

به شخصه این مشکل نمره دهی رو فقط در آیلتس دیدم. مثلاً رایتینگ تافل رو دفعه اول 29 از 30 گرفتم و یکماه پیش هم دقیقاً همون 29 از 30 دادن. یعنی این حالت Subjective آیلتس دیگه زیادی خاص شده!!

در خصوص آزمون دیگر یعنی GRE هم من تجربه ی مثبتی از نمره دهی رایتینگ داشتم که قبلا در پست زیر گفته بودم:

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10 نمایش پست ها
    نکته ی بسیار خوبی رو اشاره کردید که نشان از استاندارد بودن آزمون GRE داره:

تفاوت 1.5 نمره ای بنده در رایتینگ آزمون آیلتس به فاصله ی یکماه بوده و بدون تغییر کردن سطح زبان بنده. ولی برای GRE دفعه اول رایتینگ 3 گرفتم و بعد یکسالی رو روی اون کار کردم تا بعدش به 4 رسیدم و حالا بعد از حدود 5 سال به دلیل کار کردن بسیار بیشتر با زبان انگلیسی تونستم نمره ی 5 از 6 در بخش بسیار دشوار یعنی رایتینگ GRE بگیرم. در تمام مدت برام مشهود بود که نمره دهی عادلانه و دقیق هست و این من هستم که دارم قوی تر میشم. ولی عکس این مطلب رو در آزمون بی در و پیکر آیلتس دیدم. خلاصه ی نمرات بنده در آرمون GRE در لینک زیر :

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2540194

راستی دفعه اول که 3 گرفتم تنها دفعه ای بود که فرمت آزمون کاغذی بود و می دونیم که در فرمت کامپیوتری به دلیل عواملی چون امکان کپی پیست و نبود مشکل دست خط های ناخوانا ، کلا نمره ها یک مقدار بالاتر میره ، مثلا نیم نمره. بعلاوه چشم ما با حالت تایپی لغات آشناتره و امکان خطای Spelling در فرمت تایپی نسبت به دست خطی ، کمتر میشه . . .
    ویرایش توسط behnam10 : June 16th, 2018 در ساعت 03:10 AM

دوستان عزیز،
    نتایج اعتراض من اومد. همین الان روی وبسایت IDP مشاهده کردم که نمره رایتینگ بنده به اندازه 1 نمره افزایش داشته و از 5.5 به 6.5 تبدیل شد. موسسه پروشات هم با من تماس گرفتن و شماره کارت خواستن که مبلغ پولی که داده بودم رو بر گردونن. با این احتساب نمرات من w: 6.5 S:8 L:8.5 R:7.5 و در نهایت OVERALL:7.5 تغییر یافتن که البته OVERALL تغییری نکرد. من کامنت های مصحح اول و دوم (مصحح اعتراض) رو روی سایت IDP خوندم. باید بگم که مصحح اول فقط قصد داشته منو بندازه تا یکبار دیگه (با توجه به نمرات دیگرم که بالا هستن) در آزمون شرکت کنم. از تفاوت کامنت های دو مصحح میشه فهمید که برادران استرالیایی هم فهمیدن تو ایران چه خبره و چه دکونی براشون باز شده. در هر حال من از نمره 6.5 هم راضی نیبستم. چون میدونم که قدرت نوشتارم چقدر هست و در کل بیشتر با انگلیسی سر و کار دارم تا فارسی. امیدوارم بقیه هم نتیجه خوبی بگیرن از اعتراض هاشون. اما در کل، نصیحت من اینه که برای تافل اقدام کنید. چون IDP به هیچ وجه پاسخگو به هیچ احدی نیست!

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan_eh25318 نمایش پست ها
    دوستان عزیز،
    نتایج اعتراض من اومد. همین الان روی وبسایت IDP مشاهده کردم که نمره رایتینگ بنده به اندازه 1 نمره افزایش داشته و از 5.5 به 6.5 تبدیل شد. موسسه پروشات هم با من تماس گرفتن و شماره کارت خواستن که مبلغ پولی که داده بودم رو بر گردونن. با این احتساب نمرات من w: 6.5 S:8 L:8.5 R:7.5 و در نهایت OVERALL:7.5 تغییر یافتن که البته OVERALL تغییری نکرد. من کامنت های مصحح اول و دوم (مصحح اعتراض) رو روی سایت IDP خوندم. باید بگم که مصحح اول فقط قصد داشته منو بندازه تا یکبار دیگه (با توجه به نمرات دیگرم که بالا هستن) در آزمون شرکت کنم. از تفاوت کامنت های دو مصحح میشه فهمید که برادران استرالیایی هم فهمیدن تو ایران چه خبره و چه دکونی براشون باز شده. در هر حال من از نمره 6.5 هم راضی نیبستم. چون میدونم که قدرت نوشتارم چقدر هست و در کل بیشتر با انگلیسی سر و کار دارم تا فارسی. امیدوارم بقیه هم نتیجه خوبی بگیرن از اعتراض هاشون. اما در کل، نصیحت من اینه که برای تافل اقدام کنید. چون IDP به هیچ وجه پاسخگو به هیچ احدی نیست!
    با توضیح شما و دوستان دیگر، دیگه جای هیچ شکی نیست که از روی عمد این کار رو انجام می دهند !

Junior Member

منم 2 ژوئن امتحان دادم اسپیکینگ 7، لیسنینگ 7.5، ریدینگ 8 اونوقت رایتینگ بهم دادن 5.5!!! واقعا نمیدونم چرا انقد نمرات رایتینگ رو بد میدن اگر حقم رو میدادن باید اورال 7.5 میشدم

نقل قول نوشته اصلی توسط rosamonde نمایش پست ها
    منم 2 ژوئن امتحان دادم اسپیکینگ 7، لیسنینگ 7.5، ریدینگ 8 اونوقت رایتینگ بهم دادن 5.5!!! واقعا نمیدونم چرا انقد نمرات رایتینگ رو بد میدن اگر حقم رو میدادن باید اورال 7.5 میشدم
    بنده شخصی رو میشناسم که همزمان با شما در کانادا امتحان دادن با دوتا 8 و یک 7 و نمره رایتینگ 5.
    من اطمینان دارم که بصورت برنامه ریزی شده اینکار رو با نمرات انجام میدن تا شخص مجبور باشه دوباره امتحان بده وگرنه این سطح نمرات متفاوت با هیچ نوع منطقی سازگار نیست. دقیقا مثل اینست که مثلا رکورد یک ورزشکار را برای دویدن صد متر ده ثانیه و برای شنا کردن صدمتر ده دقیقه ثبت کنند.

به هيچ وجه شك نكنيد دوست عزيز. بنده نامه اي به وزارت آموزش و وزارت كار در استراليا خواهم فرستاد و پيگير اين مرضوع خواهم بود. اينها بايد بدونن كه نبايد با كساني كه در اين تست شركت ميكنند اين حركت ها رو انجام بدن! اين خاصه ايران هم نيست! اما بيشتر ايراني ها رو مورد هدف قرار دادن!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rosamonde نمایش پست ها
    پارسال برای منم همین اتفاق برام افتاد.
    ریدینگ و لسنینگ 8 و اسپیکینگ 7، رایتینگ رو 5.5 دادن! اعتراض هم فایده ای نداشت. دوباره امتحان دادم این بار رایتینگ رو 6 دادن!