صفحه 193 از 199 نخستنخست ... 93143183184185186187188189190191192193194195196197198199 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,921 تا 1,930 , از مجموع 1990

موضوع: اعتراض به مراکز برگزاری IELTS و نتایج

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعتراض به مراکز برگزاری IELTS و نتایج

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan_eh25318 نمایش پست ها
    دوستان عزیز،
    نتایج اعتراض من اومد. همین الان روی وبسایت IDP مشاهده کردم که نمره رایتینگ بنده به اندازه 1 نمره افزایش داشته و از 5.5 به 6.5 تبدیل شد. موسسه پروشات هم با من تماس گرفتن و شماره کارت خواستن که مبلغ پولی که داده بودم رو بر گردونن. با این احتساب نمرات من w: 6.5 S:8 L:8.5 R:7.5 و در نهایت OVERALL:7.5 تغییر یافتن که البته OVERALL تغییری نکرد. من کامنت های مصحح اول و دوم (مصحح اعتراض) رو روی سایت IDP خوندم. باید بگم که مصحح اول فقط قصد داشته منو بندازه تا یکبار دیگه (با توجه به نمرات دیگرم که بالا هستن) در آزمون شرکت کنم. از تفاوت کامنت های دو مصحح میشه فهمید که برادران استرالیایی هم فهمیدن تو ایران چه خبره و چه دکونی براشون باز شده. در هر حال من از نمره 6.5 هم راضی نیبستم. چون میدونم که قدرت نوشتارم چقدر هست و در کل بیشتر با انگلیسی سر و کار دارم تا فارسی. امیدوارم بقیه هم نتیجه خوبی بگیرن از اعتراض هاشون. اما در کل، نصیحت من اینه که برای تافل اقدام کنید. چون IDP به هیچ وجه پاسخگو به هیچ احدی نیست!
    اون متن که تو سایت IDP خوندید یک template هست و به همه همون رو نشون میدهند. ولی من مطمئینم که رایتینگها از ایران خارج نمی شه و همین جا صحیح میشه. این شایعه رقتن به استرالیا رو هم خودشون مطرح کردند که بچه ها اعتراض نکنند.

یکبار جواب درخواست EOR من زیر 10 روز اومد و من شک کردم که نکنه اصلا به استرالیا نفرستادند. یک ایمیل به IDP استرالیا زدم و گفتم آیا شما درخواست اعتراض من را دریافت کرده اید؟ جواب داد بله من در سیستم دارم می بینم که اعتراض شما در حال بررسی هست و وقتی جواب آمد از طریق سنترتون به شما اطلاع داده می شود.
    بهش ایمیل زدم گفتم من جواب اعتراضم را 10 روز پیش دریافت کردم شما چطور اعلام می کنید که در حال بررسی است؟!!
    .
    می خواهم بگم اگر اعتراضی دارید به نظرم به همین مراکز ایران بتوپید شاید جواب داد.

Junior Member faridcboy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering - Tabriz University

من هم دوم June امتحان داده بودم که نمراتم به این صورته:

L:8
    R:8.5
    W:6
    S:6.5

Overall: 7.5

در طی ۲ ماهی که با استاد خصوصی کار می‌کردم، میگفت با توجه به سخت‌گیری هایی که الان میکنند رایتینگ بین ۶.۵ تا ۷.۵ میگیری و اسپیکینگ ات رو با توجه به فلوئنسی که داری ۸. که قشنگ هر کدوم رو نیم تا یک نمره پایین تر دادن و این اوج بی انصافیه.

من قبل ثبت نام هم این تاپیک رو دیدم و دودل شده بودم منتهی با توجه به هزینه و زمانی که تا اون زمان گذاشته بودم ترجیح دادم شانسمو امتحان کنم که اینطوری شد.

سوالی که الان دارم اینه که آيا میارزه اعتراض بدم یا نه؟! اساسا اورآل هم تغییر نخواهد کرد و بعید میدونم اون دو تا نمره هر دو به ۷ برسن و نهایتا هر کدوم ۰.۵ نمره افزایش پیدا میکنن. تنها دلیل این حس حرص خوردن خودم هست که کمتر دادن و اگر با اعتراض تمره افزایش پیدا کنه، این حس ارضا میشه )
    !Wubba lubba dub dub

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

نقل قول نوشته اصلی توسط faridcboy نمایش پست ها

در طی ۲ ماهی که با استاد خصوصی کار می‌کردم، میگفت با توجه به سخت‌گیری هایی که الان میکنند رایتینگ بین ۶.۵ تا ۷.۵ میگیری و اسپیکینگ ات رو با توجه به فلوئنسی که داری ۸. که قشنگ هر کدوم رو نیم تا یک نمره پایین تر دادن و این اوج بی انصافیه.

من قبل ثبت نام هم این تاپیک رو دیدم و دودل شده بودم منتهی با توجه به هزینه و زمانی که تا اون زمان گذاشته بودم ترجیح دادم شانسمو امتحان کنم که اینطوری شد.

سوالی که الان دارم اینه که آيا میارزه اعتراض بدم یا نه؟! اساسا اورآل هم تغییر نخواهد کرد و بعید میدونم اون دو تا نمره هر دو به ۷ برسن و نهایتا هر کدوم ۰.۵ نمره افزایش پیدا میکنن. تنها دلیل این حس حرص خوردن خودم هست که کمتر دادن و اگر با اعتراض تمره افزایش پیدا کنه، این حس ارضا میشه )
    شما چند ساله زبان میخونی؟

Senior Member

شما که نمره اورال خوبی داری.
    من نظر شخصیم رو میگم. اما در نهایت تصمیم با خودتون هست: با همین 7.5 اپلای کن، هزینه اضافی بابت اعتراض و صرفا احساساتت نده. نمی گم بی نتیجه است اما همه اعتراضها هم به جایی نمی رسن. یه درصدی هستن که نمراتشون عوض می شه.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ramehdi نمایش پست ها
    شما چند ساله زبان میخونی؟
    من از سال ۸۶ تا ۹۲ تو کانون زبان خوندم. بعد یه سال به خاطر کنکور گذاشتم کنار و بعد از ۹۳ دوباره شروع کردم و دوسالی باز خوندم. البته در تمام این مدت فیلم و سریال و موزیک انگلیسی گوش میدادم و یه سری تمرینات دیگه که باعث شده زبانم از یادم نره

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidevf نمایش پست ها
    شما که نمره اورال خوبی داری.
    من نظر شخصیم رو میگم. اما در نهایت تصمیم با خودتون هست: با همین 7.5 اپلای کن، هزینه اضافی بابت اعتراض و صرفا احساساتت نده. نمی گم بی نتیجه است اما همه اعتراضها هم به جایی نمی رسن. یه درصدی هستن که نمراتشون عوض می شه.
    بله خوشبختانه نمره اورآل درست لب مرز یعنی 7.25 شده که با شیفت به بالا شده 7.5 و حتی اگه اون دو تا نمرم بشه 7 باز نمره اورآل ام 7.5 میمونه.

اساسا من خودم به شخصه بعید میدونم جایی در اروپا باشه که با این نمره نشه رفت چون دوستان زیادی رو داشتم که با نمره خیلی پایین تر رفتن. اما از اونجایی که برای امریکا و کانادا هم میخوام اپلای کنم میترسم چون استاد محوره این نمره پایین رایتینگ و اسپیکینگ رو قبول نکنن. البته دوستی میگفت خودشون در جریان هستند که آیلتس نمره کم میده و به این مورد توجه دارند

نمیدونم واقعا
    !Wubba lubba dub dub

Senior Member

من از سال ۸۶ تا ۹۲ تو کانون زبان خوندم. بعد یه سال به خاطر کنکور گذاشتم کنار و بعد از ۹۳ دوباره شروع کردم و دوسالی باز خوندم. البته در تمام این مدت فیلم و سریال و موزیک انگلیسی گوش میدادم و یه سری تمرینات دیگه که باعث شده زبانم از یادم نره

بله خوشبختانه نمره اورآل درست لب مرز یعنی 7.25 شده که با شیفت به بالا شده 7.5 و حتی اگه اون دو تا نمرم بشه 7 باز نمره اورآل ام 7.5 میمونه.

اساسا من خودم به شخصه بعید میدونم جایی در اروپا باشه که با این نمره نشه رفت چون دوستان زیادی رو داشتم که با نمره خیلی پایین تر رفتن. اما از اونجایی که برای امریکا و کانادا هم میخوام اپلای کنم میترسم چون استاد محوره این نمره پایین رایتینگ و اسپیکینگ رو قبول نکنن. البته دوستی میگفت خودشون در جریان هستند که آیلتس نمره کم میده و به این مورد توجه دارند

نمیدونم واقعا
    شما می خوای بعد از اعتراض به 7.5 کامل برسی دیگه؟
    بیخیال شین به نظر من، پول بیخود برای اغنا شدن احساستون ندید.
    ببینین به جرئت می تونم بگم که برای کانادا هم مشکلی پیش نمیاد. منم با رایتینگ 6 اپلای کردم. استاد اگر از رزومه شما خوشش بیاد باهاتون مصاحبه می کنه که اسپیکینگتون رو چک کنه.
    اگر هم خیلیییی به رایتینگ شک کنه ازتون میخواد که یه sample بنویسین (مربوط به رشته تون)
    خلاصه که شما بعد از تقویت رزومه، مثلا اگه مقاله نداری حتما ISI بنویس و بعدش حتما اپلای کن

رشته و دانشگاه

ببینین به جرئت می تونم بگم که برای کانادا هم مشکلی پیش نمیاد. منم با رایتینگ 6 اپلای کردم. استاد اگر از رزومه شما خوشش بیاد باهاتون مصاحبه می کنه که اسپیکینگتون رو چک کنه.
    اگر هم خیلیییی به رایتینگ شک کنه ازتون میخواد که یه sample بنویسین (مربوط به رشته تون)
    خلاصه که شما بعد از تقویت رزومه، مثلا اگه مقاله نداری حتما ISI بنویس و بعدش حتما اپلای کن
    حقیقتش به غیر از احساس موارد دیگه‌ای هم بود مثل اپلای برای اقامت کانادا و استرالیا و همچنین نگرانی از اینکه استادا یا ادمیشن کامیتی‌ها به خاطر نمرات پایین اسپیکینگ و رایتینگ کنار بزارن.

ولی خب با توجه به تجربه دوستان و همچنین مواردی که شما فرمودید ظاهرا اعتراض به جایی نمیرسه و احتمالا با همین نمره بسازم.
    !Wubba lubba dub dub

جواب اعتراض بنده بعد از بیش از یک ماه بالاخره ارسال شد، متاسفانه هیچ تغییری در نمره های بنده اعمال نشده است، متاسفم برای IDP !

Junior Member am8in آواتار ها

درسته. دیدم کسایی رو با شرایط مشابه...! رزومه خیلی مهم میتونه باشه

Junior Member

سلام. من دوم آگوست امتحان دادم. نمراتم امروز اعلام شد:
    L:8.5 R:8.5 S:7 W:6
    الان که اینجا نظرات رو میخونم میبینم که خیلیا مثل من از نمره رایتینگشون ناراضی اند. نمیدونم واقعا مخصوصا نمرات رو پایین میدن یا معیارهایی دارن که ما نمیدونیم (معیارهایی که همه جا اعلام میشه رو خوندم و فکر می کنم تا حد زیادی رعایتشون کردم). فقط من اگه یه اسکیل خودم رو در زبان انگلیسی قبول داشته باشم اون اسکیل، رایتینگه. جالبه که این بخش با اختلاف، پایین ترین نمره مه. )
    به هر حال نگرانیم اینه که این نمره 6 از مینیمم تعیین شده توسط بعضی دانشگاه ها پایین تر باشه. سوالم از دوستانی که تجربه بیشتری دارن اینه که فکر میکنید چند درصد دانشگاه ها مینیمم قابل قبولشون برای هر اسکیل بیشتر از 6 هست؟ سپاس.