صفحه 3 از 26 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 255

موضوع: میزان حقوق شاغلان و مالیات مرتبط با آن

پیش فرض پاسخ : میزان حقوق در آلمان

من که تحقیق کردم شرکت های آلمانی واقعا الان به نیروی کار نیاز دارن و موقیت خالی زیاد هست ولی در نظر داشته باشین که شرکت های بزرگ به آدم های بزرگ نیاز دارن! فکر نکنین که با گرفتن یه مدرک دانشگاهی و بلد بودن در حد متوسط دوتا نرم افزار تخصصی ماهی ۴۰۰۰ یرور حقوق می گیرین!! الان خیلی از شرکت ها تعداد کارمندهاشون رو کم کردن برای مقابله با رکود اقتصادی اروپا و الان به نیروی کار متخصص نیاز دارن ولی این افرادی رو که اخراج کردن همون افرادی بودن که مهارت خاصی نداشتن و نیازی بهشون نبوده.
    مدرک دانشگاهی به هیچ عنوان ملاک برای گرفتن کار نیست. دوستان در نظر داشته باشین که سیستم کشورهای توسعه یافته مثل آلمان بر مبنای توانایی یک نفر هست و نه سطح تحصیلاتش. یادم می یاد چند وقت پیش که داشتم تحقیق می کردم، همه جا داشتن مدرک دانشگاهی(تازه لیسانس) رو به عنوان مزیت برای گرفتن اون کار ها می گفتن و بیشتر از اون انتظار داشتن که اون فرد بتونه یسری کارها رو که لیست کردن رو انجام بده و سابقه کار داشته باشه در اون زمینه! البته همین ایران هم از زمانی که خصوصی سازی بیشتر شده این امتیاز داشتن مدرک دانشگاهی کمتر شده. اگر متخصص هستین کار زیاد هست ولی اگه هنوز سیستم ادارات دولتی ایران تو فکرتون هست باید بگم تو این وضعیت اقتصادی اروپا بعید هست کار با درامد خوب گیر بیارین. پس realist باشین!
    نظر شما درباره این عکس چی هست؟؟
    -بسم الله ارحمن و ارحیم. سوال مشکل داره!!

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط hirt-01 نمایش پست ها
    آقا نگو اینجا من سکته کردم! جون داداش 80 هزار پست خالی داشتند؟! تلویزیون دم به دم نشون میده آلمانی ها کاسه گدایی دستشونه! قبول دارم برای کسی که کار بلده همیشه کار هست، ولی تلورانس چیزی که من شنیده ام و چیزی که شما گفتید تفاوت سیاه و سفید هستنش!
    دوستان مهندس که آلمان تشریف دارید، واقعا در صنعتی ترین کشور اروپا کار ( تو رشته مهندسی ) پیدا کردن این مقدار آسونه؟ ( تاکیدم روی مهندس تازه کار و بدون تجربه هست )
    پاسخ شما با توجه به مشاهدات شخصی خودم: وضعیت خیلی خیلی بهتر از اون چیزیه که تصورشو بکنید. فقط باید چیزی رو که المانی ها بهش نیاز دارند بلد باشید! یک مهندس عمران با یک سابقه 2/3 ساله، ااگر 1/2 نرم افزار تخصصی هم بلد باشه، خیلی راحت میتونه یک شغل با درامد 3000 یورو ماهیانه پیدا کنه.......یک سری از افراد جویای کار در ایران به بالای 7/8 نرم افزار تخصصی عمران کاملا مسلطند، بعد حقوقشون 500 تومنه در صورتی که اگر بیان اینجا، فقط با نرم افزار افیس و دو تا از اون نرم افزارها میتونن بر اول کار، ماهیانه 3000 یورو در بیارن.فقط باید المانی بلد باشن که البته برای بعضی رشته ها مثل کامپیوتر، همون هم نیازی نیست.
    این رو هم اضافه کنم! بر اساس چیزی که خودم دیدم، و چیزی که صریحا از کارشناسان کاریابی المانی شنیدم، در المان ( بر خلاف انگلستان) داشتن مدرک مرتبط شرط لازم و نه کافی برای پیدا کردن کار هستش که با یادگیری نرم افزارهای تخصصی و یک مقدار سابقه کار میشه در المان شروع بسیار پرشتابی رو داشت.

برای همه جستجوگران کار، ارزوی موفقیت دارم.
    ویرایش توسط daniyal_arj : July 26th, 2012 در ساعت 02:08 AM
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

دوستان این لینک رو هم بخونین و اگه نظری دربارش دارین به من هم بگین.

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali2011 نمایش پست ها
    به نقل از رویترز:
    کد:
    Pay in Germany, which has no nationwide minimum wage, can go well below one euro an hour, especially in the former communist east German states
    من در المان شرقی و در ایالتی هستم که بیشترین نرخ بیکاری در المان رو داره ( برلین، 13%).اینجا یک شرکت خصوصی ( وابسته به دانشگاه ما) برای پیدا کردن کار دانشجویی ، قانونی وجود داره . اولا که همیشه برای دانشجویان در این شرکت کار وجود داره با حداقل پرداخت ساعتی 7 یورو. ثانیا، دوستان من که کار غیر قانونی ( با حقوق کمتر از قبلیه) انجام میدن ساعتی 4-5 یورو میگیرن. این چیزی رو که رویترز میگه، من فقط در دویچه وله شنیدم که این وضعیت برای پناهندگان وجود داره که با حقوق زیر 1 یورو کار میکنند(البته چون اینجا پر از پناهنده هستش، دارم میبینم که عملا وضع پناهنده ها ( که خیلی هاشون بزور تا دبیرستان درس خوندن) از خیلی از دانشجویان دکتری بهتره )
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau

شما خودت چه نظری داری؟؟
    کم رنگ باش ولی‌ دو رنگ نباش

نقل قول نوشته اصلی توسط Matirx نمایش پست ها
    شما خودت چه نظری داری؟؟
    نمی دونم والا! این لینک و خیلی وقت پیش دیده بودم. کلا حرفای متناقض شنیدم از زمانی که شروع به اپلای کردم. یه تعداد گفتن که آلمان حقوق خوب می دن و ...(تو این سایت تعداد این دوستان بیشتر هست) و یه تعداد دقیقا مخالف این حرف و زدن. مثلا یکی از دوستان که شرق (دقیش رو نمی دونم! دروغ نگفته باشم!) هست از وضعیت کار ناراضی بود و می گفت سرمایه گذاری خوب جواب نمیده! احساس می کنم همون حرف قبلی خودم درست هست و اگه واقعا کار بلد باشی، کار با حقوق خوب می تونی گیر بیاری و در غیر این صورت نه. و همچنین رشته به رشته فرق می کنه. ظاهرا رشته های مهندسی پول خوبی می دن!

ApplyAbroad Superstar

نمی دونم والا! این لینک و خیلی وقت پیش دیده بودم. کلا حرفای متناقض شنیدم از زمانی که شروع به اپلای کردم. یه تعداد گفتن که آلمان حقوق خوب می دن و ...(تو این سایت تعداد این دوستان بیشتر هست) و یه تعداد دقیقا مخالف این حرف و زدن. مثلا یکی از دوستان که شرق (دقیش رو نمی دونم! دروغ نگفته باشم!) هست از وضعیت کار ناراضی بود و می گفت سرمایه گذاری خوب جواب نمیده! احساس می کنم همون حرف قبلی خودم درست هست و اگه واقعا کار بلد باشی، کار با حقوق خوب می تونی گیر بیاری و در غیر این صورت نه. و همچنین رشته به رشته فرق می کنه. ظاهرا رشته های مهندسی پول خوبی می دن!
    اینجور که من از با تجربه های اینجا شنیدم همون حرف خودتون درسته! اگه کار بلد باشی برات کار هست، وگرنه راحت نیست پیدا کردنش مخصوصا اگه آلمانی بلد نباشی. من خودم یه سری ایده داشتم، یه نفر که مدت زیادیه آلمانه بهم گفت تو بیا برو گوگل ایده هاتو بگو خیلی سریع جذبت می کنن! و جالب بود میگفت مثلا این جور شرکت هایی مثل گوگل چه آگهی زده باشن چه نزده باشن برای استخدام ،تو اگه بری ایده داشته باشی میگیرنت. فقط مهم اینکه که واقعا یه چیزی بلد باشی و یه ایده ای داشته باشی.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Member
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    اینجور که من از با تجربه های اینجا شنیدم همون حرف خودتون درسته! اگه کار بلد باشی برات کار هست، وگرنه راحت نیست پیدا کردنش مخصوصا اگه آلمانی بلد نباشی. من خودم یه سری ایده داشتم، یه نفر که مدت زیادیه آلمانه بهم گفت تو بیا برو گوگل ایده هاتو بگو خیلی سریع جذبت می کنن! و جالب بود میگفت مثلا این جور شرکت هایی مثل گوگل چه آگهی زده باشن چه نزده باشن برای استخدام ،تو اگه بری ایده داشته باشی میگیرنت. فقط مهم اینکه که واقعا یه چیزی بلد باشی و یه ایده ای داشته باشی.
    حواستون باشه ایده هاتونو ندزدن. چون بعدش سخته ثابت کردن که اون ایده‌ها مال شما بوده.
    بدون آگهی‌ استخدام مدارک تونو می‌فرستین بصورت: Initiativbewerbung
    معمولاً هم فقط برای شرکت‌های خیلی بزرگ جواب میده
    کم رنگ باش ولی‌ دو رنگ نباش

سلام دوستان گرامی
    مرسی بابت بیان تجربیات خود و در اختیار قرار دادن آنها برای عموم
    یه سوال دارم که واقعا گیج گیج ام کرده
    سوال اول:چرا تلویزیون ایران مرتب نشون میده که نمی دونم بیکاری و بد بختی در کشور های اروپایی بی داد می کنه؟
    سوال من از کسایی که دارند آلمانی زنگی می کنند که موضوع این چقدر واقعیت داره؟
    سوال دوم: یک مهندس برق مخابرات با مدرک ارشدو یک سال سابقه کار قبلی در ایران چه مدت زمانی باید در آلمان بگرده تا یک کار مرتبط با رشتش پیدا کنه؟

باتشکر

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط arash250 نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی
    مرسی بابت بیان تجربیات خود و در اختیار قرار دادن آنها برای عموم
    یه سوال دارم که واقعا گیج گیج ام کرده
    سوال اول:چرا تلویزیون ایران مرتب نشون میده که نمی دونم بیکاری و بد بختی در کشور های اروپایی بی داد می کنه؟
    سوال من از کسایی که دارند آلمانی زنگی می کنند که موضوع این چقدر واقعیت داره؟
    سوال دوم: یک مهندس برق مخابرات با مدرک ارشدو یک سال سابقه کار قبلی در ایران چه مدت زمانی باید در آلمان بگرده تا یک کار مرتبط با رشتش پیدا کنه؟

باتشکر
    راز پویایی سیستم اقتصادی غرب که عمدتا بر پایه لیبرال دموکراسی بنیان گذاری شده همین رکود و رونق ها است . اگر به تاریخ عقاید اقتصادی که کتاب بسیار مفیدی هست رجوع کنید بحران های دهه 1929 و اواسط دهه 40 رو میبینید و وال استریت اول که سرمایه داران وال استریت خودشون رو از ساختمان هاشون پرت میکردند پایین و نهایتا از اون بحران که این مسئله فعلی در مقابل اون چیزی به حساب نمیاد عبور کردند و برآیند کلی تمام این قضایا رفاه برای جامعه بود البته نوع رفاه در امریکا و اروپا متمایز هست و اصلا طبقه بندی های اجتماعی هم در این دو قار با هم تفاوت دار البت در شکل بندی و نه در ماهیت که خب جاش اینجا نیست و توضیح مبسوط میخواد. این به اصطلاح بحران هم به این صورت هست که مثلا آمار بیکاری که 3 درصد بوده شده 3.1 درصد ! نه اینکه بره برای 29 درصد یا اینکه مالیات ها افزایش پیدا کرده برای خدمات دهی هست و این رو عموم جامعه هم قبول میکنند اما خب برای اقشار کم درآمد وضعیت فرق میکنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)