صفحه 106 از 106 نخستنخست ... 65696979899100101102103104105106
نمایش نتایج: از شماره 1,051 تا 1,055 , از مجموع 1055

موضوع: EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

نقل قول نوشته اصلی توسط Tesla64 نمایش پست ها
    سلام . من چند تا سوال ابتدایی دارم:
    1- ایا میشه از داخل ایران رزومه فرستاد (بدون داشتن ویزا کار و یا بلو کارت)و اگر جایی اوکی شد بعد برای ویزا اقدام کرد یا ابتدا باید ویزا یا بلو کارت گرفت سپس وارد المان بشی بعد دنبال کار باشی؟
    2- اگر میشه از داخل ایران رزومه فرستاد چگونه هست؟ از طریق چه سایت هایی میشه موقعیت های کاری غیر مقیم ها رو پیدا کرد؟ و شانس کاریابی از این طریق چقدر هست؟
    سلام
    1- بالقوه بله. شما می تونین به هر شرکتی که دلتون می خواد رزومه بفرستین و اگه اونا براتون قرارداد رو فرستادن، امضا کنین و با اون قرارداد برین درخواست ویزای کار کنین از سفارت. ولی بالفعل خیلی خیلی کار سخته، چون معمولا شرکت ها بدون مصاحبه حاضر نیستن کسی رو استخدام کنن و برای مصاحبه ی حضوری هم باید چند ماه منتظر باشن که شما درخواست ویزای شنگن بدین و برین فقط برای یه مصاحبه. البته اگه خیلی سابقه تون خوب باشه و شرکت هم عجله ای نداشته باشه، بازم شاید حاضر باشن صبر کنن. بالاخره هستن کسایی که از همون ایران ویزای کار می گیرن.
    2- هیچ سایتی برای کارهای خارجی ها نیست! یعنی اصلا معنی نداره که بخواد باشه. هیچ شرکتی نمیگه من فقط خارجی می خوام که! آگهی رو شرکت ها تو سایت خودشون یا تو سایت های کاریابی ای مثل de.indeed.com و stepstone.de می زنن. هر کس اپلای کرد، کرده دیگه. خارجی و داخلی نداره و طبیعیه که برای اینکه بخوان برای شما صبر کنن باید شما رزمه ی به مراتب بهتری داشته باشین نسبت به کسایی که از داخل آلمان اپلای میکنن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد کامپپیوتر نرم افزار

سلام
    دوستان کسی از این فایل برنامه ریزی زمانی وقت سفارت که روی وب سایت سفارت هست اطلاعی داره؟ این تا چه حد قابل اکتفا هستش؟الان که زمان انتظار خیلی کمتر شده اما خوب قبل از اون هم که این زمان کم نبود ولی دوستانی بودن که برای ویزای جستجوی کار بودن که زمان فوق العاده کمتر و غیر قابل مقایسه ای با اون فایل برای وقت سفارت منتظر بودن. ایا این نوع ویزا متفاوت هستش؟
    من راستش میخوام اقدام کنم اما این که چه زمانی برام اکی میشه ( البته اگه بشه !!!) برام خیلی مهم هست و اگه خیلی زود این اتفاق بیافته ممکنه که شرایطش را نداشته باشم و نتونم از طرفی اگه با این زمان بندی اعلام شده سفارت هم باشه اون موقع چیزی حدود یک سال و شاید بیشتر باشه.از دوستان کسی نظری داره که کمکم کنه؟
    در کل حدودا چقدر این پروسه از زمان گرفتن وقت ویزا تا زمان اجازه ورود به خاک آلمان طول میکشه؟
    سپاسگزارم که تحمل میکنین و راهنمایی میفرمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad85 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان کسی از این فایل برنامه ریزی زمانی وقت سفارت که روی وب سایت سفارت هست اطلاعی داره؟ این تا چه حد قابل اکتفا هستش؟الان که زمان انتظار خیلی کمتر شده اما خوب قبل از اون هم که این زمان کم نبود ولی دوستانی بودن که برای ویزای جستجوی کار بودن که زمان فوق العاده کمتر و غیر قابل مقایسه ای با اون فایل برای وقت سفارت منتظر بودن. ایا این نوع ویزا متفاوت هستش؟
    من راستش میخوام اقدام کنم اما این که چه زمانی برام اکی میشه ( البته اگه بشه !!!) برام خیلی مهم هست و اگه خیلی زود این اتفاق بیافته ممکنه که شرایطش را نداشته باشم و نتونم از طرفی اگه با این زمان بندی اعلام شده سفارت هم باشه اون موقع چیزی حدود یک سال و شاید بیشتر باشه.از دوستان کسی نظری داره که کمکم کنه؟
    در کل حدودا چقدر این پروسه از زمان گرفتن وقت ویزا تا زمان اجازه ورود به خاک آلمان طول میکشه؟
    سپاسگزارم که تحمل میکنین و راهنمایی میفرمایید.
    اره تا حد زیادی قابل استناد هست. اون افرادی که وقت خیلی نزدیک گرفتن احتمالا به خاطر این بوده که یک نفر وقتش رو کنسل کرده و جا باز شده. برای همین میگیم که برای اینکه نوبت ها درست حسابی رعایت بشه اول کارهاتون رو بکنین (اگر دانشجو هستین پذیرش بگیرین. اگر کاری میرین حداقل اکی قرارداد رو گرفته باشین) بعدش وقت بگیرین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد کامپپیوتر نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط merkava نمایش پست ها
    اره تا حد زیادی قابل استناد هست. اون افرادی که وقت خیلی نزدیک گرفتن احتمالا به خاطر این بوده که یک نفر وقتش رو کنسل کرده و جا باز شده. برای همین میگیم که برای اینکه نوبت ها درست حسابی رعایت بشه اول کارهاتون رو بکنین (اگر دانشجو هستین پذیرش بگیرین. اگر کاری میرین حداقل اکی قرارداد رو گرفته باشین) بعدش وقت بگیرین.
    سلام دوست عزیز ممنونم از راهنماییت
    اما خوب با توجه به زمانبندی اعلام شده از سوی سفارت اکی کردن کار قبل از وقت گرفتن از سفارت خیلی معقول نیست اخه مثلا من با شرکتی صحبت کنم و مصاحبه برم و بعدش وقت بگیرم میشه یه سال دیگه . شاید اون شرکت تا یک سال دیگه نیرویی جذب کنه و این موقعیت از دست بره . از طرفی ممکنه که تغییرات اساسی در روند مهاجرت و نوع ویزا پیش بیاد یک سال زمان کمی برای قوانین مهاجرتی نیست. مثلا ممکنه که قانون ویزای جستجوی کار تغییراتی بکنه یا مثلا رشته های مورد نیاز تغییر بکنن و یا اصلا برای یه مدتی کنسل بشه . از این نظر سوال کردم و نگران بودم. بهرحال سپاسگزارم که وقت گذاشتین و پایخ دادید .

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad85 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز ممنونم از راهنماییت
    اما خوب با توجه به زمانبندی اعلام شده از سوی سفارت اکی کردن کار قبل از وقت گرفتن از سفارت خیلی معقول نیست اخه مثلا من با شرکتی صحبت کنم و مصاحبه برم و بعدش وقت بگیرم میشه یه سال دیگه . شاید اون شرکت تا یک سال دیگه نیرویی جذب کنه و این موقعیت از دست بره . از طرفی ممکنه که تغییرات اساسی در روند مهاجرت و نوع ویزا پیش بیاد یک سال زمان کمی برای قوانین مهاجرتی نیست. مثلا ممکنه که قانون ویزای جستجوی کار تغییراتی بکنه یا مثلا رشته های مورد نیاز تغییر بکنن و یا اصلا برای یه مدتی کنسل بشه . از این نظر سوال کردم و نگران بودم. بهرحال سپاسگزارم که وقت گذاشتین و پایخ دادید .
    آخه از الان هم وقت بگیرین دو تا مشکل داره:

۱. اومدیم زود وقت دادن و اصلا شما قرارداد دستت نرسیده. مجبورین کنسل کنین دوباره وقت بگیرین.
    ۲. اصلا بگیم دیر وقت دادن برای نه ماه آینده. اصلا از کجا معلوم شما تا نه ماه آینده کارفرما پیدا میکنین؟ که در این حالت هم مجبورین کنسل کنین.

معقول ترین حالت اینه تو مصاحبه این موضوع وقت سفارت رو بهشون بگین. و تو همون مصاحبه ازشون بپرسین نظرشون مثبت هست یا نه. همین که دیدین نظرشون تا حدودی مثبت هست (ولی هنوز قطعی نیست) اون موقع وقت بگیرین. اگه همه مسابقه وقت گرفتن بزارن وضعیت خیلی بدتر از این میشه. (که شده دیگه عملا). از این تعداد وقتی که گرفته شده خیلی بیشتر از نصفش هنوز برنامه جدی برای مهاجرت ندارن. ولی خب وقتی مسابقه راه بیوفته همه ضرر میکنن. بهرحال صلاح با خودتونه.

در مورد قوانین هم همین طوری یه شبه دیگه عوض نمیشه. همون موقع که میخاستن ایالت بادن رو شهریه ای بکنن دانشگاه هاشو هم چند ماه داشتن کلنجار میرفتن تا تصویب بشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)