صفحه 150 از 156 نخستنخست ... 50100140141142143144145146147148149150151152153154155156 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,491 تا 1,500 , از مجموع 1557

موضوع: EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

دوستان سلام
    برای مدارک خواسته شده نوشته :
    شناسنامه ( در صورت وجود تغییرات در نام یا نام خوانوادگی شخص درخواست کننده)
    خب این به این معنیه که اگر تغییرات نام و نام خانوادگی نداشت یعنی دیگه ترجمه آلمانی با تایید وزارت امور خارجه لازم نیست ؟؟
    سپاس

Junior Member

سلام. سپاس ولی اینها برای فرصتهای پژوهشی هست. قرارداد کاری برای استخدام میخواستم. دارین؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Tirdad_k نمایش پست ها
    سلام. سپاس ولی اینها برای فرصتهای پژوهشی هست. قرارداد کاری برای استخدام میخواستم. دارین؟
    تو گوگل بزن arbeitsvertrag میاد:
    https://www.minijob-zentrale.de/Shar...cationFile&v=3
    https://rechnungen-muster.de/downloa...nbefristet.pdf
    https://www.haff-partner.de/fileadmi...urzfassung.pdf

Junior Member

سلام وقتتون به خیر. امیدوارم هر جا هستین حالتون خوب باشه.
    بنده 39 سالم هست و دکتری مدیریت آموزشی دارم و یه کارشناسی ارسد روان شناسی بالینی. یه سال مدرسه تدریس کردم یه چند ترمی دانشگاه حق التدریس بودم. چند تا مقاله داخلی دارم و سه تا هم زیر نظر داوری در ژورنال های خارجی.
    با توجه به بازار کار ایران و از اونجایی که زبان انگلیسی و فرانسه ام خوبه و البته المانی هم اندکی می دونم تصمیم گرفتم مهاجرت کنم از طریق کاری. ولی نمی دونم باید از کجا و چطوری شروع کنم سردرگم هستم . ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.
    سپاسگزارم

Moderator

رشته و دانشگاه
    MSc MIS - Shiraz University

ونداد عزیز
    اول عرض کنم سوال شما مربوط به این تالار نمیشه اما پاسخ میدم لطفاً ادامه این بحث را در تالار دیگری دنبال کنید. برای مهاجرت در رشته های پزشکی، غیر مهندسی و علوم پایه، شرایط خیلی متفاوت هست و تقریباً میشه گفت احتمال پیدا کردن کار خیلی کم میشه اما دولت آلمان هر سال لیست مشاغلی که در آنها مشکل تامین نیرو دارد رو اعلام میکنه، با جستجوی ساده میتونین این لیست رو پیدا کنید. چون هر سال تغییر میکنه من نمیتونم چیزی بگم ولی آخرین لیست از پرستاری تا مهندسی رو شامل میشد. باید بگم موضوع اصلی کمبود نیروی جوان هست که کار کنند و مالیات بدهند تا دولت توانایی پرداخت حقوق سالمندان رو داشته باشه وگرنه .... خوب پس نقطه شروع برای شما بررسی لیست مشاغل هست و بعد از اون پیدا کردن کارفرما (که خیلی در تالارها بحث شده و کافیه جستجو کنید یا پستهای من رو دنبال کنید از داخل پروفایلم) و بعدش گرفتن وقت فوری سفارت و بلوکارت و مهاجرت. امیدوارم پاسخ سوالتون رو گرفته باشید. اما شاید (نمیدونم چقدر عملی هست) برای شخصی با مدارک تحصیلی شما گرفتن یک دوره آموزشی خاص در آلمان و بعد مشغول شدن و مهاجرت آسانتر باشه. این رو باید با اداره و یا دانشگاههایی که مربوط به دوره های تخصصی هست مکاتبه و سوال کنید. در حال حاضر روی زبان آلمانیتون تا بالاترین سطحی که میتونین کار کنید و همزمان وقت سفارت هم بگیرید. حتی اگر منجر به مهاجرت نشه چیزی از دست ندادین و زبان جدید یاد گرفتید تا روزی که تقدیر شما رو به آلمان برسونه.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط vandad1390 نمایش پست ها
    سلام وقتتون به خیر. امیدوارم هر جا هستین حالتون خوب باشه.
    بنده 39 سالم هست و دکتری مدیریت آموزشی دارم و یه کارشناسی ارسد روان شناسی بالینی. یه سال مدرسه تدریس کردم یه چند ترمی دانشگاه حق التدریس بودم. چند تا مقاله داخلی دارم و سه تا هم زیر نظر داوری در ژورنال های خارجی.
    با توجه به بازار کار ایران و از اونجایی که زبان انگلیسی و فرانسه ام خوبه و البته المانی هم اندکی می دونم تصمیم گرفتم مهاجرت کنم از طریق کاری. ولی نمی دونم باید از کجا و چطوری شروع کنم سردرگم هستم . ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.
    سپاسگزارم

سلام دوستان. امیدوارم ک همگی خوب باشید توی این شرایط.

امیدوارم که سوالم رو در جای مناسب مطزح گرده باشم. من برای ویزای جاب سیکر اقدام کردم و تا حدودی در مورد بلوکارت اطلاعات کلی دارم. الان یکم گیج شدم، آیا از داخل ایران میشه برای ویزای کاری اقدام کرد؟ مدارکش چی هست (غیر از قرارداد کاری در المان) ؟؟ و اینکه امکان تبدیل پرونده درخواست ویزای جاب سیکر به درخواست ویزای کاری داخل ایران وجود داره؟؟

ممنون میشم راهنماییم کنید

Moderator

رشته و دانشگاه

سلام
    اگر سفارت رفتید و مدارک لازم برای ویزای جستجوی کار رو تحویل دادید بهتره هیچ کاری نکنید و منتظر باشید ویزا بگیرید بعد در آلمان به هر نوعی که میخواهید تغییرش بدید. در کل سوال شما گنگ هست. آیا الان قرارداد کار در دست دارید ؟ آیا قرارداد شما شرایط بلوکارت مثل حقوق کافی رو داره ؟ آیا لیسانس یا فوق لیسانس دارید؟ برای ویزای کاری سطح زبان باید تایید بشه ولی برای بلوکارت نیازی نیست. با اینحال این نوع سوالات رو براحتی میتونید در سایت سفارت بخش مدارک مورد نیاز حل کنید چون هرچه دی/ران پاسخ بدهند ممکنه آپدیت نباشه. به طور کلی اگر شما برای ویزایی درخواست بدید و شرایطتتون به اون ویزا نخوره یا ریجکت بشید امکان تغییر درخواست وجود نداره و دوباره باید از ضفر شروع کنید. مثلاً شما درخواست ویزای بلوکارتی دادید و سفارت ریجکت کرده به دلیل حقوق کم در قرارداد، شما بخواین این درخواست تبدیل به ویزای کار بشه امکانش نیست و باید مجدداً وقت بگیرید و پرونده ببرید.

موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ilaria نمایش پست ها
    سلام دوستان. امیدوارم ک همگی خوب باشید توی این شرایط.

امیدوارم که سوالم رو در جای مناسب مطزح گرده باشم. من برای ویزای جاب سیکر اقدام کردم و تا حدودی در مورد بلوکارت اطلاعات کلی دارم. الان یکم گیج شدم، آیا از داخل ایران میشه برای ویزای کاری اقدام کرد؟ مدارکش چی هست (غیر از قرارداد کاری در المان) ؟؟ و اینکه امکان تبدیل پرونده درخواست ویزای جاب سیکر به درخواست ویزای کاری داخل ایران وجود داره؟؟

ممنون میشم راهنماییم کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط blue_shift59 نمایش پست ها
    سلام
    اگر سفارت رفتید و مدارک لازم برای ویزای جستجوی کار رو تحویل دادید بهتره هیچ کاری نکنید و منتظر باشید ویزا بگیرید بعد در آلمان به هر نوعی که میخواهید تغییرش بدید. در کل سوال شما گنگ هست. آیا الان قرارداد کار در دست دارید ؟ آیا قرارداد شما شرایط بلوکارت مثل حقوق کافی رو داره ؟ آیا لیسانس یا فوق لیسانس دارید؟ برای ویزای کاری سطح زبان باید تایید بشه ولی برای بلوکارت نیازی نیست. با اینحال این نوع سوالات رو براحتی میتونید در سایت سفارت بخش مدارک مورد نیاز حل کنید چون هرچه دی/ران پاسخ بدهند ممکنه آپدیت نباشه. به طور کلی اگر شما برای ویزایی درخواست بدید و شرایطتتون به اون ویزا نخوره یا ریجکت بشید امکان تغییر درخواست وجود نداره و دوباره باید از ضفر شروع کنید. مثلاً شما درخواست ویزای بلوکارتی دادید و سفارت ریجکت کرده به دلیل حقوق کم در قرارداد، شما بخواین این درخواست تبدیل به ویزای کار بشه امکانش نیست و باید مجدداً وقت بگیرید و پرونده ببرید.

موفق باشید
    بله من سفارت رفتم و مدارکم رو برای ویزای جستجوی کار تحویل دادم ولی اخیرا قرارداد کاری گرفتم ولی حقوقش برای بلوکارت کافی نیست.

Moderator

رشته و دانشگاه

اگر کارفرما میتونه براتون وقت سفارت بگیره این مار رو بکنه و شما برای ویزای کار درخواست بدید اما اگر مطمئنید ویزای جستجوی کار شما تایید میشه به نظرم صبر کنید تا با اون ویزا بیاین آلمان و بعد تغییر ویزا بدید. مهمترین چیز اینه که کارفرمای شما حاضر هست صبر کنه یا خیر. میشه بدونم در چه فیلدی قرارداد کاری گرفتید ؟ آیا در زمینه قراردادی که گرفتید سابقه کار دارید ؟ ویزای کار برای مشاغلی که امکان بلوکارت برای آنها هست کمی با مشکل صادر میشه، دلیلش هم این است که کارفرماها بدنبال متخصصین باشن از بازار کار خارحی و نیروی کار نرمال رو از بازار آلمان تامین کنند. این نانوشته هست و هیچ کس این مسئله رو رسماً اعلام نمی کنه اما خوب اتفاقیست که شاهدش هستیم. مثلاً در حوزه کامپیوتر دیگه حقوق زیر 46000 یورو نداریم اینجا ، پس سفارت میگه اگر در این حوزه زیر این مقدار نیرو میخواین یا دارید صوری قرارداد می بندید یا نیروی بی تجربه دارید وارد میکنید که در آلمان به وفور هست. امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ilaria نمایش پست ها
    بله من سفارت رفتم و مدارکم رو برای ویزای جستجوی کار تحویل دادم ولی اخیرا قرارداد کاری گرفتم ولی حقوقش برای بلوکارت کافی نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط blue_shift59 نمایش پست ها
    اگر کارفرما میتونه براتون وقت سفارت بگیره این مار رو بکنه و شما برای ویزای کار درخواست بدید اما اگر مطمئنید ویزای جستجوی کار شما تایید میشه به نظرم صبر کنید تا با اون ویزا بیاین آلمان و بعد تغییر ویزا بدید. مهمترین چیز اینه که کارفرمای شما حاضر هست صبر کنه یا خیر. میشه بدونم در چه فیلدی قرارداد کاری گرفتید ؟ آیا در زمینه قراردادی که گرفتید سابقه کار دارید ؟ ویزای کار برای مشاغلی که امکان بلوکارت برای آنها هست کمی با مشکل صادر میشه، دلیلش هم این است که کارفرماها بدنبال متخصصین باشن از بازار کار خارحی و نیروی کار نرمال رو از بازار آلمان تامین کنند. این نانوشته هست و هیچ کس این مسئله رو رسماً اعلام نمی کنه اما خوب اتفاقیست که شاهدش هستیم. مثلاً در حوزه کامپیوتر دیگه حقوق زیر 46000 یورو نداریم اینجا ، پس سفارت میگه اگر در این حوزه زیر این مقدار نیرو میخواین یا دارید صوری قرارداد می بندید یا نیروی بی تجربه دارید وارد میکنید که در آلمان به وفور هست. امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید.
    خب من نمیتونم بگم جواب ویزای جاب سیکرم چی خواهد بود ولی امیدوارم که مثبت باشه ... از طرف دیگه فعلا بخاطر کرونا و شرایطی که ایجاد کرده سفارت در موارد استثنایی و فوری فقط ویزا و وقت صادر میکنه و معلوم نیست کی برگرده به شرایط عادی کاریش .... بله من در زمینه کاریم سابقه دارم ... رشته م هم معماری هست که فکر میکنم نسبت به رشته های در زمینه کامپیوتر و آی تی حقوق های کمتری داشته باشن!

در مورد ویزای کاری که سطح مشخصی از زبان هم باید داشته باشیم. من B1 رو تموم کردم ولی باز بعلت کرونا امتحانات گوته هم برگزار نمیشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)