نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
سلام،
متاسفانه عدد دقیقی نمیشه گفت. من پیشنهاد می کنم به کارفرماتون پیشنهاد کنین که مثلا یه تاریخی رو حداقل برای سه چهار ماه دیگه بنویسین. اما در کنار اون، یه نامه هم کارفرماتون خطاب به سفارت بنویسه که ما در مورد زمان شروع کار انعطاف پذیر هستیم و اگر لازم شد، می تونه دیرتر شروع کنه.
به نظر من زیر 3 ماه حساب نکنین.
گرفتن ویزا شدیدا بستگی به شهری که میرین داره. توی یه سری از شهرهای کوچیک مثلا درخواست وقت می کردی برای تمدید کارت اقامت، طرف برای دو روز دیگه بهت وقت میداد. توی بعضی از شهرها، باید ایمیل می زدی، طرف سه ماه بعد ایمیلو جواب میداد، برای سه ماه بعدترش نوبت میداد. اینکه چقدر طول بکشه، کاملا بستگی به میزان شلوغی اداره ی اقامت اون شهر داره و اینکه چقدر متقاضی داشته باشه و چقدر خارجی داشته باشه.
تا آخرین بارهایی که من خبر دارم، الان ها خود پروسه ی ویزا، دو سه ماه بیشتر طول نمی کشه.

ممنونم از پاسختون. شروع به کار رو برای 1 می گفتم.
اوایل فوریه وقت ویزامتریک داریم با همسرم. الان دارم مدارکم و آماده میکنم.

یه سوال دیگه. من رشته ام برقه و احتمال خیلی زیاد به چک امنیتی میخورم. حالا این مسئله یه خرده نگرانم کرده، چون شنیدم تا شش ماه هم طول کشیده!!!
اولا جای نگرانی به لحاظ ریجکتی هست؟ (سابقم از همه نظر پاکه!) و اینکه آیا میشه کاری کرد که این پروسه زودتر طی بشه؟

در رابطه با ویزای پیوست هم، آیا ویزای همسرم همزمان با من صادر میشه یا با فاصله؟