صفحه 156 از 156 نخستنخست ... 56106146147148149150151152153154155156
نمایش نتایج: از شماره 1,551 تا 1,557 , از مجموع 1557

موضوع: EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام،
    متاسفانه عدد دقیقی نمیشه گفت. من پیشنهاد می کنم به کارفرماتون پیشنهاد کنین که مثلا یه تاریخی رو حداقل برای سه چهار ماه دیگه بنویسین. اما در کنار اون، یه نامه هم کارفرماتون خطاب به سفارت بنویسه که ما در مورد زمان شروع کار انعطاف پذیر هستیم و اگر لازم شد، می تونه دیرتر شروع کنه.
    به نظر من زیر 3 ماه حساب نکنین.
    گرفتن ویزا شدیدا بستگی به شهری که میرین داره. توی یه سری از شهرهای کوچیک مثلا درخواست وقت می کردی برای تمدید کارت اقامت، طرف برای دو روز دیگه بهت وقت میداد. توی بعضی از شهرها، باید ایمیل می زدی، طرف سه ماه بعد ایمیلو جواب میداد، برای سه ماه بعدترش نوبت میداد. اینکه چقدر طول بکشه، کاملا بستگی به میزان شلوغی اداره ی اقامت اون شهر داره و اینکه چقدر متقاضی داشته باشه و چقدر خارجی داشته باشه.
    تا آخرین بارهایی که من خبر دارم، الان ها خود پروسه ی ویزا، دو سه ماه بیشتر طول نمی کشه.

ممنونم از پاسختون. شروع به کار رو برای 1 می گفتم.
    اوایل فوریه وقت ویزامتریک داریم با همسرم. الان دارم مدارکم و آماده میکنم.

یه سوال دیگه. من رشته ام برقه و احتمال خیلی زیاد به چک امنیتی میخورم. حالا این مسئله یه خرده نگرانم کرده، چون شنیدم تا شش ماه هم طول کشیده!!!
    اولا جای نگرانی به لحاظ ریجکتی هست؟ (سابقم از همه نظر پاکه!) و اینکه آیا میشه کاری کرد که این پروسه زودتر طی بشه؟

در رابطه با ویزای پیوست هم، آیا ویزای همسرم همزمان با من صادر میشه یا با فاصله؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط msh12 نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون. شروع به کار رو برای 1 می گفتم.
    اوایل فوریه وقت ویزامتریک داریم با همسرم. الان دارم مدارکم و آماده میکنم.

یه سوال دیگه. من رشته ام برقه و احتمال خیلی زیاد به چک امنیتی میخورم. حالا این مسئله یه خرده نگرانم کرده، چون شنیدم تا شش ماه هم طول کشیده!!!
    اولا جای نگرانی به لحاظ ریجکتی هست؟ (سابقم از همه نظر پاکه!) و اینکه آیا میشه کاری کرد که این پروسه زودتر طی بشه؟

در رابطه با ویزای پیوست هم، آیا ویزای همسرم همزمان با من صادر میشه یا با فاصله؟
    سلام،
    چک امنیتی رو نمیشه کاریش کرد. ممکنه طول بکشه.
    البته؛ حالا باز اگه دیدین خیلی طول کشید، می تونین ایمیل بزنین به اداره ی اقامت و از استادتون بخواین که ایمیل بزنن و اینا ولی در کل، روندش باید طی بشه. خیلی نمیشه کاریش کرد. اما معمولش اینه که سعی می کنن شما رو به ددلاینتون برسونن. یعنی اولویت بندی پرونده ها معمولا این جوریه. کسی که ددلاینش زودتره رو زودتر بررسی می کنن.
    از نظر ریجکتی هم من تا الان خیلی کم شنیده ام که توی چک امنیتی کسی ریجکت بشه. معمولا قبول می کنن و مشکل خاصی نیست.
    ویزای همراه رو نمیشه گفت کی صادر میشه. بستگی به نظر مسئول پرونده تون داره. گاهی طرف میگه نفر اول باید بیاد اینجا و نشون بده که یه خونه ی حداقل 24 متری داره، بعضی ها میگن از همون ایران هم اکیه. بعضی ها میگن اصلا ویزای همراه یعنی برای کسی که خودش تو آلمانه و بنابراین، معنی نداره که ما وقتی خود شخص اصلی هنوز توی آلمان نیست، برای همراهش ویزای همراه صادر کنیم، ولی بعضی ها صادر می کنن. متاسفانه؛ سلیقه ایه. اما نگران نباشین، حالا یه کمی ممکنه این ور و اون ور بشه، ولی خیلی هم طول نمی کشه معمولا. درست میشه. نگران اون چیزاش نباشین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

سلام دوستان
    من برنامه نویس هستم و یک قرارداد کاری با یک شرکت معتبر آلمانی دارم که شروع قرارداد سه ماه آینده هست
    لطفا اگر کسی اطلاعات داره منو راهنمایی کنه برای گرفتن بلو کارت چه کارهایی باید انجام بدم
    مدرک کارشناسی من از دانشگاه علمی کاربردی هست آیا نیاز هست که از طریق زاب تایید بشه؟
    چطور باید از سفارت وقت بگیرم؟
    آیا نیاز به تایید مدارک توسط سفارت هم هست؟
    آیا مدارک فنی حرفه ای هم باید ترجمه بشه؟
    آیا نیاز به برگه عدم سو پیشینه و ترجمه و تایید اون هم دارم؟
    این پروسه چقدر زمان می بره؟
    من سابقه کارم بدون بیمه هست آیا از محل کارم نامه بگیرم سفارت قبول می کنه؟
    خیلی ممنون می شم به سوالات من کسی که تحربه رفتن این راه رو داره پاسخ بده

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin_ramin82 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برنامه نویس هستم و یک قرارداد کاری با یک شرکت معتبر آلمانی دارم که شروع قرارداد سه ماه آینده هست
    لطفا اگر کسی اطلاعات داره منو راهنمایی کنه برای گرفتن بلو کارت چه کارهایی باید انجام بدم
    مدرک کارشناسی من از دانشگاه علمی کاربردی هست آیا نیاز هست که از طریق زاب تایید بشه؟
    چطور باید از سفارت وقت بگیرم؟
    آیا نیاز به تایید مدارک توسط سفارت هم هست؟
    آیا مدارک فنی حرفه ای هم باید ترجمه بشه؟
    آیا نیاز به برگه عدم سو پیشینه و ترجمه و تایید اون هم دارم؟
    این پروسه چقدر زمان می بره؟
    من سابقه کارم بدون بیمه هست آیا از محل کارم نامه بگیرم سفارت قبول می کنه؟
    خیلی ممنون می شم به سوالات من کسی که تحربه رفتن این راه رو داره پاسخ بده
    سلام،
    تا جایی که می دونم همه ی کسایی که مدرکشونو خارج از آلمان گرفته ان، باید مدرکشونو تو آلمان معادل کنن؛ حتی اگه از صنعتی شریف گرفته باشن. اما اینکه برای شما کی باید انجام بشه و از ایران باید درخواست بدین یا وقتی بیاین اینجا رو نمی دونم.
    سایت ویزامتریک و سفارت آلمان رو چک کنین؛ ببینین باید از ویزامتریک وقت بگیرین یا از خود سفارت. وقتی های توریستی رو که ویزامتریک می داد؛ بعدا فکر کنم دانشجویی هم بهش اضافه شد. الانو نمی دونم که ویزای کاری رو کجا باید درخواست بدین.
    معمولا مدارکی که به آلمان قراره ارسال بشن، نیاز به تایید سفارت دارن. اما هر جا که خواستین وقت بگیرین، مطمئنا دقیق لیست مدارک رو نوشته و حتی نوشته که نیازه تایید بشن توسط سفارت یا نه.
    برگه ی عدم سوءپیشینه رو اصلا اطلاعی ندارم راجع بهش.
    کدوم پروسه؟
    خود ویزا کاملا بستگی به شهری که میرین داره. تو شهرهای خلوت یکی دو ماهه جوابو میدن. تو شهرهای شلوغ تر ممکنه شیش ماه هم طول بکشه. نمیشه براش عددی گفت. اما کی وقت سفارت بگیرین و وقت گرفتنش چقدر طول بکشه، نمی دونم.
    هر چی سابقه دارین، سعی کنین یه جوری نشون بدین، حتی شده با نامه از کارفرما.

خیلی ممنون از پاسخ شما ببینید من با شرکت طرف قرارداد مصاحبه انجام دادم و اونها برای من قرار داد کاری فرستادن الانم من از سفارت درخواست وقت کردم برای ارایه مدارک اما نمی دونم آیا برای بلو کارت نیاز هست که مدرک کارشناسی منو زاب تایید کنه یا خیر و چون شرکت طرف قرارداد من این تاییدیه رو لازم نداره صرفا برای سفارت می خوام و بعدش من نمیدونم برای تاییدیه زاب باید دقیقا چکار کنم و چه مراحلی داره ممنون می شم راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام،
    تا جایی که می دونم همه ی کسایی که مدرکشونو خارج از آلمان گرفته ان، باید مدرکشونو تو آلمان معادل کنن؛ حتی اگه از صنعتی شریف گرفته باشن. اما اینکه برای شما کی باید انجام بشه و از ایران باید درخواست بدین یا وقتی بیاین اینجا رو نمی دونم.
    سایت ویزامتریک و سفارت آلمان رو چک کنین؛ ببینین باید از ویزامتریک وقت بگیرین یا از خود سفارت. وقتی های توریستی رو که ویزامتریک می داد؛ بعدا فکر کنم دانشجویی هم بهش اضافه شد. الانو نمی دونم که ویزای کاری رو کجا باید درخواست بدین.
    معمولا مدارکی که به آلمان قراره ارسال بشن، نیاز به تایید سفارت دارن. اما هر جا که خواستین وقت بگیرین، مطمئنا دقیق لیست مدارک رو نوشته و حتی نوشته که نیازه تایید بشن توسط سفارت یا نه.
    برگه ی عدم سوءپیشینه رو اصلا اطلاعی ندارم راجع بهش.
    کدوم پروسه؟
    خود ویزا کاملا بستگی به شهری که میرین داره. تو شهرهای خلوت یکی دو ماهه جوابو میدن. تو شهرهای شلوغ تر ممکنه شیش ماه هم طول بکشه. نمیشه براش عددی گفت. اما کی وقت سفارت بگیرین و وقت گرفتنش چقدر طول بکشه، نمی دونم.
    هر چی سابقه دارین، سعی کنین یه جوری نشون بدین، حتی شده با نامه از کارفرما.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin_ramin82 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسخ شما ببینید من با شرکت طرف قرارداد مصاحبه انجام دادم و اونها برای من قرار داد کاری فرستادن الانم من از سفارت درخواست وقت کردم برای ارایه مدارک اما نمی دونم آیا برای بلو کارت نیاز هست که مدرک کارشناسی منو زاب تایید کنه یا خیر و چون شرکت طرف قرارداد من این تاییدیه رو لازم نداره صرفا برای سفارت می خوام و بعدش من نمیدونم برای تاییدیه زاب باید دقیقا چکار کنم و چه مراحلی داره ممنون می شم راهنمایی کنید
    متاسفانه من دقیقا نمی دونم که روندش چیه و چطوری باید تاییدیه ی زاب رو بگیرین.
    اما الان سرچ کردم اینجا چک لیستش هست که چیا می خواین:
    https://www.kmk.org/zab/zeugnisbewertung/dokumente.html
    اینم لینک فرم درخواستشه:
    https://anabin.kmk.org/antragsformular.html
    اما من نمی تونم بهتون بگم که لازم دارین برای ویزتون یا نه. باید از سفارت یا همون ویزامتریک بپرسین. البته؛ امیدوارم دوستان دیگه ای توی همین تاپیک باشن که بتونن بهتون کمک کنن.

ا سلام و احترام خدمت دوستان

با توجه به اینکه فروم مربوط به موضوعی که میخوام مطرح کنم را پیدا نکردم در اینجا سئوالم را مطرح می کنم.

چند روز گذشته از طریق پست از کشور آلمان یک نامه دریافت کردم مربوط به ( احتمالا اداره کار فدرال آلمان ارسال نموده چون به زبان آلمانی می باشد ) و حاوی Pin کد 5 یا 6 رقمی است. و اینکه بعد از ارسال ایمیل و درخواست کار از اداره مذکور بوده که این نامه ارسال شده است . آیا کسی می داند که مربوط به چیست ؟ لطفا راهنمایی کنید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)