صفحه 148 از 156 نخستنخست ... 4898138139140141142143144145146147148149150151152153154155156 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,471 تا 1,480 , از مجموع 1557

موضوع: EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

طبق این پیوست به آلمانی٫ دانشجوها میتونن وارد بشن درست فهمیدم؟
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - AmirKabir University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط mahi20 نمایش پست ها
    سلام
    travel restrictions تا ۱۵ جون تمدید شده٬‌درسته؟
    من از سفارت پرسیدم یه لینک واسم فرستاده جواب دقیق نداد www.bundespolizei.de
    بله تا 15 June تمدید شده ولی یک مقدار محدودیت ها کمتر شده و کنترل مرزی تسهیل شده. اطلاعات دقیق و به روز از این لینک .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeidnavaro نمایش پست ها
    بله تا 15 June تمدید شده ولی یک مقدار محدودیت ها کمتر شده و کنترل مرزی تسهیل شده. اطلاعات دقیق و به روز از این لینک .
    ممنون من لینکو دیدم ولی نمیدونم میذارن رد شد یا نه؟
    کسی جدیدا رفته؟

Junior Member

ایمیل های پلیس مرزی
    <bpold.sanktaugustin@polizei.bund.de>
    <bpold.frankfurt@polizei.bund.de>

Junior Member

از مهندسی کشاورزی تا مهندسی ریخته گری
    تجربه پیدا کردن کار
    در ابتدا بگم که این تجربه برای دو سال پیش است و ببخشید که با تاخیر می فرستم
    من مدرک لیسانسم مهندسی ماشینهای کشاورزی است و ارشد مکانیک گرفتم و به همین خاطر نگران تایید مدرک توسط ZAB بودم که خدا رو شکر ارزشیابی مدرکم ارشد مکانیک شد. بعد با ویزای جاب سیکر وارد آلمان شدم اول کلاس زبان رفتم چون آلمانیم خیلی ضعیف بود و دو دوره فشرده رفتم تا B1 شدم که حدود هزار یورو هزینه داشت و عملا از ماه سوم به بعد رزومه فرستادن شروع شد ابتدا مصاحبه ها رو انگلیسی انجام میدادم که بعد سعی کردم که دست و پا شکسته آلمانی انجام بدم که خیلی بهتر شد. با عنوان مهندسی مکانیک دنبال کار می گشتم که مورد زیادی پیدا می شد ولی متقاضی زیادی هم داشت و دانستن زبان آلمانی هم خیلی مهم بود یک بار تصمیم گرفتم که با مهندسی ریخته گری سرچ کنم چون چند سالی تجربه داشتم که خدا رو شکر بعد چند مصاحبه در ماه چهارم به قرارداد منجر شد من پیشنهاد 42000 یورو سالیانه رو دادم که خودشون پشنهاد 50000 یورو رو دادند. شرکت خوبی است و محیط کار آرومی دارم.
    هزینه زندگی هم برای هر نفر حدودا 250 یورو هست کرایه خانه بسته به متراژ متفاوت است و از 300 تا 1200 یورو متغیر است برای یه آپارتمان 60 متری حدود 750 یورو میشه.
    تجربه خودم رو در موارد زیر خلاصه می کنم

• به هیچ وکیلی اعتماد نکنید و تمام کارهام رو با مشورت دیگران خودتون انجام بدید
    • زبان آلمانی برای رشته های فنی بسیار مهم است و کار پیدا کردن با زیر B1 خیلی شانس میخاد
    • تجربه دیگران خیلی مهم است ولی ممکنه همه واقعیت نباشه ویا فرد از دیدگاه خودش گفته باشد پس درستی هر مطلب رو خودتون بررسی کنید
    • هر تلاشی نتیجه میده پس از هیچ تلاشی کوتاهی نکنید
    • من به شانس اعتقاد ندارم ولی به توکل چرا. پس با توکل به خدا موفق میشد

Junior Member

سلام دوستان. وقت شما بخبیر باشه.

آیا کسی اطلاع داره که برای افرادی که در ایران زندگی می کنند، چقدر احتمال هست که از طریق درخواست برای بلوکارت بتونند کار پیدا کنند و ویزا بگیرن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa1593 نمایش پست ها
    سلام دوستان. وقت شما بخبیر باشه.

آیا کسی اطلاع داره که برای افرادی که در ایران زندگی می کنند، چقدر احتمال هست که از طریق درخواست برای بلوکارت بتونند کار پیدا کنند و ویزا بگیرن؟
    سلام٬ واسه بلوکارت تا جایی که من میدونم شما نیاز به قراردادی دارید که حقوقتون از یه سقفی باید بیشتر باشه تا بتونید واسه بلوکارت اقدام کنید . این لینک را بخونید
    اما اگه شما در جستجوی کار هستید به نظر من ویزای بلند مدت شش ماهه جستجوی کار مناسب شما هست.
    اطلاعات بیشتری ندارم.

Moderator

رشته و دانشگاه
    MSc MIS - Shiraz University

سلام
    دو مسئله رو با هم اشتباه نکنید. بلوکارت یک نوع ویزای بلند مدت هست که مزایایی داره نسبت به ویزای کار و پیداکردن کار مسئله دیگری است. سوال شما این باید باشد که آیا برای افرادی که گفتید امکان پیدا کردن کار در آلمان هست ؟ پاسخ مثبت است مثل من و خیلیهای دیگه که در آلمانیم و از ایران آمدیم. سوال بعدی اینست که حالا که قرارداد کاری گرفتم میتونم بلوکارت بگیرم یا باید ویزای کار بگیرم ؟ اونوقت بحث قوتنین بلوکارت میاد که باید هرسال چک کنید و ببینید با شرایط قرارداد و تحصیلات شما سازگار هستند یا خیر. در بدترین حالت شما با قرارداد کاری میاین آلمان و بعد از 5 سال اقامت میگیرید و حقیقتش اگر مجردید و اگر به خودتون مطمئن هستید که میتونید کارتون رو حفظ کنید برای 5 سال هیچ اهمیتی نداره چطور میاین آلمان ، با ویزای کار یا بلوکارت. مثلا با بلوکارت میتونید در بهترین حالت 21 ماهه اقامت بگیرید یا با مدرک A1 ظرف 33 ماه. با ویزای کار طولانی تر. یا مثلاً با بلوکارت میتونید همزمان خانوادتون رو بیارید بدون پیش نیاز زبان ولی با ویزای کار ایشان هم باید مدرک زبان داشته باشند و ....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط blue_shift59 نمایش پست ها
    سلام
    دو مسئله رو با هم اشتباه نکنید. بلوکارت یک نوع ویزای بلند مدت هست که مزایایی داره نسبت به ویزای کار و پیداکردن کار مسئله دیگری است. سوال شما این باید باشد که آیا برای افرادی که گفتید امکان پیدا کردن کار در آلمان هست ؟ پاسخ مثبت است مثل من و خیلیهای دیگه که در آلمانیم و از ایران آمدیم. سوال بعدی اینست که حالا که قرارداد کاری گرفتم میتونم بلوکارت بگیرم یا باید ویزای کار بگیرم ؟ اونوقت بحث قوتنین بلوکارت میاد که باید هرسال چک کنید و ببینید با شرایط قرارداد و تحصیلات شما سازگار هستند یا خیر. در بدترین حالت شما با قرارداد کاری میاین آلمان و بعد از 5 سال اقامت میگیرید و حقیقتش اگر مجردید و اگر به خودتون مطمئن هستید که میتونید کارتون رو حفظ کنید برای 5 سال هیچ اهمیتی نداره چطور میاین آلمان ، با ویزای کار یا بلوکارت. مثلا با بلوکارت میتونید در بهترین حالت 21 ماهه اقامت بگیرید یا با مدرک A1 ظرف 33 ماه. با ویزای کار طولانی تر. یا مثلاً با بلوکارت میتونید همزمان خانوادتون رو بیارید بدون پیش نیاز زبان ولی با ویزای کار ایشان هم باید مدرک زبان داشته باشند و ....
    اطلاع دارید کسی که با ویزا کاری غیر بلوکارت توی آلمان هست اگر بیاد ایران ازدواج کنه می تونه همسرش وقت سفارت بگیره و بیاد یا این که اون داستان ۲ سال باید سپری بشه؟
    بعد برای ویزا کار غیر بلوکارت همسر باید مدرک A1 بگیره یا نیازی نیست؟

من ۵ ماه هست با قرارداد کاری اومدم آلمان و رشتم IT هست ولی به خاطر مدرک تحصیلی بلوکارت ندارم و اقامت کاری معمولی دارم.

Moderator

رشته و دانشگاه
    MSc MIS - Shiraz University

سلام
    من در مورد موضوع دو سال اطلاعات دقیقی ندارم ولی اگر شما بیاین و به سلامتی ازدواج کنید شرایطتتون کاملاً میشه منطبق بر قانون پیوست خانواده . باید همسرتون وقت سفارت بگیره (حدود یک سال یا بیشتر طول میکشه) و مدرک A1 حداقل داشته باشن. لطفاً ادامه سوالاتتون در این زمینه رو در تاپیک مربوطه بپرسید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amib_b_ نمایش پست ها
    اطلاع دارید کسی که با ویزا کاری غیر بلوکارت توی آلمان هست اگر بیاد ایران ازدواج کنه می تونه همسرش وقت سفارت بگیره و بیاد یا این که اون داستان ۲ سال باید سپری بشه؟
    بعد برای ویزا کار غیر بلوکارت همسر باید مدرک A1 بگیره یا نیازی نیست؟

من ۵ ماه هست با قرارداد کاری اومدم آلمان و رشتم IT هست ولی به خاطر مدرک تحصیلی بلوکارت ندارم و اقامت کاری معمولی دارم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)