صفحه 88 از 156 نخستنخست ... 38787980818283848586878889909192939495969798138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 871 تا 880 , از مجموع 1557

موضوع: EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

Senior Member bayazee آواتار ها

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن/ویزای کوتاه م

نقل قول نوشته اصلی توسط payam01 نمایش پست ها
    به خاطر اینکه المانیها حس ناسیونالیست دارند فقط مدارک تایید شده توسط اداره های خودشون رو قبول دارند. اینکه شما بیایی یک مدرکی رو اونم با ترجمه انگلیسی نه المانی که در یک کشور دیگه ترجمه و تایید شده بهشون نشون بدی خیلی بعیده قبول کنند. در ضمن چون اونا از سیستم اموزشی ما اطلاعی ندارند بخاطر همین نمیتونن بر اساس ترجمه مدرک شما تصمیم گیری کنند. در ضمن برای اینکه شرکتهایی که اپلای میکنید مطمئن بشن که مدرک شما منطبق با سیستم اموزشی المان هست یا نه نیاز به تاییدیه ZAB دارند.
    زیاد ربطی به سیستم ناسیونالیستی نداره. این سیستم در همه کشور های دنیا هست. هر کشور مهاجر پذیری رو بررسی کنید موارد مشابه دارند. تازه آلمان ساده ترینش هست که دقیقا هم دانشگاه های ایران رو می شناسه و بدون سخت گیری خاص قبول داره. حتی دانشگاه هایی که تو خود ایران و مردم ایران قبولش ندارند! خود ایران هم سیستم داره که برخی دانشگاه های خارجی مورد تائید وزارت علوم هست برخی نه. فردی بخواد بعد تحصیل برگرده ایران باید حواسش باشه به دانشگاهی که می خواد بره درس بخونه. این هم برای اینه که مطمئن بشه برای مواردی مثل کاری یا تحصیلی فرد حداقل های مورد نیاز فنی رو داره. دروس مرتبط با سرفصل درست و بازه زمانی مناسبی رو درس خونه. و به نظرم باز برای ایران زیادی راحت می گیرن. درست بررسی کنن ۷۰-۸۰ درصد دانشگاه های ایران باید رد بشه ...

Senior Member

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن/ویزای کوتاه م

نقل قول نوشته اصلی توسط bayazee نمایش پست ها
    زیاد ربطی به سیستم ناسیونالیستی نداره. این سیستم در همه کشور های دنیا هست. هر کشور مهاجر پذیری رو بررسی کنید موارد مشابه دارند. تازه آلمان ساده ترینش هست که دقیقا هم دانشگاه های ایران رو می شناسه و بدون سخت گیری خاص قبول داره. حتی دانشگاه هایی که تو خود ایران و مردم ایران قبولش ندارند! خود ایران هم سیستم داره که برخی دانشگاه های خارجی مورد تائید وزارت علوم هست برخی نه. فردی بخواد بعد تحصیل برگرده ایران باید حواسش باشه به دانشگاهی که می خواد بره درس بخونه. این هم برای اینه که مطمئن بشه برای مواردی مثل کاری یا تحصیلی فرد حداقل های مورد نیاز فنی رو داره. دروس مرتبط با سرفصل درست و بازه زمانی مناسبی رو درس خونه. و به نظرم باز برای ایران زیادی راحت می گیرن. درست بررسی کنن ۷۰-۸۰ درصد دانشگاه های ایران باید رد بشه ...
    ولی من اون چیزی که در المان دیدم حس ناسیونالیستی خیلی قوی بود که نسبت به خارجیها بخصوص تحصیل کرده ها که قصد دارند در المان کار کنند دارند. در ضمن در مورد اون قسمت از صحبت شما (دقیقا هم دانشگاه های ایران رو می شناسه و بدون سخت گیری خاص قبول داره) من اصلا موافق نیستم . برای اثبات حرفم هم شما کافیه یک نگاهی به لیست انابین بندازید.خودتون متوجه میشید که دانشگاه هایی که تو ایران اصلا شناخته شده نیستند در لیست positiv قرار دارند. یا بعضا برخی از دانشگاه های خوب اصلا تو لیست انابین وجود ندارند. همچنین تعدادی از افراد که در همین فروم هم زیاد صحبت کردند با مکاتباتی که با ZAB کردند باعث شدند که اسم دانشگاهشون به لیست انابین اضافه بشه. که اینها نشون دهنده بی اطلاعی مقامات مربوطه المان از وضعیت دانشگاهای ایران هست.

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

من دکتر دامپزشک هستم و دنبال کار یافتن در آلمان هستم طی بررسی هام این سایت رو پیدا کردم که به منظور راحت کردن کار کسانی هست که از خارج میخوان مدرکشون رو معادل کنند، دفتری هم در ایران دارند که راهنمایی های خوبی میدهد. این سایت بهتون میگه که برای معادل سازی مدرک باید دقیقا به کجا مدرکتون رو بفرستید. برای رشته هایی مثل پزشکی دامپزشکی و دندانپزشکی باید ایالتی اقدام بشه و به ایالتی که دنبال کار یافتن توش هستین ارسال کنین به اعزای رشته متفاوت هست نحوه اقدام حتما گام به گام با این سایت پیش برید. کمکتون میکنه و همه چیز رو توضیح داده.

https://www.anerkennung-in-deutschland.de

درود،

دوستان ۲ تا سوال:

۱. تو pdf سفارت نوشته اصل قرارداد و کپی و...
    من الان قرارداد بستم منتها تو ایمیل هست و منم امضا میکنم و میفرستم براشون و...
    اصل قرارداد رو باید بگم بفرستن ایران یعنی!؟

۲. برای رفتن به سفارت باید برم تست پزشکی بدم؟! تو فرم اقامت بلند مدت نوشته! باید برم تست پزشکی بدم آیا؟!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط derakoola02 نمایش پست ها
    درود،

دوستان ۲ تا سوال:

۱. تو pdf سفارت نوشته اصل قرارداد و کپی و...
    من الان قرارداد بستم منتها تو ایمیل هست و منم امضا میکنم و میفرستم براشون و...
    اصل قرارداد رو باید بگم بفرستن ایران یعنی!؟

۲. برای رفتن به سفارت باید برم تست پزشکی بدم؟! تو فرم اقامت بلند مدت نوشته! باید برم تست پزشکی بدم آیا؟!
    میتونید بگید اصل قرارداد رو با DHL واستون پست کنند. اگه هم قبول نکردند با همون کپی امضا شده برید مصاحبه. نهایتا نقص مدرک میخورید اونموقع بگید واستون پست کنند.ولی اگه همون اول واستون پست کنند و مدارکتون رو طبق چک لیست سفارت اماده کنید خیلی بهتره. چون این اواخر امار ریجکتی سفارت خیلی بالا رفته.
    نه نیازی به تست پزشکی نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط payam01 نمایش پست ها
    میتونید بگید اصل قرارداد رو با DHL واستون پست کنند. اگه هم قبول نکردند با همون کپی امضا شده برید مصاحبه. نهایتا نقص مدرک میخورید اونموقع بگید واستون پست کنند.ولی اگه همون اول واستون پست کنند و مدارکتون رو طبق چک لیست سفارت اماده کنید خیلی بهتره. چون این اواخر امار ریجکتی سفارت خیلی بالا رفته.
    نه نیازی به تست پزشکی نیست.
    خیلی سپاس بابت راهنمایی کردنت.

۴ تا سوال دیگه دارم پیام جان:

۱. تو فرم اقامت بلند مدت یجایی نوشته آیا بیمه سلامت هستی که آلمان رو هم پوشش بده! من بیمه تامین اجتماعی هستم! اینو باید تیک بزنم یا نه؟!

۲. من قرارداد ۴ ساله بستم ولی یجا تو همین فرم نوشته من تایید میکنم که بیشتر از ۱۲ ماه نمیخوام بمونم و... اینو میدونید باید چکار کنم؟!

۳. سفارت از من لیست جاهایی که کار کردم که همون قراردادهام میشه میخواد! یکی از شرکت هایی که کار کردم جمع کرده! با یکیشون هم همینطوری حرفی کار کردم! این قرارداد ها حتمن باید باشن!؟

۴. بعد اینکه نوشته اصل رزومه و کپی‌اش! اصل رزومه چه فرقی با کپیش داره؟! فرم خاصی داره که اصل و کپی حساب میشه؟!

سلام دوستان. من 36 روز پیش درخواست وقت ویزا کار دادم. اما هنوز ایمیل وقت رو دریافت نکردم. به سفارت ایمیل میزنم جواب نمیده (همون ایمیل visa-info). تلفن بخش روادیدشم تلفن گویا ست. میشه راهنمایی کنید که چجوری پیگیری کنم؟

Junior Member

سلام. ایمیل من بعد از تقریبا دو ماه اومد. میگن یک ماهه زمان مشخص میشه ولی عملا تا دو ماه هم طول میکشه. مثل اینکه سرشون شلوغه.
    وقتی که به من دادن دو هفته بعد از ایمیل بود.

Senior Member bayazee آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dark_passenger نمایش پست ها
    سلام دوستان. من 36 روز پیش درخواست وقت ویزا کار دادم. اما هنوز ایمیل وقت رو دریافت نکردم. به سفارت ایمیل میزنم جواب نمیده (همون ایمیل visa-info). تلفن بخش روادیدشم تلفن گویا ست. میشه راهنمایی کنید که چجوری پیگیری کنم؟
    اگر پیغام های قبلی یا تاپیک زمانبندی وقت سفارت رو مطالعه می کردید متوجه می شدید که عملا زیر ۴۰ روز به کسی وقت نمی دن. عموما بین ۴۰ روز تا ۲ ماه طول می کشه. جز صبر کردن هم کاری نمی تونید بکنید.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dark_passenger نمایش پست ها
    ایمیل جواب میدند ولی خیلی دیر. تلفن بخش روادید هم 39991741

39991742

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)