نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad85 نمایش پست ها
سلام
دوست ممنونم از پاسخ و راهنماییت

راستش من در مورد ویزای جستجوی کار اینطور شنیدم که ده تا دوازده هفته یه چیز معقولی هست حالا ممکنه که زمان بیشتری طول بکشه و یا اینکه برای یه سری زمان کمتری طول بکشه. نمیدونم چقدر صحت داره ولی از زمانی که برای سفارت وقت میگیرید تا زمانی که زمان مصاحبه مشخص بشه ، برید مصاحبه ، و نهایتا همه چی اکی باشه و بعدش براتون ویزا صادر بشه در حد 10-15 هفته طول میکشه. کسی از دوستان نظری داره یا
تصحیح میکنه حرف منو؟

راستش من از یه سری از دوستان اینجا و خارج از اینجا اینطور شنیدم که برای کارهای رشته آی تی و کامپیوتر چون تعامل و محاوره کمتری نیاز داره و تا حد حدودی انتظارات ، تکنولوژی ها و ابزارها یکسان هستش زبان انگلیسی کفایت میکنه البته این که زبان المانی بلد باشه ادم میتونه خیلی تاثیرگذار باشه. من واقعا نمیدونم که تا چه حد میشه به این صحبت ها اکتفا کرد.

نزدیک به هفت سال سابقه کار مرتبط به همراه بیمه دارم.

در این مورد شنیده بودم ولی مطمین نیستم ازش. آیا منبعی هست که این مطلب را تایید کنه؟
این کار وابسته به شانس و این مسایل هستش یا به صورت یه رویه و قانون میشه ازش استفاده کرد؟

سپاس مجدد
1- شما اول از همون ایران پنجاه تا شرکت رزومه بفرستین، یه سری فیدبک بگیرین. ببینین اصلا کلا تو آلمان از شما چه انتظاری دارن، شما اونا رو بلدین یا نه. این طوری اقدام کردن برای ویزای جویای کار ریسکیه. علی الخصوص که شما رشته تون کامپیوتره و رشته های کامپیوتر خیلی راحت می تونن مصاحبه ی اسکایپی بذارن یا حتی بهتون بگن تو سایت های مخصوص این کار کدتون رو بنویسین و اونا در لحظه بببینن شما چی می نویسین، چقدر پاک می کنین، دوباره می نویسین، چطوری فکر می کنین و غیره.
2- بله، برای کامپیوتر وضع بهتره، اما منم رشته ام کامپیوتره، ولی این جوری نبود که آلمانی نخوان. حداقل گیر من نیومد همچین پوزیشنی. حتی وقتی من رزومه مو انگلیسی فرستادم و طرف انگلیسی به مصاحبه دعوتم کرد، بعد که رفتم گفت برای ما مهمه که در حد حرف زدن روزمره لااقل بتونی آلمانی صحبت کنی. اگه آلمانی بلد نباشین، واقعا شانستون خیلی کم میشه.
3- او ده تا دوازده هفته اینا مال زمان بین مصاحبه و گرفتن ویزا هست. اینکه الان شما ایمیل بزنین، کی بهتون وقت مصاحبه بدن، خودش داستان جداییه.
4- بلوکارت ربطی به ویزای کار نداره و مطمئن باشین که شما می تونین درخواست ویزای کار بدین. شما حتی می تونین شرایط بلوکارت رو داشته باشین و بگین من اصلا بلوکارت نمی خوام، میخوام ویزای کار بگیرم. اما من منبع رسمی که لینک بدم بلد نیستم.