صفحه 103 از 156 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 1557

موضوع: EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    منم شنیده ام که الان قانون عوض شده و می تونین درستونو ول کنین و درخواست ویزای کار کنین. اما نمی دونم تو همه ی ایالت ها میشه یا هنوز ایالت های خاصی این طورین.
    در ضمن، اگر دانشجوی دکترا هستین که اصلا مشکلی نیست و در هر صورت میشه. من خودم این کارو کردم.
    سلام. من یه سئوال داشتم در همین مورد.
    من دانشجوی دکترا هستم با قرارداد E13-75% ، رشته های مورد نیاز. متاسفانه حقوقم کمتر از میزان لازم برای گرفتن بلوکارت بود، و نشد بلوکارن بگیرم. حالا آیا گرفتن این ویزای کار مزیتی در گرفتن اقامت داره برای من؟
    ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط delusional نمایش پست ها
    سلام. من یه سئوال داشتم در همین مورد.
    من دانشجوی دکترا هستم با قرارداد E13-75% ، رشته های مورد نیاز. متاسفانه حقوقم کمتر از میزان لازم برای گرفتن بلوکارت بود، و نشد بلوکارن بگیرم. حالا آیا گرفتن این ویزای کار مزیتی در گرفتن اقامت داره برای من؟
    ممنون
    سلام
    شما همین الان هم قطعا ویزاتون ویزای کاره. وگرنه که اصلا کار کردنتون غیرقانونیه!
    با این قرارداد، برای اقامت دائم باید 5 سال کار کنین. بدون پرداخت بیمه ی بازنشستگی اصلا اقامت دائم نمیشه گرفت. فرق کار معمولی با بلوکارت اینه که با بلوکارت بعد از حدود 2 3 سال می تونین اقامت دائم بگیرین، ولی با قرارداد کاری معمولی، بعد از 5 سال.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    شما همین الان هم قطعا ویزاتون ویزای کاره. وگرنه که اصلا کار کردنتون غیرقانونیه!
    با این قرارداد، برای اقامت دائم باید 5 سال کار کنین. بدون پرداخت بیمه ی بازنشستگی اصلا اقامت دائم نمیشه گرفت. فرق کار معمولی با بلوکارت اینه که با بلوکارت بعد از حدود 2 3 سال می تونین اقامت دائم بگیرین، ولی با قرارداد کاری معمولی، بعد از 5 سال.
    ممنون از پاسختون.
    با قرارداد کاری معمولی، آیا شرط مینیمم حقوق هم طی این 5 سال مطرح هست مثل بلوکارت یا نه؟ چون قراردادم 3 ساله هست و تمدید نمیشه و بعد از 3 سال بصورت هیوی جاب میشه با حقوق نتو حدود 900 یورو. دراینصورت، آیا باز هم شامل اقامت دائم میشم؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط delusional نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.
    با قرارداد کاری معمولی، آیا شرط مینیمم حقوق هم طی این 5 سال مطرح هست مثل بلوکارت یا نه؟ چون قراردادم 3 ساله هست و تمدید نمیشه و بعد از 3 سال بصورت هیوی جاب میشه با حقوق نتو حدود 900 یورو. دراینصورت، آیا باز هم شامل اقامت دائم میشم؟
    کلا برای مشغول به کار شدن حقوق معمولا ماهی 4000 یورو یا 3800 یورو باید باشه البته این بستگی به اداره مربوطه اون منطقه هم داره
    اقا مت هم همینطور که دوستمون گفتن هستش مثلا شما جایی که کار میکنید شامل پرادخت بیمه دولتی - مالیات- کمک به المان شرقی - غذا و.... کم میشه
    یا میخواهید خونه بخرید دولت به حقوق شما نگاه میکنه که 4000 یورو هست و خونه قسطی نمیده چون 50 درصد وام داره این حقوق بعد از مثلا 7 یا 8 سال به 7000 یورو یا بیشتر تبدیل میشه
    حقوق به اقا مت ارتباط خاصی نداره فقط جذب نیرو کمتر از این حقوق 4000 یورو قابل قبول نبود

Junior Member

درود بر هموطنان عزیز
    من دارم مدارک ویزای Job Seeker آلمان را مهیا می کنم. بعد مهیا نمودن مدارک میخوام که تاییدیه Zab را بگیرم و بعد هم ادامه کارها.
    فوق لیسانس دارم از دانشگاه دولتی و 6 سال سابقه کار با بیمه.
    چندتا سوال داشتم هرچه توی فروم گشتم پاسخ مشخصی پیدا نکردم :

1- آیا توی مدارک، دیپلم و پیش دانشگاهی هم لازمه؟ اگر لازمه باید ترجمه بشن؟
    2- آیا توی مدارک، شناسنامه، پاسپورت و کارت ملی لازمه ؟ اگر لازمه بایید ترجمه بشن؟
    3- فرمت گواهی سابقه کار که از محل کار میگیریم باید چطور باشه؟
    4- آیا ترجمه مدارک باید مهر دادگستری، مهر وزارت خارجه و مهر سفارت داشته باشن؟
    5- چند نسخه ترجمه از مدارک نیاز است به صورت کلی؟
    6- اگر دانشنامه و ریزنمرات را پلمپ کنن و یه مهر وزارت خارجه بزنن اشکال داره و آیا اگه جدا جدا باشه بهتره؟
    7- مدرک زبان آیلتس با چه فرمتی باید ارائه بشه؟
    8-گواهی تمکن مالی را چطور باید مهیا و ترجمه کنیم؟
    9- گواهی حسن انجام کار به چه فرمتی باید باشد؟
    اگر مدارک دیگری نیاز هست بفرمایید. کدوم مدارک برای ZAB نیازه و کدوم برای سفارت؟

بسیار بسیار سپاسگزارم.
    ویرایش توسط gidlio : September 21st, 2017 در ساعت 10:55 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT amirkabir

دوستان من برای اقامت کاری اقدام کردم البته الان دانمارک هستم آفیسر به من گفت باید prove مدرک فوق لیسانس رو از Anabin بیاری من دانشگاه امیرکبیر رو پیدا کردم و بردم ولی گفت باید رشته رو هم بیاری کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه......

Junior Member

با سلام
    دوستان میشه منو راهنمایی بفرمایید،
    من میخوام برای ZAB مدارکم رو بفرستم. یک هفته ست درگیر یک موضوعی هستم. برای کپی برابر اصل باید چه مهری روی مدارک کپی بخوره؟ توی مدارک مورد نیاز ZAB نوشته باید حاوی مهر کپی برابر اصل باشه که در دادگستری و یا وزارت خارجه انجام شده باشه.
    من از چندتا دارالترجمه پرسیدم میگن دادگستری چنین مهری نمیزنه.
    میشه لطفا دوستان تجربیاتتون رو بفرمایید؟
    با سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط RL2017 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان میشه منو راهنمایی بفرمایید،
    من میخوام برای ZAB مدارکم رو بفرستم. یک هفته ست درگیر یک موضوعی هستم. برای کپی برابر اصل باید چه مهری روی مدارک کپی بخوره؟ توی مدارک مورد نیاز ZAB نوشته باید حاوی مهر کپی برابر اصل باشه که در دادگستری و یا وزارت خارجه انجام شده باشه.
    من از چندتا دارالترجمه پرسیدم میگن دادگستری چنین مهری نمیزنه.
    میشه لطفا دوستان تجربیاتتون رو بفرمایید؟
    با سپاس
    سلام

مهر کپی برار اصل مترجم کافی هستش.

موفق باشین

Junior Member

سلام خدمت دوستان
    من قبلا هم تو همین انجمن پست داده بودم در رابطه با بلو کارت
    الان من 2 ماهی میشه آلمانم ولی نتونستم کار با شرایط بلو کارت رو پیدا کنم ولی خوب کارهای در سطح دیگه برام هست برای مثال کار در رستوران یا در کارخونه
    البته حقوق در حدود 2000 یورو در ماه حالا میخوام بدونم الان میتونم کلا بیخیال بلو کارت بشم و یکی از همین کارها رو بگیرم و برای اقامت یا ویزای کاری اقدام کنم ؟
    البته قانون اینه که باید اداره کار آلمان تایید کنه حالا به نظر شما تایید میکنه این شرایط رو یا اینکه حتما باید بلو کارت باشه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد کامپپیوتر نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط bayazee نمایش پست ها
    در حالات بسیار خاص ویزای کار ممکنه صادر بشه که مزایایی بلوکارت رو نداره و خیلی بستگی داره به رشته و شهر و ... خیلی هم نباید کم باشه. برداشت من اینه زیر ۳۵ هزار تا قبول نمی کنن.
    بعد از ۶ ماه کار پیدا نکنید حتما باید برگردید. این ویزا نه تمدید می شه نه تبدیل به ویزای دیگه به جز کاری. تمدید البته در موارد خاص ممکنه. مثلا اواخر یک قرارداد نهایی ببرید. اون موقع یک زمانی کوتاهی تمدید می کنن تا کاراشو انجام بدید.
    شغل هم تا جایی که من می دونم حتما باید مرتبط باشه. هدف از این برنامه جذب نیروی متخصص هست و یکی از تعاریف نیروی متخصص فردی هست که ۴ سال در اون زمینه درس خونده. شغل دیگه ای پیدا کنید این تعریف می ره زیر سوال.

سلام دوست عزیز

فرمودید که این ویزا تمدید نمیشه و تبدیل به ویزای دیگه ای به جز کاری نمیشه. سوال من اینه که در چه شرایطی این امکان وجود داره که این ویزا تبدیل به ویزای کاری بشه؟
    اگه کار مرتبطی پیدا نشه و یا از اون کف حقوق بلوکارت کمتر باشه ولی بهرحال کار پیدا بشه ( کاری غیرمرتبط و با درامد پایین تر ) ایا میشه این ویزا را تبدیل به ویزای کاری کرد؟

سپاسگزارم از پاسخگویی و حمایت شما

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)