صفحه 100 از 156 نخستنخست ... 5090919293949596979899100101102103104105106107108109110150 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 991 تا 1,000 , از مجموع 1557

موضوع: EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

نقل قول نوشته اصلی توسط teta123 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سوالی داشتم از حضورتون.
    من به جای کارت اقامت معمولی برای بلوکارت اقدام کردم و تونستم این کارت روبگیرم. ولی هرگز پین کدش رو فعال نکردم . درواقع به همراه بلوکارت یک برگه حاویپین کد هم به من دادن، از طرفی اجازه اقامت قبلی ام رو هم که به صورت برچسب رویپاسپورتم چسبیده بودن باطل کردم.
    الان سوالم اینجاست که با همین کارت الکترونیکی بلوکارت و بدون اینکه پین کدیفعال کرده باشم و کلا بدون هیچ کاری بر روی اون، آیا میتونم مسافرت برم؟ یا حتماباید قبلش اکتیو بشه؟
    سلام،
    پین کد روی کارتتون صرفا جهت امضای الکترونیکی استفاده میشه و کاربرد دیگه ای نداره. یعنی شما با اون میتونید توی بعضی از سایتها بعضی از مدارک رو بصورت آنلاین امضا کنید و یا اینکه هویتتون رو احراز کنید. برای مسافرت رفتن احتیاج به پین کد ندارید.

موفق باشید.

Junior Member

سلام خدمت عزیزان من تازه جواب ویزام رو گرفتم و تا حدود دو هفته ی دیگه راهی آلمان هستم (ویزای جاب سیکر 6 ماهه)تو شرایط کاری این ویزا اومده بود که باید قرارداد کاری ببرم و از اون طریق بلو کارتم رو بگیرم خواستم بدونم که آیا باید کارم حتما مرتبط با رشته تحصیلیم (مهندسی مکانیک ) باشه ویا اگه غیر مرتبط هم باشه ایرادی نداره؟
    یه سوال دیگه هم این که آیا اون مبلغ حداقل دستمزد برای یکسال اگه از حد مجاز (36000 یورو در سال )کمتر باشه آیا بلو کارت صادر نمیشه؟
    اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم

Senior Member VividNed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed15467 نمایش پست ها
    سلام خدمت عزیزان من تازه جواب ویزام رو گرفتم و تا حدود دو هفته ی دیگه راهی آلمان هستم (ویزای جاب سیکر 6 ماهه)تو شرایط کاری این ویزا اومده بود که باید قرارداد کاری ببرم و از اون طریق بلو کارتم رو بگیرم خواستم بدونم که آیا باید کارم حتما مرتبط با رشته تحصیلیم (مهندسی مکانیک ) باشه ویا اگه غیر مرتبط هم باشه ایرادی نداره؟
    یه سوال دیگه هم این که آیا اون مبلغ حداقل دستمزد برای یکسال اگه از حد مجاز (36000 یورو در سال )کمتر باشه آیا بلو کارت صادر نمیشه؟
    اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم
    فکر میکنم اگر به شما به عنوان متخصص مکانیک ویزای جستجوی کار دادند, پس باید کاری که پیدا میکنید مرتبط باشه.
    شرط میزان درامد الان شده ۳۹۰۰۰ یورو در سال و کمتر از این مقدار رو قبول نمیکنند برای بلو کارت.
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط VividNed نمایش پست ها
    فکر میکنم اگر به شما به عنوان متخصص مکانیک ویزای جستجوی کار دادند, پس باید کاری که پیدا میکنید مرتبط باشه.
    شرط میزان درامد الان شده ۳۹۰۰۰ یورو در سال و کمتر از این مقدار رو قبول نمیکنند برای بلو کارت.
    درست می فرمایین ولی میخوام بدونم آیا این مقدار حقوق در آلمان رایجه یا در حد خیلی بالاییه ؟در کل امکان اینکه یه خارجی تازه وارد بتونه یه کار با همچین حقوقی پیدا کنه اصلا هست؟ در ضمن اگه فرض کنیم که این 6 ماه تموم بشه و من نتونم هیچ شغلی با شرایط مورد نظر (کار مرتبط و درآمد 39000 در سال)پیدا کنم یعنی دیگه هیچ راهی نیست و باید برگردم ایران؟

Senior Member bayazee آواتار ها

درست می فرمایین ولی میخوام بدونم آیا این مقدار حقوق در آلمان رایجه یا در حد خیلی بالاییه ؟در کل امکان اینکه یه خارجی تازه وارد بتونه یه کار با همچین حقوقی پیدا کنه اصلا هست؟ در ضمن اگه فرض کنیم که این 6 ماه تموم بشه و من نتونم هیچ شغلی با شرایط مورد نظر (کار مرتبط و درآمد 39000 در سال)پیدا کنم یعنی دیگه هیچ راهی نیست و باید برگردم ایران؟
    این حقوق برای چه فردی؟ برای یک کارمند جونیور خیلی زیاده. برای خیلی شغل ها هم نمی دن. برخی شغل ها کف حقوقه ... می خوام بگم بستگی داره به شرایط فرد. برای کسی که مثلا تازه دانشگاه رو تموم کرده بعیده این مقدار.
    قانون بلوکارت حداقل حقوق ۵۰ هزار تا هست. برخی رشته ها که در لیست مشاغل مورد نیاز هست و مرتبط هم کم و زیاد می شه و نیاز به مجوز از اداره کار اون شهر تا ۴۰ هزار تا. کمتر از این مقادیر هم باشه در حالات بسیار خاص ویزای کار ممکنه صادر بشه که مزایایی بلوکارت رو نداره و خیلی بستگی داره به رشته و شهر و ... خیلی هم نباید کم باشه. برداشت من اینه زیر ۳۵ هزار تا قبول نمی کنن.
    بعد از ۶ ماه کار پیدا نکنید حتما باید برگردید. این ویزا نه تمدید می شه نه تبدیل به ویزای دیگه به جز کاری. تمدید البته در موارد خاص ممکنه. مثلا اواخر یک قرارداد نهایی ببرید. اون موقع یک زمانی کوتاهی تمدید می کنن تا کاراشو انجام بدید.
    شغل هم تا جایی که من می دونم حتما باید مرتبط باشه. هدف از این برنامه جذب نیروی متخصص هست و یکی از تعاریف نیروی متخصص فردی هست که ۴ سال در اون زمینه درس خونده. شغل دیگه ای پیدا کنید این تعریف می ره زیر سوال.

میخواستم بدونم چه کار فنی در آلمان بیشتر خواهان داره ؟؟؟ منظورم کارهایی است که بشه در فنی حرفه ایی در ایران یاد گرفت و در آلمان بشود اجرا کرد

Senior Member VividNed آواتار ها

با فوق لیسانس میتونید این حقوق رو بدون سابقه کار بگیرید و یا با لیسانس و چند سال سابقه کار مرتبط. کلا ۴۰۰۰۰ تا حقوق متوسطی به حساب میاد. البته شاید شمال آلمان یه کم کمتر باشه درامد.
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

پیش فرض پاسخ : ویزای آبی و اطلاعات مربوط به آن

نقل قول نوشته اصلی توسط valakheradmand نمایش پست ها
    سلام
    من يك سال پيش با ويزاي دانشجويي براي مستر وارد المان شدم، بعد از يك ترم دانشگاه و رشته ام را عوض كردم، در اواسط ترم اول در رشته جديد بودم كه يك كار ثابت با حقوق مينيمم براي بلوكارت (رشته هاي مورد نياز در المان يعني تقريبا سالي ٤٠،٠٠٠ يورو ) پيدا كردم.
    مدرك تحصيلي من ليسانس مديريت از تهران هست و كاري كه الان انجام ميدم آي تي ولي در شاخه فاينانس. من تقريبا ١٠ سال هم سابقه كار در فاينانس در ايران دارم و سيستمي كه در اين شركت كار ميكنم مشابه ايران هست.
    ميخواستم بپرسم كسي از دوستان اطلاع داره براي تغيير ويزا از دانشجويي به بلوكارت ميتونم از همينجا درخواست بدم( با توجه به اينكه درسم تموم نشده و در واقع نيمه كاره رها كردم) و اينكه اصلن قبول ميكنن يا نه؟
    ممنون از راهنماييتون

سلام جناب
    میتونم بپرسم دقیقا تو چه شغلی از IT فعالیت میکنید؟ سپاس

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering in Polimi

سلام دوستان میخواستم بپرسم کسی میدونه چگونه میشه برای ویزا و یا بلو کارد جوبای کار اقدام کرد؟ چون شرکت ها به راحتی اسپانسر نمیشن.
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط kourosh_sh نمایش پست ها
    سلام دوستان میخواستم بپرسم کسی میدونه چگونه میشه برای ویزا و یا بلو کارد جوبای کار اقدام کرد؟ چون شرکت ها به راحتی اسپانسر نمیشن.
    ممنون
    برا بلوکارت حتمن باید قرارداد شرکت رو داشته باشی. تنها راه ویزا گرفتن بصورت کاری بدون دعوت نامه شرکت همون ویزای جستجوی کار هست برای 6 ماه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)