صفحه 102 از 156 نخستنخست ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111112152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 1557

موضوع: EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    در واقع تنها جایی که بهتون می تونه جواب بده همون اداره اقامته. اگه تو ایالت شما مشکلی داره، باید با وکیل صحبت کنین دیگه. اما شاید راه ساده ترش این باشه که با اطمینان از همون کلن که گفته میشه بپرسین. اگه مطمئن شدین، برین اونجا تو شهرداریش ثبت نام کنین و ملده ی اون شهر بشین. بعد اونجا درخواست تمدید ویزا بدین. ویزاتونو که گرفتین، برگردین شهر خودتون. البته وقتی ملده ی یه شهر دیگه میشین چند هفته طول می کشه تا مدارکتون برسه به اداره اقامتش. یعنی بازم حداقل باید روی چند ماه خونه اجاره داشتن اونجا (حالا به صورت صوری حتی) حساب کنین.
    شما اطلاعی دارین که قرارداد خونه اگه یکماه باشه برای این کار میشه ملده کرد؟
    فرمودید از کلن مطمئن شید که اونجا ویزا تمدید میکنن باید یگم که رفتیم اما گفت تا اینجا ملده نیاشین جواب قطعی تمیشه داد ، در مورد وکیل هم یه وکیل داریم اون مارو فرستاد کلن تا اجازه بگیریم یعنی نمیدونست ما تا ملده نباشیم جواب مارو هم نمیدن میگن برید شهر خودتون؟
    اگر کسی وکیل انگلیسی زبان سراغ داره که بتونه در این مورد کمکم کنه ممتون میشم معرفی کنه.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Ida83 نمایش پست ها
    شما اطلاعی دارین که قرارداد خونه اگه یکماه باشه برای این کار میشه ملده کرد؟
    فرمودید از کلن مطمئن شید که اونجا ویزا تمدید میکنن باید یگم که رفتیم اما گفت تا اینجا ملده نیاشین جواب قطعی تمیشه داد ، در مورد وکیل هم یه وکیل داریم اون مارو فرستاد کلن تا اجازه بگیریم یعنی نمیدونست ما تا ملده نباشیم جواب مارو هم نمیدن میگن برید شهر خودتون؟
    اگر کسی وکیل انگلیسی زبان سراغ داره که بتونه در این مورد کمکم کنه ممتون میشم معرفی کنه.
    تا جایی که می دونم شما برای خونه ی یه ماهه هم حق دارین ملده کنین. اما قبلا این طوری بود که با همچین چیزی نمی تونستین درخواست ویزا بدین. طرف می گفت حداقل باید سه ماه بخوای اینجا باشی که بتونی اینجا درخواست بدی. الان نمی دونم هنوز گیر میدن یا نه.
    یه راهش هم اینه که یه دانشجو متاهل پیدا کنین که بره براتون از وکیل داشنگاه بپرسه. دانشگاها همه یه وکیل حقوقی دارن که کارش در حد مشاوره دادنه فقط. میتونین ساعت کاریشو نگاه کنین، یکیو بفرستین که بپرسه. ولی کسی که میره باید کارت دانشجویی همون دانشگاه رو نشون بده. برای همین میگم باید طرف دانشجو باشه و حتی بهتر اینه که دانشجوی دکترا باشه و قرارداد کاری داشته باشه که بتونه بگه مثلا من ویزای کاری دارم. البته من نمی دونم اگه کسی بره بگه برای دوستم می پرسم هم جواب میدن یا نه. شاید جواب بدن. من برا این گفتم خود طرف شرایطشو داشته باشه که اگه طرف بهش گفت مثلا ویزاتو ببینم، بتونه یه چیزی نشون بده که لااقل ویزای کاری باشه.

آیا اون سابقه کاری که باید بدیم به سفارت که ثابت کنیم که در اون شغل مورد نظر حرفه ایی هستیم، باید حتما با سابقه بیمه باشد ؟ یا اینکه اگر مدرک فنی حرفه ایی را فقط نشون بدیم کافی هست ؟

Junior Member

برای وقت گرفتن ویزای جستجوی کار دوستان دقیقا کدوم مورد را باید درخواست کنیم
    من این رو توی وقت سفارت دیدم -- همینه ؟!
    درخواست ویزای اقامت بلند مدت در آلمان (غیر از موارد پیوست به خانواده و ازدواج)

نقل قول نوشته اصلی توسط zibbaa نمایش پست ها
    برای وقت گرفتن ویزای جستجوی کار دوستان دقیقا کدوم مورد را باید درخواست کنیم
    من این رو توی وقت سفارت دیدم -- همینه ؟!
    درخواست ویزای اقامت بلند مدت در آلمان (غیر از موارد پیوست به خانواده و ازدواج)
    سلام

بله همین مورد درسته.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    تا جایی که می دونم شما برای خونه ی یه ماهه هم حق دارین ملده کنین. اما قبلا این طوری بود که با همچین چیزی نمی تونستین درخواست ویزا بدین. طرف می گفت حداقل باید سه ماه بخوای اینجا باشی که بتونی اینجا درخواست بدی. الان نمی دونم هنوز گیر میدن یا نه.
    یه راهش هم اینه که یه دانشجو متاهل پیدا کنین که بره براتون از وکیل داشنگاه بپرسه. دانشگاها همه یه وکیل حقوقی دارن که کارش در حد مشاوره دادنه فقط. میتونین ساعت کاریشو نگاه کنین، یکیو بفرستین که بپرسه. ولی کسی که میره باید کارت دانشجویی همون دانشگاه رو نشون بده. برای همین میگم باید طرف دانشجو باشه و حتی بهتر اینه که دانشجوی دکترا باشه و قرارداد کاری داشته باشه که بتونه بگه مثلا من ویزای کاری دارم. البته من نمی دونم اگه کسی بره بگه برای دوستم می پرسم هم جواب میدن یا نه. شاید جواب بدن. من برا این گفتم خود طرف شرایطشو داشته باشه که اگه طرف بهش گفت مثلا ویزاتو ببینم، بتونه یه چیزی نشون بده که لااقل ویزای کاری باشه.
    ممنون از زاهنماییهاتون ، متاسفانه در اطرافم دانشچو اشنا ندارم و بدتر از اون ویکیلی هم که داشتیم فوت کرد.
    بازم کسی از دوستان اگر وگیل ایرانی یا وکیلی که بتونه انگلیسی صحبت کته معرفی کنن ممنون میشم

Senior Member VividNed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ida83 نمایش پست ها
    ممنون از زاهنماییهاتون ، متاسفانه در اطرافم دانشچو اشنا ندارم و بدتر از اون ویکیلی هم که داشتیم فوت کرد.
    بازم کسی از دوستان اگر وگیل ایرانی یا وکیلی که بتونه انگلیسی صحبت کته معرفی کنن ممنون میشم
    تو گوگل سرچ کنید حتما وکیلی که فارسی یا انگلیسی زبان باشه پیدا میشه. بعضی از وکلا هم تلفنی بدون هیچ هزینه ای بهتون جواب میدن
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

Junior Member

سلام دوستان من قبلا پست گذاشته بودم و برای ویزای جاب سیکر اقدام کردم و جواب مثبت گرفبم و در حال حاضر هم اومدم آلمان و حدود 1 هفته ای میشه اینجام
    ابنجا برای پیدا کردن کار به چند جا مراجعه کردم ولی گار با شرایط بلو کارت یعنی درآمد 40000 یورو ناخالص در سال عملا غیر ممکنه
    الان می خوام بدونم آیا از دوستان کسی اطلاع داره که آیا برای ماندن کسی مثل من حتما باید یلو کارت بگیرم؟
    نمیشه بگم بلو کارت نمیخوام و یه کار با درآمد کمتر پیدا کنم؟اصلا افامت کاری با بلو کارت یکیه یا دو مسئله کلا جدا؟
    دوستان لطفا بهم کمک کنید تا بدونم باید چی کار کنم
    ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed15467 نمایش پست ها
    سلام دوستان من قبلا پست گذاشته بودم و برای ویزای جاب سیکر اقدام کردم و جواب مثبت گرفبم و در حال حاضر هم اومدم آلمان و حدود 1 هفته ای میشه اینجام
    ابنجا برای پیدا کردن کار به چند جا مراجعه کردم ولی گار با شرایط بلو کارت یعنی درآمد 40000 یورو ناخالص در سال عملا غیر ممکنه
    الان می خوام بدونم آیا از دوستان کسی اطلاع داره که آیا برای ماندن کسی مثل من حتما باید یلو کارت بگیرم؟
    نمیشه بگم بلو کارت نمیخوام و یه کار با درآمد کمتر پیدا کنم؟اصلا افامت کاری با بلو کارت یکیه یا دو مسئله کلا جدا؟
    ممنون
    سلام
    تا جایی که می دونم لازم نیست حتما بلوکارت بگیرین. می تونین ویزای کار هم بگیرین. برای ویزای کار حقوقتون کمتر هم باشه اشکالی نداره. اما اینکه کار مرتبط باشه با رشته تون و یه حقوق معقولی داشته باشه شرطش همچنان برقراره.

Senior Member bayazee آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed15467 نمایش پست ها
    ممنون
    اولا یک نکته اینکه درامد با کف حقوق بلوکارت غیر ممکن نیست. شاید برای یک رزومه خاص خیلی سخت و یا حتی غیر ممکن باشه اما نه در حالت کلی. من چندین نفر می شناسم حتی از ایران بین ۵۰ الی ۷۰ هزار تا قرداد داشتن یا افرادی که بار بالاتر از این می گیرن. (نمی دونم چطوری بلوکارت گرفتن). پس می شه در حالت کلی.

اگر کمتر از ۴۰ هزار تا برای رشته های خاص باشه ویزای کار می شه درخواست داد. اما خوب باید ظاهرا از اداره کار هم اجازه گرفته بشه. همینطور حقوق نباید خیلی کم باشه. برداشت من اینه زیر ۳۵ هزار تا غیر ممکن یا خیلی سخته.
    در این حالت هم مزایای بلوکارت رو ندارید. مهمترینش انتظار ۵ سال برای گرفتن اقامت دائم هست به جای ۲۱-۳۳ ماه بلوکارت

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)