صفحه 108 از 156 نخستنخست ... 8589899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,071 تا 1,080 , از مجموع 1557

موضوع: EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng., TU Braunschweig

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahanak نمایش پست ها
    سلام. اگه کسی با بلوکارت و مدرک b1 بخواد اقامت بگیره ، همسرش هم باید b1 داشته باشه تا بتونه اقامت بگیره؟ ممنونم
    با توجه به قوانین آلمان، به هیچ مدرک زبانی نیاز نیست! اما سفارت ممکنه در هر حال مدرک آ1 رو بخواد که متاسفانه نمیشه باهاشون لجبازی کرد.

به هر حال زبان از واجبات زندگی در آلمانه ... گرفتن آ1 زیاد مشکل نخواهد بود و شروعی خوبیه ...

موفق باشید.

Senior Member bayazee آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Lithium_hd نمایش پست ها
    سلام

پیشاپیش ببخشید اگه سوالم تکراریه.

برای بلوکارت آلمان از سایت http://www.bluecard-eu.de ثبت نام کردم و 60 یورو هزینه ای که داره رو پرداخت کردم.
    چند تا سوال دارم اینکه با توجه به شرایطم (که لیسانس کامپیوتر هستم و برنامه نویسی وب، موبایل انواع پلتفرم ها مسلط هستم و سابقه کار حدود 5 سال دارم)
    1- من آلمانی اصلا بلد نیستم و آیلتس رو هم تا 1 ماه دیگه میگیرم. اجباری توی یادگیری زبان آلمانی هست؟
    2- حالا اگه آلمان رو بخاطر بلد نبودن آلمانی از دست بدم، کشور های دیگه اروپایی هم نیاز به تسلط زبان هر کشور رو داره؟
    3- مدارک اولیه قسمت آپلود دیپلم. که نوشته تا 3 تا pdf میشه آپلود کرد، اونجا باید لیسانس و کاردانی و دیپلم ترجمه شده به انگلیسی رو آپلود کنم یا فقط ترجمه لیسانس کافیه؟

مرسی که با حوصله جواب سوالات رو میدید. اطلاعات زیادی ندارم
    دوست عزیز این سایت رسمی نیست و متاسفانه به نظر شخصی من سایتی هست که داره کلاهبرداری می کنه. پرداخت اون مبلغ و ارسال مدارک هم هیچ مزیت خاصی برای شما نداره. تا جایی که چند ماه پیش بررسی کردم ۲ تا سایت شبیه این هست که مالک سایت هم یک نفر هست و اصلا ساکن آلمان هم نیست.
    مرجع مروبط به بلوکارت سایت رسمی سفارت آلمان در تهران یا سایت های رسمی ادارات دولتی آلمان هست. تنها روش اقدام هم گرفتن وقت مصاحبه از سفارت و ارائه حضوری مدارک هست. تنها برای گرفتن تائیده مدرک نیاز به ارسال فیزیکی مدارک به اداره zab دارید و پرداخت ۲۰۰ یورو هزینه.

در پرداخت هزینه و استفاده از سایت های دیگه دقت کنید تا پول و وقتتون به هدر نره

Junior Member

سلام. به نظر شما تبدیل اقامت دانشجویی به کاری بهتره یا درخواست بلو کارد؟ من الان با اقامت دانشجویی آلمان هستم و در حال استخدام. نمیدونم برای کدم اقدام کنم.... برای اقامت دائم و سیتیزن شیپی کدومش بهتره؟
    خیلی ممنون.

Senior Member VividNed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sabourian نمایش پست ها
    سلام. به نظر شما تبدیل اقامت دانشجویی به کاری بهتره یا درخواست بلو کارد؟ من الان با اقامت دانشجویی آلمان هستم و در حال استخدام. نمیدونم برای کدم اقدام کنم.... برای اقامت دائم و سیتیزن شیپی کدومش بهتره؟
    خیلی ممنون.
    بلو کارت هم یه جور ویزای کاریه. اگه بلو کارت بگیرید زودتر میتونید واسه اقامت دائم اقدام کنید.
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

Senior Member bayazee آواتار ها

خیلی ممنون.
    پروسه راحت هست. اگر شرایط بلوکارت رو دارید بلوکارت اقدام کنید که مزیت هایی داره و اگر نه چاره ای ندارید جز ویزای کار.
    شرایط هم حداقل لیسانس مرتبط و قرارداد حداقل یکساله با ۵۲ هزار تا حقوق سالیانه یا برخی رشته های خاص ۴۱ هزار تا.

خیلی ممنون.
    سلام،
    طبق تجربیات من (اگه تابحال قوانین عوض نشده باشه) برای سیتیزنشیپی هیچ کدوم به دیگری ارجحیتی ندارند، ولی برای اقامت دائم بلوکارت بهتر سریعتر هست.
    از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی معذورم. به جای پست ها و پیام های تشکر از گزینه "+/- اضافه کردن به امتیاز کاربر" در زیر هر پیام استفاده نمایید.
    لینک دسترسی به مقررات فروم

Junior Member

با سلام.

من یک کارفرما پیدا کردم در آلمان و این شرکت شرایط منو قبول کرده.
    چند تا قضیه پیش اومده که ازتون کمک می خوام لطفا:

1- باید تا مارچ کار ویزا رو انجام بدم تا این فرصت از دستم نره.
    2- کارفرما قرارداد رو بدون امضا گفته برام می فرسته ولی در لیست مدارک "Merkblatt_Arbeitsaufnahme" ذکر شده : " امضا کارفرما و متقاضی درج شود."

هر راهنمایی در هر قسمتی بفرمایید ممنون می شم.
    در فورام دنبال این مسئله گشتم ولی فقط کارت آبی هست که شامل حال من نمی شه چون مبلغ سالاری اونقدرا نیست.

سپاس گزارم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن/ویزای کوتاه مدت جستجو برای کار

نقل قول نوشته اصلی توسط bayazee نمایش پست ها
    خوب به نظر من می شه فهمید. رزومه فردی واقعا خوب باشه شرکت اصلا براش مهم نیست که نیروی خارجی باشه فیزیکی باشه یا نباشه. کلی از دوستانم رو می شناسم که شرکت های آلمانی و بقیه کشور ها هزینه رفت آمد و هتل و بقیه هزینه ها حتی پول تاکسی شو دادن تا برای مصاحبه بره پیششون. وقتی فردی مثلا ۲۰۰ تا رزومه می فرسته و حتی یک مورد هم دعوت به مصاحبه نمی شه با احتمال زیاد حضور فیزیکیش هم زیاد کمکی نمی کنه. این شرایط به نظر من و بر اساس تجربه ای که دارم زیاد ربطی به حضور فیزیکی نداره و دلیلش رزومه ضعیف یا رقابت خیلی زیاد در اون فیلد خاص هست. این اواخر افرادی زیادی رو من شنیدم که اومدن و بدون موفقیت برگشتن. اما اگر شرایط فردی مرزی باشه از اون ۲۰۰ تا شرکت حداقل چند تاش دعوت به مصاحبه اولیه می کنند. حتی ممکنه چند مرحله پیش بره. خلاصه من به نظرم تا حد زیادی می شه حدس زد بر اساس رزومه و فیلد کاری و نتیجه تلاش فرد. حالا این تصمیمی هست که هر فرد می گیره و اگر کسی نظر من رو بپرسه می گم قبلش تلاش کنه و کمی با احتیاط و سنجیده تر عمل کنه.
    با سلام خدمت همه دوستان
    من تمام صفحات این موضوع رو خوندم و اطلاعات خوبی هم بدست آوردم.منم میخوام تجربه خودم رو اینجا بیان کنم و نظر دوستان رو هم بدونم.
    من میخوام واسه ویزای کار/بلو کارت آلمان اقدام کنم.آلمانی سطح A1 هستم و فشرده دارم میخونم و تا 6 ماه آینده به b2 خواهم رساند.اتفاقی که واسه من افتاد این بود که حدود 3 هفته ای روزی بین 10 تا 20 تا رزومه به شرکتهای مختلف فرستادم و یکی از اون شرکتها من رو به مصاحبه حضوری دعوت کرد.منم در جواب بهشون گفتم که شرایط وقت گرفتن برای ویزا سخت شده و من تا 3 ماه دیگه میتونم اونجا باشم که در جواب گفتند ما الان به نیرو احتیاج داریم و متاسفیم که نمیتونیم قبول کنیم.(با توجه به اینکه سطح زبانم هنوز به سطحی نرسیده که بخوام آلمانی مصاحبه کنم امکان پیشنهاد مصاحبه اسکایپ نبود)
    اینو گفتم چون یه چلنجی بین دوستان به وجود اومده بود که بعضی میگفتن از ایران کارو اوکی کنید و دوست دیگمون میگفت حضور در آلمان خیلی موثرتره.
    به نظر من اون دوستان عزیزی که میگن فقط از ایران اوکی کنید جز نوابغ رشته خودشون هستن که تونستن از ایران کار پیدا کنن و حتی براشون بلیطم گرفتن و طبیعیه که این حرفو بزنن.ولی واسه امثال من که نابغه نیستن و یه سابقه کاری 5 6 ساله خوب دارن به نظرم به امتحانش میارزه.چون ممکنه خیلی از موقعیت های کاری رو بخاطر اینکه تو آلمان نیستیم از دست بدیم کما اینکه این اتفاق واسه من افتاد.در ضمن رشته با رشته هم فرق میکنه ببینید شما نرم افزار خوندی و طرف همونجا میتونه یه مصاحبه کامل ازت بگیره و بفهمه چیکاره ای.ولی رشته هایی مثل رشته من (مهندسی شیمی) داستان خیلی متفاوته.طرف باید حضوری ببینه تورو طرز حرف زدنت.نشستنت.کنترل استرست و ... خیلی آیتم های دیگه که با جز با مصاحبه حضوری به دست نمیاد.بنابراین واسه همه رشته ها نمیشه یه نسخه پیچید.
    به هر حال ممنون از همه عزیزانی که اطلاعتشون رو به اشتراک میذارن

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن/ویزای کوتاه مدت جستجو برای کار

نقل قول نوشته اصلی توسط s_am_ros نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    من تمام صفحات این موضوع رو خوندم و اطلاعات خوبی هم بدست آوردم.منم میخوام تجربه خودم رو اینجا بیان کنم و نظر دوستان رو هم بدونم.
    من میخوام واسه ویزای کار/بلو کارت آلمان اقدام کنم.آلمانی سطح A1 هستم و فشرده دارم میخونم و تا 6 ماه آینده به b2 خواهم رساند.اتفاقی که واسه من افتاد این بود که حدود 3 هفته ای روزی بین 10 تا 20 تا رزومه به شرکتهای مختلف فرستادم و یکی از اون شرکتها من رو به مصاحبه حضوری دعوت کرد.منم در جواب بهشون گفتم که شرایط وقت گرفتن برای ویزا سخت شده و من تا 3 ماه دیگه میتونم اونجا باشم که در جواب گفتند ما الان به نیرو احتیاج داریم و متاسفیم که نمیتونیم قبول کنیم.(با توجه به اینکه سطح زبانم هنوز به سطحی نرسیده که بخوام آلمانی مصاحبه کنم امکان پیشنهاد مصاحبه اسکایپ نبود)
    اینو گفتم چون یه چلنجی بین دوستان به وجود اومده بود که بعضی میگفتن از ایران کارو اوکی کنید و دوست دیگمون میگفت حضور در آلمان خیلی موثرتره.
    به نظر من اون دوستان عزیزی که میگن فقط از ایران اوکی کنید جز نوابغ رشته خودشون هستن که تونستن از ایران کار پیدا کنن و حتی براشون بلیطم گرفتن و طبیعیه که این حرفو بزنن.ولی واسه امثال من که نابغه نیستن و یه سابقه کاری 5 6 ساله خوب دارن به نظرم به امتحانش میارزه.چون ممکنه خیلی از موقعیت های کاری رو بخاطر اینکه تو آلمان نیستیم از دست بدیم کما اینکه این اتفاق واسه من افتاد.در ضمن رشته با رشته هم فرق میکنه ببینید شما نرم افزار خوندی و طرف همونجا میتونه یه مصاحبه کامل ازت بگیره و بفهمه چیکاره ای.ولی رشته هایی مثل رشته من (مهندسی شیمی) داستان خیلی متفاوته.طرف باید حضوری ببینه تورو طرز حرف زدنت.نشستنت.کنترل استرست و ... خیلی آیتم های دیگه که با جز با مصاحبه حضوری به دست نمیاد.بنابراین واسه همه رشته ها نمیشه یه نسخه پیچید.
    به هر حال ممنون از همه عزیزانی که اطلاعتشون رو به اشتراک میذارن
    سلام
    ممنون که تجربه تونو گفتین. خب طبیعیه که حضور تو آلمان خیلی مهمه. بالاخره همیشه متقاضی هست. درسته که اینا نیاز به نیروی کار دارن، ولی متقاضی هم همیشه هست. یعنی این طوری نیست که اگر شما رو نگیرن، دیگه هیچ کس نباشه. واسه همین خب خیلی مهمه که شما هم باشین و بتونین مصاحبه ی حضوری داشته باشین.
    اما من به شما شدیدا توصیه می کنم بدون اینکه حداقل تا آخر ب2 آلمانی خونده باشین، پاتونو تو آلمان نذارین. برای شمایی که فقط شیش ماه فرصت دارین، بهتره یه طوری ازش استفاده کنین که حداکثر بهره وری رو داشته باشی. اول آلمانیتونو کامل کنین، از ایران چهار تا مصاحبه ی تلفنی و اسکایپی و اینا بدین، یه کمی شرایط دستتون بیاد. بعد بیاین آلمان.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Reyhann نمایش پست ها
    اگر کس دنبال بلوکارت هست من میتونم راهنماییش کنم
    پیام خصوصی شما ظرفیت نداره..لطفا از پیام هاتون پاک کنید تا امکان ارسال پیام وجود داشته باشه.. مچکرم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)