صفحه 111 از 156 نخستنخست ... 1161101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,101 تا 1,110 , از مجموع 1557

موضوع: EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezakhan007 نمایش پست ها
    من تقریبا یکماهه که همه تاپیک ها و صفحات انجمن آلمان رو خوندم!
    ببینید دوستان من درست نتیجه گیری کردم؟!
    1- ما میتونیم از طریق ویزای جاب سیکر اقدم کنیم و در این صورت می تونیم بریم تو خاک آلمان و 6 ماه وقت داریم تا یک کاری با حد اقل حقوق 52000 یورو در سال گیر بیاریم تا بلوکارت یا اقامت دائم بگیریم. اگه بلوکارت نگیریم باید از کشور خارج شیم.
    2- می تونیم از بدون جاب سیکر از خاک ایران و اینترنتی کار پیدا کنیم و سپس تقاضای ویزای کار بدیم و در صورتی که قراردادمون بالا 52000 یورو در سال باشه بهمون بلو کارت یا اقامت دائم میدن و بعد از 5 سال بیمه و مالیات دادن پاسپورت آلمانی میگیریم.
    3- در صورتی که کاری گیر بیاریم که زیر 52000 یورو باشه باز هم میتونیم تو آلمان بمونیم و در صورتی که 5 سال بیمه و مالیات بدیم پاسپورت آلمانی میگیریم.
    همونطور که دوستان دیگر هم اشاره کردند بلوکارت فقط تسریع میکنه پروسه رو.این ۵۲۰۰۰ تا هم واسه همه رشته ها نیست.واسه رشته هایی که کمبود نیروی کار دارن ۳۹۰۰۰ تاست مثل خیلی از رشته های مهندسی.برای پاس آلمانی دو حالت وجود داره:
    ۱.بلو کارت دارید--->بعد از ۲۱ ماه در صورت داشتن b1---->اقامت دایم--->۵سال اقامت دائم---->پاسپورت آلمانی
    ۲.بلو کارت ندارید--->بعد ۵ سال اقامت دائم میگیرید---->۵سال اقامت دائم---->پاسپورت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط s_am_ros نمایش پست ها
    همونطور که دوستان دیگر هم اشاره کردند بلوکارت فقط تسریع میکنه پروسه رو.این ۵۲۰۰۰ تا هم واسه همه رشته ها نیست.واسه رشته هایی که کمبود نیروی کار دارن ۳۹۰۰۰ تاست مثل خیلی از رشته های مهندسی.برای پاس آلمانی دو حالت وجود داره:
    ۱.بلو کارت دارید--->بعد از ۲۱ ماه در صورت داشتن b1---->اقامت دایم--->۵سال اقامت دائم---->پاسپورت آلمانی
    ۲.بلو کارت ندارید--->بعد ۵ سال اقامت دائم میگیرید---->۵سال اقامت دائم---->پاسپورت
    البته امسال شده ۴۰۵۶۰ یورو.از لینک زیر میتونید لیست رشته ها رو پیدا کنید

http://ec.europa.eu/eurostat/documen...42/ISCO-08.pdf

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer eng, University of Tehran

من تقریبا یکماهه که همه تاپیک ها و صفحات انجمن آلمان رو خوندم!
    ببینید دوستان من درست نتیجه گیری کردم؟!
    1- ما میتونیم از طریق ویزای جاب سیکر اقدم کنیم و در این صورت می تونیم بریم تو خاک آلمان و 6 ماه وقت داریم تا یک کاری با حد اقل حقوق 52000 یورو در سال گیر بیاریم تا بلوکارت یا اقامت دائم بگیریم. اگه بلوکارت نگیریم باید از کشور خارج شیم.
    2- می تونیم از بدون جاب سیکر از خاک ایران و اینترنتی کار پیدا کنیم و سپس تقاضای ویزای کار بدیم و در صورتی که قراردادمون بالا 52000 یورو در سال باشه بهمون بلو کارت یا اقامت دائم میدن و بعد از 5 سال بیمه و مالیات دادن پاسپورت آلمانی میگیریم.
    3- در صورتی که کاری گیر بیاریم که زیر 52000 یورو باشه باز هم میتونیم تو آلمان بمونیم و در صورتی که 5 سال بیمه و مالیات بدیم پاسپورت آلمانی میگیریم.
    پاس آلمانی فرایندش ربطی به اقامت دائم و حتی مالیات دادن نداره. شرایطش بعضا از اقامت دائم هم راحت تره. و به صورت نرمال هشت سال طول میکشه در حالت خیلی خاص شش سال.

البته امسال شده ۴۰۵۶۰ یورو.از لینک زیر میتونید لیست رشته ها رو پیدا کنید

http://ec.europa.eu/eurostat/documen...42/ISCO-08.pdf
    ممنون از پاسخ شما
    رشته من یعنی مهندسی صنایع داخل این پی دی اف هست، یعنی اید 40560 یورو ارائه بدیم؟

Junior Member

ممنون از پاسخ شما
    رشته من یعنی مهندسی صنایع داخل این پی دی اف هست، یعنی اید 40560 یورو ارائه بدیم؟
    بله فقط زبان رو فراموش نکنید حداقل B2 چون ۶ ماه فرصت زیادی نیست و اینکه قبل از رفتن از ایران رزومه بفرستید

Junior Member

دوست عزیز من یک چیزی رو نفهمیدم..در حالت دوم (بدون بلو کارت) برای اقدام برای پاسپورت ۵ سال باید از اقامت دائم بگذره و بعد اقدام کنیم؟ یعنی‌ با اون ۵ سال قبلش می‌شه روی هم ۱۰ سال؟ یا بلافاصله بعد گرفتن اقامت دائم (که طبیعتا ۵ سال گذشته تا بگیریمش) می‌شه برای پاسپورت اقدام کرد؟ ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط somi1983 نمایش پست ها
    دوست عزیز من یک چیزی رو نفهمیدم..در حالت دوم (بدون بلو کارت) برای اقدام برای پاسپورت ۵ سال باید از اقامت دائم بگذره و بعد اقدام کنیم؟ یعنی‌ با اون ۵ سال قبلش می‌شه روی هم ۱۰ سال؟ یا بلافاصله بعد گرفتن اقامت دائم (که طبیعتا ۵ سال گذشته تا بگیریمش) می‌شه برای پاسپورت اقدام کرد؟ ممنون
    سلام،
    ببینید توجه کنید که قانون دریافت تابعیت آلمانی مدت زمان لازم برای گرفتن تابعیت آلمانی رو ۸ سال از زمانی که شما اقامت قانونی در آلمان شروع کردید رو ذکر کرده (اینجا رو ببینید: https://www.gesetze-im-internet.de/rustag/__10.html)، در برخی ایالتها (مثل نیدرزاکسن) برای برخی شرایط خاص (مثلا شخص تحصیلکرده آلمان باشه) میشه که این هشت سال کمتر بشه، ولی قانونا زودتر از ۶ سال نمیشه تابعیت آلمانی گرفت. بعضی از ایلاتها مثل بایرن هم در کل زودتر از ۸سال قبوا نمیکنن که تابعیت آلمانی بدن. بنابراین بلافاصله بعد از گرفتن اقامت دائم (۵ سال) قانونا امکان دریافت تابعیت آلمانی نیست.
    موفق باشید
    از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی معذورم. به جای پست ها و پیام های تشکر از گزینه "+/- اضافه کردن به امتیاز کاربر" در زیر هر پیام استفاده نمایید.
    لینک دسترسی به مقررات فروم

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer eng, University of Tehran

دوستان کسی میدونه آیا برای تبدیل بلوکارت به اقامت دایم باید حتما قرارداد کاری پرمننت داشت؟ اونجور که من خوندم باید قرارداد کاری دایم ارایه داد ولی میبینم خیلی ها میگیرن بدون اون هم یا نوع اقامت اون ها فرق داره؟ من میخواستم با ۲۱ ماه و ب ۱ اقدام کنم ولی قراردادم پرمننت نیست. میخواستم ببینم اگه شرایطشو ندارم بیخود روی امتحان زبان وقت نذارم.

Junior Member

سلام دوستان چندتا سوال برام پیش امده:
    1- برای کار پیشنهادی از المان باید ترجمه رسمی سوابق کاری ایرانی رو برای سفارت اماده کنیم! یعنی چه مدارکی رو باید ببریم واسه ترجمه؟؟؟؟؟ (پروانه کار یا نامه از ارگان مربوطه؟؟؟)
    2- تایید مدارک جدیدا نیاز به گرفتن وقت داره و الانم وقت وجود نداره بنظرتون باید اینو به کارفرما بگم و اون میتونه به سفارت بگه مدارک منو زودتر تایید کنند؟؟
    3- گواهی بیمه 90 روزه المان رو کارفرما باید برام بگیره؟؟؟
    4- مدارک باید به المانی ترجمه بشوند؟
    5- هر نکته مهمی که کسی تجربه داره و باعث شده روند کاری صدور ویزا سرعتر بشه ممنون میشم بفرمایید!
    ممنون

Senior Member VividNed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط namoplus نمایش پست ها
    دوستان کسی میدونه آیا برای تبدیل بلوکارت به اقامت دایم باید حتما قرارداد کاری پرمننت داشت؟ اونجور که من خوندم باید قرارداد کاری دایم ارایه داد ولی میبینم خیلی ها میگیرن بدون اون هم یا نوع اقامت اون ها فرق داره؟ من میخواستم با ۲۱ ماه و ب ۱ اقدام کنم ولی قراردادم پرمننت نیست. میخواستم ببینم اگه شرایطشو ندارم بیخود روی امتحان زبان وقت نذارم.
    منم شرایط شما رو دارم. اگه قرارداد ۲ یا ۳ ساله دارید که ۱۰۰% میتونید واسه اقامت دائم درخواست بدید. اگر قرارداد ۱ ساله دارید بازم میتونید درخواست بدید ولی ممکنه کارتون گیر کنه. اداره مهاجرت میگه شما وقتی که میاید اقامت دائم رو تحویل بگیرید باید از اون تاریخ حداقل ۶ ماه قرارداد کاری داشته باشید. حالا بعضی کارمندهای اداره مهاجرت گیر نیستن و بعضی ها هم نه.
    در مورد قرارداد ۱ ساله اگه بتونید از کارفرما یه نامه بگیرید که تایید کنه قراردادتون دوباره تمدید میشه بعد از ۱ سال , دیگه اداره مهاجرت نمیتونه گیر بده .
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)