صفحه 114 از 156 نخستنخست ... 1464104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,131 تا 1,140 , از مجموع 1557

موضوع: EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

نقل قول نوشته اصلی توسط keinman نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون اما این دقیقاً چیزی بود که ausländerbehörde به من گفت و حتی وقتی قرارداد جدید کاری ام رو هفته پیش بردم که توی پرونده ام درج کنن، مجدداً تأکید کردن که سال دیگه برای گرفتن اقامت دائم مراجعه کنم.
    شرایط گرفتن اقامت دایم ایناست:
    ۱- پنج سال کار در آلمان.
    ۲- داشتن یه مدرک دانشگاهی از آلمان (فرقی نداره لیسانس یا ارشد یا هر چیز دیگه) + دو سال کار در آلمان.
    ۳- داشتن بلوکارت + ۲۱ ماه کار در آلمان.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد الکترونیک دانشگاه شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    شرایط گرفتن اقامت دایم ایناست:
    ۱- پنج سال کار در آلمان.
    ۲- داشتن یه مدرک دانشگاهی از آلمان (فرقی نداره لیسانس یا ارشد یا هر چیز دیگه) + دو سال کار در آلمان.
    ۳- داشتن بلوکارت + ۲۱ ماه کار در آلمان.
    سلام دوست عزیز، هر سه مورد باید همزمان باشند یا هر مورد بصورت جداگانه کافی است؟
    Never say Never

برای رسیدن به "هدف" باید از مرز خستگی گذشت،باید نیرومندتر از توان خود بود.

Senior Member VividNed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط lord67 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، هر سه مورد باید همزمان باشند یا هر مورد بصورت جداگانه کافی است؟
    هر مورد جداگانه کافیه
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

دوستان من یه سوالی دارم، ممنون میشم راهنمایی کنین.
    من توی آلمان مستر خوندم و پارسال فارغ التحصیل شدم. از همون موقع هم یه کار تمام وقت داشتم و بر اساس اون ویزای کاری گرفتم. با توجه به شرایط تحصیلی و کاری که داشتم، طبق گفته اوسلندر، حدود یک سال دیگه اقامت دائم رو میگیرم.
    حالا من جدیداً یه کار بهتر با حقوق بالاتر پیدا کردم و از ماه بعد شروع میکنم.

سوالم اینه که اگر من با قرارداد کاری جدیدم واجد شرایط بلوکارت باشم، با توجه به این که با همین شرایط فعلی و ویزای کاری اقامت دائم رو سال بعد میگیرم، آیا ارزش داره که درخواست بلوکارت بدم؟ و اینکه اگر درخواست بلوکارت بدم شرایطم چه فرقی میکنه و کلاً چه مزیتی برام داره؟

پیشاپیش ممنونم
    بلو کارت رو به اندازه ی مدت قرارداد + ۳ ماه بیشتر میدن. واسه قرارداد unbefristet فکر میکنم که بلو کارت رو ۳ یا ۴ ساله صادر میکنند. به نظر من تنها مزیتی که بلو کارت داره اینه که شما جای اینکه ویزا رو توی پاسپورت بگیرید, ی کارت اقامت میگیرد که همون Ausweis . شاید یه سری مزایا هم برای همسر شما داشته باشه اگه که متاهل هستید. میتونید سرچ کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد الکترونیک دانشگاه شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط VividNed نمایش پست ها
    هر مورد جداگانه کافیه
    سلام دوست عزیز، ببخشید که سوالم ساده است، آیا پاس آلمانی با اقامت دایم آلمان فرق می کند یا خیر؟ میشه اقامت دایم داشت اما پاس آلمانی نداشت؟ اگر متفاوت اند، ممنون میشم اگر بفرمایید که شرایط اخذ پاس آلمانی چیه؟ ممنون
    Never say Never

برای رسیدن به "هدف" باید از مرز خستگی گذشت،باید نیرومندتر از توان خود بود.

سلام دوست عزیز، ببخشید که سوالم ساده است، آیا پاس آلمانی با اقامت دایم آلمان فرق می کند یا خیر؟ میشه اقامت دایم داشت اما پاس آلمانی نداشت؟ اگر متفاوت اند، ممنون میشم اگر بفرمایید که شرایط اخذ پاس آلمانی چیه؟ ممنون
    بله دو تا چیز جداست. اکثر افرادی کاری یا دانشجویی میروند در انتها به اقامت دائم منتهی میشن و بعد از چند سال زندگی منتهی به پاسپورت میشود. کسی که اقامت دائم دارد بعضی از حقوق مثل حق رای رو از دست میده. فقط صرفا لازم نیست هی بره تو پروسه تمدید ویزا.

، ممنون میشم اگر بفرمایید که شرایط اخذ پاس آلمانی چیه؟ ممنون
    با فرض اینکه شما بلو کارت دارید و زبان آلمانی تون خوبه (B1) و از پس مخارج زندگیتون بر میاید (یعنی از دولت یا جای دیگه کمک مالی نمیگیرید), بعد از ۲۱ ماه درخواست اقامت دائم میدید.
    اگه تو آلمان درس خونده باشید کلا بعد از ۶ سال میتونید درخواست شهروندی (Einbürgerung) بدید که در نتیجه پاسپورت بهتون میدن. اگه تو آلمان درس نخونده باشید میشه بعد از ۷ سال. یه امتحانی هم باید واسه شهروندی بدید که خیلی آسونه

http://www.bamf.de/DE/Willkommen/Ein...land-node.html

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

بلو کارت رو به اندازه ی مدت قرارداد + ۳ ماه بیشتر میدن. واسه قرارداد unbefristet فکر میکنم که بلو کارت رو ۳ یا ۴ ساله صادر میکنند. به نظر من تنها مزیتی که بلو کارت داره اینه که شما جای اینکه ویزا رو توی پاسپورت بگیرید, ی کارت اقامت میگیرد که همون Ausweis . شاید یه سری مزایا هم برای همسر شما داشته باشه اگه که متاهل هستید. میتونید سرچ کنید.
    ممنونم از پاسختون.
    بله قرارداد جدیدم unbefristet هستش. حتی قرارداد کاری قبلی ام هم unbefristet بود و بخاطر همین الان هم من هم همسرم هردو کارت اقامت سه ساله داریم، اونم بخاطر اینکه پاسپورت هامون سه سال بیشتر اعتبار نداشتن.
    پس با این حساب به نظر میرسه داشتن بلوکارت فرقی به حال من نمیکنه، چون در هر صورت من سال بعد اقامت دائم رو میگیرم.
    مگر اینکه داشتن بلوکارت مزیت خیلی ویژه ای داشته باشه؟؟؟
    کمی مهربان باشیم و با دادن امتیاز از دوستانی که وقت می‌گذارند و به پرسش‌هایمان پاسخ می‌دهند، تشکر کنیم.
    ** به دلیل مشغله زیاد، از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی که به صورت عمومی قابل مطرح شدن در فرومها هستند، معذورم **

ممنونم از پاسختون.
    بله قرارداد جدیدم unbefristet هستش. حتی قرارداد کاری قبلی ام هم unbefristet بود و بخاطر همین الان هم من هم همسرم هردو کارت اقامت سه ساله داریم، اونم بخاطر اینکه پاسپورت هامون سه سال بیشتر اعتبار نداشتن.
    پس با این حساب به نظر میرسه داشتن بلوکارت فرقی به حال من نمیکنه، چون در هر صورت من سال بعد اقامت دائم رو میگیرم.
    همون طور که گفتم مزیت خاصی نداره به جز اینکه پروسه ی اقامت دائم گرفتن رو سریع تر میکنه. واسه کسایی که قرارداد befristet دارند هم اون ۳ ماه مزیت حساب میشه.

ممنونم از پاسختون.
    همون طور که گفتم مزیت خاصی نداره به جز اینکه پروسه ی اقامت دائم گرفتن رو سریع تر میکنه. واسه کسایی که قرارداد befristet دارند هم اون ۳ ماه مزیت حساب میشه.
    یک مزیتی که بلوکارت نسبت به اقامت دائم داره این هستش که در شرایط عادی (غیر از شرایط خاصی که در لینک زیر اشاره شده) و بدون درخواست دادن به اداره اقامت برای طولان تر کردن ضرب الاجل
    -اقامت دائم بعد از گذشتن 6 ماه از خروج دارنده آن از کشور آلمان خودبخود باطل میشود
    -بلوکارت بعد از گذشتن 12 ماه از خروج دارنده آن از کشور آلمان باطل میشود

منبع: https://www.berlin.de/labo/willkomme...nthaltstitels/
    از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی معذورم. به جای پست ها و پیام های تشکر از گزینه "+/- اضافه کردن به امتیاز کاربر" در زیر هر پیام استفاده نمایید.
    لینک دسترسی به مقررات فروم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)