صفحه 115 از 156 نخستنخست ... 1565105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,141 تا 1,150 , از مجموع 1557

موضوع: EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

سلام دوستان
    میخواستم بدونم آیا اخذ بلوکارت شرایط سنی داره؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط lifeisgood نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم بدونم آیا اخذ بلوکارت شرایط سنی داره؟
    سلام
    خیر .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Reyhann نمایش پست ها
    اگر کس دنبال بلوکارت هست من میتونم راهنماییش کنم
    میشه اگر فایل یا توضیحاتی دارید ارسال بفرمایید
    با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng., TU Braunschweig

نقل قول نوشته اصلی توسط sara333 نمایش پست ها
    میشه اگر فایل یا توضیحاتی دارید ارسال بفرمایید
    با تشکر
    توضیحات بسیار کاملی رو میتونید در آدرس زیر که متعلق به وزارت مهاجرت و پناهجویی آلمانه به انگلیسی بخونید:

http://www.bamf.de/EN/Migration/Arbe...arte-node.html

Member
    رشته و دانشگاه

Question ارز دانشجویی در عین داشتن بلوکارت

سوال بسیار فوری>

دوستان کسی تجربه این رو داره که با داشتن بلوکارد به عنوان دانشجوی دکتری، ارز دانشجویی دریافت کرده باشه؟

علی الاصول که با حقوقی که ما میگیریم، زیاد دانشجو به حساب نمیایم

دوستان یه سوال یسبار مهم
    من درسم october 2019 نموم میشه از چه رمانی برای دریافت blue card از سفارت آتمان باید اقدام کنم؟ pdf توی سفارت یه چیزهای عجیبی نوشته؟ زمان تقریبی چفدر هست؟

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی در عین داشتن بلوکارت

نقل قول نوشته اصلی توسط hex6789 نمایش پست ها
    سوال بسیار فوری>

دوستان کسی تجربه این رو داره که با داشتن بلوکارد به عنوان دانشجوی دکتری، ارز دانشجویی دریافت کرده باشه؟

علی الاصول که با حقوقی که ما میگیریم، زیاد دانشجو به حساب نمیایم
    من در مورد شرایط فعلی گرفتن ارز اطلاعی ندارم. اما قبلا این طوری بود که سفارت از شما یه گواهی اشتغال به تحصیل می خواست. اگر تو دانشگاه ثبت نام کردین و کارت دانشجویی دارین، می تونین برین از مسئول مربوطه اش یه گواهی اشتغال به تحصیل بگیرین و دانشجو حساب می شین. اما اگر کلا اجازه ی ثبت نام تو دانشگاه رو نداشتین به خاطر ویزاتون (که احتمالا این طوره)، برای سفارت هم دانشجو به حساب نمیاین.

سلام به همه دوستان عزیز

من کارشناسی ارشد نرم افزار از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران دارم و کارشناسی از پیام نور مرکز اوز. چند سوال دارم از خدمت دوستان و ممنون میشم اگه دوستان مطلع، پاسخ بدن.

1- در سایت آنابین، دانشگاه ارشدم H+ هست ولی عنوان دانشگاه که ذکر شده با اون چیزی که عموما در ترجمه های انگلیسی استفاده میشه (Science and Research branch) فرق می کنه (در آنابین ذکر شده: Daneshgahe Azad Islami-ye wahede olum wa tahqiqat.) آیا این مورد مشکل ساز نیست؟ یا ترجمه ها هم دقیقا باید با این عنوان باشه؟
    2- رشته ارشدم (نرم افزار) در لیست رشته ها نیست. به نظرتون تاییدیه از ZAB بگیرم؟
    3- دانشگاه لیسانسم با عنوان (Daneshgahe Payame Noor – (iranweit از نوع H+ هست ولی به اسم شهری که مدرک گرفتم نیست و نوشته iranweit. آیا اینو می پذیرن یا باید تاییدیه بگیرم؟
    – با توجه به شرایط فوق به نظر میرسه در هر مقطع یه چیزی کم دارم. یا رشته یا دانشگاه.
    4- با توجه به زمانگیر بودن وقت سفارت و از طرفی اینکه ارزشیابی از ZAB هم زمانگیر است، آیا امکان ثبت نام برای وقت سفارت وجود داره یا باید صبر کنم که تاییدیه بگیرم؟ در حال حاضر هم اگه اقدام کنم برای حداقل ۱ سال دیگه نوبت گیرم میاد!
    5- یک بنگاه کاریابی در ایران پیدا کردم که بعد از بررسی رزومه من گفتن با حقوق 2000 تا 2500 میتونن در آلمان برای من کار پیدا کنن. به نظرتون با این حقوق و با مدرک من، میشه ویزا گرفت؟ فکر می کنم مبلغش پایینه و به blue card نمیرسه ولی آیا میشه با همین قرارداد (اگه کارو بگیرم)، تو آلمان کار کرد؟ بعضی دوستان می گفتند حقوق باید به مدرک تحصیلی بخوره و یه شرایط حداقلی داشته باشه.

با تشکر از همه دوستان

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    من در مورد شرایط فعلی گرفتن ارز اطلاعی ندارم. اما قبلا این طوری بود که سفارت از شما یه گواهی اشتغال به تحصیل می خواست. اگر تو دانشگاه ثبت نام کردین و کارت دانشجویی دارین، می تونین برین از مسئول مربوطه اش یه گواهی اشتغال به تحصیل بگیرین و دانشجو حساب می شین. اما اگر کلا اجازه ی ثبت نام تو دانشگاه رو نداشتین به خاطر ویزاتون (که احتمالا این طوره)، برای سفارت هم دانشجو به حساب نمیاین.
    اتفاقا من ثبت نام دانشگاه باقی موندم و فقط مقطع رشته تحصیلیم رو از ارشد به دکتری تغییر دادم. با این اوصاف یه گواهی اشتغال به تحصیل هم پرینت زدم و استادم امضا کرد (که همین کار رو ترم قبل هم به عنوان دانشجوی ارشد کردم و کنسولگری هامبورگ قبول کرد و موفق شدم ارز رو بگیرم).

نکته اصلی اینه که کنسولگری ایران و سامانه نشا طبیعتا کپی ویزا رو هم میخوان و سوال اصلی اینه که آیا با دیدن نوع ویزام باز هم تایید میشه پرداخت ارز دانشجویی یا نه؟

اصولا سیستم پیچیده ای داره دانشگاه! ) از دید اداره ثبت نام دانشگاه، من دانشجو دکتری به حساب میام و کارت دانشجویی و گواهی اشتغال به تحصیل و اینارو دارم. اما از دید اداره پرسنلی دانشگاه، من کارمند تمام وقت دانشگاهم و با توجه به حقوق بالای چهل و دو هزار و یوروییم تونستم کارت آبی بگیرم.

در واقع هدفم از مطرح کردن این سوال اینه که یه سفر رفت و برگشت به هامبورگ و چندین هفته انتظار و پرس و جو رو صرفه جویی کنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد الکترونیک دانشگاه شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط hex6789 نمایش پست ها
    اتفاقا من ثبت نام دانشگاه باقی موندم و فقط مقطع رشته تحصیلیم رو از ارشد به دکتری تغییر دادم. با این اوصاف یه گواهی اشتغال به تحصیل هم پرینت زدم و استادم امضا کرد (که همین کار رو ترم قبل هم به عنوان دانشجوی ارشد کردم و کنسولگری هامبورگ قبول کرد و موفق شدم ارز رو بگیرم).

نکته اصلی اینه که کنسولگری ایران و سامانه نشا طبیعتا کپی ویزا رو هم میخوان و سوال اصلی اینه که آیا با دیدن نوع ویزام باز هم تایید میشه پرداخت ارز دانشجویی یا نه؟

اصولا سیستم پیچیده ای داره دانشگاه! ) از دید اداره ثبت نام دانشگاه، من دانشجو دکتری به حساب میام و کارت دانشجویی و گواهی اشتغال به تحصیل و اینارو دارم. اما از دید اداره پرسنلی دانشگاه، من کارمند تمام وقت دانشگاهم و با توجه به حقوق بالای چهل و دو هزار و یوروییم تونستم کارت آبی بگیرم.

در واقع هدفم از مطرح کردن این سوال اینه که یه سفر رفت و برگشت به هامبورگ و چندین هفته انتظار و پرس و جو رو صرفه جویی کنم.
    سلام دوست عزیر،
    از متن شما این برداشت میشه که اگر حقوق ماهیانه دانشجوی دکترا بیش از سقف مورد نیاز برای بلوکارت باشه میشه با اون بلوکارت گرفت؟ درسته؟
    Never say Never

برای رسیدن به "هدف" باید از مرز خستگی گذشت،باید نیرومندتر از توان خود بود.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)