صفحه 116 از 156 نخستنخست ... 1666106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,151 تا 1,160 , از مجموع 1557

موضوع: EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng., TU Braunschweig

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی در عین داشتن بلوکارت

نقل قول نوشته اصلی توسط lord67 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیر،
    از متن شما این برداشت میشه که اگر حقوق ماهیانه دانشجوی دکترا بیش از سقف مورد نیاز برای بلوکارت باشه میشه با اون بلوکارت گرفت؟ درسته؟
    طبیعتا چون دکتری تمام وقت به عنوان یک شغل تمام وقت با رده E13 حساب میشه (که درآمدش در نیدازکسن حدود چهل و سه هزار یورو و هزار یورو بیشتر از حداقل درآمد لازم هستش)، شما میتوانید درخواست کارت آبی کنید بدون هیچ پیش شرط و پس شرطی. منتهی باید استادتون هماهنگ کنه با دانشگاه و اداره اتباع امور خارجه که شما یقینا باید کارت آبی (به عبارتی اقامت کاری) بگیرید و نه دانشجویی.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

سلام دوستان ؛ من بلو کارتم رو در تاریخ 11 فوریه 2016 گرفتم و تا اول سپتامبر 2017 در شرکتی کار کردم و(فاصله سه ماه کار نکردم) بعد از اون در ماه دسامبر 2017 به مدت 6 ماه مشغول به کار جدید بودبدخلاف چیزی که گفته بودن روز28ام May بهم kündigung دادن و روز 30ام May من متوجه شدم باردار هستم و با شرکت صجبت کردم و انها قرار داد چدید یکساله بهم دادن ولی وگیل میگه بهتره صحبت کنم همون قرارداد قبلی رو ادامه بدیم که اقامنموم به مشکل نخوره . از طرفی نمیخوام باهاشون یه مشکل بخورم که سر کار رفتن برام مشگلی بشه. واقعا نمیدونم چه کنم؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Ida83 نمایش پست ها
    سلام دوستان ؛ من بلو کارتم رو در تاریخ 11 فوریه 2016 گرفتم و تا اول سپتامبر 2017 در شرکتی کار کردم و(فاصله سه ماه کار نکردم) بعد از اون در ماه دسامبر 2017 به مدت 6 ماه مشغول به کار جدید بودبدخلاف چیزی که گفته بودن روز28ام May بهم kündigung دادن و روز 30ام May من متوجه شدم باردار هستم و با شرکت صجبت کردم و انها قرار داد چدید یکساله بهم دادن ولی وگیل میگه بهتره صحبت کنم همون قرارداد قبلی رو ادامه بدیم که اقامنموم به مشکل نخوره . از طرفی نمیخوام باهاشون یه مشکل بخورم که سر کار رفتن برام مشگلی بشه. واقعا نمیدونم چه کنم؟
    سلام
    من نفهمیدم الان سوال شما چیه؟ لطفا واضح سوالتونو بپرسین. شما با این اوصاف همواره یه قرارداد کاری داشتین که خب طبیعتا باعث میشه مشکل اقامت نداشته باشین. الانم که یه قرارداد یه ساله گرفتین و بازم مشکلی برای اقامتتون ندارین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    من نفهمیدم الان سوال شما چیه؟ لطفا واضح سوالتونو بپرسین. شما با این اوصاف همواره یه قرارداد کاری داشتین که خب طبیعتا باعث میشه مشکل اقامت نداشته باشین. الانم که یه قرارداد یه ساله گرفتین و بازم مشکلی برای اقامتتون ندارین.
    خب مشکل اینه که قرارداد یکساله دیگه تموم میشه و من وفتی فارغ بشم باید بگردم دنبال کار جدید(وگرنه باید برگردم ایران) و چه گسی حاضره به من کار بده با یک نوزاد؟
    سوال من اینه که ایا شرکت حق داره قرارداد رو عوض گنه به یکسالـ؟ یا این شانس رو دارم که ارشون بخوام هون قرارداد قبلی رو ادامه بدم
    اخه شنیدم خانم باردار غیر قابل kündigung هست

خب مشکل اینه که قرارداد یکساله دیگه تموم میشه و من وفتی فارغ بشم باید بگردم دنبال کار جدید(وگرنه باید برگردم ایران) و چه گسی حاضره به من کار بده با یک نوزاد؟
    سوال من اینه که ایا شرکت حق داره قرارداد رو عوض گنه به یکسالـ؟ یا این شانس رو دارم که ارشون بخوام هون قرارداد قبلی رو ادامه بدم
    سلام،
    طبق متن زیر، شما باید حتما ظرف ۳ هفته از لغو قراردادتون شکایت کنید. در اینصورت لغو قراردادتون غیر قانونی خواهد بود و کارفرما اجازه نخواهد داشت قرارداد رو لغو کنه. ولی اینکار باید حتما با مشورت وکیل باشه. باید از وکیل بخواهید که براتون شرایط § 7 KSchG- Wirksamkeitsfiktion رو چک کنه که شامل حالتون میشه یا نه.
    Das Mutterschutzgesetz schützt die Schwangere vor Kündigungen des Arbeitgebers. Der Arbeitgeber kann nicht wirksam kündigen, wenn er von der Schwangerschaft weiß oder wenn ihm die Schwangere innerhalb von 2 Wochen nach der Kündigung die Schwangerschaft anzeigt. Trotzdem muss auch hier die Arbeitnehmerin Kündigungsschutzklageeinreichen, damit die Kündigung nicht wirksam wird (§ 7 KSchG- Wirksamkeitsfiktion). Eine Ausnahme gilt dann, wenn der Arbeitgeber der Arbeitnehmerin – nachweisbar – die Fortsetzung des Arbeitsverhältnisses zu den bisherigen Bedingungen anbietet („Rücknahme der Kündigung“) und erklärt, dass er aus der Kündigung keine Rechte mehr herleiten wird und die Arbeitnehmerin dieses Angebot annimmt.

منبع: https://rechtsanwaltarbeitsrechtberl...der-probezeit/
    از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی معذورم. به جای پست ها و پیام های تشکر از گزینه "+/- اضافه کردن به امتیاز کاربر" در زیر هر پیام استفاده نمایید.
    لینک دسترسی به مقررات فروم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad323 نمایش پست ها
    دوستان کسی در مورد سوال من نظری نداره؟ فروم رو اشتباه اومدم؟
    کلا حقوق استخدامی 3500تا4000یوروهست کمتر از این نمیشه حالا شاید منطقه سکونت قانونش بهش بخوره اما اداره مهاجرت قبول نمیکنه
    حالا اگر کار کنی باید ثبت اون منطقه بشی وگرنه قانونی نیست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد الکترونیک دانشگاه شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط hex6789 نمایش پست ها
    طبیعتا چون دکتری تمام وقت به عنوان یک شغل تمام وقت با رده E13 حساب میشه (که درآمدش در نیدازکسن حدود چهل و سه هزار یورو و هزار یورو بیشتر از حداقل درآمد لازم هستش)، شما میتوانید درخواست کارت آبی کنید بدون هیچ پیش شرط و پس شرطی. منتهی باید استادتون هماهنگ کنه با دانشگاه و اداره اتباع امور خارجه که شما یقینا باید کارت آبی (به عبارتی اقامت کاری) بگیرید و نه دانشجویی.
    ممنون از پاسخ شما، لطف می کنید اگر در مورد هماهنگی استاد با اداره اتباع امورخارجه توضیح بدید؟ و سوال دیگه اینکه میشه بعد از آمدن با ویزای دانشجویی برای دکترا، درخواست بلوکارت داد؟
    ممنون
    Never say Never

برای رسیدن به "هدف" باید از مرز خستگی گذشت،باید نیرومندتر از توان خود بود.

Junior Member

با سلام و احترام
    دوستان عزیز من توی سایت anabin رشته تحصیلی مدرک ارشدم رو چک کردم اما متاسفانه توی این سایت موجود نیست. چطور میتونم پیگیری کنم که مدرک ارشد رشته من مورد تائید این سایت هست یا نه؟آیا امکان افزودن مدرک تحصیلی یه رشته خاص توی این سایت وجود داره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer eng, University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط lord67 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ شما، لطف می کنید اگر در مورد هماهنگی استاد با اداره اتباع امورخارجه توضیح بدید؟ و سوال دیگه اینکه میشه بعد از آمدن با ویزای دانشجویی برای دکترا، درخواست بلوکارت داد؟
    ممنون
    شما اگر قراردادتون بالای ۵۰ درصد باشه اصلا نمیتونید ویزای دانشجویی اقدام کنید و باید ویزاتون رو به کاری تغییر بدید. هر زمان که شرایط بلوکارد رو داشته باشید میتونید اقدام کنید.

ApplyAbroad Superstar

روش قانونیش رو که دوستمون گفتن. بهترین کار هم برای شما همینه که با وکیل مشورت کنین. من فکر می کنم یه زمانی که داشتم راجع به این موضوع سرچ می کردم این طوری بود که اگر توی پروبه تسایت بودین، میشد یه جوری کنسل کنه کارفرما اما بازم مطمئن نیستم. شما برای اینکه حقتون از بین نره حتما با وکیل صحبت کنین چون کاملادرک می کنم استرستونو و اینکه چه شرایطی دارین.
    ولی در مورد اینکه گفتین کی بهتون کار میده با یه نوزاد، من خودم با یه نوزاد 8 روزه قرارداد جدید امضا کردم! با همون شرکتی که کار می کردم هم ادامه دادم. اگر شرکت شما رو بخواد باهاتون کنار میاد. نگران اون نباشین.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)