صفحه 147 از 156 نخستنخست ... 4797137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,461 تا 1,470 , از مجموع 1557

موضوع: EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

Moderator

رشته و دانشگاه
    MSc MIS - Shiraz University

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

نقل قول نوشته اصلی توسط alizebel نمایش پست ها
    سلام دوستان .
    بنده کاردان IT و دیپلم الکترونیک و دارای 5 سال سابقه کار به عنوان تکنیسین برق و 8 سال بع عنوان مدیر عامل شرکت خودم هستم
    همسرم دارای مدرک کارشناسی بیهوشی و سابقه 4 سال با مدرک کارشناسی و سال با مدرک کاردانی است و کارمند رسمی است
    شرایط رو برای اقدام برای کشور آلمان رو چی به ما پیشنهاد میکنید ؟
    بسیار متشکرم
    سلام
    وضعیت زبانتون چطوره ؟ آیا بررسی کردین مدارک تحصیلی خودتون یا خانمتون قابل تایید در ZAB هست یا نه ؟ تا جاییکه یادمه ماردانی قابل قبول نیست. آیا مدرک تخصصی دارید ؟ مثل مدارک مایکروسافت یا سیسکو در زمینه تخصصی خودتون؟ ببینید دوست من ، صادقترین و کاملترین پاسخ به سوالات همه ما همان سایتهای معتبر دولت آلمان هستند، اما به طور کلی ، بلوکارت روش مهاجرت متخصصین هست، حالا تعریف متخصص چی هست خیلی متفاوت با ایرانه در اینجا، در آلمان متخصص کسی است که کارفرما یک کار تخصصی رو به ایشون محول میکنه. مثلا نقاشی ساختمان کار تخصصی نیست و هرگز یک نقاش ساختمان نمی تونه از این امکان استفاده کنه. در مراحل تاییدیه اداره کار، این موضوع بررسی میشه که اولاً شغل مربوطه به میزان کافی در بازار کار آلمان تبلیغ شده و فرد جویای کار یافت نشده دوماً بررسی میشه که حقوق پیشنهادی به متخصص از میانگین بازار بیش از بیست درصد بالاتر باشه. این درصد رو من خودم محاسبه کردم بدین صورت که میانگین اعلامی سالیانه بازار کار برای یک رشته خاص رو پیدا کردم و حداقل حقوق قانون بلوکارت رو در هر سال مقایسه کردم. بیش از بیست درصد بالاتر بود. جز رشته فناوری اطلاعات که بدلیل کمبود شدید نیروی کار ارزون قیمت، همچنان با حداقل حقوق قابل استفاده است. من کاملاً شمارو و همه عزیزانی که بدنبال مهاجرت هستند رو درک میکنم اما برای اینکه وقت و پولتون رو هدر ندید حتماً با مطالعه زیاد در سایتهای معتبر خود دولت آلمان کارتون رو شروع کنید. اگر زبان انگلیسیتون در حد این سایتها نیست یا آلمانیتون مثل من ضعیفه، خوب باید بگم کلا بیخیال مهاجرت بشید. بی تعارف اولین چالش شما زبان است. اگر مشکل در خواندن یک وب سایت ترجمه شده از آلمانی دارید، پس قطعا در انگلیسی روزمره و از اون بدتر انگلیسی کاری خیلی دچار مشکل خواهید بود. عذرخواهی می کنم ولی روی صحبتم با شما نیست، دارم از این پست استفاده میکنم برای صحبت با همه دوستان که با خودشون تعارف نداشته باشند. بعضیا میگن حالا بریم یجوری اونجا زبان میخونیم ! باید بگم تنها پناهنده ها میتونن اینجوری فکر کنن. اگر با قانون کاری میخواین بیان اصلاً فرصت این صحبتها نیست.
    دوست عزیز ، به طور کلی ، اگر خودت رو متخصصی میدونی که در کشور آلمان نمونه خودت رو کم دارند یا لازم دارند و در لیست قانون بلوکارت هستی (یا خانمتون) ، اگر مدرک دانشگاهی معتبر داری، باید شروع کنی دنبال کار بگردی روی اینترنت و کارفرما پیدا کنی. همین و نه هیچ چیز دیگری برای این مرحله لازم نیست بهش فکر کنی. اگر کارفرما پیدا کنی ولی مدرک دانشگاهی معتبر نداری، از دسته بلوکارت خارج میشی و دیگه ویزای کار شامل حال شما میشه که شرایطش برای اقامت و غیره کمی متفاوته.
    امیدوارم کمکی کرده باشم و ناراحتتون نکرده باشم. گول هیچ آژانس و وکیلی رو نخور و پول هم به هیچ کس نده که کارتو درست کنه . اگر این شرایط رو داشتی یا داری شما نیاز به هیچ کسی نداری برای انجام هیچ کاری.

موفق و پیروز باشی

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza_1367 نمایش پست ها
    سلام،
    داخل شرکتی که باهاش قرارداد دارم یک شخص ایرانی هم هست. بنظرتون بیان این موضوع در زمان مصاحبه میتونه نکته مثبتی باشه؟ با توجه به اینکه این موضوع میتونه خیلی از مسائل مربوط به زبان آلمانی رو در ابتدا حل کنه. من مکالمه انگلیسیم اوکی هست ولی مدرک ندارم و زبان آلمانی هم در حد A2 هستم.
    ممنون.
    من اینطور متوجه شدم که قرارداد ندارند. میگن در زمان مصاحبه کمکی باشه پس هنوز قرارداد ندارند.
    به نظر من کارفرمای شما واقف هست که یک نیروی ایرانی دیگه در شرکت هست ولی به هیچ عنوان این نکته مثبت یا منفی حساب نمیشه. من در طبقه ای که هستم (نه کل شرکت) هفت نفر ایرانی هستیم، تنها لطفش اینه که ماهی یا دوماهی یکبار با هم یک چای میخوریم یا نهار میریم بیرون. کلاً سیستم کاری اینجا اینطوری نیست که روی کمک کسی حساب باز کنی. نه به این دلیل که آدمهای بدی هستند ، اتفاقاً بر عکس اما همه به شدت سرشون گرم کارشونه و اگر بخوان واسه شما انرژی بذارن یعنی باید خودشون زمان بیشتری رو صرف کنند تا به کارهای خودشون سر و سامان بدن. امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشی. در ضمن زبانتون اگر ضعیف هست مشکلات زیادی بر میخورید ، اصلا شوخی نگیرید. خصوص نوشتار ضعیف اینجا سریع به چشم میاد، چون نود درصد ارتباط شما با بقیه از طریق نامه نگاری هست و نمیتونید از کسی کمک بگیرید.
    موفق باشین

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط golrokh نمایش پست ها
    سلام
    براي كسي كه كارت اقامت اتحاديه كشوري بجز آلمان رو داره . شرايط دريافت اقامت آلمان از طريق ثبت شركت به چه صورت ميشه؟
    آيا بايد براي همون ويزاي طولاني مدت آلمان اقدام كنه كه الان حدود يكسال زمان انتظار داره؟
    ممنون ميشم اگه اطلاعاتي داريد بفرماييد
    دوست عزیز این بخش برای پاسخ به سوالات بلوکارت هست. شاید جای دیگری سوال کنید دوستانی که تجربه دارند کمکتون کنند.

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Bliss نمایش پست ها
    سلام
    من اقامت دانشجویی در اروپا دارم، و الان یه آفر پوزیشن کاری از المان گرفتم. با توجه به اینکه امکان رفت و امد در اروپا رو دارم، ایا باید مستقیم به المان برم و در Ausländerbehörde اقدام کنم برای بلوکارت، یا اول باید ویزای کاری از سفارت المان در این کشور بگیرم؟ کلا ایده ای ندارم که همون بلوکارت رو کجا باید اپلای کرد و کافیه این کارت و دیگه نیازی نیست کارت اقامت گرفت.
    ایمیل زدم به ادارات مختلف ولی ممنون میشم اگه کسی تجربش رو داره لطف کنه.
    تا جایی که من میدونم و البته در همین تالار بحثش شده، ویزای دانشجویی قابل تبدیل نیست. برای Hamburg Welcome Center نامه بزنید و سوالتون رو بپرسید. میگم این مرکز چون انگلیسی مکاتبه میکنند. موفق باشید.

Moderator

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : ویزای آبی و اطلاعات مربوط به آن

نقل قول نوشته اصلی توسط donyad68 نمایش پست ها
    دوستان یه سوال دیگه اینکه برای سایت آنابین برای مدرک ارشد آیا مدرک ترجه شده کارشناسی و دیپلم هم لازمه بفرستم ؟
    روی سایت آنابین به فارسی گفته شده دقیقاً ترجمه کدوم مدرک لازمه. چون این قوانین ممکنه به روز تغییر کنه بهتره از سایت مربوطه جواب شوال رو پیدا کنید. موفق باشین

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi1022 نمایش پست ها
    &lt;div style="text-align: right;"&gt;&lt;font color="#141414"&gt;سلام دوستان&lt;/font&gt;&lt;br&gt;<br>
    &lt;font color="#141414"&gt;یه سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنین&lt;/font&gt;&lt;br&gt;<br>
    &lt;font color="#141414"&gt;من میخوام برای ویزای کاری المان اقدام کنم و کلاس هم هماهنگ کردم میخوام شروع کنم به صورت فشرده البته خصوصی به همراه خانومم و تا سطح ب1 باید خودمو برسونم. حالا سوالم اینجاست که با توجه به اینکه با وقت سفارت و یادگیریه زبان و پیدا کردن کارفرما و بستن قرارداد حد اقل 11 ماه طول خواهد کشید امکانش هست که تا اون موقع المان دیگه نیازی به رشته ی من نداشته باشه(مهندسی مکانیک) و دیگه ویزا نده؟چون میخوام از طریق وکیل اقدام کنم که هزینه بر هست و اینکه من لیسانسمو خرداده سال آینده میگیرم اما سابقه کارم مرتبط هستش یعنی 6 ساله که تو شرکت نقشه کش فنی هستم (پیش خودم فکر کردم که مرتبط هست اگه نیست لطفا بگین) خلاصه سفارت واسه تاریخ اخذ مدرک بهم گیر نمیده؟&lt;/font&gt;&lt;/div&gt;
    &lt;br&gt;سلام دوست عزیز&amp;nbsp;&lt;br&gt;اول از همه بگم که اصلا نگران عدم نیاز نیرو نباش اما سوال مهم اینه که شما دارید برنامه ریزی می کنید که مثلا یک سال دیگه از طریق بلوکارت اقدام کنید ؟ سفارت به سابقه کار قبل از تحصیل اهمیتی نمیده ، حرفشونم درسته میگن چطوری شما متخصص یک کاری نبودی ولی مشغول به کار شدی ، ممکنه بگین من این کارو بلد بودم و بعد رفتم دانشگاه و پاسخ منطقی هست که اکثر بچه های کامپیوتری همین حالت رو دارند اما خوب سفارت خودش تصمیم میگیره که قبول کنه فرمایش شمارو یا نه. در خصوص گرفتن مدرک ب 1 در یازده ماه کمی شک دارم ، یه ذره که خواندین بعد ببینید شدنی هست یا نه، دقت کنید میزان سختی و زمان مورد نیاز هر سطح تقریبا دوبرابر سطح قبلی هست. من نمیفهمم وکیل برای چه کاری گرفتید یا دارید اما نکنید برادر من، وکیل هیچ کاری برای شما قرار نیست بکنه و فقط دارین پولتون رو آتش میزنید. اینجا دیدم طرف بیست هزار بورو داده که براش وقت اداره کار بگیرن ! چیزی که خودتون ظرف سه دقیقه میتونید انجام بدین. من تخصص مکانیک ندارم و نمیتونم بگم اتوکد یا نقشه کشی مرتبط حساب میشه یا نه اما یادت باشه همه کارهایی که داری میکنی باید ختم به قرارداد کاری بشه، حالا اگر قراره با زبان آلمانی کار پیدا کنید اصلا فکر نکن با ب 1 میتونی این کارو بکنی، این از همون راهنماییهاست که وکلای دروغین مهاجرت به آلمان به همه میگن که شما ب 1 داشته باشی بقیش با من ! عزیزان ب 1 برای اخذ اقامت لازمه ولی برای کار کردن زیر ب2 اصلاً محاله بتونید قرارداد کاری بگیرید مگر اینکه کلا کارفرمای شما نیروی کار انگلیسی زبان بخواد .&amp;nbsp; لطفاً خواهشاً با خودتون صادق باشین و به هیچ وکیلی پول ندید . من قول میدم همین دوستانی که اینجا هستن از 99 درصد وکلا اطلاعات بهتر و دقیقتری دارند که بدون چشم داشت مالی به شما کمک خواهند کرد در حد توان یا وقت آزاد.&amp;nbsp;&lt;br&gt;موفق باشین

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyanataj نمایش پست ها
    سلام دوستان

یک سوال دیگه دارم راجع به اینه که با توجه به اینکه باید از سایت آنابین تاییدیه رشته تحصیلی دانشگاهی رو بگیریم ولی در کمال تعجب حتی رشته من که کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی گرایش بیو الکترونیک از دانشگاه خواجه نصیر هست جزو رشته های موجود در دیتابیس آنابین نیست. حالا سوالم اینه که کسایی که این رشته رو خوندن چه کار کردن پس؟ چونکه فرستادن مدارک به ZAB خیلی زمانبره که برای من که باید کمتر از دو ماه دیگه آلمان سر کارم باشم ممکنه میسر نباشه.
    خواهش می کنم اگر کسی تجربه مشابهی داره لطفا جواب بده!!
    سلام دوست عزیز
    سیستم آنابین اینطوریه که هر چند وقت یکبار بانکش رو آپدیت میکنه. یعنی مثلا مدرک من در سایت نبود در حالی که فوق لیسانس IT از دانشگاه شیراز هستم، حالا که مدرک این دانشگاه و رشته یکبار تایید شده در آپدیت بعدی روی سایت آنابین قرار میگیره، پس نبودن مدرک شما در لیست چیز عجیبی نیست. در مورد اینکه شما زمان کوتاهی دارید سوالی پیش میاد اونم اینکه شما میفرمایید دوماه دیگه باید سرکار باشین، خوب اگر شما هنوز ویزا نگرفتید پس چطوری دو ماه بعد میتوانید سر کار باشید اگر هم گرفتید که دیگه نگران چی هستید ؟ اگر کارفرمای شما این مدرک رو خواسته و نه سفارت ، باید عرض کنم اصلا نگران نباشید ، بعد از اینکه رسیدین آلمان مدارک رو برای ZAB ارسال کنید و این برای کارفرماتون کافیه، فقط یادتون باشه حتماً از ایران هرچه لازمه بیارید چون اینجا هیچ مرکزی برای تایید نیست و سفارت در هامبورگ فقط کارهای محدودی انجام میده براتون. یعنی همون پکیجی که اگر ایران بودین ارسال میکردین رو با خودتون بیارین آماده و کامل. عملاً آماده کردن پکیج با احتساب ترجمه آلمانی و گرفتن تاییدیه های وزارت علوم و غیره چیزی حدود یک ماه طول میکشه و ZAB هم حداقل سه ماه زمان میخواد. پیشنهادم اینه بجای اینکه از آدرس خودتون برای ارسال مدرک استفاده کنید از یک آدرس آلمانی ارسال کنید چون پست ZAB معمولی هست و به ایران که می فرسته 90% احتمال گم شدن هست و قابل رهگیری نیست ولی در آلمان گم نمیشه. پس با پست هوایی قابل رهگیری به یک دوستی بفرستید و از ایشون بخواهید که برای ZAB ارسال و دریافت کنه و دوباره برای شما پس بفرستن. امیدوارم موفق باشین و اگر کمکی خواستید از من بپرسید.

سلام دوستان
    من درخواست پیوست داده بودم و به خاطر اینکه عقدمون غیابی بود منو ریجکت کردن و گفتن باید ۲ سال از اقامت همسرتون بگذره ( که مهر امسال میشه ۲ سال )
    همسر من بلافاصله تونست بلو کارت بگیره و من سریع با بلو کارت ایشون نامه اعتراض زدم به سفارت ، و الان ۶ ماه گذشت از اعتراض من و جوابی نیومده
    میخواستم بدونم با این شرایط چقدر احتمال میره که بگیرم ویزا رو ؟ و اینکه الان سفارت کاری انجام‌ میده ؟ یکم سردر گمیم ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره بده

Moderator

رشته و دانشگاه

سلام
    پیشنهاد میکنم کارفرمای همسرتون از سفارت آلمان در تهران پیگیری کنند. سفارت به ایمیل شرکتهای آلمانی پاسخ سریعتری میده و اصلاً به نامه های دامنه های عمومی مثل یاهوو پاسخ نمیده یا خیلی دیر جواب میده.

Junior Member

سلام
    travel restrictions تا ۱۵ جون تمدید شده٬‌درسته؟
    من از سفارت پرسیدم یه لینک واسم فرستاده جواب دقیق نداد www.bundespolizei.de

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)