صفحه 152 از 156 نخستنخست ... 52102142143144145146147148149150151152153154155156 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,511 تا 1,520 , از مجموع 1556

موضوع: EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

سلام

اطلاع دارید سفارت روی اصل مدارک دانشگاهی چه قدر حساس هست؟ من قرارداد دارم و فرصت ندارم مدارکم رو آزاد و ترجمه کنم. اگر همه مدارک لازم رو داشته باشم و یک قرارداد درست حسابی که تاکید میکنه رو حضور من در آلمان بدون مدارک نمیشه کاری کرد؟ مثلا یک جوری مثل skilled worker.

Moderator

رشته و دانشگاه
    MSc MIS - Shiraz University

سلام دوست عزیز
    متاسفانه اصل و ترجمه مدارک از هر چیزی مهمتره و باید ارائه بشه. کارفرمای شما هم به دلیل قوانین کار موظفه مدارک تحصیلی شما رو به اداره کار ارسال کنه. پروسه آزادسازی مدارک در دانشگاه نهایتاً دو روزه و پروسه ترجمه و تایید هم اگر خودتون دنبال کنید و نه برونسپاری به دارالترجمه حداکثر سه روز هست ، این تجربه خود من بوده و کاملاً واقعی
    اگر شما دو هفته دیگر هم وقت سفارت داشته باشید هنوز فرصت کافی دارید برای رساندن مدارکتون.
    آرزو میکنم سال جدید به همه آرزوهاتون برسید
    موفق باشید

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    معمولا با ویزای نود روزه وارد می شوید و پس ثبت آدرس و رفتن به اداره مهاجرت بلو کارت بهمراه برگه اجازه کار را دریافت می کنید.

نیما جان ویزای تایپ D باید مالتی و شش ماهه باشه ، دلیل اول اینکه باید نشان داده بشه که این یک ویزای اقامتی است (بیش از 90 روز) ثانیاً به مهاجر فرصت کافی برای رسیدگی به کارها و آماده سازی مدارک درخواست بلوکارت رو خواهد داد. همانطور که میدونید برای درخواست بلوکارت چند فیش آخر حقوق لازمه و یا گاهی بعد از دوره آزمایشی سه ماهه امکان درخواست کارت هست پس اصلاً ویزای سه ماهه منطقی نیست.

من فکر میکنم Hosarb باید نوع ویزای خودش رو بررسی کنه مجدد، از نظر من کمی عجیبه. در خصوص نوع ویزا و مدتش مطمئنم که اطلاعاتم درسته ولی امیدوارم این سه ماهه بودن باعث مشکل نشه.

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط blue_shift59 نمایش پست ها
    نیما جان ویزای تایپ D باید مالتی و شش ماهه باشه ، دلیل اول اینکه باید نشان داده بشه که این یک ویزای اقامتی است (بیش از 90 روز) ثانیاً به مهاجر فرصت کافی برای رسیدگی به کارها و آماده سازی مدارک درخواست بلوکارت رو خواهد داد. همانطور که میدونید برای درخواست بلوکارت چند فیش آخر حقوق لازمه و یا گاهی بعد از دوره آزمایشی سه ماهه امکان درخواست کارت هست پس اصلاً ویزای سه ماهه منطقی نیست.

من فکر میکنم Hosarb باید نوع ویزای خودش رو بررسی کنه مجدد، از نظر من کمی عجیبه. در خصوص نوع ویزا و مدتش مطمئنم که اطلاعاتم درسته ولی امیدوارم این سه ماهه بودن باعث مشکل نشه.
    من ویزایی که گرفتم ۹۰ روزه، نوع D و مالتی بود. البته از سفارت آلمان درایران نبود. در آلمان دوباره ۳ ماه دیگه ویزای من را تمدید کردند تا کارتم بیاید.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

سلام دوست عزیز
    متاسفانه اصل و ترجمه مدارک از هر چیزی مهمتره و باید ارائه بشه. کارفرمای شما هم به دلیل قوانین کار موظفه مدارک تحصیلی شما رو به اداره کار ارسال کنه. پروسه آزادسازی مدارک در دانشگاه نهایتاً دو روزه و پروسه ترجمه و تایید هم اگر خودتون دنبال کنید و نه برونسپاری به دارالترجمه حداکثر سه روز هست ، این تجربه خود من بوده و کاملاً واقعی
    اگر شما دو هفته دیگر هم وقت سفارت داشته باشید هنوز فرصت کافی دارید برای رساندن مدارکتون.
    آرزو میکنم سال جدید به همه آرزوهاتون برسید
    موفق باشید
    تشکر برای توضیحات و آرزوی خوبتون . من منتظر نامه کاریابی هستم که خیلی زمان می بره. اگر بخوام هزینه ها رو هم پرداخت کنم باید برای هر مدرک حدود ۱ ماه دوندگی کنم (پاس کاری بین سامانه سجاد و دانشگاه). همین الان تایپیک ها رو چک می کردم بچه هایی هستند که هزینه هم پرداخت کردند ولی برای تایید مدرک وزارت علوم که ببرن ترجمه همچنان منتظرن. تصور کردم شاید بشه به عنوان Skilled Worker اقدام کرد.

https://www.auswaertiges-amt.de/en/s...ration/2304796

ولی نمی دونم شرایطش رو دارم یا نه چون من سابقه کار بسیار ناچیزی دارم و صرفا چون عملکردم به نحوی برای کارفرما اثبات شده به قرارداد رسیدم.

- - -

سفارت نهایتا چه قدر فرصت میده برای تکمیل مدارک؟ بعید می دونم بتونم با مدارک برم سفارت حداقل بگم یکم وقت بدن مدارک رو آماده کنم.

Moderator

رشته و دانشگاه

خوب متاسفانه تنها ملاک شناسایی شما به عنوان کارشناس مدرک هست ، حالا یا دانشگاهی یا حداقل دوسال دوره تخصصی غیر دانشگاهی. سفارت گاهی بعضی مدارک غیر حساس رو فرصت تامین میده مثل گواهی ازدواج یا مثلاً گواهی تولد یا فیش حقوقی .... اما بعضی مدارک پایه حساب میشن مثل پاسپورت یا مدرک تحصیلی که خوب بعیده بپذیرند. شما مدتها منتظر وقت سفارت بودید و بخاطر چیزی که احتمال پذیرش اون خیلی کمه حیفه فرصت از دست بدید. من با سامانه هایی که نام بردید آشنایی ندارم چون سالها پیش این کارهارو کردم ولی میدونم میتونید انجامش بدید. وقت سفارت شما کی هست ؟ چقدر وقت دارید ؟ بلوکارتی هستید ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط JafarJepeto نمایش پست ها
    تشکر برای توضیحات و آرزوی خوبتون . من منتظر نامه کاریابی هستم که خیلی زمان می بره. اگر بخوام هزینه ها رو هم پرداخت کنم باید برای هر مدرک حدود ۱ ماه دوندگی کنم (پاس کاری بین سامانه سجاد و دانشگاه). همین الان تایپیک ها رو چک می کردم بچه هایی هستند که هزینه هم پرداخت کردند ولی برای تایید مدرک وزارت علوم که ببرن ترجمه همچنان منتظرن. تصور کردم شاید بشه به عنوان Skilled Worker اقدام کرد.

https://www.auswaertiges-amt.de/en/s...ration/2304796

ولی نمی دونم شرایطش رو دارم یا نه چون من سابقه کار بسیار ناچیزی دارم و صرفا چون عملکردم به نحوی برای کارفرما اثبات شده به قرارداد رسیدم.

- - -

سفارت نهایتا چه قدر فرصت میده برای تکمیل مدارک؟ بعید می دونم بتونم با مدارک برم سفارت حداقل بگم یکم وقت بدن مدارک رو آماده کنم.

Moderator

رشته و دانشگاه

چه عجیب ، با قوانین جور در نمیاد، ویزای اقامتی باید بیش از 94 روز باشه و در ایران همیشه این ویزا به صورت حداقل 6 ماهه (مثل جستجوی کار) صادر میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    من ویزایی که گرفتم ۹۰ روزه، نوع D و مالتی بود. البته از سفارت آلمان درایران نبود. در آلمان دوباره ۳ ماه دیگه ویزای من را تمدید کردند تا کارتم بیاید.

Junior Member

من تا بحال ویزای کار با اعتبار 90 روزه ندیدم. مطمئنید ویزای درستی بهتون دادن؟ ویزا چند برگیه ؟ آیا اسم کارفرما در صفحه دوم هست؟ اصلاً ویزای بلوکارتیه یا ویزای کار؟ شرکت کارفرما در کدام شهره ؟

کارفرما کلن هستش. ویزا هم دو صفحه ای هست و اسم کارفرما توشه.

Junior Member

الان چک کردم مجدد. نوع D هست و مولتی و90 روزه. اون تاریخی که تو ویزا هست فرصت ورود هست یا اعتبار ویزا؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen6404 نمایش پست ها
    سلام
    فکر میکنم اگر ویزاتون از نوع بلوکارت باشه مشکلی نباشه و بتونید اونجا کار پیدا کنید.
    میتونم بپرسم که شما کی وقت سفارت داشتید و از تکمیل پرونده تا دریافت ویزا چقدر زمان برد؟

ما حدود یکسال. البته مدارکمون رو سفارت گم کرد و بعد مصادف شد با کرونا و مجبور شدیم از طریق وزارت امور خارجه پیگیری کنیم و ماه جون از اونور نامه پیگیری پرونده دادن. تا ژانویه طول کشید صدور ویزای ما

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)