صفحه 153 از 156 نخستنخست ... 53103143144145146147148149150151152153154155156 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,521 تا 1,530 , از مجموع 1557

موضوع: EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen6404 نمایش پست ها
    سلام
    فکر میکنم اگر ویزاتون از نوع بلوکارت باشه مشکلی نباشه و بتونید اونجا کار پیدا کنید.
    میتونم بپرسم که شما کی وقت سفارت داشتید و از تکمیل پرونده تا دریافت ویزا چقدر زمان برد؟

ما حدود یکسال. البته مدارکمون رو سفارت گم کرد و بعد مصادف شد با کرونا و مجبور شدیم از طریق وزارت امور خارجه پیگیری کنیم و ماه جون از اونور نامه پیگیری پرونده دادن. تا ژانویه طول کشید صدور ویزای ما

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط blue_shift59 نمایش پست ها
    من تا بحال ویزای کار با اعتبار 90 روزه ندیدم. مطمئنید ویزای درستی بهتون دادن؟ ویزا چند برگیه ؟ آیا اسم کارفرما در صفحه دوم هست؟ اصلاً ویزای بلوکارتیه یا ویزای کار؟ شرکت کارفرما در کدام شهره ؟

کارفرمای محترم گذاشت 1 ماه بعد از صدور ویزا اعلام کرد فعلا نیرو نمیخواد. من الان حدود سه هفته از تاریخی که تو پاسپورتم زده مونده. نمیدونم این تاریخ فرصت ورود هست یا اعتبار اقامت و امکان تمدیدش هست یا نه.
    اگه برم حتما همون شهر باید برم دنبال کار بگردم؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Hosarb نمایش پست ها
    کارفرمای محترم گذاشت 1 ماه بعد از صدور ویزا اعلام کرد فعلا نیرو نمیخواد. من الان حدود سه هفته از تاریخی که تو پاسپورتم زده مونده. نمیدونم این تاریخ فرصت ورود هست یا اعتبار اقامت و امکان تمدیدش هست یا نه.
    اگه برم حتما همون شهر باید برم دنبال کار بگردم؟
    سلام،
    خیلی ناراحت شدم، پیامتونو خوندم.
    کلا معمولا این طوریه که ویزای اول 90 روزه هست و شما توی این 90 روز باید برای تمدید ویزاتون اقدام کنین. برای تمدید ویزا ازتون مدارکی می خوان که از جمله اش قرارداد کار هست (برای ویزای کاری). حالا اگر خیلی مطمئن هستین که می تونین توی مدت سه هفته ای که از ویزاتون مونده بیاین و کار پیدا کنین، می تونین بیاین و توی آلمان کار پیدا کنین.
    اگر هم بیاین، شما می تونین توی تمام آلمان دنبال کار بگردین و مشکلی نیست از این بابت.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

منم بلو کارت اقدام کرده بودم و همین اتفاق افتاد٬ ویزا دیر اومد٬ موقعیت پرید. من از ویرا استفاده نکردم٬ مگه حضور فیزیکی داشته باشی در آلمان تاثیری در زودتر کار پیدا کردن داره؟

نمیدونم آلمان چرا با ایرانی ها اینطوری میکنه٬‌ یه نفر که در امریکا دانشگاه هست و گرین کارت داره برام تعربف کرد که میخواسته بره آلمان واسه کنفرانس سخنرانی٬ بهش یه ویزای داده بودن سه چها روزه٬ یعنی در حد اینکه بره سخنرانی کنه و برگرده٬ انگار استاد دانشگاه امریکا میخواد بره آلمان موندگار بشه٬ ایشون هم بهشون برخورده بود و نرفته بود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام،
    خیلی ناراحت شدم، پیامتونو خوندم.
    کلا معمولا این طوریه که ویزای اول 90 روزه هست و شما توی این 90 روز باید برای تمدید ویزاتون اقدام کنین. برای تمدید ویزا ازتون مدارکی می خوان که از جمله اش قرارداد کار هست (برای ویزای کاری). حالا اگر خیلی مطمئن هستین که می تونین توی مدت سه هفته ای که از ویزاتون مونده بیاین و کار پیدا کنین، می تونین بیاین و توی آلمان کار پیدا کنین.
    اگر هم بیاین، شما می تونین توی تمام آلمان دنبال کار بگردین و مشکلی نیست از این بابت.

من تو این مدت کلی رزومه دادم. الان یه موقعیت نسبتا جدی برام پیدا شده فقط توی استان دیگه ای هست. من اگر تو هفته اخر مهلت ویزام بیام الزامی نیست برم اون استانی که توش قرارداد داشتم؟ و اینکه با توجه به قوانین ورود و قرنطینه احتمالا مراجعه م به local foreigner office پس از اتمام تاریخ درج شده تو پاسپورتم باشه.

امیدوارم بتونم قرارداد دیگه ای بگیرم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahi20 نمایش پست ها
    منم بلو کارت اقدام کرده بودم و همین اتفاق افتاد٬ ویزا دیر اومد٬ موقعیت پرید. من از ویرا استفاده نکردم٬ مگه حضور فیزیکی داشته باشی در آلمان تاثیری در زودتر کار پیدا کردن داره؟

نمیدونم آلمان چرا با ایرانی ها اینطوری میکنه٬‌ یه نفر که در امریکا دانشگاه هست و گرین کارت داره برام تعربف کرد که میخواسته بره آلمان واسه کنفرانس سخنرانی٬ بهش یه ویزای داده بودن سه چها روزه٬ یعنی در حد اینکه بره سخنرانی کنه و برگرده٬ انگار استاد دانشگاه امریکا میخواد بره آلمان موندگار بشه٬ ایشون هم بهشون برخورده بود و نرفته بود.

به نظر میاد که حضور فیزیکی و داشتن شماره تماس و ادرس داخل المان خیلی اثر داره. اکثر شرکت ها رزومه ها رو با اپ های مخصوص اتوچک میکنن و اگر لوکال نباشید همون اول ریجکت میکنن درخواست رو. من اینو بعد از اینکه برای یه شرکت آشنا رزومه فرستادم فهمیدم. یعنی اصلا رزومه و کاور لتر خونده نمیشه

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mahi20 نمایش پست ها

حضور فیزیکی تاثیر داره، اما نه اون طوری که بخواین مثلا بیاین و دو هفته ای کار پیدا کنین.
    اما خب در حالت کلی، چون خیالشون از بابت ویزا براتون راحت تره، کارتون تسهیل میشه. چون وقتی از ایران اپلای می کنین، اونا میگن اوه، این تا کی بره ویزا بگیره و کی بیاد. ولی وقتی توی آلمانین، میرین اداره ی اقامت و اداره ی اقامت - تا جایی که من دیده ام- خوب کنار میاد برای تبدیل ویزای کاری از نظر نوبت دادن و سریع کار رو راه انداختن.

فقط آلمان نیست که به ایرانی ها گیر میده، آمریکایی ها هم فرقی ندارن. دوست منم از آلمان برای ویزا آمریکا اقدام کرد، بعد از یه سال حتی جواب هم بهش نداده بودن برای یه ویزای ساده ی کنفرانس، نه گفته بودن نه، نه گفته بودن آره. فکر کنم نزدیک به دو سال طول کشید تا ویزا گرفت! مشکل با ملیت ماست کلا.

ApplyAbroad Superstar

به نظر میاد که حضور فیزیکی و داشتن شماره تماس و ادرس داخل المان خیلی اثر داره. اکثر شرکت ها رزومه ها رو با اپ های مخصوص اتوچک میکنن و اگر لوکال نباشید همون اول ریجکت میکنن درخواست رو. من اینو بعد از اینکه برای یه شرکت آشنا رزومه فرستادم فهمیدم. یعنی اصلا رزومه و کاور لتر خونده نمیشه
    من روی این اپلیکیشن هایی که میگین، کار کرده ام. ما که روی مکان اصلا کار نمی کردیم.، ارتباط رزومه ی شما رو با پوزیشن اعلام شده چک می کردیم. مثلا ارتباط رشته ی شما با چیزی که برای اون پوزیشن نوشته شده، تعداد سال های سابقه تون،تخصص های برنامه نویسیتون و ... .

ApplyAbroad Superstar

من تو این مدت کلی رزومه دادم. الان یه موقعیت نسبتا جدی برام پیدا شده فقط توی استان دیگه ای هست. من اگر تو هفته اخر مهلت ویزام بیام الزامی نیست برم اون استانی که توش قرارداد داشتم؟ و اینکه با توجه به قوانین ورود و قرنطینه احتمالا مراجعه م به local foreigner office پس از اتمام تاریخ درج شده تو پاسپورتم باشه.

امیدوارم بتونم قرارداد دیگه ای بگیرم
    سلام
    پیام خصوصیتونو من جواب دادم ولی اون موقع دقیق نمی دونستم شرایط شما چیه. الان متوجه شدم. شما همون اول، توی فرودگاه بهتون گیرمیدن که چرا این قدر دیر اومده این. اما خب قراردادتونو نمی تونین نشون بدین. برای خود ورودتون فکر نمی کنم مشکل خاصی باشه. فقط آمادگی این سوال و جواب ها رو داشته باشین دیگه. بعدم، همین الان ایمیل بزنین به اداره ی اقامت شهر جدیدی که می خواین برین توش و شرایطتون رو توضیح بدین و بگین که من فلان روز پرواز دارم (بلیت رو پیوست کنین)، قرارداد کار جدیدم اینه (قرارداد رو پیوست کنین) و تاریخ ویزام اینه (صفحه ی اول و صفحه ی ویزای پاسپورت رو پیوست کنین)، شرایطمم اینه. سعی کنین همه چیز رو خیییلی ساده بگین- علی الخصوص اگر انگلیسی می نویسید- و توی دو سه خط. بیشتر نشه.
    معمولا کنار میان. حالا یه کمی اذیت میشین و استرس می کشین اون اولش، اما درست میشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    پیام خصوصیتونو من جواب دادم ولی اون موقع دقیق نمی دونستم شرایط شما چیه. الان متوجه شدم. شما همون اول، توی فرودگاه بهتون گیرمیدن که چرا این قدر دیر اومده این. اما خب قراردادتونو نمی تونین نشون بدین. برای خود ورودتون فکر نمی کنم مشکل خاصی باشه. فقط آمادگی این سوال و جواب ها رو داشته باشین دیگه. بعدم، همین الان ایمیل بزنین به اداره ی اقامت شهر جدیدی که می خواین برین توش و شرایطتون رو توضیح بدین و بگین که من فلان روز پرواز دارم (بلیت رو پیوست کنین)، قرارداد کار جدیدم اینه (قرارداد رو پیوست کنین) و تاریخ ویزام اینه (صفحه ی اول و صفحه ی ویزای پاسپورت رو پیوست کنین)، شرایطمم اینه. سعی کنین همه چیز رو خیییلی ساده بگین- علی الخصوص اگر انگلیسی می نویسید- و توی دو سه خط. بیشتر نشه.
    معمولا کنار میان. حالا یه کمی اذیت میشین و استرس می کشین اون اولش، اما درست میشه.
    ممنون از راهنماییتون
    نامه پری اپروال رو کارفرما فرستاده برای اداره مربوطه. منم قبل رفتن ایمیل میزنم حتما و وقت هم میگیرم برای رجیستر کردن.
    شهر مقصد ما مونیخ هست

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)