صفحه 56 از 156 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1557

موضوع: EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

Banned

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن/ویزای کوتاه مدت جستجو برای کار

نقل قول نوشته اصلی توسط payam01 نمایش پست ها
    سلام مدرک زبان المانی اجباری نیست تو چک لیست سفارت نوشته گواهی دال بر معلومات زبان المانی یا انگلیسی اگه اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنند لطفا
    بله درسته همونو نوشته. ولی شما میتونین برای اطمینان بیشتر میل بزنین و بپرسین خودتون.
    پ.ن : حتی افراد با مدرک تست داف و DSH وقتی دانشجو میشن در آلمان و حتی بعد گذشت یکی دو سال کلنجار رفتن با زبان, بازهم میلنگن...
    دیگه مدارکی مانند B1 که جای خود.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن/ویزای کوتاه مدت جستجو برای کار

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_03 نمایش پست ها
    بله درسته همونو نوشته. ولی شما میتونین برای اطمینان بیشتر میل بزنین و بپرسین خودتون.
    پ.ن : حتی افراد با مدرک تست داف و DSH وقتی دانشجو میشن در آلمان و حتی بعد گذشت یکی دو سال کلنجار رفتن با زبان, بازهم میلنگن...
    دیگه مدارکی مانند B1 که جای خود.
    تا حالا بوده کسی با داشتن مدرک ایلتس و نداشتن مدرک زبان المانی سفارت مدارکشو تحویل نگیره یا نقص مدرک بزنه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط omidmoh نمایش پست ها
    من برای gob seeking وقت سفارت داشتم ولی چون آدرس دقیقی در آلمان نداشتم! ( که عقلا" و منطقا" نباید هم داشته باشم!) درخواستمو نپذیرفت و وقتم هم (که بعد از چهارماه معطلی پشت اینترنت مجبور شدم 300000 تومن بخرم) سوخت!!! (تبریک بخاطر این همه احترام و عدالت که از سفارت المان دیدیم). حالا... من باید برای آدرس خیالی محل سکونت در آلمان چی بشون تحویل بدم؟ آیا سفارت با آدرس مربوطه تماس میگیره و پرس و جو میکنه؟ آیا دعوت نامه لازمه؟ آیا رزرواسیون هتل یا هاستل کافیه؟ ممنون اگر کسی اطلاعی در این زمینه داره
    ولی توی لیست مدارکی که توی سایت سفارت هست حرفی از ادرس محل اقامت نزده؟؟!!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Lord80 نمایش پست ها
    ولی توی لیست مدارکی که توی سایت سفارت هست حرفی از ادرس محل اقامت نزده؟؟!!
    توی فرم اقامت که در 2 نسخه پر میکنید هست اونجا باید بنویسید

Junior Member

بحث تسلط به زبان بسیار مهم است ولی سوال من بیشتر از جهت تکمیل بودن مدارک در ارائه به سفارت است آیا کسی است که ویزای جستجوی کار یا ویزای بلوکارت بدون داشتن مدرک زبان گرفته باشد؟

Senior Member bayazee آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mirzai نمایش پست ها
    بحث تسلط به زبان بسیار مهم است ولی سوال من بیشتر از جهت تکمیل بودن مدارک در ارائه به سفارت است آیا کسی است که ویزای جستجوی کار یا ویزای بلوکارت بدون داشتن مدرک زبان گرفته باشد؟
    بلوکارت عملا با داشتن قراردادی که شرایط لازمه رو داشته باشه (حداق یکساله و بیشتر از کف حقوق) و حداقل مدرک لیسانس مرتبط تقریبا نهاییه و بقیه کارا فرمالیته و کاغذ بازی! روی مواردی مقل مدرک زبان اینا زیاد گیر نمی دن. البته به نظرم تا حدی به آفیسر هم بستگی داره. من خودم به جای مدرک یک نامه از کارفرما دادم که سطح زبان من کافیه براشون. محل کارم انگلیسیه و آلمانی هم بلد نبودم اون موقع. اما برای جستجوی کار احتمالا کمی سخت گیری بیشتره و فکر می کنم نمره خوب در آیلتس یا معادل آلمانی یا بودن هر دو مزیت هست یا حتی لازم.
    یک مورد دیگه اینکه با توجه به تجربه چند نفر از دوستان که بلوکارت اقدام کردن حدس می زنم میزان حقوق هم نقش مهمی در راحت شدن فرایند داره.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bayazee نمایش پست ها
    بلوکارت عملا با داشتن قراردادی که شرایط لازمه رو داشته باشه (حداق یکساله و بیشتر از کف حقوق) و حداقل مدرک لیسانس مرتبط تقریبا نهاییه و بقیه کارا فرمالیته و کاغذ بازی! روی مواردی مقل مدرک زبان اینا زیاد گیر نمی دن. البته به نظرم تا حدی به آفیسر هم بستگی داره. من خودم به جای مدرک یک نامه از کارفرما دادم که سطح زبان من کافیه براشون. محل کارم انگلیسیه و آلمانی هم بلد نبودم اون موقع. اما برای جستجوی کار احتمالا کمی سخت گیری بیشتره و فکر می کنم نمره خوب در آیلتس یا معادل آلمانی یا بودن هر دو مزیت هست یا حتی لازم.
    یک مورد دیگه اینکه با توجه به تجربه چند نفر از دوستان که بلوکارت اقدام کردن حدس می زنم میزان حقوق هم نقش مهمی در راحت شدن فرایند داره.
    من کسانی رو میشناسم که بدون مدرک زبان {چه المانی چه انگلیسی} ویزای جستجوی کار هم گرفتند بعضی وقتا اگه مدرک زبان نداشته باشید خود افیسر سطح زبانتونو با حرف زدن بررسی میکنه اما خب بهتره برای کامل کردن مدارکتون و رعایت کردن چک لیست یک مدرک زبان چه ایلتس چه المانی ارائه بدید

Senior Member bayazee آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط payam01 نمایش پست ها
    من کسانی رو میشناسم که بدون مدرک زبان {چه المانی چه انگلیسی} ویزای جستجوی کار هم گرفتند بعضی وقتا اگه مدرک زبان نداشته باشید خود افیسر سطح زبانتونو با حرف زدن بررسی میکنه اما خب بهتره برای کامل کردن مدارکتون و رعایت کردن چک لیست یک مدرک زبان چه ایلتس چه المانی ارائه بدید
    به نظرم خیلی بستگی به شرایط داره. مثلا من دوستانی داشتم که انگلیس و ایتالیا دکتری گرفته بودن. خوب وقتی کسی چند سال یک کشور یا دانشگاه انگلیسی زبان درس خونده یا کار کرده دیگه طبیعی هست که با مدرک زبان کاری ندارند و ممکنه حتی نخوان. اما آفیسر سخت گیر باشه یا شرایط فرد متقاضی مرزی باشه ممکنه با نداشتن مدرک زبان به راحتی ریجکت بشه. پس بهتره تا حد ممکن رو مواردی که می شه شانس رو زیاد کرد وقت گذاشت. از طرفی اگر کسی واقعا زبانش در حدی خوب نباشه که نتونه مدرکی با نمره خوب ارائه بده بدونه پیدا کردن کار تقریبا غیر ممکن هست.

Junior Member

من چندتا سوال تخصصی دارم:
    - اگر قرارداد کاری امضا کنیم آیا گرفتن blue card در دوره probezeit شدنیه یا باید صبر کنیم بعد شیش ماه اول اقدام کنیم؟
    - چقدر احتمال داره که در طول probezeit شرکت اخراج کنه یک فرد تازه ورود رو؟
    - اگر اخراج بشیم تا چند ماه میتونیم تو آلمان بمونیم و دنبال کار بگردیم؟ (جایی خونده بودم سه ماه حتی اگر تا آخر پاسپورت کارتتون اعتبار داره! درسته؟)
    - و آخرین سوال: آیا میشه برگریدیم به ویزای جویای کار (با احتساب اینکه فارغ تحصیل آلمان باشیم خودمون؟ یعنی رو اون 18 ماه؟)
    ممنون

Senior Member VividNed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط r_n_s_s نمایش پست ها
    من چندتا سوال تخصصی دارم:
    - اگر قرارداد کاری امضا کنیم آیا گرفتن blue card در دوره probezeit شدنیه یا باید صبر کنیم بعد شیش ماه اول اقدام کنیم؟
    - چقدر احتمال داره که در طول probezeit شرکت اخراج کنه یک فرد تازه ورود رو؟
    - اگر اخراج بشیم تا چند ماه میتونیم تو آلمان بمونیم و دنبال کار بگردیم؟ (جایی خونده بودم سه ماه حتی اگر تا آخر پاسپورت کارتتون اعتبار داره! درسته؟)
    - و آخرین سوال: آیا میشه برگریدیم به ویزای جویای کار (با احتساب اینکه فارغ تحصیل آلمان باشیم خودمون؟ یعنی رو اون 18 ماه؟)
    ممنون
    ۱. بله از اولش که قرارداد میبندید میتونید برید درخواست بلو کارت بدید. بلو کارت رو بر حسب مدت قراردادتون صادر میکنند.
    ۲. احتمالش کمه . مگه اینکه یه گند کاری بزرگ بزنید یا اینکه کارتون خیلی بد باشه
    ۳ و ۴. شما اگه از ویزای جویای کار اصلا استفاده نکرده باشید میتونید بعد از اینکه کارتون رو از دست دادید از اون ویزا ۱۸ ماهه استفاده کنید ولی اگه قبلش از اون ویزا استفاده کردید (مهم نیست چند ماه رو استفاده کردید از اون ۱۸ ماه ) دیگه ۳ ماه وقت دارید برای کار پیدا کردن
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)