صفحه 91 از 156 نخستنخست ... 4181828384858687888990919293949596979899100101141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 901 تا 910 , از مجموع 1556

موضوع: EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

Senior Member bayazee آواتار ها

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

نقل قول نوشته اصلی توسط ssoonnaayy نمایش پست ها
    من قراردادم نامحدود ولی میخوام برم یه کار دیگه که اون شش ماه اولش پروبه زایت واسه همین یکم دو دلم آخه اگه بگن نه ما از کارتون راضی نیستیم یعنی چوس به اقامتم کاریه شماره ی ۱۸ فکر کردم بلو کارت کلا اقامت مثل گرین کارت آمریکاست که بار واسه به مدت صادر میشه و مهم نیست که چی پیش میآد تایه ددلاین خاص
    نه. بلوکارت قبل از اقامت دائم بستگی داره به داشتن کار. اگر فردی کارش رو از دست بده ۳ ماهه باید کار جدید پیدا کنه یا خارج بشه از کشور. بعد از ۲-۳ سال می شه اقامت دائم. این بند قانونی خوبی هست. همین الانش برخی دنبال قرارداد صوری هستن. اگر این مورد نبود ممکن بود خیلی ها قرارداد غیر واقعی امضا کنن و بلوکارت بگیرن و بعد چند ماه کنسل کنن قراداد کار رو ...
    در حقیقت بلوکارت به شغل یا قرارداد یا ... داده نمی شه. به میزان مالیات پرداختی داده می شه. این مالیات و بیمه اگر قطع بشه بلوکارت هم کنسل می شه. فردی هم که تونسته ۲-۳ سال کار کنه و اینارو پرداخت کنه معمولا بعدش هم مشکلی نداره و کار پیدا می کنه.

با توجه به میزان نسبتا زیاد این بیمه و مالیات برای افرادی که می خوان صوری اینکارو بکنن صرفه اقتصادی نداره. مثلا ممکنه ماهی حداقل ۱۰-۱۵ میلیون تومن هزینشون بشه برای حداقل ۲ سال.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای آبی و اطلاعات مربوط به آن

با سلام خدمت دوستان گرامی

دانشگاه محل تحصیل من در دوره لیسانس در سایت ANABIN با رتبه H+ وجود داره اما من نتونستم دانشگاه فوق لیسانس خودم را در سایت ANABIN پیدا کنم. سوالی که دارم این هست که با این وضعیت باید فقط دنبال گرفتن تاییدیه مدرک لیسانسم از ZAB باشم انگار که آخرین مدرک تحصیلی من لیسانس هست یا باید برای هر دو مدرک لیسانس و فوق لیسانس اقدام کنم و اگر دانشگاه در لیست ANABIN نباشه امکان تایید وجود داره؟

ممنون از پاسخ های دوستان

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Behzad95 نمایش پست ها

دانشگاه محل تحصیل من در دوره لیسانس در سایت ANABIN با رتبه H+ وجود داره اما من نتونستم دانشگاه فوق لیسانس خودم را در سایت ANABIN پیدا کنم. سوالی که دارم این هست که با این وضعیت باید فقط دنبال گرفتن تاییدیه مدرک لیسانسم از ZAB باشم انگار که آخرین مدرک تحصیلی من لیسانس هست یا باید برای هر دو مدرک لیسانس و فوق لیسانس اقدام کنم و اگر دانشگاه در لیست ANABIN نباشه امکان تایید وجود داره؟

ممنون از پاسخ های دوستان
    بعضی از دوستان گفتند که با مکاتبه با ZAB تونستند اسمه دانشگاهشون رو به لیست انابین اضافه کنند. میتونید یک ایمیل بهشون بدید و ازشون بپرسید باید چکار کنید. حالا یا اسم دانشگاهتون رو به لیست اضافه میکنند یا اینکه میگند که فقط لیسانستون رو تایید میکنند یا نهایتا میگن فوق لیسانستون رو هم تایید میکنند. بهترین کار اینه که از خودشون سوال کنید. و لی در شرایط فعلی از اونجایی که اسم دانشگاهتون تو لیست نیست من احتمال میدم که لیسانستون تایید میشه.

Junior Member

سلام دوستان. من لیسانس و ارشد مهندسی کامپیوتر از امیرکبیر دارم. واسه بلوکارد میخام اقدام کنم. قرارداد یه ساله دارم. با توجه به چک لیست سفارت فک کردم که فقط ارائه تصویری از سایت www.anabin.de کافیه. ولی الان که خوندم میبینم همه میگن تاییده رو بگیرین. من تقریبا 50 روزه ایمیل زدم برای وقت و امکان داره هر لحظه ایمیل وقت رو دریافت کنم. به نظرتون الان مدارکم رو بفرستم تا کی میرسه دستم. و این که اصن لازمه بفرستم. منظورم اینه که سفارت از دانشگاه های تاپ هم تاییده zab میخاد؟

Junior Member

با تشکر از پاسخ شما

همون طور که فرمودید من با ZAB تماس گرفتم و موضوع را مطرح کردم و منتظر جواب آنها هستم. یک سوال دیگر داشتم اگر به هر دلیلی من نتوانم تاییدیه مربوط به مدرک فوق لیسانس خودم را بگیرم می تونم با همون مدرک لیسانس برای سایر مراحل اقدام کنم و در رزومه خودم هم آخرین مدرک تحصیلی ام را لیسانس اعلام کنم؟

Senior Member

با تشکر از پاسخ شما

همون طور که فرمودید من با ZAB تماس گرفتم و موضوع را مطرح کردم و منتظر جواب آنها هستم. یک سوال دیگر داشتم اگر به هر دلیلی من نتوانم تاییدیه مربوط به مدرک فوق لیسانس خودم را بگیرم می تونم با همون مدرک لیسانس برای سایر مراحل اقدام کنم و در رزومه خودم هم آخرین مدرک تحصیلی ام را لیسانس اعلام کنم؟
    بله میتونید. اخرین مدرک تحصیلیتون رو که ZAB تایید کرد با همون هم میتونید واسه سفارت اقدام کنید. حالا این اخرین مدرک تحصیلی میتونه لیسانس یا فوق لیسانس باشه .

Junior Member NooRii آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    حسابداری- گرایش حسابرسی- دانشگاه تخصصی علوم اقتصاد

سلام دوستان
    من تازه عضو شدم و مطمئن نیستم که این سوال رو کجا باید مطرح کنم. ببخشید اگر در قسمت درست سوالو نپرسیدم
    پدر من حدود 20 سال در آلمان درس خونده و زکار و ندگی کرده، این مربوط به حدود 15-20 سال پیش هست، سوال من اینه ما شنیدیم که اگر کسی حداقل 15 سال آلمان بوده باشه و کار کرده باشه می تونه الان اقدام کنه و اقامت دائم بگیره. یعنی اول اقامت 2ساله بعد 3 ساله و بعدهم دائمی میگیره. ما کسی رو دورادور شنیدیم که اینکارو کرده .
    حالا سوال من اینه آیا این قضیه صحت داره اصن یا نه ؟ و دوم اینکه اگر صحت داره از چه طریقی میشه اقدام کرد و مراحلش چیه؟
    ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارین بگین و اگر کسی رو میشناسین که اطلاعاتی ممکنه داشته باشه معرفی کنین.

Junior Member

بنده ترجمه مدارک تحصیلی خودم را در سال 2014 انجام دادم و در سال 2015 به تایید سفارت رسوندم. می خواستم بدونم اگر بخواهم امسال برای ویزای جستجوی کار اقدام کنم این ترجمه ها معتبر هستند یا باید دوباره ترجمه کنم و به تایید سفارت برسونم.

با تشکر از همه دوستان

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_aria آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Automatisierungstechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط NooRii نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تازه عضو شدم و مطمئن نیستم که این سوال رو کجا باید مطرح کنم. ببخشید اگر در قسمت درست سوالو نپرسیدم
    پدر من حدود 20 سال در آلمان درس خونده و زکار و ندگی کرده، این مربوط به حدود 15-20 سال پیش هست، سوال من اینه ما شنیدیم که اگر کسی حداقل 15 سال آلمان بوده باشه و کار کرده باشه می تونه الان اقدام کنه و اقامت دائم بگیره. یعنی اول اقامت 2ساله بعد 3 ساله و بعدهم دائمی میگیره. ما کسی رو دورادور شنیدیم که اینکارو کرده .
    حالا سوال من اینه آیا این قضیه صحت داره اصن یا نه ؟ و دوم اینکه اگر صحت داره از چه طریقی میشه اقدام کرد و مراحلش چیه؟
    ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارین بگین و اگر کسی رو میشناسین که اطلاعاتی ممکنه داشته باشه معرفی کنین.
    سوال شما خیلی خاصه و تنها کسی که تجربه شمابه داره میتونه جواب بده. بهترین کار سوال از بخش اطلاعات سفارت هست. اگر پدر شما شرایط احراز رو داشته باشند روال عادی در خواست اقامت در سایت سفارت موجوده.

بنده ترجمه مدارک تحصیلی خودم را در سال 2014 انجام دادم و در سال 2015 به تایید سفارت رسوندم. می خواستم بدونم اگر بخواهم امسال برای ویزای جستجوی کار اقدام کنم این ترجمه ها معتبر هستند یا باید دوباره ترجمه کنم و به تایید سفارت برسونم.

با تشکر از همه دوستان
    قاعدتا با گذشت 2 سال تایید های شما قابل قبول نیست ولی یا اینجال بهترین کار سوال از بخش اطلاعات سفارت هست. چون امکان تغییر قوانین وجود داره
    Wo ein Wille ist , gibt es einen Weg
    لطفا به قوانین احترام بگذارید - سوالها رو در جای مربوط مطرح کنید - برای تشکر ازدادن امتیاز استفاده کنید نه پست جدید یا پیام خصوصی!
    از جواب دادن به سوالات تکراری و پیامهای خصوصی قابل طرح در فروم جدا معذورم.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenisim نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان
    از راهنمایی ها و مطالب مفیدی که نوشتین تشکر میکنم.
    من خیلی از صفحات اینجا و روادید را خواندم چند تا سوال به ذهنم رسید که نتونستم پیدا کنم اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.
    1-ترجمه ی شناسنامه تایید سفارت نمی خواد میدونم اما نیاز به مهر دادگستری یا وزارت امور خارجه داره ؟ یا ترجمه ی رسمی کافیه ؟ (برای سفارت و zab)
    2-برای تایید zab دانشگاهی که در سایت H+ هستش باز هم لازمه برای تایید فرستاده بشه به zab ؟ البته منظورم در آلمان موقع پیدا کردن کار هست که لازمه یا پرینت سایت anabin کافیه ؟
    3-من لیسانس و ارشدم را از کشور دیگه ای گرفتم . لیسانسم را 10 ماه پیش در همان کشور ترجمه کردم و مهر تایید سفارت روش خورده شده. ارشدم را تازه ترجمه کردم. الان اگه بخوام واسه zab بفرستم واسه تایید مدرک ارشدم. مدرک قبلی که ترجمه اش برای 10 ماهه پیش هستش و مهر سفارت روش هست zab ایراد میگیره ؟ دوباره بدم ترجمه ؟
    4-سابقه ی کار اگه انگیلیسی باشه (سابقه مربوط به کار در کشور دیگه ای هست که مشغول کار بودم و از اونجا گرفتم) مورد قبول سفارته آلمان در ایران هست یا فقط ترجمه رسمی مورد قبولشونه ؟
    5-مدرک من که مال ایران نیست وزارت امور خارجه ایران کپی برابر اصل میکنه که روز مصاحبه ببرم سفارت ؟
    ببخشید یکم زیاد شد سوالاتم
    ممنون از همگی
    1-نیازی به تایید دادگستری و وزارت خارجه برای سفارت نداره. ولی من برای ZAB تایید رسمی با مهر دادگستری و وزارت خارجه کردم. الیته بعید میدونم واسه ZAB هم لازم بشه. (چون بعضی از دوستان بدون تایید دادگستری و وزارت خارجه هم شناسنامه رو واسه ZAB فرستادند مشکلی نبوده)
    2-لازمه. هم برای پیدا کردن کار در المان و هم بعد از پیدا کردن کار و هنگام بستن قرارداد
    3-نه مهم نیست. مهم اخرین مدرک تحصیلی هست که قراره تایید بشه.
    4-به نظر من اگه ترجمه رسمی تو سربرگ با مهر مترجم بکنید بهتره. البته نیازی به تایید دادگستری و وزارت خارجه نداره.
    5-دقیق اطلاع ندارم ولی میتونید از دارالترجمه های رسمی بپرسید. اونا بیشتر اطلاع دارند.
    ویرایش توسط payam01 : April 16th, 2017 در ساعت 09:42 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)