صفحه 4 از 156 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1557

موضوع: EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : ویزای آبی و اطلاعات مربوط به آن

نقل قول نوشته اصلی توسط askary_amir96 نمایش پست ها
    بچه ها یکم مبهم شد قضیه. اگه کسی میتونه توضیح بده. وقتی قرارداد رو داری و درخواست میدی بهت بلوکارت میدن.بعد که سه سال با بلو کارتت کار کردی بهت اقامت دایم میدن. درسته؟
    آخه یکی به اشتباه اومده گفته باید دو سه سال کار کنی تا بهت بلو کارد بدن. بلو کارتو که همون اول میدن.
    درست میگم؟
    چیزی که میدونم اینه که سه سال کار می کنین بعد بهتون بلو کارت میدن که در واقع همون اقامت دائم هست.

Senior Member mor121 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical (Power) Eng., Tafresh University

مقاله دویچه وله در مورد کارت آبی:

"کارت آبی در مرحله اول تنها برای اقامت حداکثر ۳۳ ماهه یا مدت اعتبار قرارداد کار متقاضی در نظر گرفته شده است. البته بعد از این مدت، امکان تبدیل به اقامت دا‌‌ئم وجود دارد. درصورتی‌که متقاضی مدرک زبان آلمانی با سطحB1 ارا‌ئه دهد، این مدت زمان ۳۳ ماهه به ۲۱ ماه کاهش می‌یابد و در نتیجه شخص زودتر می‌تواند برای اقامت دا‌ئم اقدام کند."
    عاقبت دست بدان سرو بلندش برسد هر که را در طلبت همت او قاصر نیست

رشته و دانشگاه

Applicants must furnish proof that they have a university degree and have been offered a job that would provide gross annual earnings for at least 46.400 euros (2012).

In occupations where jobs vacancies for e.g. doctors and engineers cannot be filled due to a shortage of qualified personnel applicants need a job offer providing gross annual earnings in the order of only 36.192 euros.

Link

رشته و دانشگاه

Once you have received an actual job offer in Germany, you are entitled to the "EU Blue Card", a combined residence and work permit, provided that you have been offered an annual gross salary of at least €46,400. If the salary is below this threshold, you can work as a doctor or in one of the "MINT" (mathematics, IT, natural sciences, technology/engineering) professions in Germany if you earn a similar salary to that of German employees - that is, at least €36,192 a year.

Link

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer - Software Eng

از داخل آلمان با ویزای شینگن میشه بلو کارت گرفت ( با پیدا کردن شرکت مناسب و قرارداد و... ) یا باید حتما از سفارت آلمان در ایران ویزای کار گرفت؟
    برای دانشجوها ثل اینکه میشه ولی باری ویزای شینگن چی؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط yaya نمایش پست ها
    از داخل آلمان با ویزای شینگن میشه بلو کارت گرفت ( با پیدا کردن شرکت مناسب و قرارداد و... ) یا باید حتما از سفارت آلمان در ایران ویزای کار گرفت؟
    برای دانشجوها ثل اینکه میشه ولی باری ویزای شینگن چی؟
    اینجا (سفارت آلمان در هند) از یک نوع ویزای 6 ماهه تحت عنوان job-seeker visas نام برده شده است. ولی جواب دقیقی برای سوالتون نتونستم پیدا کنم.

دوستان کسی اطلاع داره اگه قرارداد با یک شرکت در خارج آلمان (سوئیس) بسته بشه ولی کار در آلمان انجام بشه و فرد در آلمان ساکن باشه آیا میتونه درخواست کارت آبی بده ؟
    ممنون
    بی وقفه کار کن ........ توانایی و قابلیت کسب کن
    به دیگران کمک کن ....... و خوشبختی یعنی این
    آنگاه که در این راه لحظه ای خدا را فراموش نکرده باشی. (Please Press Ctrl+A)

سلام
    در رابطه با درآمد خدمتتون بگم كه اگر مدرك مرتبط با كار داشته باشيد بهتر نگران اين آيتم نباشيد.
    در مورد ويزاي 6 ماهه كه تو وبسايت سفارت آلمان تو هند بود اين يك ويزا براي پيدا كردن كار توي آلمان هست و مدتشم 6 ماهه. اطلاعات ديگه اي ندارم.
    براي اقدام براي اقامت دائم بعد از دوسال بايد پا پيش بزاري. سه سال رو نميدونم. البته بايد مدرك زبان بياري براشون.

من الان كمي دچار استرسم. وضعيت صدور ويزا و بلو كارد چطوره الان؟ كسي از اينجا اقدام كرده؟يه بنده خدا ميگفت كه اخيرا چون سفير عوض شده ويزا سخت تر ميدن. آيا موسسات مهاجرت ميتونن روند رو تسريع كنن يا خودمم هم اگر شرايط داشته باشم ميشه.
    لطفا هركس اطلاعات داره بگه. چند هفته ديگه مصاحبه دارم

راستي قوانين رو هم از اينجا ببينين(براي كارت آبي آلمانه):

http://www.bluecard-eu.de/
    what's done, is done. just leave it alone and don't regret it

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Art director - Miami Ad School

سلام دوستان

من الان هامبورگ هستم و مشغول تحصیل در رشتهٔ تبلیغات در یک مدرسه خصوصی
    هامبورگ قانونش اینجوری بود که ما باید می‌رفتیم یه جائی‌ به نامه هامبورگ ولکام سنتر و اونجا مدارکی مثل گواهی حساب بانکی‌ و بیمه و اجاره نامه خونه رو می‌بردیم تا کارت اقامت بهمون بدن .
    من که رفتم کارمند اونجا با توجه به پولی‌ که تو بانک داشتم بهم گفت شما ۱۵ ماه اجازه اقامت داری و بعدش باید بیای اینجا دوباره حسابت رو به اندازه بقیه زمان تحصیلت شارژ کنی‌ تا ما هم اقامتت رو تمدید کنیم .

حالا سوال من این هست که آید بد از ۲ سال اقامت من ۱ سال ویسم برا کار تمدید می‌شه یا ۱ سال و نیم ؟
    چون من شنیدم که اگر در آلمان ۳۲ ماه اقامت قانونی داشته باشی‌ مجاز برای دریافت اقامت دائم هستی‌ ؟

همونطور که بچهای دیگه هم میدونن کار پیدا کردن اینجا خیلی‌ سخته
    مخصوصا اگر المنیت خوب نباشه
    شانس من هم دانشگاهم انگلیسه هست

دوستانی که تجربه دارن ممنون میشم راهنمائم کنن چون من تازه ۱ ماه شده که اومدم .
    از هامبورگ زیبا با همهٔ شما خداحافظی میکم

راستی‌ اگر کسی‌ هامبورگ کاری داشت در خدمتم

سپس

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng., TU Braunschweig

نقل قول نوشته اصلی توسط samiez نمایش پست ها
    سلام دوستان

من الان هامبورگ هستم و مشغول تحصیل در رشتهٔ تبلیغات در یک مدرسه خصوصی
    هامبورگ قانونش اینجوری بود که ما باید می‌رفتیم یه جائی‌ به نامه هامبورگ ولکام سنتر و اونجا مدارکی مثل گواهی حساب بانکی‌ و بیمه و اجاره نامه خونه رو می‌بردیم تا کارت اقامت بهمون بدن .
    من که رفتم کارمند اونجا با توجه به پولی‌ که تو بانک داشتم بهم گفت شما ۱۵ ماه اجازه اقامت داری و بعدش باید بیای اینجا دوباره حسابت رو به اندازه بقیه زمان تحصیلت شارژ کنی‌ تا ما هم اقامتت رو تمدید کنیم .

حالا سوال من این هست که آید بد از ۲ سال اقامت من ۱ سال ویسم برا کار تمدید می‌شه یا ۱ سال و نیم ؟
    چون من شنیدم که اگر در آلمان ۳۲ ماه اقامت قانونی داشته باشی‌ مجاز برای دریافت اقامت دائم هستی‌ ؟

همونطور که بچهای دیگه هم میدونن کار پیدا کردن اینجا خیلی‌ سخته
    مخصوصا اگر المنیت خوب نباشه
    شانس من هم دانشگاهم انگلیسه هست

دوستانی که تجربه دارن ممنون میشم راهنمائم کنن چون من تازه ۱ ماه شده که اومدم .
    از هامبورگ زیبا با همهٔ شما خداحافظی میکم

راستی‌ اگر کسی‌ هامبورگ کاری داشت در خدمتم

سپس
    دوست عزیز تا جایی که من شنیدم، ویزای در جستجوی کار، سه بار و هربار به مدت شش ماه قابل تمدید شدنه. دوستان پست هایی زیادی در این مورد با ذکر جزئیات دقیق گذاشتن. بیشتر جستجو کنید.

موفق باشید.

پ.ن.: منم عازم هامبورگم در چند ماه آینده! البته برای ملاقات تعدادی از دوستان قدیمی و بعد به سمت پایین حرکت میکنم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)