صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

موضوع: تحصیل در دانشگاه های قبرس جنوبی

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه های قبرس جنوبی

دوستان یک نکته رو یاداوری کنم که قبرس جنوبی (جمهوری قبرس) هر چند گرونتر از کشور به رسمیت شناخته نشده قبرس شمالیه ولی نسبت به اروپا و آمریکا و ... بسیار بصرفه تر هست اون هم درحالی که استانداردهای زندگی و همچنین آموزشی متناسب با سایر کشورهای غربی رو داره اما در مورد قبرس شمالی حتی فکرش رو هم نکنین که به جایی بهتر از ایران خواهید اومد! شاید تنها مزیت قبرس شمالی نسبت به ایران همین آزادی های پوششی باشه که البته برای خیلی از دخترا شاید همین کافی باشه ولی پسرایی که اینجا من میبینم همه یا از سر مجبوری و بخاطر فرار از سربازی میان اینجا و یا هم بخاطر شرایط خیلی آسون پذیرش و ویزا میان (که فاقد شرط معدل و مدرک زبان و حتی پیشدانشگاهی برای ورود به دانشگاه هست) و فکر نکنم کسی خیلی از قبرس شمالی خوشش بیاد. حتی از نظر فرهنگی هم خیلی از مردم اینجا منو یاد روستاهای دور افتاده ایران میندازن و من تجربه خوبی اینجا نداشتم. بنظر من اگه کسی با زبان ترکی استانبولی آشنایی نداره و جای بهتری میتونه دانشگاه بره (دانشگاه های مناسب ایران یا مثلا ترکیه و...) بهتره قبرس شمالی رو اولویت آخر قرار بده.

Junior Member

سلام
    من نمی دونم این تاپیک برای کی هست
    ولی آیا می دونستید که مدارک تحصیلی قبرس شمالی(قسمت ترک نشین) به دلیل به رسمیت نشناختن دولت اونجا در دنیا امکان ادامه ی تحصیل در کشورهای دیگه اروپایی و آمریکایی رو به شما نمیده
    اکثر کشوره و دانشگاهها مدارک فارق والتحصیلی قبرس شمالی را ارزشیابی نمی کنند.
    مثلا این قسمت شمالی قبرس تو هیچ کشوری حتی سفارت هم نداره
    برای ههمین قبل از تصمیم گیری بیشتر تحقیق کنید دربارش

Junior Member

سلام
    1-شرایط پذیرش و ویزا در قبرس جنوبی چیست؟
    2-آیا سقف سنی برای گذراندن مقطع لیسانس داره؟
    3- آیا برای رشته حقوق جایی را با زبان انگلیسی می شناسید؟
    با تشکر

Junior Member

سلام دوستان
    از اونجایی که یه سری از دوستان راجب قبرس جنوبی سوال کردن به نطرم درست امد که یه سری مسايل رو واستون توضیح بدم چون خودم هم با زحمت اینجا جا افتادم. به فارسی تایپ کردن هم واسم سخته ولی قانون فرمه دیگه کاریش نمیشه کرد.
    من 26 سالمه واسه لیسانس اقدام کردم دانشگاه نیکوزیا رشته business administration(management) یا همون مدیریت خدمون. اول بگم که اینجا همه کس هست جز ایرانی. تا حالا 4 تا ایرانی دیدم کلا که خوب نیست چون اینجا هفته اول همه باهات خوبن بعد میبینی رفتن دارن با همدیگه یونانی حرف میزنن و کلا زیاد حال نمیکنن بیان باهات حرف بزنن. من 10 روزی میشه اینجام واقعا بگم مملکت خود ادم یه چیز دیگست.

قبرس جنوبی
    پایتخت قبرس جنوبی نیکوزیا یا لفکوزیاست, کلا 300000 نفر جمعیت داره. 90% انگلیسی حرف میزنن و زبان مادری یونانی با لحجه قبرسیه.
    شهر نیکوزیا از نطر من معمولیه و نسبتا ارزون نسبت به بقیه شهرای بزرگ اروپا. nightlife خوبه اگه دوست باحال داشته باشه. حمل و نقل که خیلی بده. یعنی واسه کسی که خونش نزدیکه دانشگاه نباشه واقا سخته. هر 30 دقیقه یه بار اتوبوس میاد. تاکسی که گرونه نمیصرفه. ماشین یا موتور گرفتن 6 ماه طول میکشه چون تا 6 ماه اول نمیشه گواهی نامه گرفت. فقط 2 تا option هست که یا دوچرخه بگیره آدم یا موتور گازی. دوچرخه از 150 یورو شروع میشه به بالا.موتور گازی و نمیدونم هنوز.
    خونه قیمتش واقعا گرونه اینجا. یه اتاق تو خونه مشترک با 15 دقیقه فاصله پیاده تا دانشگاه 330 minimum باید داد. و جالب اینجاست که خونه اصلا گیر نمیاد.مگر اینکه ماهی 500 تا بدین بدونه پوله اب و برق و wifi که میشه حدودا ماهی 700 تا.
    خردو خوراک اینجا نسبتا ارزونه. میشه با 100 تا 2 هفته زندگی کرد به شرطه اینکه تو خونه غذا درست کنید.
    ویزا گرفتن راحته ولی حتما یه پست جدا واسه ویزا میزارم چون خوده دانشگاه هیچی راجب ایران نمیدونه و پروسه اداری ایران فرق داره.
    اول راجبه ویزا گفتم خیالتون راحت شه چون مشکل اصلی ویزاست. پذیرش گرفتن هم تقریبا اسونه فقط باید مدارکتون کامل باشه نیازی به هیچ وکیل یا موسسه ندارین الکی پول ندین.مدرک زبان هم نیازه ولی زیاد مهم نیست چون اول ورود به دانشگاه امتحان زبان میگیرن بعدا کلاس میزارن.
    شهریه من ترمی 3400 یوروه که ترم اول تقریبا 600 تا بابت بیمه و ... اضافه میشه ولی فکر میکنم اگه نمرهاتون بالا باشه تخفیف میدن.
    فکر کار کردن تو سال اول و از ذهنتون بیرون کنید. اینجا هر جا بخوای کار کنی یونانی و انگلیسی باید استخدامه. شاید خوش باشی تو campus کار پیدا کنی.

این یه سری اطلاعات ریز بود که خدمتتون گفتم. ایشا تو روزای اتی راجب به ویزا یه پست میزارم.
    سوالی بود در خدمتم.

Junior Member

سلام
    دوستان عزیز من میخام واسه دانشگاه یوروپن قبرس جنوبی اقدام کنم؟ آیا کسی میدونه سطح این دانشگاه توی رشته کامپیوتر چطوره؟ دروس دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس میشه؟ و اینکه مدرک این دانشگاه مورد پذیرش کشورهای برتر دنیا هست؟
    نرخ خوابگاه رو به من گفتن 250 یورو با شرایط نسبتا خوب . یه آپارتمان دو خوابه با یک نفر هم خونه
    ممنون از دوستانی که کمک میکنن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrin_63 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان عزیز من میخام واسه دانشگاه یوروپن قبرس جنوبی اقدام کنم؟ آیا کسی میدونه سطح این دانشگاه توی رشته کامپیوتر چطوره؟ دروس دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس میشه؟ و اینکه مدرک این دانشگاه مورد پذیرش کشورهای برتر دنیا هست؟
    نرخ خوابگاه رو به من گفتن 250 یورو با شرایط نسبتا خوب . یه آپارتمان دو خوابه با یک نفر هم خونه
    ممنون از دوستانی که کمک میکنن
    سلام
    دانشگاه خوبیهو در کل بهترین دانشگاه قبرس university of cyprus هست که خیلی بالا نیست ولی نکته مهم اینجا اینه که بیای 1 سال درس بخونی و اگه خوشت نیومد transfer کنی یه کشور دیگه.
    اینجا خوابگاه نداریم. بسته به منطقه ای که انتخاب میکنی قیمت ها متفاوت هست. خونه نزدیک دانشگاهی که شما میگید ماهیانه تقریبا 420 یورو میشه.اتاق مشترک هم اگه باشه بین 280-450 یورو.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    medicine semmelweis

سلام من برای پزشکی توی یوروپین اقدام کردم و دوشنبه هم وقت مصاحبمه ولی سوالی که دارم اینه که آیا سطح علمی پزشکیش خوبه و این که به من گفته بودن که مورد تایید وزارت بهداشته ولی تویه لیستی که من دارم نیست!کلا به شک افتادم می ارزه پزشکی یوروپین یا نه؟
    ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط farnoosh783 نمایش پست ها
    سلام من برای پزشکی توی یوروپین اقدام کردم و دوشنبه هم وقت مصاحبمه ولی سوالی که دارم اینه که آیا سطح علمی پزشکیش خوبه و این که به من گفته بودن که مورد تایید وزارت بهداشته ولی تویه لیستی که من دارم نیست!کلا به شک افتادم می ارزه پزشکی یوروپین یا نه؟
    ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه
    سلام
    لطفا برای این دانشگاه که غیر تاییده اقدام نکنید.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)