صفحه 4 از 34 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 336

موضوع: دانشگاههای آمربکایی که شانس پذیرش ایرانی در آنها بیشتره

Member AmirCS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Stanford

پیش فرض پاسخ : دانشگااهای امزیکا که شانس پذیرش ایرانی در انها بیشتره

نقل قول نوشته اصلی توسط FIELD
    در ضمن تگزاس اصلا غربی نیست ;D
    نیمه غربی صحبت شما درسته ولی دانشگاههای سمت غرب بیشتر پذیرش می دن.
    When you first dont succeed, google- google again
    AmirCS

اگه در مورد شیمی (شیمی آلی) کسی نظری داره بگه لطفاً
    تا نیک ندانی که سخن عین ثواب است / باید که به گفتن دهن از هم نگشایی / گر راست سخن گویی و در بند بمانی / به زان که دروغت دهد از بند رهایی

درسته ، USC پذیرش میده ولی بدون فاند. و فاندش بیشتر رقابتیه

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط davoudi
    خب ایالت های شرقی بد آب و هوا هستند. معمولا هوای وحشتناکی در تابستان به لحاظ رطوبت بالا ایجاد می شه. ایالت های جنوبی تر هم مثل فلوریدا طوفان دارند. بنابراین اقبال ایرانی ها تا حدودی کمتر میشه. علاوه بر این که کسانی که برای مهاجرت سفر می کنند غرب را و به خصوص کالیفرنیا را به خاطر پیشرفته بودن و داشتن آب و هوای عالی انتخاب می کنند.

اتفاقا شرق مثل واشینگتن، نیویورک، مریلند پر از خارجی و سیاهپوستان است. جاهایی که ایرانی خیلی کم می بینید ایالت های عقب مانده مثل داکوتای شمالی و جنوبی و یا بسیار بد آب و هوا (مثلا مینسوتا) است.
    دوستان (علي الخصوص تازه واردين) لطف كنن اطلاعات با ارزششون در مورد آب و هوا و جامعه آمريكا رو در تاپيكهاي مربوطه مطرح كنند و قبل از ارسال هر پستي به عنوان تاپيك دقت كنند. از مديران محترم هم خواهش ميكنم زحمت انتقال اين قبيل پستها به محل صحيح رو بكشند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط davoudi
    درسته ، USC پذیرش میده ولی بدون فاند. و فاندش بیشتر رقابتیه
    فاند در تمام دانشگاهها رقابتیه! و مخصوص فقط USC نیست اما خوب دیگه USC سیستمش اینجوری که دل ایرانی ها را نمیشکنه و به همه پذیرش (بدون فاند) می ده.

saeede83
    Guest

آره دانشگاه های UC هم کلا پذیرش بدون فاند زیاد می دن. تقریبا من کسی رو ندیدم که ریجکت شده باشه از اونجا

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    آره دانشگاه های UC هم کلا پذیرش بدون فاند زیاد می دن. تقریبا من کسی رو ندیدم که ریجکت شده باشه از اونجا
    ببخشید سو تفاهم نشه من فقط USC را گفتم وگرنه به عنوان مثال امسال اکثریت بچه هایی که UC SAN DIEGO اقدام کردند همان یک هفته اول ریجکت شدند (من خودم 4 روزه ریجکت شدم).

Junior Member

واسه اونایی که ساله بعد می خوان اپلای کنن این یه نکته خیلی خیلی مهمه، تقریبا تمامه اطلاعاتی که تو این تاپیک دیدم غیر دقیق بودن، شما برای اینکه تصمیم بگیرین کجا بفرستینو کجا نفرستین حتما احتیاج به اطلاعات خیلی دقیق دارین، که رشته به رشته، گرایش به گرایش و سال به سال فرق مکوله، اول اینکه امسال usc عمران کشید زیر (از جمله من )همه و به 3 نفر پذیرشو فاند دادو دیگر هیچ و بقیه رو هوان، usc شامله uc ها نمیشه بلکه uc ها عبارتند از ucdavis, ucirvine, ucberkely, uc santa cruz ... و چند جای دیگه که توی مهندسه از بهترینا هستن، نمی دونم چرا باید کسی فک کنه مثلا برکلی به همه پذیرش میده!! :-\. تازه امثال ارواینو دیویسم پول نداشتن و به عمرانیا ra ندادن .به طور کلی اطلا عاتو باید از
    1- سابقه بچه هایی که اخیرا رفتن
    2- استادای اونور
    3-RA های ایرانیه اونور
    بگیرین. این خیلی مهمه که قبل از فرستادن مدارک بدونین که اصلا فاندی در کار هست یا نه، من خودم 4 تا از 9 تایی که فرستادم، جاهایی بوده که یا اصلا دانشجو نمی گرفتن یا فاند نمی دادن. اینا خیلی مهمه، تورو خدا مواظب باشین

سلام این نظر شخصی منه من فکر میکنم که تو اکثر رشته ها شناخت نسبت به ایرانی ها خیلی کمه و این باعث میشه تو شرایط مساوی با هندی ها یا چینی ها شانسشون کم بشه تو رشته ای مثل برق شناخت نسبتا زیادی از ایرانی دارن و به نظر من کسی که برق خونده راحت تر می تونه تو یه دانشگاه خوب مثلا MIT پذیرش یگیره تا کسی که مهندسی شیمی خونده
    به نظر من بهترین کار اینکه ببینی تو رشته خودت توی دانشگاه مورد نظر دانشچوی ایرانی هست یا نه (اگه واقعا رو این موضوع حساسی)
    من همین طوری که نتایج پذیرش و نگاه می کنم می بینم که Carnegie Mellon University اکثرا بچه ها رو ریجکت می کنه
    کاری که شانسو خیلی بالا می بره اینه که اگه دوستی تو دانشگاهی داری می تونی اونجا اقدام کنی و تو مرحله Department Review ازش بخوای که با یکی از استادا صحبت کنه. صحبت مستقیم و تعریف و تمجید به نظر من خیلی موثر تره و می تونه نظر استاد و جلب کنه تا اینکه استاد بخواد از رو یه سری کاغذ!!!! تصمیم بگیره. (البته این روز ا از این دوستا کم پیدا میشه و اگه این کارو نکردن ناراحت نشو) اینجوری شانس گرفتن RA هم خیلی بالا میره
    به هر حال پذیرش گرفتن پروسه ای هست که شاید یه قسمتی از اون دست خودت باشه و به بقیه متقاضی ها ، شرایطشون و پروژه استادا و .... بستگی داره و کلا میشه گفت که خیلی قابل پیش بینی نیست

Member mohhhamad آواتار ها

با تشکر از همه دوستان مخصوصا سعیده ی بزرگوار
    دوستان
    مهندسی مواد یا نانو کسی دراین زمینه اطلاع داره؟
    من تویه کانادا رو میدونم ولی تویه آمریکا رو نه.
    ممنون میشم کسی ازبچه ها اگه میدونه کجاها برای مواد بهتر از لحاظ فاند وپذبرش.
    این کاربر ،غیر فعال است.