صفحه 5 از 34 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 336

موضوع: دانشگاههای آمربکایی که شانس پذیرش ایرانی در آنها بیشتره

saeede83
    Guest

پیش فرض پاسخ : دانشگااهای امزیکا که شانس پذیرش ایرانی در انها بیشتره

در مورد مهندسی مواد من از یکی از دوستانم شنیدم که ایالت های جنوبی آمریکا در این زمینه قوی هستند ( تگزاس، فلوریدا، جورجیا، آریزونا) اما بازم شما باید سایت دانشگاه ها رو خوب چک کنید. ضمنا در مورد نانو خیلی دقت کنید چون گرفتن ویزا و کلیرنسش یک کم سخته چون جز TAL هستش.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط FIELD
    ... تقریبا تمامه اطلاعاتی که تو این تاپیک دیدم غیر دقیق بودن، ...اول اینکه امسال usc عمران کشید زیر (از جمله من )همه و به 3 نفر پذیرشو فاند دادو دیگر هیچ و بقیه رو هوان، ... ارواینو دیویسم پول نداشتن و به عمرانیا ra ندادن ...
    ممنون از راهنماییت اما چون گفتی اطلاعات دقیق باشه:
    1- در سایت http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,7153.0.html دوستان اعلام کردند که از دانشکده عمران USC حداقل 7 نفر فاند گرفتند!
    2- عمران دانشگاه UC DAVIS خیلی خوبه و رقابت خیلی زیاده. بنابراین اگر فاند ندهد حتما دلیل بر بی پولی نیست و می تواند حاکی بر رقابت شدید باشد. بعید می دانم دانشگاهی که دانشکده عمرانش اینقدر قویه فاند نداشته باشه. البته گفته شما در مورد UC IRVINE می تونه درست باشه چون استاداش بهم گفتند فاند نداریم (من پذیرش داشتم).

Junior Member

من تمامه کسایی که از عمران usc فاند گرفتنو میشناسم، قضیه این بود که یه آقایی به اسمه سونی آستانی آقایی کردو 17 میلیون دلار به civil usc کمک کرده و خود دانشکده عمرانش به استاداس ما (شریف) mail زدو گفت به دانشجو هاتون بگین فولوس موجود، اپلای کنید. 3 نفر فلو گرفتن که یکیشونم نرفت و کارنگی رو ترجیح داد، یه نفر برای ترمه بهار RA گرفته بود و دیفر کرد چون کلیر نشده بود، یکی برای نفت فلو گرفت (از فلوش مطمئن نیستم) و شایعاتی مبنی بر TA گرفتن یکی دیگه ام هست که تا یید نشده، از دانشکده فنی هم 1 نفر فلو گرفت. تا اونجا که من می دونم سر جمع میشه4 تا فلو شیپو 1 یا 2 TA، (که فول فاند نیستن) اینو مقایسه کنین با بوفالو که امسال خیلی بهتر جواب داده (5 تا فاند)، و حجم تبلیغاتی civil usc امسال کرد. تمامه اینایی که امسال گرفتن سازه، مکانیک سازه و محیط زیست بودن و کسی مثلا ژئوتکنیک و چیزای دیگه نگرفت. اینو در نظر بگیرین که امسال تقریبا همه usc فرستادن.
    راجبه دیویسم، یکی از استادای دپارتمان ژئوتکنیکش (ژرمیچ) بعد از اینکه به من ادمیشن داد بهم گفت که وضعیت مالی امساله دپارتمان مشخص نیست و نمی تونیم چیزی offer کنیم و گفتش بهار در دسترسی که گفتم بیخیال. Irvine ام که خودت گفتی. حتی دانشگاهایی کثه UIUC و BOULDER که شاگرد اولایه ژئوتکنیکو حملو نقله شریفو می گرفتن امسال خیلی محدود دا نشجو ور داشتن.
    امسال برای عمران NCState, Buffalo, RPI خوب جواب دادن. من خودمم از A&M و Waterloo و البته UIC گرفتم که خوب Waterloo بهترس، usc خیلی خوب نبود (بدم نبود ولی در حدو اندازه های خودش ظاهر نشد!) و ucdavis، ucirvine، uiuc، َaustin افتضاح بودن.

نقل قول نوشته اصلی توسط mparsa_1365
    با تشکر از همه دوستان مخصوصا سعیده ی بزرگوار
    دوستان
    مهندسی مواد یا نانو کسی دراین زمینه اطلاع داره؟
    من تویه کانادا رو میدونم ولی تویه آمریکا رو نه.
    ممنون میشم کسی ازبچه ها اگه میدونه کجاها برای مواد بهتر از لحاظ فاند وپذبرش.
    خب نانو , Material یک چیزیه که رشته های مختلف می تونند روش کار کنند: فیزیک، مواد، مکانیک و حتی عمران و شایدهم مهندسی شیمی. پس بنابراین اگه علاقه مندیتون به نانو است در خیلی از رشته ها میشه روش کار کرد. بنابراین اکثرا اول مشخص نمی شود که آیا روی نانو کار خواهید کرد یا نه مگر این که RA بگیرید.

پس بروید ببنید که مثلا در مکانیک کجاها خوب پذیرش می دهند.

امسال هم کسی (به گمانم) 2 میلیون دلار به دانشگاه UCLA داد که فقط صرف دادن scholarship بشه و به همین خاطر (مهندسی) این دانشگاه تعداد scholarship هایش را امسال دو برابر کرد

saeede83
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط davoudi
    امسال هم کسی (به گمانم) 2 میلیون دلار به دانشگاه UCLA داد که فقط صرف دادن scholarship بشه و به همین خاطر (مهندسی) این دانشگاه تعداد scholarship هایش را امسال دو برابر کرد
    اینی که می گید برای 2008 هست یا 2009؟ چون تا اونجایی که من می دونم (یکی از اساتید UCLA بهم گفت) وضعیت فاندینگ UCLA در 2008 خیلی بدتر از سال های قبل بوده و مشکل مالی داشتن

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    نقل قول نوشته اصلی توسط davoudi
    اینی که می گید برای 2008 هست یا 2009؟ چون تا اونجایی که من می دونم (یکی از اساتید UCLA بهم گفت) وضعیت فاندینگ UCLA در 2008 خیلی بدتر از سال های قبل بوده و مشکل مالی داشتن
    فکر کنم 2008 . اما خیلی دقیق نمی دونم چون به من که مربوط نبود. اما قضیه اش در اواخر دادن آفر ها مطرح شده بود. احتمالا این مساله ی کمبود منابع مالی رو استاد UCLA اوایل اپلای کردن گفته و نه یک ماه پیش. درسته؟
    یک بار گوگل به عنوان تبلیغ لینکش را کنار ایمیل من گذاشته بود که خوندم.

saeede83
    Guest

راستش من از UCLA پذیرش بدون فاند داشتم و استاده گفت که وضعیت مالی دانشگاه خوب نیست اگه می تونی 1 ترم بیا تا بعد فاندتو جور کنم. شاید هم خاصه بپیچونه

به نظر من احتمال گرفتن پذیرش در دانشگاههای زیر برای دانشجوی ایرانی صفر است

MIT
    Caltech
    UC-Berkeley
    اگر رشته حساس باشد که چه بدتر
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Partopala
    به نظر من احتمال گرفتن پذیرش در دانشگاههای زیر برای دانشجوی ایرانی صفر است

MIT
    Caltech
    UC-Berkeley
    اگر رشته حساس باشد که چه بدتر
    هم امسال و هم سالهاي قبل بودن كساني كه از اين دانشگاه ها پذيرش گرفتن و من خودم ديدم. در رشته اي مثل برق. بهتره با توجه به آمار حرف بزنيد نه نظرات خودتون.
    البته امسال ظاهرا بركلي به كسي پذيرش نداد. كسي كه هر دوي MIT و Stanford رو پذيرش گرفت بركلي ريجكت شد.