صفحه 6 از 34 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 336

موضوع: دانشگاههای آمربکایی که شانس پذیرش ایرانی در آنها بیشتره

Member AmirCS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Stanford

پیش فرض پاسخ : دانشگااهای امزیکا که شانس پذیرش ایرانی در انها بیشتره

من هم با نظر خانم مهین موافقم

اینجوری به هیچ نتیجه ای نمیرسیم بهتره با مدرک و سند حرف بزنیم مثلا سال 2008 n نفر با این شرایط میانگین GRE ،TOEFL و Paper ، GPA تونستن از .... پذیرش بگیرن
    تقریبا 99% به سابقه علمی فرد بستگی داره و 1% شانسه( چون ممکن تو همون سال دانشجو های خیلی قویتری تقاضا کرده باشن).
    این نظر شخصی منه ممکن غلط باشه
    When you first dont succeed, google- google again
    AmirCS

saeede83
    Guest

کسانی که از MIT و Caltech پذیرش گرفته باشن کم نیستن، شاید توی بعضی رشته ها خیلی کمتر باشه اما هست، برکلی خیلی سخت به ایرانیا پذیرش می ده اما من بازم می شناسم کسیو که با معدل خیلی یالا (در حد 19.8) و البه به خاطر recom خیلی قوی ( از اساتید EPFL و MIT) از برکلی پذیرش گرفته هیچ چیز غیر ممکن نیست

توِِي فرايند اپلاي كردن و انتخاب دانشگاه خيلي مهم هست كه با توجه به شرايط فعلي دقيقاً بدونيم كدوم دانشگاه هاي آمريكا نظر مثبتي نسبت به دانشجويان ايراني دارن.به خصوص اگه دانشجويان سابقي كه توي اون دانشگاه ها تحصيل كردن نظر اونها رو جلب كرده باشن...

اگه بخوام مثال بزنم دانشگاه وست ورجينيا از اين نظر مثبته...مي تونيد براي رشته هاي مديريتي و Business دانشگاه هاي بيشتري رو پيشنهاد بدين؟
    Before the Dawn

من دانشکده business دانشگاه Amherst رو می دونم که خیلی دید مثبتی به ایرانی هایی که به خصوص لیسانس فنی دارند، داره.

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aaraam
    من دانشکده business دانشگاه Amherst رو می دونم که خیلی دید مثبتی به ایرانی هایی که به خصوص لیسانس فنی دارند، داره.
    ميشه لطف كنين اسم كامل اين دانشگاه رو بگين يا يه لينك از دانشكده Businessش اينجا بذارين.
    اگه ميشه دليل اين حرفتونو هم بگين. آمار موثقي دارين؟
    من كه sereach كردم "University of Massachusetts Amherst" آورد. آيا منظورتون همين دانشگاهه؟

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

تو قسمت نتایج پذیرش میتونی ببینی چه دانشگاه هایی بچه ها بیشتر اپلای کردند و نتیجه گرفتند- بعضی از دانشگاه ها هم اصلا کسی (لااقل بچه های این فرووم) اپلای نکردند
    مثلا دانشگاه های ایالت utah که کمتر دیدم کسی اپلای کنه

Junior Member

به نظر من زیاد روی این موضوع که کدوم دانشگاه ها ایرانی ها رو بهتر قبول می کنن حساس نباشین و براتون مهم نباشه.
    اگر شما رزومتون خوب باشه، نمرات TOEFL و GRE تون خوب باشه، از همه مهم تر SOP تون ماله خودتون باشه و خوب تونسته باشین اهدافتون رو توش بیان کنین دیگه نیازی نیست که دنبال دانشگاهی بگردید که به ایرانی ها خوب پذیرش می ده.
    چیزهایی که در انتخاب دانشگاه براتون باید اهمیت داشته باشه، رتبه دانشگاه (واقع بینانه با شرایط خودتون)، استاد یا استادهاش (اونایی که ازشون خوشتون اومده)، شهرش، آب و هواش، موضوعات تحقیق دانشگاه و ... باید باشه.
    خیلی ها رو می شناسم که به عنوان اولین ایرانی وارد دانشکده یا دانشگاهی شدن، پس مهم فقط خودتونین.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط ayaz
    به نظر من زیاد روی این موضوع که کدوم دانشگاه ها ایرانی ها رو بهتر قبول می کنن حساس نباشین و براتون مهم نباشه.
    اگر شما رزومتون خوب باشه، نمرات TOEFL و GRE تون خوب باشه، از همه مهم تر SOP تون ماله خودتون باشه و خوب تونسته باشین اهدافتون رو توش بیان کنین دیگه نیازی نیست که دنبال دانشگاهی بگردید که به ایرانی ها خوب پذیرش می ده.
    چیزهایی که در انتخاب دانشگاه براتون باید اهمیت داشته باشه، رتبه دانشگاه (واقع بینانه با شرایط خودتون)، استاد یا استادهاش (اونایی که ازشون خوشتون اومده)، شهرش، آب و هواش، موضوعات تحقیق دانشگاه و ... باید باشه.
    خیلی ها رو می شناسم که به عنوان اولین ایرانی وارد دانشکده یا دانشگاهی شدن، پس مهم فقط خودتونین.
    موفق باشید.
    درسته ولی من یه نمه مخالفم. چرا؟؟ چون:

مثلا برخی از دانشگاه ها توسط یک ایرانی تغذیه مالی شده و اینکار تاثیر داره روی گرفتن ایرانی ها
    همچنین در برخی از دانشگاه ها شناخت روی ایرانی ها و ردی که از خودشون گذاشتند که بیشتر مواقع خوب بوده خیلی خیلی تاثیر گذاره روی فرآیند- صد البته که به قول شما رزومه و تافل و .... مثل کد یک شهر میمونه و تا اون نباشه نمیشه تماس تلفنی گرفت حتی اگه بقیه شماره هاش رو درست بگیریم

استادی که از دانشگاه آیوا بمن تلفن زد و در انتهای مصاحبه گفت ایرانی ها اینجا خوب بودند تو قول میدی مثل قبلت فعال باشی و منم که یهوو جا خوردم ازین سوال یه جواب کوتاه و ناگهانی دادم -در پاسخ بهش گفتم: قول میدم همونطور که اونها آبروداری کردند منم واسه بعدی ها آبرو داری کنم.
    این استاد بمن فاند داد اما ...........

I think, it is very important for you to seek your degee in a university which is more welcome to iranians. There are many influential factors in this prosedure.Even, Iranian sponsor is just one factor. How many universities can tolerate iranian students visa delays, while they know an indian student can do the project in time with minor side problems. So you need more evidences to prove your abilities to some universities and academia who are not well familiar with iranians.
    Do not mistake coincidence for fate

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan
    نقل قول نوشته اصلی توسط aaraam
    ميشه لطف كنين اسم كامل اين دانشگاه رو بگين يا يه لينك از دانشكده Businessش اينجا بذارين.
    اگه ميشه دليل اين حرفتونو هم بگين. آمار موثقي دارين؟
    من كه sereach كردم "University of Massachusetts Amherst" آورد. آيا منظورتون همين دانشگاهه؟
    بله همون دانشگاهی که پیداش کردید من با یکی از استاداش در تماس بودم و بعد هم به صورت تلفنی بعد از اپلای، برای مصاحبه، هم با اون استاد و هم با graduate director اونجا. اون استادی که من باهاش در تماس بودم، کلی باهام در مورد بچه های ایرونی به خصوص برق در اون دانشگاه گپ زد!!! گفت اینو میشناسی اونو میشناسی و غیره!!! و همین که graduate director اونجا فهمید من متاهل هستم گفت با اینکه از deadline گذشته ولی چون همسرت هم برقیه میتونید با هم بیایید اینجا!!!

به نظر من که خیلی دیدشون مثبت بود.