صفحه 327 از 428 نخستنخست ... 227277317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337377427 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,261 تا 3,270 , از مجموع 4277

موضوع: راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

سلام
    دوستان شنیدم تو تورنتو انبارهای استیجاری هست برای نگهداری وسایل. کسی می تونه راهنمایی کنه در این زمینه؟
    Cio: 17 Dec 2009
    Med: 10 Jan 2014
    Visa: 12 Nov 2014

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط babak224 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان شنیدم تو تورنتو انبارهای استیجاری هست برای نگهداری وسایل. کسی می تونه راهنمایی کنه در این زمینه؟
    Storage room در جاهاى مختلف هست اندازه و قيمت هاى متفاوت دارند بعضي با و بعضي بدون قرارداد است .بعضي ها climate controled هم هستند. تو كاندو ها هم ممكن است locker كرايه بدن . البته طبق معمول گوگل را سرچ بفرماييد تا محل و قيمت مناسب را پيدا كنيد.شركت هايي هم هستند كه مثل بروكرها اطلاعات تعداد زيادي از انها را يك جا دارن و شايد كميسمون بگيرن.

مراحل درخواست برای کارت بهداشت آنتاریو (OHIP Card)

سلام دوستان
    من امروز رفتم دفتر سرویس آنتاریو (Service Ontario) و برای کارت اوهیپ درخواست دادم.
    گفتم بد نیست در این خصوص اطلاعاتمو اینجا به اشتراک بذارم

اول این نکته رو یاداوری کنم که در کانادا دو سری دفاتر دولتی هست، اولی سرویس کانادا (Service Canada) و دومی سرویس استان که مثلا اینجا در تورنتو میشه سرویس انتاریو (Service Ontario). اینا کاملا جدا هستند و ممکنه از کار همدیگه بی اطلاع باشند. دفاتر سرویس کانادا معمولا مسئول رسیدگی به مسائل کلی فدرال مثل سین نامبر (Social Insurance Number)، مالیات، کارت اقامت و سیتیزن شیپی است، در حالی که دفاتر سرویس آنتاریو مسئول کارهایی مثل کارت بیمه و تعویض پلاک است.

همونطور که اطلاع دارید در آنتاریو کارت بیمه درمانی (Health Card) که معمولا به عنوان کارت اوهیپ مشهور است (Ontario Health Insurance Plan) رو پس از سه ماه از لندینگ مهاجرین فعال میشه و قابل استفاده هست و حتی اگه کارتش زودتر به دستشون برسه هم تا قبل از سه ماه قابل استفاده نیست.

کجا مراجعه کنیم:
    همونطور که گفتم شما باید برای درخواست این کارت به مراکز سرویس آنتاریو (Service Ontario) در استان آنتاریو مراجعه کنید.
    برای پیدا کردن دفاتر نزدیک محل اقامتتون به آدرس زیر مراجعه کنید و به قسمت Apply for an Ontario Health Card برید.
    https://www.services.gov.on.ca/locations/start.do

اگه زمانی این لینک کار نکرد توی گوگل سرچ کنید Service Ontario Locations
    آدرس، شماره تماس و ساعات کاری اون مرکز رو ببینین و بر اساس اون مراجعه کنید.

کی مراجعه کنیم:
    بهترین زمان به نظر من بین ماه دوم تا سوم پس از لندینگه (یعنی بین 60 روز تا 80 روز پس از لندینگ) چرا که مراجعه زودتر فایده ای نداره و دوم اینکه بهتره تو اون دوماه اول شما دنبال گواهینامه باشید (حداقل G1). داشتن گواهینامه به دلیل اینکه اولا مدرک شناسایی عکس داره و ثانیا آدرس شما روش نوشته شده در زمان درخواست کارت بیمه خیلی بدرد میخوره. اینو همینجا بگم که یکی از مهم ترین موارد درخواست کارت اوهیپ اینه که شما باید نشون بدین که در استان آنتاریو اقامت پایدار دارید و لذا خیلی از مدارک رو ممکنه ازتون قبول نکنن. مدرکی مثل استیتمنت بانکی (کارت دبیت) که توسط بانک به آدرستون پست شده و یا گواهینامه آنتاریو از هر نوعیش خیلی معموله. من شنیدم استیتمنت کردیت کارت رو ممکنه قبول نکنن. به نظر من تو شصت روز اول دنبال گواهینامه باشید و بعدش برید دنبال کارت بیمه که شمارو الکی سر ندوونن.

چه مدارکی مورد نیاز هست:
    1- مدرکی که نشون بده شما اقامت دائم کانادا رو دارید، مثل کارت PR و برگه لندینگ
    2- مدرک عکس داری که اطلاعات شمارو نشون بده مثل
    پاسپورت و یا گواهینامه آنتاریو
    3- مدرکی که نشون بده شما در آنتاریو اقامت دارید. مدارک زیادی در این خصوص هست مثل استیتمنت بانکی (کارت دبیت) که توسط بانک به آدرستون پست شده ولی به نظر من
    بهترینش همون گواهینامست که دردسرش خیلی کمتره.

میشه گفت که داشتن همزمان دوکارت PR و گواهینامه خیلی کارارو راحت تر میکنه. این نکته رو هم اضافه کنم که امروز خانومه گیر داده بود که باید مدرکی ارائه کنی که امضات رو نشون بده. من بهش گفتم امضام توی گواهینامم هست، که اون گفت نه اون چه میدونم لیزریه و باید با خودکار روی کاغذ باشه مثل پاسپورت. منم چون فکر نمی کردم که پاسپورت لازم باشه باخودم نبرده بودم و داشت الکی گیر میداد که برو یه روز دیگه بیا و شانس آوردم که امضای پشت کردیت کارتم رو قبول کرد وگرنه باید یه روز دیگه میرفتم. خلاصه بهتره پاسپورت امضا شده رو هم همراتون باشه ممکنه لازم بشه. خلاصه مدارکی که امروز من داشتم اینا بود: کارت PR، گواهینامه آنتاریو، برگه لندینگ و همچنین فرم پرشده.

چه فرمی رو پر می کنیم؟
    همونجا تو سرویس آنتاریو فرم هست که میتونید با خودکار پر کنید، ولی من فایل PDF فرم رو دانلود کردم و توی کامپیوتر پر کردم و پرینت گرفتم (فقط صفحه دوم) و بعد امضا کردم و با خودم بردم و خیلی راحت تر و بهتر بود و میشه گفت اونا هم بیشتر خوششون اومد که نخوان زور بزنن دست خط شما رو بخونن.
    فرمش رو از لینک زیر دانلود کنید، فرم شماره 0265-82 هست که سه صفحه داره، صفحه اول توضیحات، صفحه دوم فرم به زبان انگلیسی و صفحه سوم فرم به زبان فرانسوی هست. شما بعد از پر کردن صفحه دوم میتونید همون صفحه رو پرینت بگیرید و امضا کنید و باخودتون ببرید:

https://www.ontario.ca/health-and-wellness/health-cards
    http://www.forms.ssb.gov.on.ca/mbs/s...le/0265-82.pdf

اگه یه زمانی لینکش کار نکرد، کافیه تو گوگل سرچ کنید Registration for Ontario Health Coverage
    لیست مدارک مورد نیاز رو هم در لینک زیر ببینید:

http://www.forms.ssb.gov.on.ca/mbs/s...e/9998-82E.pdf

اگه یه زمانی لینکش کار نکرد، کافیه تو گوگل سرچ کنید Ontario Health Coverage Document List

در فرم مربوطه شما قسمت های A,B,C,D رو پر کنید
    در قسمت A مشخصات فردی و آدرستون در کانادا، در قسمت B آدرس قبلیتون (آدرس ایران اگه از ایران اومدید) و تاریخ لندینگ و یسری تیک داره که برای من به جز Are you a new immigrant همگی No رو زدم

آیا درخواست کارت بیمه درمانی هزینه ای داره؟
    خیر

آیا عکس نیاز هست؟
    خیر، همون جا ازتون عکس میندازن

مراحل کار:
    شما وقتی با مدارک مورد نیاز و فرم پر شده به دفتر سرویس آنتاریو مراجعه کنید احتمالا کارتون در حد نیم ساعت انجام میشه. ممکنه صف کوچیکی داشته باشه وقتی نوبتتون میشه مدارک رو ازتون میگیره و فرم هارو، یه چیزایی رو تو کامپیوتر میزنه و جلوی یک تخته سفید وایمیستید و ازتون عکس میندازه. بعد یه برگه رسید میده بهتون که توش اطلاعاتتون هست و تاریخ اعتبار کارتتون که ماه و روزش معمولا بر اساس تولدتونه ولی سالش رو کامپیوتر خودش حساب میکنه که مثلا برای من 6 سال اعتبار داشت. تاریخ شروعش دقیقا از سر سه ماه هست. اصل کارت رو با پست براتون میفرستن ولی اگه تا سر سه ماه کارت به دستتون نرسه ظاهرا با همون برگه رسید موقت هم میشه یه کارایی کرد.

امیدوارم این مطلب براتون مفید بوده باشه
    من خیلی تو فروم و همچنین اینترنت سرچ کردم ولی متاسفانه مطالب در این خصوص خیلی کم بود. این بود که گفتم بیام و این مطالب رو اینجا به اشتراک بذارم
    شاد باشید و از زندگی لذت ببرید.
    لندینگ: Aug.2014 تورنتو
    پاس ریکوئست: May.2014 ، مدیکال: Dec.2013 ، ارسال مدارک به سیدنی: Dec.2009 ، گروه FSW-MI1 ، بدون وکیل

دوستان کسی تو تورنتو مجموعه ورزشی که هم استخر داشته باشه هم زمین تنیس می شناسه؟
    Cio: 17 Dec 2009
    Med: 10 Jan 2014
    Visa: 12 Nov 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط babak224 نمایش پست ها
    دوستان کسی تو تورنتو مجموعه ورزشی که هم استخر داشته باشه هم زمین تنیس می شناسه؟
    Hi
    http://www.highparktoronto.com/sports.php#pagetop

It depends on your location
    Enjoy it

Junior Member

سلام دوستان ، من اوائل مارچ می‌خوام بیام کانادا و احتمالا ۱ هفته مونترال بمونم و بعدش برم تورنتو .به نظرتون تو این ۱ هفته بهترین گزینه چیه ؟ هتل بگیرم؟ خونه اجاره کنم یا ..

ApplyAbroad Superstar

برنامه مهاجرت والدین از 2015 دوباره شروع می شه. اگر مثل پارسال باشه ظرف چند روز ظرفیت پر خواهد شد.
    http://www.cicnews.com/2014/11/paren...15-114041.html
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط juillard نمایش پست ها
    سلام دوستان ، من اوائل مارچ می‌خوام بیام کانادا و احتمالا ۱ هفته مونترال بمونم و بعدش برم تورنتو .به نظرتون تو این ۱ هفته بهترین گزینه چیه ؟ هتل بگیرم؟ خونه اجاره کنم یا ..

فرقی نمی کنه. هر چه ارزون تر بود. برای یک هفته هتل پیدا کردنش خیلی آسون تره تا خونه یا آپارتمان.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط juillard نمایش پست ها

شما نمیتونید برای یکهفته خونه اجاره کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - PhD of Mechatronic Systems Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    توصیه می‌کنم سالی یه بار کردیت اسکورتون رو چک کنید... خیلی هم راحته، مثلن می‌رید ایتجا و ۲۳ دلار می‌دیدن، ریپورت کامل با اسکورتون رو بهتون می‌ده... اینطوری دستتون میاد چیکار کردید و کارایی که کردید چه اثری روی کردیتتون گذاشته
    مرسی از لینکی که گذاشتین هدی خانم.
    فقط یه سوال: به چه دلیل میگن چک شدن کردیت سکور خودش یه نمره منفی به حساب میاد و حتی الامکان تا زمانیکه اجباری نیست بهتره چک نکنیم؟ یعنی اصلا این اساس و پایه منطقی داره یا صرفا حرف و حدیثه؟
    ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)